Забелване на пишлето или не?

  • 227 524
  • 1 153
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 276
Мадам Тиква, суперски ник, между другото.
Дано това помогне:
Цитат
Момчето започва да изследва своите гениталии едновременно с порастването си и докато времето минава, еластичната тъкан ще позволи на отвора на кожичката на главичката да се разшири. Това може да се случи на всяка една възраст, но не е често срещано при малките момчета. В действителност само при 50% от момчетата се наблюдава отдръпване на десетгодишна възраст. Другите 50% обикновено могат да отдръпват кожичката си между десет години и приключването на пубертета.

Извадено е от статията на Пипилота от http://pippilotamentolka.wordpress.com/2011/01/17/phimosa/, която пък е превод от статия от http://www.drmomma.org/. Ако се поровиш наляво-надясно ще откриеш подобна информация. Лично аз се водя от това. Peace

# 76
  • Мнения: 118
Абсолютно вярно... Не случайно няколко пъти споменавам за мастурбирането при момчетата,но явно за повечето мами това е тема табу.Замислете се че това няма как да се получи,ако една пишка не е забелена...А не зная дали ви е известно,но няма момче което не  го е правило...Но може би също правите разлика от детско заиграване...в ранните години.И съвсем осъзнато и целенасочено,...по късно.А точно това е възраста(около 10 г)когато това се случва.

# 77
  • Русе
  • Мнения: 276
Ето, татко1 е мъж и ще каже. Grinning
Шегата настрана, добре е да има мъже в цялата схема и те да споделят, че ние хубаво сме майки, ама сме и жени.   smile3532

# 78
  • Мнения: 118
Очаквам по голяма активност. Simple SmileПитайте докато не съм се отказал Blush Simple Smile.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 149
Очаквам по голяма активност. Simple SmileПитайте докато не съм се отказал Blush Simple Smile.
Еми ще питам  Wink
На моето бебе пишлето му е забелено почти цялото, само от едната страна не е докрай. Не дърпам и не забелвам нищо насилствено, само му измивам пишлето. Та там, където не е забелено, под кожичката се вижда едно бяло петънце, подобно на топченце. Педиатърката каза, че е смегма и няма страшно. Ама нещо се притеснявам - наистина ли няма страшно, това не е ли един вид мръсотия, която се събира под кожичката и би ли могло това да доведе до някаква инфекция или нещо подобно? Притеснявам се, защото има разширено бъбречно легенче и нефроложката каза да поддържам идеална хигиена.

# 80
  • Мнения: 118
Правилно ти е казала педиатърката,че няма страшно.Ще дам един прост пример:Човек ако никога не си измие очите,няма да ослепее. Гурелите самопочистват окото. С ушите е същото,ушната кал...изпълнява същата роля(защитна,антивъзпалителна).По горе писахме за смегмата...нейната роля е на естествен мехлем....това не е мръсотия,просто тялото се грижи само за себе си,по естествен начин. Simple Smile

# 81
  • Русе
  • Мнения: 276
И все пак наистина е редно да се вметне, че ние не сме лекари,а при вас трябва да се внимава. Но по принцип е така, както казва татко1. Hug

# 82
  • София
  • Мнения: 1 149
Благодаря!  Hug  bouquet

# 83
  • София
  • Мнения: 2 488
Правилно ти е казала педиатърката,че няма страшно.Ще дам един прост пример:Човек ако никога не си измие очите,няма да ослепее. Гурелите самопочистват окото. С ушите е същото,ушната кал...изпълнява същата роля(защитна,антивъзпалителна).По горе писахме за смегмата...нейната роля е на естествен мехлем....това не е мръсотия,просто тялото се грижи само за себе си,по естествен начин. Simple Smile

Обаче е факт, че нормалните хора не чакат гурелите сами да им паднат и си чистят ушите. Женската анатомия също се самопочиства, обаче не ви пожелавам да легнете с жена, която разчита само на природата и не ползва вода и съответен сапун.

# 84
  • Мнения: 1 298
Сина ми е на 1 година и никога не сме правили подобно "забелване".
Никой не ми е давал и такъв съвет.

Кожата му е отлепена, но това се е случило...някак от само себе си.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 455
 Аз съм твърдо за забелването на пишката в периода от 6 до 12 м. на детето. Ще кажа защо. Синът ми е на 4 години, преживели сме какво ли не- пукната глава, попари се с вряло какао, падал е много лошо, откриха ни тромбоцитопения и т.н. Но никога не бях изживявала по- голям кошмар от този, за които ще разкажа. Свекър ми е педиатър, а бабата на мъжа ми акушерка, затова винаги ми е било лесно с въпросите, те ми помагаха за всичко, на което не знаех отговора. Детето ни винаги се е къпало само с баща си, които му забелва пишката всеки ден, само до където може, без болка. Когато детенце стана на 1 година отидохме на хирург и той ни обясни, че в днешно време никой не забелва пишки, те сами се оправяли с времето и.... се прибрахме с незабелена пишка. На 2 години, все още не беше напълно забелена пишката, но пак ни казаха'' има време''. Свекър ми се съгласи да слушаме модерния хирург и не пипнахме пак пишката. На 3 години вече реших, че искам да приключим този въпрос, но тогава ни откриха трмобоцитопенията и лекарите не бяха склонни да правят тази интервенция.  И така до преди 10 дни, когато  синът ми още като се събуди ми каза, че го боли пишката, огледах го, нищо странно. На обед пак ''мамо, боли ме''. В колата и при дядо му, прегледа го' и ни прати да си ходим като каза, че всичко е о.к., но иска тези дни да го заведа на уролог. В 17,30 ч. синът ми отиде на пишка и изпищя. Видях най- страшното нещо- пишката му беше удвоена. Малчо плачеше, че го боли. Отидохме в Пирогов. Няма да изпадам в подробност, но имаше кръв, смегма, дори гной, много сълзи и болка за малчо и за нас. И до днес го сънувам. Знаете ли какво ни казаха докторите'' Аман от модерни родители''.  Следващият ден отидохме в ''Токуда'' за преглед. Попаднахме при невероятен човек и лекар, която ни обясни, че всяко момче между 6 м. и 1 г. е задължително да е с напълно забелена пишка. Какво изживяхме ние си знаем, особено малчо, няколко дни не можеше да пишка без сълзи, да спи по корем без да се събуди..... не го пожелавам на никой. Стана дълго, затова спирам, просто много емоция влагам. Надявам се някой да ме разбере и да спести този кошмар на детето си. Ще ви разказвам при нас как се развиват нещата, ако искате.
 Сега когато говоря много наши близки ни разказват, че и те са минали през такъв ужас точни около 4-тата или 5-тата годишнина на децата си.

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
eva_s, съжалявам за всичко, което сте преживели  Hug

Дано скоро остане само неприятен спомен Praynig

Не с всяко дете обаче се случва така Peace Аз съм чувала от лекари истории за деца с разцепени и цитирам :"цъфнали като розички" пишки, които после се е налагало да шият, защото родителите са се престарали в дърпането и забелването ... има го и това. И ужасът е не по-малък  Peace

Истината е, че ако към 1г - 1 1/2г няма никакви изгледи да се реши въпросът, трябва да се отиде на лекар /хирург/, който да разреши проблема с минимум болка и дискомфорт за детето. Процедурата трае буквално няколко минути, с упойка е и детето нищо не усеща. Трудното е после докато зарасне, но това е друга тема.
Другото хубаво и важно нещо е, че преди 2г децата нямат ясни спомени и преживяното няма да остави траен спомен в съзнанието им.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 455
 Благодаря ти, Мон.... Съгласна съм напълно с мнението ти.
 Аз от емоциите не съм се изразила може би добре. Аз за забелването у дома смятам, че трябва да е внимателно и леко, просто да се почиства до където може, а при незабелена напълно пишка между 6 и 12 м. при детски уролог.

# 88
  • Мнения: 11 915
Не за да се оправдавам защото аз не забелвам сина си, но нашите съпрузи и бащи навремето като никой не ги е забелвал, защо всичко си е ок. Не съм против новостите в медицината, но си мисля, че природата си знае работата.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 455
 Никой не трябва да се оправдава, всеки решава за себе си  Peace Новост според мен е да не се забелва пишката. На моят мъж свекърва ми му е забелвала пишката на 6 месеца.  Баба му е акушерка и когато моят син се роди каза, че трябва да му забелваме пишката, защото е против тази новост да не се забелват пишките. Свекър ми е лекар педиатър от много години, в момента е на почти 60 год. и също е против да не се забелва пишката.  След разговори с приятелки, които живеят в чужбина разбрах, че голяма част от момченцата се обрязват още в момента, в който се  родят, а другите забелват пишки на 6 мес.  Peace
 А след това, което изживяхме със сигурна, че при второ детенце момченце, дай Боже, на 6- ия му месец сме при детски уролог.

Общи условия

Активация на акаунт