"Смешно" ли е раждането? - 3

  • 242 785
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Мен като ме шиха и доктора ми вика "айде сега обади се на мъжа си и му кажи, че си родила и го питай : по-тясна, по-широка или девствена" и аз без да се замислям : "ааа по-тясна искам, по-тясна"  Mr. Green

Всички в родилна зала много ми се смяха  Whistling

После лежа в родилна зала (нали 2 часа трябва да лежиш за наблюдение преди да те качат в стаята) и аз вече умряла от глад, диктувам на мъжа ми какво да ми купи за ядене и чувам док като вика на акушерките "хайде момичета пъпешчето се изстуди"  Shocked  направо ми се стекоха лигите до пода.

# 46
  • варна
  • Мнения: 1 228
Да се запиша , като ви чета събирам кураж ,че не остана.. Mr. Green Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 15
Чудесна тема! Айде майчета, пишете още истории Grinning давайте ни кураж, пък скоро и аз ще се разписвам в темата!  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 655
Дойде време да ви разкажа за раждането на Габи. Беше планувано секцио по медицински причини. По принцип исках да родя нормално както предшните два пъти, въпреки, че въпросът за секциото беше поставен още при първите прегледи от лекаря, но една седмица преди раждането се случиха едни неща, които окончателно доведоха до този резултат. На 07/08/2011 се роди Гейбриъл-Сириус. Беше интересно. Имаше смешен момент, когато видях съпруга ми облечен е престилка и целия побелял. Не знам защо, от упойката ли, от вълнение ли, но се захилих. Беше ми странно, не беше пълна упойка и си бях в съзнание. Беше все едно нямам тяло до някъде, усещах как нещо не гъделичко по едно време и един натиск. Не мога дори да го опиша като хората. Усетих как извадиха бебето или поне така мисля, защото след това чух как някой каза ок, he's out! и после чух рева му, но малко се забави и за секунди изтръпнах. Радплаках се, мъжът ми беше до мен, държеше ми ръката и ме стисна, вероятно несъзнателно, когато се разплака бебето. Показаха ни го веднага, как исках да го гушна, но не можех да мръсна, някак се чувствах по-изморена отколкото ако бях напъвала, като камък все едно. После го изчистиха и го дадоха на мъжа ми, докато не видях той да го държи и да ми го показва не се успокоих. Щом го видях отново изведнъж започнах да виждам розово, не знам пак заради упойката или какво.
Ами това е от мен, не е много смешно като история, но пък е уникално!

# 49
  • София
  • Мнения: 933
Аз родих нормално мн. бързо и без усложнения . сега като се сетя всичко ми е мн. смешно. като се почне от мъжа ми  Grinning та до самата мен. правиха ми клизма ,но бях с мн силни контракции вече и не можех да се стискам, да не ви описвам какво стана Mr. Green Mr. Green лекаря ми и анестезиологът ми само се шегуваха и мн ме разсмиваха беше страхотно преживяване Grinningдокато ходех по коридора и контракциите ме удряха като ток се сещах през цялото време за една циганка дето докато раждаше крещеше - Хасанеее да ти изсъхне ка  Joy и ми ставаше мн. смешно. та между напъванията му викам на лекаря: как може да ни е толкова хубаво да ги правим децата ,а да ни е толко гадно да ги раждаме  Grinning общо взето и аз едни ги ръсих хаха бебето илиза вече и лекаря ми вика: лелее къдраво е. и аз: е нищо нали не е с раста хаххаа Joy

# 50
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Мерси на всички за готините разкази! Засега само записче, но живот и здраве януари ще разказвам! Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 149
Мерси на всички за готините разкази! Засега само записче, но живот и здраве януари ще разказвам! Simple Smile
Аха, януари!  Grinning Да не тръгнеш и ти да си взимаш банските....  Wink Още едно януарче, браво! Успех!

# 52
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Благодаря! Хихих Да се надяваме, че ще приготвя по-адекватни неща за багажа Simple Smile Нямаше да е лошо като на почивка да минава раждането, но... Whistling

# 53
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Браво за страхотната тема!!! newsm10 smile3501 newsm10 smile3501 newsm10

Дано и аз се включа с такъв разказ. Давате ни много кураж момичета.

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ами при мен,наистина беше като на почивка,след раждането се чувствах прекрасно.
А и нищо да не правя никога го няма,а там се отдадох на пълен релакс.
Веднага след раждането ,бях готова отново да повторя,тя и бременноста ми беше страшно лека.
А сега се радвам на най-най кроткото бебе.
Пожелавам ви с 2 ръце и на вас.

# 55
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Малко да разкажа и аз за моето раждане. На мен ми беше много весело, на мъжът ми-не толкова. Вече ми се струва толкова далече, все едно беше преди годинииии Simple Smile

Нали знаете като дойде 9ти месец, как всички започват да питат "Айде бе, няма ли да раждаш?Кога ще раждаш?". Може да те доведе до нервна криза понякога.
Та терминът ми беше на 20 май. На 5 май се събуждам в 6 сутринта и усещам леки контракции. Не болезнени, а и знаех, че сигурно са подготвителни. Ставам да изпратя мъжа, следва дежурния въпрос "Днес ще раждаш ли?", при което му теглих една и си легнах.Доспах си до 9 сутринта и започва да ми става некомфортно да лежа. Хем ми се спи, хем не мога. Та станах, закусих, пуснах миялна, измих, изчистих, абе моткам се. Към 11 се сещам да засичам контракциите. Бяха на 15 мин. изобщо неболезнени. Влязох, изкъпах се, приготвих багажа и като излезах бяха станали на 5 мин. И понеже ме мързеше да говоря писах по скайп на мъжът ми, че имам контракции. Той ме пита "Да тръгвам ли". Аз супер спокона му викам "Не бе, споко, няма страшно". в 12:20 бяха на 3 мин. и си пиша с една приятелка по скайп "Бе имам контракции на 3 мин. ама нито болка, нито нищо. Да звъня ли на д-рЖекова?". Последваха няколко Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked и "бягай в болница, че раждаш". Да, ама аз Тома Неверни, звъня на Жекова, тя каза да отивам да ме прегледа и че няма да лежа в болница, ако не раждам, да бъда спокойна. Пиша аз на мъжо "Ми може и да раждам, ама може и да не раждам. Не боли, ама никак. Отивам до болницата и ще ти звънна от там". Аз си мисля, че човекът е запазил спокойствие, но в този момент вече е бил smile3546 smile3546 smile3546 smile3546
Та викам такси, идва таксито, обаче не мога да вдигна сака за болницата. Разопаковах и взех най-необходимото. Слизам, обаче долу пред нас изпращат завършващи абитюренти и всичко блокирано. Успяхме да се измъкнем от Надежда, ама контракциите намаляха. Викам си, край, няма да се ражда, що ли се разкарвам. Лафим си с шофьора, той не беше разбрал защо отивам и на изпроводяк ми вика "Айде и да не те задържат, че то в болниците за нищо хубаво не се ходи". Аз се опулих, посочих корема и му викам "бе аз хубаво чакам, за теб не знам Laughing Laughing" Беше забравил да пусне и брояча, та ми излезе по-тънко, педвид чакането по задръстванияа. Влизам аз и уж ще лягам на тонове. Да, ама пред мен бъдеща мама за тонове, която искаше да й обясняват надълго и на широко раждането. Та в 14:30 бях в болницата, в 15 легнах на преглед. И само като чух 5 см. разкритие ми стана ясно, че ще се ражда Laughing Laughing Последва клизма (не е трашно), попълване на документи и айде лъм родилна. Много добре слушала лекциите в училището за родители си бях вързала здраво косата. И само като ме видяха "Аааа, не, тука не с вързана коса, лекарски суеверия и ми пуснаха косата". Много ми пречеше да си призная, ама беше най-малкия проблем Embarassed Embarassed
Влизам в предродилна и там една родилка дере, та се къса. И аз се отказах да раждам, дадох две крачки назад, ама не ми мина номерът бутнаха ме на тонове. А съседката се дере, ама така се дере, страх да те хване. Оказа се, че е постъпила 6 часа преди мен, не иска оксито, иска естествено раждане, ама отказва да ходи. Та само ми викаше "Иди кажи, че раждам" и аз търча с банката система до родилна. После ми писна, излязох в коридора и почнах лафче с мъжо по телефона, какво да вземе от нас, дали метрото е дошло и така. В 16:45 пак опитаха тонове, ама бързо станах. Ходя си аз, подскачам си, стискайки лигнин, че ми спукаха мехура и по едно време ми се зави свят. Лягам аз, съседката още вика "АКА МИ СЕЕЕЕЕЕ", лекарката пеминава и й казва "Ти ката от 22 дни разправяш". И аз само я връщам с думите "за нея не знам, ама аз раждам". "Как раждаш бе момиче, преди 20-30 мин, ти спукахме мехура и сложихме епидурала". "Еми виж, раждам". Разкритие 8см. Тичане до родилната, качвам се аз, ама съседката решила, че и тя ще ражда вече, не й се чака повече. Напъни няма, сама напъва, те я молят да не напъва, тя пищи и накрая всички се струпаха около нея, а аз останах...сама. И викам "Тя да диша, а аз какво да правя, то излиза! Да дишам, да не дишам, какво (то пък ако спра да дишам, все едно ще стане по-лесно Rolling Eyes Rolling Eyes". Акушерката само си надява ръкавици и ми вика "Дишай и напъвай". С два напъна се роди моето малко съкровище, обаче не проплака. Плеснаха го по дупето и той супер обиден се разрева и опита да опикае екипа. И само както гледаш едно сладко бебе се чува "Пай сеее, пикаеее" и всички две крачки назад Laughing Laughing Laughing

Гушнах го минута по-късно, тати дойде след 5 мин, ударил едно уиски Laughing Laughing

Та това е. Отивайте без страх, и си свиркайте. И да викате и а не викате, бебето се ражда. АКо викате много се изморявате Simple Smile
Епидурала и оксито са нещо страхотно за мен Simple Smile Препоръчвам Simple Smile

# 56
  • Мнения: 234

Аз раждах секцио, по мое желание, планувано. Ама съм голямо шубе. Много ме беше страх. Секциото беше планувано за сутринта. Еми станах, измих се, облякох се.... и незнайно защо взех, че си сложих банските в багажа.... Мъжа ми се блещи и вика "Ама какво правиш", а аз като някой тъпунгер "Еми на плажа....." После се усетих, че тотално съм изперкала и не отивам на море, а да раждам..... Тръгнахме, навън кучи студ-януари в 7 сутринта. Излизаме от входа и аз след 10 крачки се обръщам и тръгвам обратно. Мъжа ми "Къде отиваш", а аз "Ми няма да раждам днес.Сега го реших" И така няколко пъти....
 

 hahaha hahaha hahaha

Страхотна тема ! Дано някой ден разкажа нещо толкова убийствено смешно свързано с раждане.  superuu  superuu  superuu

# 57
  • София
  • Мнения: 1 149
Плеснаха го по дупето и той супер обиден се разрева и опита да опикае екипа. И само както гледаш едно сладко бебе се чува "Пай сеее, пикаеее" и всички две крачки назад Laughing Laughing Laughing
  Joy Joy Joy Убедена съм, че си е мислело бебчето "Да ви пикая и на докторите, ще ме биете,а? Вземи това пиш тогава!"

пухи-пухи, радвам се, че съм те разсмяла, пожелавам ти още по-приятни и смешни моменти, свързани с твоето раждане... Успех  Hug

# 58
  • Мнения: 7 640
Тъкмо бях родила и след двата часа си отидох в стаята..
По едно време нахълтва една акушерка, видимо бързаща, оглежда се и пита: "Стойка има ли тука?"
при което аз:  newsm78 "Ами няма Стойка - сама съм!"
Акушерката тъкмо беше затворила вратата - връща се и пояснява: "Ааа, аз стойка за система търся!"   hahaha  Crazy

 Laughing

# 59
  • Мнения: 3 736
Плеснаха го по дупето и той супер обиден се разрева и опита да опикае екипа. И само както гледаш едно сладко бебе се чува "Пай сеее, пикаеее" и всички две крачки назад Laughing Laughing Laughing
  Joy Joy Joy Убедена съм, че си е мислело бебчето "Да ви пикая и на докторите, ще ме биете,а? Вземи това пиш тогава!"


 hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт