Хитринки за всякакъв случай - тема 6

  • 159 156
  • 882
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 190
малко  банално  но  запис    Blush

# 16
  • Мнения: 1 070
Ще се повторя и тук
помагайте със съвети
Какво ползвате за ароматизиране на дрехи ,било то в гардероба ,при пране или при гладене?

Аз си ароматизирам дрехите в гардероба така:

Купувам си Райд 4 сезона, за молци е. Не съм привърженичка на Райд, но преди имахме проблеми с молците в предният апартамент и от тогава много ги харесвам. Като си купя например 1 пакет и го закача в гардероба (да кажем лятото слагам на зимните дрехи) миризмата е силна и издържа даже повече от 2 сезона. Като сложа после при летните дрехи през зимата и тези старите, които са били си ги слагам при дрехите, които обличаме сега. Защото иначе стават с много силна миризма и е чак натрапливо. Ако искаш си купи и пробвай, всяко листенце за всеки сезон има различна миризма, все някоя от четирите ще ти допадне.

Добър омекотител за прането, който може да се използва за ароматизатор е Сано-купува се от магазинчетата за паралелен (неофициален) внос на перилни и почистващи препарати. На мен най ми допада жълтият. Май и в Кауфланд го имаше по едно време. При гладене няма смисъл да се ползва още допълнителна химия ако праха ти е много ароматизиран или омекотителят.

А понеже сега пък намерихме на терасата гнездо на оси, най-безапасно се премахват като се напръскат с препарат против мухъл на хлорна основа. Известно време осите обаче се връщат, защото са си запомнили гнездото (което махнахме вече) но във въздуха ги трепем със спрея. Обръщат краката на момента  Mr. Green

# 17
  • not found
  • Мнения: 581
малко  банално  но  запис    Blush

И от мен   bouquet

# 18
  • Мнения: 29
В гардероба слагам малки торбички с ароматизирани топченца. Траят силно и дълго Simple Smile

# 19
  • МИНДЕРА
  • Мнения: 304
В гардероба слагам малки торбички с ароматизирани топченца. Траят силно и дълго Simple Smile
Какви са тия топчета.Аз не се сещам.... Crossing Arms

Един трик който може да използвате ,скоро го научих.За да подхраните цветята у дома,разтворете 1 пакетче желатин в топла вода и после разредете със 3 чаши студена.С тази вода полейте ''китките''..
В месеца един път е достатъчно.При мен ,мисля че добре се получи-едно цвете,го бях отписала ,то взе че се съживи...

   ⅞ ...and Happily Ever After благодаря ти за чудесните съвети ще ги приложа с удоволствие..

# 20
  • Мнения: 902
Искам да нарежа калъп сапун на няколко парчета, но се чудя как и с какво? Оказа се трудно занимание. Не искам просто да го начупя, ами да се получат 3 еднакви парчета, като повечето обикновени сапуни.
                               Ако още се чудиш - с добре опъната много тънка тел. Нещо като лък може да си направиш, ако често ти се налага. Нагряването (на телта) също може да помогне.
Още се чудя, да. Това с телта не съм го пробвала, мислех с керамичен нож (нали всичко режели) Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 481
Да ви кажа аз как ароматизирам дрехите в гардероба и в скрина.
Купих си соли за вана с аромат на лавандула. Не ги купих специално за това де.
Сложих по малко от солите в найлонови пакетчета и ги сложих в скрина и дрешника.
Ухае на лавандула. Не знам дали е ефикасно срещу молци, но аромата е приятен и свеж. 

# 22
  • Мнения: 29
В гардероба слагам малки торбички с ароматизирани топченца. Траят силно и дълго Simple Smile
Какви са тия топчета.Аз не се сещам.... Crossing Arms

Купувам ги от "Jumbo", но съм мяркала подобни и в магазините по левче.
Представляват малки торбички от плат, подобен на органза, вързани са с копринена панделка и съдържат ароматизирани топченца. Дават приятен и силен аромат в гардероб, в чекмеджета; дори в банята държа едно такова торбенце Peace

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 869
Ще се повторя и тук
помагайте със съвети
Какво ползвате за ароматизиране на дрехи ,било то в гардероба ,при пране или при гладене?

Омекотител!!!

# 24
  • Мнения: 5 689
Здравейте!
Искам да попитам с какво д почистя позахабен паркет/естествен/ след ремонт?
Ако имаш възможност лакирай го с един тънък слой яхтен лак

# 25
# 26
  • Мнения: 2 641
Не зная в коя тема да попитам, за това реших да пробвам тук - с какво забърсвате паркет и теракот? Вече няколко моп-а вземам и все не могат да се изцедят добре. Вие с какво забърсвате?

# 27
  • Мнения: 13 188
Дрехите си в гардероба ароматизирам много лесно (те все пак си миришат и от омекотителя)- държа си сапуните и ароматизираната тоалетна хартия най-отдолу в гардероба.

# 28
  • Мнения: 481
Здравейте!
Искам да попитам с какво д почистя позахабен паркет/естествен/ след ремонт?
Ако имаш възможност лакирай го с един тънък слой яхтен лак
Най-доброто решение за паркета е циклене и лакиране. Става като нов!

# 29
  • Мнения: 259
Благодаря много за отговорите. Така и ще направим: ще го изциклим и лакираме.

Общи условия

Активация на акаунт