Букурещ - интересно и любопитно?

  • 61 552
  • 259
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 3 360

И пак да питам за Коледния базар - къде се организира, голям ли е? Заслужава ли си ходене с нощувка или само за през деня ще е достатъчно?


Миналата година спряхме да го разгледаме на път за летището. Общо взето нищо особено, не си струва само заради него да се ходи до Букурещ. Петнайстина барачки , като 5-6 от тях с храна , имаше и от унгарските коминчета и разни сладки изделия, на една барачка предлагаха и греяно вино. От останалите сергийки запомних, че имаше плетива, основно шапки, стъклени играчки за елха, кожени изделия - колани и някакви сувенири. Не мога да кажа къде точно се намира , но ако се гугълне ,най- вероятно ще излезе адреса. Иначе на връщане вече се беше стъмнило и булевардите бяха пищно украсени с най-различни светлини , впечатляващи си бяха  Peace

ПП .На базара имаше построена и къща на Дядо Коледа , но по обед почиваха и не можахме да го видим.

# 181
  • Мнения: 5 278
Еее, разочарова ме  Rolling Eyes Мислех, че ще е нещо впечатляващо. Но засега не можем да си позволим Будапеща и Виена, където съм чела, че наистина са много хубави Коледните базари.
Евентуално ще го съчетаем с ходене до Синая поне.  Rolling Eyes

# 182
  • Варна
  • Мнения: 3 360
За съчетаване с нещо друго си е екстра , създава някакво настроение все пак , ние тук и това си нямаме  Simple Smile Но за повече от час - час и половина, няма какво да се прави , освен ако не улучите някоя музикална програма .

# 183
  • Мнения: 5 278
За къде сте пътували, ако не е тайна? Аз си мисля, че тъй като не сме ходили никъде извън България, и там ще ни хареса Simple Smile Ако си видял много други места сигурно Букурещ изглежда не толкова интересен Simple Smile
 И тези коминчета всъщност унгарски ли са? Знаете ли как им е точното име? Исках да питам някой къде се продават, но не знам какво им е местното име Simple Smile

# 184
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 588
И тези коминчета всъщност унгарски ли са? Знаете ли как им е точното име? Исках да питам някой къде се продават, но не знам какво им е местното име Simple Smile
Не знам какви са по народност, аз съм ги виждала както в Румъния, така и в Унгария и в Прага. Продават се без плънка или намазани с нещо отвътре, примерно с течен шоколад, много са вкусни ммм.. chef Heart Eyes
Говоря за тези:
Скрит текст:
В Чехия коминчетата се наричат - Trdelník, а в Унгария -Kürtőskalács, това е хрупкаво козуначено тесто оваляно в канела и захар. В Румъния им казват: Cozonacul secuiesc.

Последна редакция: вт, 11 окт 2016, 20:09 от Скубиду

# 185
  • Варна
  • Мнения: 10 583
Опитайте и румънските гевреци,
Те не са тези коминчета  Simple Smile

# 186
  • Мнения: 5 278
 Rolling EyesМомичета, какво ще кажете за този хостел, как ви се струва  Rolling Eyes Не съм резервирала през букинг и да не пропусна нещо? Има много висока оценка, изглежда на хубаво място, а и цената ни устройва. Но четох, че имало някакви хотелчета за  Heart Eyes за една нощ - да не попаднем точно на такъв  newsm78 А и много младежки групи има снимани, сигурно ще е лудница
http://www.booking.com/hotel/ro/razy-uck-ostel.en-gb.html?aid=31 … 4;highlight_room=
Гледах и линкове, които сте дали в тази тема, но са ни над възможностите повечето. До 70 лв. на вечер можем да се вместим.
Ето и цялото търсене за определените дати по цена - някое друго място да препоръчате?
http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?aid=311984&l … =hotelfacility-28

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 15:51 от Джинa

# 187
  • Мнения: 1 035
Някой ходил ли е в Terra Park? Не мога да разбера има ли вход или който иска да да ползва атракции си взема карта с точки.
Здравейте, предстои ни пътуване за Новогодишните празници в Румъния. Интересувам се от всякаква информация за Terra Park - цена вход, работно време.
Благодаря предварително!

# 188
  • Мнения: 8
Здравейте, неделя се върнахме от Букурещ, останахме очаровани. Посетихме коледния базар, който се намира точно пред Парламента- с много барачки за храна / наденички по 10 леи, гарнитура картофи 6 леи, пъстърва 15 леи, куминчета 10-12 леи, греяно вино 5 леи, кафе -3-5 леи/ и всичко беше много вкусно. Препоръчвам го! Посетихме и Therme Bucharest-огромен спа център, с няколко зони, на около 50 минути от центъра на Букурещ. Има специален, безплатен автобус, с който може да се стигне до там. На сайта са описани спирките, от които минава. Ако обичате подобни преживявания, определено си заслужава да се посети.
Цените в магазинити са сходни с нашите-бутилка вода/500мл./ 1.19 леи беше най-евтината, 2.5 литра/Девин/ 3 леи.
Пътувахме с Балкан Хорн от Варна, директно за Букурещ, цената за двупосочен билет е 108 лв.

# 189
  • Мнения: 943
А дали има забавления за деца?и места за паркиране?

# 190
  • Мнения: 8
А дали има забавления за деца?и места за паркиране?
Има една част Galaxy, която е за деца с пързалки. Тъй като бяхме с автобус, не сме се оглеждали за места за паркиране.

# 191
  • Мнения: 35
 Hug Здравейте подновявам темата.Ако скоро сте ходили моля да споделите, какво ново и любопитно може да се види в Букурещ и Синая?

# 192
  • Мнения: 17 987
Хареса ми този аква парк, точно залата Галакси   Crazy
Около 100 лв на семейство с 2 деца го сметнах за 4 часа. Дали има много народ, нужна ли е предварителна резервация?

За Букурещ- ние сме ходили в Природо-научния музей, много ни хареса, през ваканции е безплатно за деца, Музеят на селото, разходка през града, Парламента, фонтаните пред него.

Бихте ли препоръчали някой парк с атракции, чух, че имали интересни

# 193
  • Русе
  • Мнения: 5 351
И аз се интересувам от интересни места за деца в Букурещ. Ние сме обиколили повечето музеи и паркове. Искаме нещо ново да посетим.

# 194
  • София
  • Мнения: 22 984
Здравейте, мислим да идем през юли за един ден до Букурещ с детето. Ще сме с кола и ще спим в Русе. Какво можем да видим за един ден, как стои въпросът с паркирането. Винетка ли ще ни трябва?

Общи условия

Активация на акаунт