Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 406
  • 259
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 0
Мисля, че беше това.

Виж върху картата на Румъния има много "Балончета", които са най-различни пътеписи. Интересни са, има информация.

Тук има за Сибиу. Аз много исках да го видя, както Алба Юлия, Хунедоара...Под статията има връзки към друг пътепис за фестивал в Сибиу, както и още един пътепис за вр.Молдовяну.

Приятно четене!

П.П. Още пътеписи за Румъния. В почти всички има разкази за Синая, Бран, Сибиу

И още един със страхотни снимки за езера, върхове, Карпати, манастири, язовири, доста голяма разходка е било на мотори Simple Smile Излиза спам - сайтът на латиница е "поблизо.ком/?p=16758. Заглавието на пътеписът е "Румъния".

Много интересно за много пещери в Румъния, със страхотни снимки

Ако на някой му се чете още - "Румъния - 5 дни замъци, проходи, пещери, мини и много емоции" Simple Smile

А този пътепис - 7 дни в Трансилвания колко е интересен!
Благодаря! Всичките тези пътеписи съм ги изчел, доста други също /то май не останаха непрочетени  Grinning/. Имам чувството, че вече съм бил в Трансилвания, толкова много информация прочетох. Ще бъдем в Сигишоара по време на Medieval Festival, малко трудно резервирахме места, но успяхме.

# 46
  • Русе
  • Мнения: 621
Здравейте, бихте ли ми казали коя е най-голямата зоологическа градина. Излитат  ми на търсачката няколко. Тази ели е най-голямата - Grădina ZoologicăStrada - Vadul Moldovei 4
http://www.zooland.ro/gradina-zoologica-bucuresti-2146

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Точно тази зоологическа градина посетихме вчера. Много ни хареса. Стори ми се доста по-малка от софийската, но е много добре уредена - с много дървета и зеленина, пейки и места специално направени за пикник.
Мислех, че няма друга в Букурещ, само тази ми излизаше, когато търсех за нас.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Ние пък сме тук
https://www.dalavera.bg/dvoyno-udovolstvie-za-dvama-v-poyana-bra … lyucheno-spa.html
само че за 5 нощувки.Нов 4* хотел , прекрасна планина,кебапчета и бира Simple Smile

# 49
  • Мнения: 0
Бихте ли ми казали какви са условията за посещение на Парламента? Дали можем да отидем без предварителна регистрация по телефона? Можем ли просто да отидем на място, да си купим билети и да влезем? И най-важното, има ли паркинг и колко струва?
Благодаря на всеки, който ще се отзове с инфо по темата.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 621
Благодаря, за жалост ние пропускаме разходката заради гадния дъжд  smile3515

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 938
Тук пък заваля сняг и отиваме на разходка Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 216
Тук пък заваля сняг и отиваме на разходка Simple Smile
Simple Smile Нас пък на трети май ни валя град в Синая на маса под чадъра в едно ресторантче заедно с една тумба японци (имаше и доста българи), но издържахме напъна и се измъкнахме сухи. Laughing Голяма красота беше там и много емоционално си изкарахме.  Grinning Жалко, че не можахме да се качим на лифта. Дъждът не ни позволи, но успяхме да разгледаме красивия замък Пелеш.

За Букурещ съм напълно съгласна с мнението на Bliss още от 2011 г.  Peace... иначе някои от моловете му са чудесни Simple Smile, парковете също. За някой следващ път остават Брашов, Сибиу, Сигишоара, Бран.

Последна редакция: пн, 05 май 2014, 10:55 от bibi_2

# 53
  • Мнения: X
Биби разкопан ли е още Стария град? Или поне него са оправили. По наше време нямаше една неразкопана улица.

Форестър ми е доста агресивен в изказа си, но ще се включа.... Букурещ е единствената европейска столица в която съм се чувствала по кофти и на по-мръсно място от София.

# 54
  • София
  • Мнения: 216
Биби разкопан ли е още Стария град? Или поне него са оправили. По наше време нямаше една неразкопана улица.

Форестър ми е доста агресивен в изказа си, но ще се включа.... Букурещ е единствената европейска столица в която съм се чувствала по кофти и на по-мръсно място от София.

Старият град не е разкопан или поне по трите улици, по които ние се разходихме. Но мен нещо не успя да ме впечатли. Имаше реновирани много красиви сгради и в съседство такива, които са изоставени и порутени, изключително много просяци, клошари и боклуци по улиците. Извън стария град по трамвайни спирки положението е още по-зле. Наистина даже и лайна имаше по тротоара. ooooh!  Баш в центъра толкова да е мръсно не очаквах. Confused Който каквото ще да си приказва, в момента изобщо не може да става сравнение със София по отношение на чистотата. Тук си е направо чисто. Peace...а и наистина кабели навсякъде. Толкова окабелен град не бях виждала. Simple Smile
Триумфалната арка пък беше оградена с плоскости, явно и правят ремонт и я видяхме отдалеч. Отблизо на кръговото покрай нея нямаше видимост. Иначе пътьом в близост до арката видяхме красиви зелени и широки булеварди с хубави квартали и сгради и много паркове.
Синая  и замъка Пелеш са друго нещо и много ни харесаха. На север от Букурещ става все по-хубаво и китно и за в бъдеще се надявам да отидем и в Трансилвания, а в Букурещ евентуално за спирка в някой мол. Simple Smile Имат хубави молове и супер, хипермаркети, доста по-добре заредени със стока от нашите. Според мен от това, което видях (не само магазините) наистина доста повече се инвестира от големи чужди компании, отколкото в БГ.

Последна редакция: вт, 06 май 2014, 08:35 от bibi_2

# 55
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Хм, моето впечатление от Букурещ е коренно противоположно. Може би защото не удостоихме с внимание централната част, а обикаляхме по паркове, зоопарк и молове. Впечатлена съм колко много зеленина има из целия град. И пространства. Дори в кварталните улички, по които минахме, имаше красиви зелени алеи от двете страни на тротоара.
Иначе преминахме през централната част с колата, даже се повъртяхме из нея, че се бяхме позагубили, та видях внушителни по размери и много красиви сгради. Но за мръсотия и мизерия, ако е така, както го описвате, много жалко.

# 56
  • София
  • Мнения: 216
Тонитa , никъде не виждам да съм написала някакво коренно противоположно мнение от теб, нито за парковете, нито за широките булеварди и някои хубави сгради край тях. Peace
В зоо-то не съм ходила, но пък влезнах в два мола, (най-вече заради една евтина немска верига магазини, която не се предлага в БГ и си накупих 3 блузки) и бях повече от щастлива. Laughing Забравих и за боклуците по централната част даже... Simple Smile
Това са двата мола, в които ходихме, като първият е по-подходящ за деца.
http://www.aficotroceni.ro/home
http://www.promenada.ro/

# 57
  • Варна
  • Мнения: 10 551
monsternutritions, информацията ми е от м.9.12г.

Ако никой не се включи със сегашна информация, ще напиша как беше при нас.

# 58
  • София
  • Мнения: 216
При огромната сграда на парламента има и голям паркинг, който в неделя на обяд беше почти празен. Ние минахме с колата бавно покрай него, но не сме спирали и за съжаление не мога да кажа дали се плаща за паркинг.
Иначе работното му време е от 10,00 до 16.00 и входът е 20 или 25 леи/6 евро.Мисля,че спокойно могат да се закупят билети на място. Турът е 1 час и обхваща доколкото разбрах около 5% от помещенията в сградата.

http://www.romaniatourism.com/romania-maps/bucharest/bucharest-m … bucharest_c6.html
http://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g294458-d318176-Rev … ui-Bucharest.html

Ако някой е влизал наскоро, нека сподели. Peace

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
bibi_2, имах предвид, че на мен ми хареса разходката ни из Букурещ. Впечатлението, което придобих, е като за много приятен, сравнително спокоен град, който искам отново да посетя.  Peace
Ако бях налетяла на изпражнения по улиците, или просяци на всяка крачка, нямаше да е така.

Общи условия

Активация на акаунт