Януарските усмивки сплотяват майки-закачливки /17/

  • 25 514
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 590
Забравих да си похваля и аз дЯтито от консултацията в  понеделник.

8000 гр ( +640 гр)
72 см

Отнесе първи прием на Синфлорикс.

# 676
  • Сандански
  • Мнения: 72
Тути,аз Божидар го разхлаждам по 2-3 пъти на ден.Понякога влизаме заедно под душа.Но при нас е доста горещо,знаете Peace
Какъв имен ден е днес newsm78Илинден е на 20,нали голямото ми момче е Илия Heart Eyes

И аз Божидар го слагам профилактично на гърнето вече.А и в къщи през деня си е без памперс.Нищо че опикава ен на брой гащи Mr. Green

# 677
  • София
  • Мнения: 561
Бенджи  Hug браво за мерките!

Бубе  Hug наистина беше писала, но пак да попитам- първите зеленчуци, които предложи на Влади, с кашата ли ги смесваше? И ако да, на какво количество ги пусна без каша, ако така си направила?

# 678
  • Мнения: 1 687
бубе, не те критикувам, мила. аз също слагам дара. просто се сетих да споделя какво ми обясни педиатъра онзи ден, когато го попитах дали е ок. неговите думи бяха, че е ок чисто физически, но на тази възраст няма "да я науча" на гърне.

# 679
  • Мнения: 119
Пепинка, а Райчето не се ли омацва цялата като смуче диня от мрежичката? Защото и аз я купих тази мрежичка и добре, че реших да съблека детето по памперс, като почна да смуче, то тече по врат, корем, по гърба даже, на папата се наложи освен пишо да поема и сок от диня, голяма мацаница, голямо чудо  Shocked Чак аз лепнех и се наложи да се преобличам, а детето после го къпахме  Joy
Омацва се и още как. Точно както го описваш - косата, краката, гащите... и всички наоколо Grinning
Инка - аз дадох тиквички, но самостоятелно не са хич вкусни та ги смесих с морков или сладък картоф.
Лъки - първата каша обикновено е оризова (като най-безопасна). Но тук оснавно са три вида за начало - оризова, ечемичена и овесена.
Бандит- ние се кърмим до 6 пъти през деня и 1-2 пъти през нощта. Два пъти на ден яде по 60 гр. пюре.
И да се похваля - ние ще си идваме септември. Бире, ако си там - приготвяй бирата Simple Smile

# 680
  • Мнения: 411
Dimianna, и аз се чудех като теб и почнах да я правя на око, до желаната гъстота.

Пепинка, как за начало при вас дават овесена и ечемичена каша. Те са глутенови?

Моля, някой да преразкаже захранването при Гала, че не мога да го гледам по нета.

Последна редакция: ср, 13 юли 2011, 19:20 от Kalifornia

# 681
  • Мнения: 2 631
Oooo, pepinkaaa, обезателно!  Hug

Pepita, благодаря ти за съвета за кашата! Wink

Бубе, и на всички празнуващи 6 месеца вчера и днес, честит ви повод за усмивки и радости, нека да са малкото от многото, които ви предстоят да изпитате!   bouquet Hug

Цитонамазка още не съм си направила, щото ми изтече направлението и доки излезе в отпуск. Ама като ми дойде цикъла, тогава ще ида, хем да ми изпише и ОК.

Вал, ввъв Вис Виталис провери ли за биби с мрежички??

Аз днес бях на плаж...  Mr. Green И се запознах естествено със сума ти деца, и ми беше толкова миличко и замечтано как догодина, по-догодина и аз ще си водя детето и ще си играя с него на кофички и ще пляскаме заедно във водата...  Heart Eyes
Обаче ми влезе вода в ухото, и сега ми е много гадно заглъхнало...  Close

# 682
  • Мнения: 192
 Hug

Да си кажа за цитонамазките - това не е шега работа Naughty И моята след раждането не беше много добра,та проведох и лечение Peace Така че тези които не са си правили след раждането по-добре си направете Naughty  Wink

И аз пак да си питам Laughing Въвела съм морков,тиква,оризова каша и пащърнак. Чудя се следващото кое да е  newsm78 Картов,броколи или пък плодове?

# 683
  • Мнения: 2 631
Картоф.  Rolling Eyes

# 684
  • Мнения: 493
Здравейте!
Ние сме на хладно в Рила планина - на 7те езера. Всеки ден сме на поход по 7 часа - голям кеф. Връщаме се в събота.
За ужас на майка си - вманиачената кърмачка - Тея пропи от шише (за малко да се отбием) и просмука биба. Батко и прояде бибата като му излезе първия зъб на 5 месеца... иии на Тея вчера и излезе първото зъбче Simple Smile
А на мъжа ми взе че му излезе късмета и сега трябва да си сменям отговора в анкетата Crazy


Ети чета от тел и не мога да видя снимката.

Бях писала че Тея си беше откраднала картов- на другия ден се обрина - явно ще е с алергията на батко си Sad


За чушката- червената е в 3ти етап, зелената може и сега- печена или варена.


Глутена се въвежда в продължение на месец Вал го беше обяснила много добре. Можете да накиснете фини овесени ядки за 10 мин в топла вода, след това пасирате и прибавяте пюре от ябълка, слива или друго любимо пюре.


мо пюре.





# 685
  • Пазарджик
  • Мнения: 169
Тути,аз Божидар го разхлаждам по 2-3 пъти на ден.Понякога влизаме заедно под душа.Но при нас е доста горещо,знаете Peace
Какъв имен ден е днес newsm78Илинден е на 20,нали голямото ми момче е Илия Heart Eyes

И аз Божидар го слагам профилактично на гърнето вече.А и в къщи през деня си е без памперс.Нищо че опикава ен на брой гащи Mr. Green
грешката е моя ,моля да ме извините ,ама календара е виновен Embarassed изместил се е на 20 и аз само погледнах ,че е Илинден ,чак и на леля си написах смс  Embarassed сега и пред нея ще се червя

# 686
  • Мнения: 119
Пепинка, как за начало при вас дават овесена и ечемичена каша. Те са глутенови?
Така е, но тук казват, че след 6 месеца може да се дава глутен.
Започваш захранването на 6 и даваш всичко - кисело мляко, месо, сиренце, глутен Simple Smile Ама то като караш бавно и едно по едно, докато въведеш първите храни и то минали месец- два и бебето станало тамън готово за "човешка" храна. Joy
Отивам да купувам сини сливи, че "кюфтаците" станаха барабонки-дарадонки  Laughing и бебка се мъчи и напъва звучно.

# 687
  • Мнения: 192
Бира с таратор  Rolling Eyes  newsm43  Embarassed  Hug

Поправям се - картоф Embarassed

Тая жега нещо не ми се отразява добре Mr. Green

# 688
  • Мнения: 2 631
Абе, минавам само да пиша каквото забравям от няколко дни... Забелязах от 2-3 дена, че Макси вече има мъхчета по крачетата  Heart Eyes На мама мъхестото плодче кръглинко  Heart Eyes
Вашите дечица имат ли?

# 689
  • Мнения: 119
Райчето спи вече 2 часа - нещо нечувано и невиждано и аз пак се набухах да чета за захранване. Силно съм впечатлена, че тук заместено хранене без кърма или АМ дават чак след 1год.

Общи условия

Активация на акаунт