Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 431
  • 259
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте момичета,

Предстои ни 4 дневно пътуване до Букурещ за концерта на Бон Джоуви. Ще отскочим до ИКЕА, но сме си оставили и 2 дни за разглеждане на града. Признавам никога не съм била в Румъния и сега ще ми се случи за първи път. Опитах да събера инфо от нета, така както правя преди всяко пътуване, но за съжаление информацията е много постна или поне това което аз намерих.
Бихте ли препоръчали интересни места за посещение в града! Музеи, исторически и архитектурни забележителности, паркове.... или просто красиви места, които не са за изпускане. Ще ми е полезно и да споделите добри места за похапване, съвети какво да пробваме или не!


Търсих такава тема с търсачката, но не успях да намеря. А и смятам, че ще е полезно и за други като мен. Букурещ е доста близо и удобно място за кратко пътуване.

# 1
  • Мнения: 6 243
Букурещ е по-завладяващ, отколкото аз съм си го представяла. Бях наскоро там за няколко дни, но понеже пътуването беше по работа, нямаше акк да вляза в музеите - затварят рано. Иначе бих посетила http://www.mnar.arts.ro/Home и т.нар Village Museum - и за двата съм чувала чудесни отзиви.

Иначе нощният живот е много активен. Има хубави кръчми и барове в т.нар. стара част. Сега там текат активни реставрации и ремонти, улиците са поразкопани, но пак е много красиво и живописно. През почивните дни има улични пазари, всякакви събития, музиканти ... Куртовата кръчва е Кару ку бере - препоръчвам я с две ръце, много хубаво!

В Букурещ можеш да видиш и Триумфалната арка, и Вълчицата с Ромул и Рем  Laughing

Ето малко снимки от мен, от старата част предимно: http://sladkahapka.blogspot.com/2010/09/blog-post_17.html

(имаше две църкви там, невероятни! Като се сетя за имената, ще ти ги напиша, особено едната е уникално красива - има я на снимките)

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Букурещ е по-завладяващ, отколкото аз съм си го представяла.

дори "завладяващ" е малко, за да се опише Буку...

Към авторката... Можеш да размениш (за мен тъпата) Икеа, с Двореца или с Музея на селото или с някой от многобройните паркове и ботанически градини... Букурещ е една магия... Западна магия...
 
Сладка хапка, невероятни кадри   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 243
Мерси, Шани   bouquet

Тъпата глва се сети.
Църквите са Руската църква (викат й още църквата на студентите, защото преди изпит там ходят да палят свещички за късмет) и Манастирът Ставропулеос. Ето кадър от Манастира -



Снимките, които имма, изобщо не могат да предадат магията на манастира. Не си падам по шекерени клишета, обаче това място е толкова приказно ... струва си да го видите. Близо е до Кару ку бере.

Ох, приходи ми се!

Абе я препоръчайте някое читаво място за спане в Букурещ?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, приходи ми се!
Абе я препоръчайте някое читаво място за спане в Букурещ?

и на мен...  Hug
Но искам и до Замъците да отскочим, та може би нощувка в Брашов е по-удачна.
Определено за Буку са ни нужни поне още 2 дни.

П.П: имам предложение за русенски хотел...  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: X

 Можеш да размениш (за мен тъпата) Икеа, ......

 Laughing Не става. Набелязала съм няколко неща за закупуване, чиито алтернативи са в пъти по-скъпи.

Благодаря за предложенията. Ще разгледам картата как се стига до тях.

Ние резервирхме тук:

http://www.rembrandt.ro/
Като се върнем ще кажа как е било.

# 6
  • Мнения: 6 243
Да не е оня с талашитените стени, дето го дъвкаха в една тема за Букурещ преди време - за едночасовия  luvbed  Mr. Green

Я да се напъна за още някоя полезна данна (че на спам го ударих)    newsm78 Ами ужасен сервиз в заведенията, като в БГ - заспали сервитьорки колкото искаш. Извън шопинг центъра Банеаса, не съм видяла читав магазин, така че за шопинг това не е дестинацията. Обаче архитектурата ... невероятна. Никога не ме е било толкова яд, че не разбирам повече. Има всякакви стилове и са в някаква странна симбиоза. Забележителното е, че градстата управа е сложила табелки на доста сгради за годината на построяване, архитекста, евентуални значими факти около сградата - готино е.

Шани, ти кажи хотела, де !
Рали, с гръцката Икеа ли сравнява цените? И аз имам да купувам някои неща, а грите Икеа са ми горе-долу в един диапазон (Солун Истанбул и Букурещ) и тр. да решим на коя да идем.

# 7
  • Мнения: X
Да не е оня с талашитените стени, дето го дъвкаха в една тема за Букурещ преди време - за едночасовия  luvbed  Mr. Green

Я да се напъна за още някоя полезна данна (че на спам го ударих)    newsm78 Ами ужасен сервиз в заведенията, като в БГ - заспали сервитьорки колкото искаш. Извън шопинг центъра Банеаса, не съм видяла читав магазин, така че за шопинг това не е дестинацията. Обаче архитектурата ... невероятна. Никога не ме е било толкова яд, че не разбирам повече. Има всякакви стилове и са в някаква странна симбиоза. Забележителното е, че градстата управа е сложила табелки на доста сгради за годината на построяване, архитекста, евентуални значими факти около сградата - готино е.

Шани, ти кажи хотела, де !
Рали, с гръцката Икеа ли сравнява цените? И аз имам да купувам някои неща, а грите Икеа са ми горе-долу в един диапазон (Солун Истанбул и Букурещ) и тр. да решим на коя да идем.

Правих сметки с гръцката. Излиза по-евтино, а като знам, че септември в БГ влиза  чрез гръцкия представител изобщо нямам надежда за евтини неща. Така и така ще ходим на концерт, ще си взема стола и разни дреболии(чаршафи и т.н.)

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уф, а само как ме е яд, че ще живея на метри от нашенската ИКЕА...  ooooh! Tired

Сладка, хотелът се зове КОСМОС и е почти до жп.гарата. Непретенциозен, малък хотел. Предлагат и закуска. Чудесна изходна точка е, за да имаш 1 ден на разположение в Буку, който е само на 60-ина км. от моста.

# 9
  • София
  • Мнения: 25
Може да съм закъсняла малко с отговора, но не мога да не препоръчам хотел Nelisse. Тризвезден хотел на прилични цени, доста близко до метро станция, магазин за хранителни стоки и McDonalds. Много уютно и чисто, с климатизирани стаи, удобни легла и прилична закуска Simple Smile Ходила съм 2 пъти в Букурещ и мисля, че ще се върна пак. Има нещо в този град, което ме привлича  Heart Eyes Със сигурност бих отседнала пак в този хотел!

# 10
  • Мнения: X
Така .... върнахме се. За концерта няма да разказавам....
От Букурещ останах с много смесени чувства. Ако ви е интересно ще поразкажа?

Според мен, а и според доста други познати са по-назад от нас във всяко едно отношение... Но аз пък мисля, че ако се понапънат и оправят изтърбушените сгради в Стария град и по централните им улици и поизчистят града от мръсотия и лайна (с извинение, но без преувеличение) Букурещ наистина ще е прекрасна туристическа дестинация. Плачеше ми се като гледах невероятни парапети и капители по сградите с рухнали покриви от 19 в. в стария град. Можеше да е невероятно място, ако не беше изцяло разкопан. Изгуби се удоволствието.

За хотела. Много добро попадение. Намира се на единствената (може би) неразкопана улица в Стария град, до централната им банка, на няколко минути от метро, в центъра на Стария град където са им почти всички барове и заведения за хранене. Недостатък е че е трудно или почти невъзможно паркирането. Хотела е тип малък хотел в Париж, в сграда с иторичеко значение, малки, но чисти стаи.

За ИКЕА - определено е доста по-евтино от гръцката.

# 11
  • София
  • Мнения: 149
Веднъж ми се наложи да мина през Румъния и повече не смятам да повтарям.Никога.Пресичайки цяла Европа по магистрала, когато влезе в Румъния човек няма как да не се шокира.Европейска магистрала завършваща в някакво забравено от Бога село, където ако спреш да преспиш в колата, може и да осъмнеш на трупчета и без кола и всякак.Двупосочни планински пътища, с безброй завои и бобуни, дупки в изобилие, дяволска тъмница, на места превръщайки се почти в тресавище с мъгла заменят четирилентовия път по който изминах близо 2500 км.Разликата от видяното в другите държави е покъртително, все едно се връщаш епохи назад.На нито една бензиностанция не говорят английски достатъчно добре, за да ги разбереш и ти, но като видят че плащаш в евро цената на кафето моментално се променя с курс 1:1.Особено ако разберат, че си от България.Беглия им опит да направят магистрала се обезсмисля от ямите от двете и страни, където ако направиш погрешно движение с колата е възможно да си останеш там завинаги.И нещо, което всеки чужденец стъпил в тяхната държава трябва да знае- за тях знака "Път с предимство" не важи - изскачат от пресечките като хуни и ако нямаш бързи реакции изгаряш.Това, което видях от столицата им ме караше да крещя наум, че искам час по скоро да стъпя на българска земя, но и това не беше лесно.Ако не дай си Боже нямаш точно 6 евро да платиш на Дунав мост плащаш с колкото имаш и ресто не се връща.На мен ми взеха 20 лв.Да стигнем до самия мост си е жива одисея в предвид указателните табели или по- скоро липсата им, но стигнете ли веднъж до там се пригответе за още по- голям шок- прословутия Дунав мост е широк колкото квартална улица и е двупосочен- разминавайки се с тировете насреща и същевременно минавайки едва- едва заради зейналите спойки на моста и бобуните от разтопен асвалт ми изби пот където се сетите.Най- парадоксалното е, че трябваше да платя винетка за това, че рискувам да разбия колата си по техните пътища, а през повечето държави през които минах винетка нямаше.Нямаше и скрити в храстите патрулки.Нямаше и дупки( дупчици).Имаше път като слънце.
 Четейки впечатленията на другите потребители, вярвам, че страната има и колорит, който си заслужава да се види, но тази част от нея, която видях аз ме накара да се зарека, че пожелание никога през живота ми не бих милана от там отново.

# 12
  • Мнения: X
Четейки твоето описание за Румъния, моментално разпознавам мили родни картинки на хиляди места в България. И за пътищата, и за кафето, и за английския....
На нас пък на излизане на БГ границата не ни върнаха ресто за таксата... явлението не е само румънско. Дунав мост не е грижа само на румънците, нали? 

За пътя - мисля, че сте пътували отдавна. В момента има прекрасен нов път до Букурещ, който изобщо не може да е сравнява с ада който преживяхме покрай Русе. Костваше ни много повече време и усилие да стигнем до Русе (след магистралата), отколкото от границата до Букурещ.

Първо трябва да погледнем в своята си паница и после да критикуваме съседите за неща които са същите, та даже и още по-зле в България.

# 13
  • Мнения: 10 604
Относно място за спане - ние бяхме в хотел Интернационал Букурещ -
http://www.international-bucharest.ro/
Много е близо до площада (където беше концерта на Бон Джоуви-10-15 мин. пеша).
Стаите са огромни - 32 кв.м., легло king size, голяма баня с вана, хубава закуска - много сме доволни!
Цената на рецепция е 140 евро за двойна стая, но ние с предварителна резервация платихме около 80 евро за двама ни.

Не споделям мнението, че румънците са по зле от нас, нито че столицата им е по-грозна, неподдържана и т.н. от нашата.
Ние не успяхме да си купим карта на града, спряхме на една стоянка, показахме картата с пътя от хотела до концерта на един таксиджия. Той обясни с показване как да стигнем до там, след което мина пред нашата кола и ни 'закара" до хотела. Очаквахме, че го прави, за да го 'почерпим' и бяхме готови за това, но човекът просто ни махна и си замина.

# 14
  • Мнения: X


Не споделям мнението, че румънците са по зле от нас, нито че столицата им е по-грозна, неподдържана и т.н. от нашата.


Ами нашето впечатление е такова. Топ туристическата им дестинация в столицата(освен двореца на народите) квартала "Стария град" е разкопан от 2 години (така ни казах в хотела). Поне половината сгради там са или обградени с дървени огради защото са опасни или си стоят така полуразрушени. Абсурда е че си съседстват добър ресторант в реновирана красива сграда с такава без покрив и прозорци, от която изкачат просяци, кучета и котки.

Разходихме е по една от уж най красивите им улици "Calea Victoriei". В горната си част е ок, но частта до двореца на народите е отврат. Вървейки по тротоара от входовете и безистените те лъха смрад на ... да не казвам на какво. Жалко защото там е една от най-красивите според мен сгради - тази на Чеч банк(тяхното ДСК). А и историческия музей е в прекрасна сграда пак там.

Да не говорим, че по най-реномирания им булевард - този пред големия дворец повечето мгазини са затворени...празни и прашни витрини, много подтискащо. Такова нещо на Витошка няма.  Peace

Според мен Букурещ има много по-голям потенциал от София. Има много по-красива архитектура (която трябва да се реновира) на много по-голям площ... повече паркове, които между другото са доста подържани..., но за мен е много по-мръсно от София, та даже просяците ми се сториха много повече.

Общи условия

Активация на акаунт