За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 26

  • 18 399
  • 751
  •   1
Отговори
# 30
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ако твърде много се зачерви мацвам крем Здраве. Валя се изрива по врата от жегата и гледам да няма дразнители точно там (ръбове на дрехи и най-вече етикети). Те след охлаждане изчезват така че не знам дали изобщо помага или аз се заблуждавам  Laughing

# 31
  • Мнения: 3 736
Мажете ли с нещо пъпките от жегата?

Аз я мазах с разтвор от сода за хляб (в книгата на Спок го видях) - беше се изринала много, горката и реших да пробвам - облекчи я. Една чаена лъжичка сода в кафеена чашка вода, бъркам докато се разтвори и мажа с памучно тампонче.

# 32
  • Мнения: 2 216
аз си нося апис и финистил ако го ухапе нещо...повече няма какво...
Което ме подсеща да попитам какво носите, в себе си по време на разходка, за спешни случаи?

# 33
  • София
  • Мнения: 44 354
почти нищо.
т.е. мокри кърпи, аписа, финистила и лепенки... до сега сме нямали, а се надявам и да нямаме по-спешен случай от одраскване вън....
изплаквам с водичка, мокра кърпичка, водичка, подсушавам със суха и лепвам лепенка... обикновенно и от това няма нужда де...
жилила го е и пчела тогава само финистил имах под ръка и го намазах...


нося си и слънцезащинтият крем или вазелин за устата през студеният период....не че са за спешни случаи...но с тях си ходим.

# 34
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Навън единствено кърпички нося в себе си, вече и лепенки не мъкна така и не заредих чантата като свършиха пък и малките не са им фенове  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 39 932
Нищо не нося. Имам мокри кърпички и антибактериален гел. В портфейла си имах цитопласт, но скоро не съм купувала. Последният път лепнах коляното на дребния и не съм купувала нови. А той повтаря "Мамо ленки?" Simple Smile

# 36
  • Мнения: 15 379
Нося поне 2 вида мокри кърпи, антибактериален гел, лепенки. Мисля, че това е достатъчно.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 354
а защо трябва да са 2 вида?

# 38
  • Мнения: 15 379
Защото използвам антибактериални Хенкис и обикновени бебешки - Памперс, Бейби кеър, Хъгис и пр.
Първо почиствам ръцете с Хенкис и след това с бебешките. Лицето, ако се наложи също чистя с бебешка кърпа. Ако падне и има рана, използвам антибактериална кърпа.


# 39
  • София
  • Мнения: 44 354
добре де, след като така и така бършеш с хенкис, не мога да схвана за какво са точно другите...предполагам не сменяте наакани памперси така или иначе...

# 40
  • Мнения: 15 379
Не, не сменям наакани памперси вече.
Ръце бърша с по 2 кърпи. Първо антибактериална, след това бебешка.
Отчет ли да давам?

Вероятно звучи малоумно, но всичко свързано с хигиена ми е болна тема. Имам проблем, който не мога да преодолея - не понасям мръсотия.

# 41
  • София
  • Мнения: 44 354
не, отчет не искам...просто не го проумявам... ако е до хигиената то може и 10 антибактериални да отидат...просто не разбирам защо е завършекът с другата...както и да е, последното, което искам е да те обиждам с нещо.

# 42
  • Мнения: 15 379
Ейндж, нямам разумно обяснение. Повярвай ми.
Обсесия. Не мога да се справя и това е проблем.

Да не спамя - някой спомена крем Здраве. Видях, че има някаква лека серия, вероятно се размазва по-леко от обикновения. Нямат парабени.
Много доволна съм от обикновения, прегаря пъпчици, лекувал е подсеченото дупе на детето ми, защото съдържа цинк, а той действа страхотно на кожата, особено ако е атопична, раздразнена или разранена.

# 43
  • София
  • Мнения: 44 354
 Hug ясно, да не ме гложди , че има някаква тънкост, която пропускам Peace

аз пък седя сега и се чудя какво трябва да взема за болницата, освен пижами, четка и паста за зъби...щото доктора нищо не казал на мъжа ми...

# 44
  • Мнения: 15 379
Ейндж, каква болница? Пропуснала съм нещо.

Общи условия

Активация на акаунт