Какво мислите за творчеството на Ремарк?

  • 6 294
  • 38
  •   1
Отговори
  • в рока
  • Мнения: 1 119
ЗДРАВЕЙТЕ
наскоро ви открих,и много се зарадвах ,че има все още хора,които обичат книгите.Реших да пусна тази тема ,защото мисля че авторът заслужава внимание.Неговите произведения са ми повлияли много,разтърсвали са ме.Гениално и същевременно простичко казани общочовешки истини.Ридание,скръб,потрес,но и неумираща вяра в човека....Бих се радвала да споделите  и Вашите впечатления от творбите на Ремарк,които сте чели.

# 1
  • Мнения: 1
Това е един от любимите ми автори,радвам се,че има и други ,които го харесват! Hug
Автор,който е докоснал душата ми! Heart Eyes

# 2
  • в рока
  • Мнения: 1 119
 Hug
Автор,който е докоснал душата ми! Heart Eyes
[/quote] много точно казано  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 10 858
Само една негова книга съм чела - "Живот назаем" и много ми хареса.

Купила съм още някои негови, но още не съм ги започнала.

Ще ми е интересно кои са предпочитаните от вас ...

Хубава тема ...

Ще ми се да има такава и за Клавел ...

# 4
  • Мнения: 382
Чела съм само "Нощ в Лисабон" - на един дъх за една вечер. Мисля, че Ремарк е от авторите, които въпреки ужасите на войната успавят да представят хората като човешки същества и стремежа за продължаване на нормалния живот - дори и в разгара на войната хората си остават хора, Любовта, която съществува от как свят светува, не може да изчезне въпреки безумието на войната.

Гледала съм и филма "Време да се живее и време да се мре" от 1958 г., много добре беше, че филмът е стар, по-естествено беше всичко (освен малко старомодната игра на актьорите) и отново показва гениалността на творчеството на Ремарк.

А сега от библиотеката съм взела "Трима другари" и предполагам също ще ми  хареса.

Последна редакция: ср, 06 юли 2011, 14:08 от svet65

# 5
  • Мнения: 1 298
Аз пък днеска ви открих Simple Smile
Ремарк май ми е най-най-любимия автор. Чела съм много от него.
Книгите ме поразяват с дълбокия си хуманизъм и отрицанието на ксенофобията и войната, както и с непресторения и ненатруфен психологизъм (малко като ученическо съчинение стана, ама... Grinning). Но "Сенки в рая" ми е любима, защото разтърсващите теми от творчеството му там са представени като "сенки на самите себе си" - и въпреки това са също толкова потресаващи, ако не и повече...  

"Трима другари" ми е друга от любимите. Приятно четене!

# 6
  • в рока
  • Мнения: 1 119
На мен всички са ми любими,но може би все пак Тримата другари и Триумфалната  арка са ми въздействали най-силно.Първата негова книга,който ми попадна беше На западния фронт нищо ново.А след описващата нечовешките условия в концлагерите Искрица живот не съм спала с дни.Това е един от малкото писатели ,писали за т.нар. Изгубено поколение,за току що завършилите училище германски младежи на фронта,,които не могат да се завърнат към цивилния живот след войната,тъй като познават само нея.Прави сте момичета ,от книгите на Ремарк лъха хуманизъм и вяра,въпреки ужаса ,разказан в тях

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Любим автор, с всичките си книги.
Приемам го като 30-годишният Нобелов лауреат.  Peace

# 8
  • Мнения: 945
Чела съм Ремарк преди 20 г0дини. За един определен период от време ми беше любим автор.
Най-силно ме впечатлиха "Трима другари", "Триумфалната арка", "Сенки в рая".
Сега не знам дали ще мога да го чета пак, някои от книгите са доста тежки.

# 9
  • Мнения: 16
Ремарк, Хемингуей, Фиджералд, Селинджър ..... - това са ми любимите автори от тинейджърските ми години. По повод темата сега си спомних една случка: в 7-ми клас в част по немски език имахме за домашно да напишем кратко съчинение за любимия немски писател. Тогава писах за Ремарк и съответно получих 2-ка, защото бил ЗАПАДНОГЕРМАНСКИ писател.  Mr. Green

# 10
  • в рока
  • Мнения: 1 119
 Тогава писах за Ремарк и съответно получих 2-ка, защото бил ЗАПАДНОГЕРМАНСКИ писател.  Mr. Green
[/quote]

 Rolling Eyes Mr. Green

# 11
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Четох  автобиографията на Марлене Дитрих ,която е била много близка с Ремарк,може би главно заради сходната съдба на политически емигранти от нацистка Германия.Описва го като невероятно стеснителен и скромен,като човек,който така  и не осъзнава силата и влиянието на книгите си върху хората.Ужасно талантлив,предан на идеята за равенство  и и хуманизъм,и в същото време много тъжен.....,неспособен да забрави смъртта в окопите

# 12
  • Мнения: 482
Много го харесвах. "Трима другари", "На западния фронт нищо ново", "Нощ в Лисабон" - май тя ми е любима.  Едно време (соц време) не можех да проумея тая липса на сигурност - за хляба, за работата, за следващия ден. Хора, които оцеляват днес и не се замислят как ще оцелеят утре. За съжаление, дойде времето  да преживея и инфлация и затъване в кризи и други такива.
 Наскоро препрочитах "Трима другари". Много тежка, много обречена... книгата и поколението. Като че вече не искам да вярвам в ценностите на това поколение, на тази книга. Някак вече аз съм друга и другояче разсъждавам - и за болестите, и за причините за тях, и за живота, и за любовта.
 Много добър автор.

# 13
  • Мнения: 1 298
Четох  автобиографията на Марлене Дитрих ,която е била много близка с Ремарк,може би главно заради сходната съдба на политически емигранти от нацистка Германия.

Много близки са били и защото са били гаджета Simple Smile Някъде четох, че с нея той е имал най-дългата си извънбрачна връзка.

# 14
  • Мнения: X
Тъжен ми е,
но го харесвам.
Защото е горчив
и защото е тъжен.

Общи условия

Активация на акаунт