Януарските усмивки сплотяват майки-закачливки /17/

  • 25 495
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 631
Бира с таратор  Rolling Eyes  newsm43  Embarassed  Hug

Поправям се - картоф Embarassed

Тая жега нещо не ми се отразява добре Mr. Green

 Joy hahaha Рал, аз всъщност не бях забелязала грешката ти, просто давах идея какво да въведеш като зеленчук  Joy Даже се учудих на реакцията ти, та бая се замислих за какво са тия страшни емотикони  Crazy

# 691
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Бубе  Hug наистина беше писала, но пак да попитам- първите зеленчуци, които предложи на Влади, с кашата ли ги смесваше? И ако да, на какво количество ги пусна без каша, ако така си направила?
Не, снуки! Давах цял месец само каша около 16ч, после включих зеленчуците около 12ч, а кашата я преместих в 19ч, сега ще следват плодовете, ама още не съм решила в кой часови диапазон да ги давам

бубе, не те критикувам, мила. аз също слагам дара. просто се сетих да споделя какво ми обясни педиатъра онзи ден, когато го попитах дали е ок. неговите думи бяха, че е ок чисто физически, но на тази възраст няма "да я науча" на гърне.
Аа-а-а-а аз не казвам , че си ме критикувала  Hug  Просто си бъбря  Mr. Green И да си кажа, че съм дааааалеч от мисълта, че на тази възраст ще я науча на каквото и да е. Просто искам от сега да започна и както писах по- рано смятам, че обмислянето на цялата тази работа може да има някакъв ефект най-рано след 3 месеца  Peace

# 692
  • Мнения: 1 687
бубе, ами нашият педиатър каза за ученето най-рано след годинка и ако сега си ака в гърнето да не се чудя, ако в един момент престане, било нормално, защото тя не е научена, а просто още си седи кротичко и като й дойде музата - тропка в него Wink
ти слага ли вече влади? кеф ли й е?
аз дара я слагам вече почти месец и съм супер доволна.
днес я изпуснах покрай ошашкването ми с падането и голяма омазвация стана. ние сме на памперс 4, но той й е голям и изпуска якоооо! но памперс 3 й е малък, какво да направя Sad

бире, и дара отскоро има мъхче - и по крачетата, и по...кх...пишонката Laughing

# 693
# 694
  • София
  • Мнения: 175
Добър вечер!

Честити полурождени дни на празнуващите!

Откакто започнаха жегите, излизаме много рано сутрин - в 8 сме навън Simple Smile. Затова и не пиша напоследък - това беше най-удобното ми време за писане.

Ади много се поти и я къпя по 2 пъти на ден, като единият път не е къпане, а киснене в леген с хладка вода. Много добре се разхлажда милата, но уви за кратко. През нощта си спи отвита, аз вече и не ставам да я завивам.

И захранването върви много трудно в жегата. Тя суче много често, затова и не е достатъчно гладна и яде максимум по 50-60 грама пюрета и каши.

Мъхче засега нямаме, но пък е взела да й пада косичката и по чаршафчето сутрин намирам доста бебешка перушинка Simple Smile.

Една кръгла луна се е оцъклила в прозореца ми и нещо хич не ми се спи тази вечер.  Rolling Eyes

   bouquet

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 22:37 от Alluria

# 695
  • Мнения: 2 631
А при нас е толкова непоносима жегата, че тази вечер го оставих да спи по памперс само...  Rolling Eyes И не го завивам...

# 696
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Ха добра вечер!
Да се похваля: Ходихме си на село, и живяхме два дни без телевизор, без комп, и без телефони. Оцеляхме, бе!  Mr. Green
Няма такова безмерно спокойствие, ви казвам!
Сега отивам да чета!

# 697
  • Мнения: 180
За да набъбне безмлечната оризова каша на хип е нужно да се разтвори с топла вода или кърма. Peace
Вики и той много се поти и се плацикаме по ен пъти на ден,сега спи с боди потник и чаршафче.
/////
Тази луна и при ме се е оцълкила Tired....
Нина-Тита хайде заедно на цитонамазка при нашият доктор-пич Sunglasses Embarassedче му се затъжих Blush
Нали минаха 6 месеца и тези дни се връщам в спомени,много мило и носталгично ми става.
Момичета липсва ли ви бремеността?На мен мнооого.Една приятелка ще ражда скорои така се вълнувам с нея,връщам се в емоционални спомени. Heart Eyes

# 698
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Ух, много хубави дечица видях! Пу, пу!

Агентче, то кой пък не се роди грозен? Ама я сега, как са разцъфнали всички като цветенца!

За киселото мляко, и преди съм казвала, че и за мен е много добра храна за бебета. И от хомеопат съм чула да го препоръчва като алтернатива при липса на кърма. Все още не съм дала на Кали, просто защото не ми остава време да подквася. А с купешко не ми се рискува.

За гърнето, мисля да започна да я слагам, след като започне да седи стабилно седнала, някъде към 8-9 месеца. Па дано поне тя се научи, че и батко й покрай нея ... че при него стана една... отиде коня у ряката...

Кали вече я броя успешно захранена със зеленчуци. Досега съм дала картоф, тиквичка, тиква, морков, спанак, броколи, домат. Другите зеленчуци ще ги слагам по малко в манджичките, които й джуркам всеки ден, без да му мисля много. А, опита си и кайсия, диня и сливка.

 

# 699
  • Бостън
  • Мнения: 13 590
Прекрасни са ни децата  Grinning благодаря ви, че постнахте снимки!

Да се похваля и аз - купих едни големи черни череши, сладки като мед и ще давам на беб преди малко... обаче се сещам колко наблегнахте на "голяма мазаница" и решвам да не се правя на по-умна от всички, съблякох беб по памперси и му връчих бибата с черешите! Заслука той щастливо и в момента в който реших да се дръпна ме хвана за белия ленен панталон с червена ръка  Crazy Crazy Crazy дайте акъл сега как се вадят петна от череши!
(а Криси е червен по челото, корема, стъпалата Wink щото обича да яде и палци за десерт)

ТТ - ей, хубаво е като срещнеш съмишленик за киселото мляко  Hug

Пепинче - и аз така знам, ядене не се замества, мляко/АМ или кърма/ се дава със всяко хранене и даже разпитвах момичетата защо това бързане със заместените хранения. Оказва се, че в БГ ако е на градина не му дават млякото със яднето и трябва да е напълно заместено.

Оххх, реве...

ПС Елч ли даде идеята за "плодовите шейкове" - страхотна идея! Веднага я приложих и чвече не давам пътво пюрето от ръка, пък после млякото, а си разбивам всичко накуп, но без лед и бебо ръмжи много доволно! А как папа киселото мляко  Joy

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 23:54 от Agent Provocateur

# 700
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Елч, от вчера започнах да я слагам. Стои около 5-6 мин и после иска да става. Не я насилвам, а ако се изпишка си казваме едно голяяяяямо "Браво и пляскаме с ръце" (разбирай , аз пляскам и викам "браво")

# 701
  • Бостън
  • Мнения: 13 590
Ама голяма съм заспа!

Да са ни здрави и усмихнати всички бебешори - шестмесечници, а майките им да се поглезят за тяхно здраве  Hug

# 702
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Момичета липсва ли ви бремеността?

Много! newsm50  pregnant Само бебета и бременни са ми в главата.  Joy Joy Joy Ама си обуздах мераците, като реших, че не искам да съм бременна кърмачка, нито искам да отбивам Искрен преди той да е решил да се отбива, та така. Кротуам си и въздишам като видя бременна.  Rolling Eyes Crazy

За успокоение на душата реших да започна обучение за консултант по кърмене.  Heart Eyes Още с Божидар исках, но освен, че имах да е справя с лични неща тогава, не достигнах нужния кърмачески стаж.

Аз също давам кисело мляко. Сирене също. Както домашни, така и купешки - краве или козе, каквото има. Искрен е голям фен. Особено на варен зрял боб със сирене!  Whistling Laughing

И една снимка на сър Искрен, който си открадна един пържен картоф тия дни и ръмжеше на умирачка, ако понечиш да му го вземеш!  Mr. Green


Честито на всички навършили половин годинка!  Hug  bouquet

# 703
  • Сандански
  • Мнения: 72
Agent Provocateur за петна от череши Бебешондел беше споменала,че се махат с кисело мляко.Но нека тя да се включи да обясни как точно беше Peace

# 704
  • Мнения: 12
Здравейте и от мен
Честита половин годинка на:
Калина на мама tonche
Диана на мама Мелона

Общи условия

Активация на акаунт