Най-нелепият подарък

  • 304 055
  • 3 091
  •   1
Отговори
# 2 790
  • Мнения: 8 970
Скрит текст:
Много пъти се случва да ни върне и бонбони, алкохол и т.н., които сме занесли като й отиваме на гости. Ами обидно е....
Или иска да имате вие и да не се харчите за нея, или не иска да се чувства задължена да ви носи и тя. Но според мен не е от лошотия. Ти си я познаваш, де, но възрастните хора като че ли много се стараят да не вкарват младите в  разход. Баба ми всеки път, абсолютно всеки път, когато и нося нещо, ми се кара, че съм "си дала парите". Тя, каквото искала, си купувала сама. Аз си я познавам и знам защо го казва.

Скрит текст:
Можеш да отговориш другия път: "Е, няма да мъкна сега бонбоните обратно, две кутии съм взела и за нас. Почерпи някои гости, като не са ти по вкуса." Все едно тя ти прави услуга, като ги задържи Wink

Сигурно си права, но нали се касае за свекървата, та по правило ме дразни.
Но така или иначе аз го приемам като признак на лошо възпитание да връщаш на хората каквото са донесли.

# 2 791
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 558
Сувенири мразя. От пътувания продължавам да купувам прахосъбирачки, радвам им се 2 седмици и ги скривам в шкафа. Но несесери с козметика харесвам, особено Дав ползвам от години редовно.

# 2 792
  • Мнения: 7 898
Сувенири мразя. От пътувания продължавам да купувам прахосъбирачки, радвам им се 2 седмици и ги скривам в шкафа. Но несесери с козметика харесвам, особено Дав ползвам от години редовно.
Абсолютно същата работа. Не харесвам сувенири и не събирам такива, освен магнитчета за хладилника. Предпочитам един гел душ и крем за ръце на които все ще им намеря приложението.

# 2 793
  • Мнения: 2 805

Да подарим тогава Wink
Може жабче или костенурка също.

# 2 794
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
И аз не харесвам сувенири и прахосъбирачки, нямам нито едно слонче, никой не ми е подарявал за щастие. Ако някой се чуди какво да ми подари препочитам шампоан, балсам, душ гел, такива неща, защото там съм непретенциозна, ще ги използвам и няма да събират прах.

# 2 795
  • Мнения: 36 747
Никога не го разбрах това с праха, една госпожа наскоро попита в група за четене във Фб, защо хората имат библиотеки и как почистват книгите от прах. Въобще не съм забелязала да се трупа прах по книгите, може би зависи къде живее човек...
Аз пък имам много вещи (и не са купувани само по време на екскурзии), напоследък забелязах, че нямам достатъчно вази - рисувам и ми трябват повече от тези, които имам (за да гледам от натура, скучно е да рисувам все едни и същи). Де да имаше кой да ми подари... За предпочитане големи (а не някакви, които събират едно-две цветенца) и в класически форми (не ексцентрични или с апликации,  ще изглеждат странно на картина)...

# 2 796
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 095
Никога не го разбрах това с праха, една госпожа наскоро попита в група за четене във Фб, защо хората имат библиотеки и как почистват книгите от прах. Въобще не съм забелязала да се трупа прах по книгите, може би зависи къде живее човек...
Аз пък имам много вещи (и не са купувани само по време на екскурзии), напоследък забелязах, че нямам достатъчно вази - рисувам и ми трябват повече от тези, които имам (за да гледам от натура, скучно е да рисувам все едни и същи). Де да имаше кой да ми подари... За предпочитане големи (а не някакви, които събират едно-две цветенца) и в класически форми (не ексцентрични или с апликации,  ще изглеждат странно на картина)...

 Ами имам прах по книгите, трупа се, за съжаление. Бърша със суха микрофибърна кърпа, на прозореца ги разлиствам и издухвам колкото мога.

# 2 797
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 489
Книгите за съжаление събират много прах, но това не е причина да неси ги купуваме. Последните няколко години аз чета повече на четец, но мъжа ми и децата предпочитат  на хартия и купуваме непрекъснато, сега зариди Ковид намалихме вземането от библиотеката (кога работи, кога не работи....).

# 2 798
  • София
  • Мнения: 14 044
Аз ги държа в шкаф. По-малко прах събират. Вече не купувам хартиени.

# 2 799
  • Мнения: 36 747
Аз наистина не виждам да има прах по книгите, нито върху тях, нито като ги разлистя. Иначе на открити рафтове се трупа, но не ме дразни особено, когато се сетя забърсвам.

# 2 800
  • София
  • Мнения: 14 044
След като по откритите пространства има, няма как по откритите пространства на книгите да няма, освен ако не ги разлистваш ежедневно. И мен  е ме дразни, но е нездравословно.

# 2 801
  • Мнения: 36 747
Обаче откритите пространства са по-лесно достъпни за праха, не е същото, като при рафтовете, които все пак са дълбоки. А във витрините пък въобще няма.
Да, предполагам, че за хора с астма е много неприятно.

# 2 802
  • Мнения: 2 352
Много зависи и къде живееш. При нас има 2 строежа в голяма близост, освен това улицата не е асфалтирана. Направо е ад. Много е прашно, проветрявам само рано сутринта и късно вечерта. И пак има много прах.
Разни статуетки и керамични фигурки не обичам. Особено пък такива, които имат разни пухчета събират адски много прах. С времето се насъбира прах, който не може да се почисти, особено ако е по релефна изливката.
Книгите и аз повечето ги държа в шкаф.

# 2 803
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 558
Такъв прахоляк се събира при нас, че не е за разправяне. Хем сме далеч от пътища и плажа, насред полето и гората е кварталът, но е адски прашно. Даже в прогнозите на времето съобщават каква е прашната наситеност, особено когато от Африка запъплят облаците прах.

# 2 804
  • Down south
  • Мнения: 7 747
Аз пък имам много вещи (и не са купувани само по време на екскурзии), напоследък забелязах, че нямам достатъчно вази - рисувам и ми трябват повече от тези, които имам (за да гледам от натура, скучно е да рисувам все едни и същи). Де да имаше кой да ми подари... За предпочитане големи (а не някакви, които събират едно-две цветенца) и в класически форми (не ексцентрични или с апликации,  ще изглеждат странно на картина)...
Ако можех бих ти подарила, поне десетина или колкото имам в момента. Тук цветя или цветни аранжировки, се изпращат заедно с подходящи вази. След увяхването на цветята, вазата бива "придвижена" към гаража, а след струпване на няколко ги ставям до боклука, ако някой ги хареса или изхвърлени. И така ротацията върви Anguished

Общи условия

Активация на акаунт