За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 26

  • 18 406
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 380
Да вече само си я кърмя Hug Hug

# 16
  • Мнения: 3 114
Успешно кърмене ти пожелавам  Peace Hug!

# 17
  • Berlin
  • Мнения: 11 354
Понеже засега ще сме на шише - как затопляте млякото най-бързо? Има ли смисъл от нагревател за шишета или мога в микровълновата да ги бутам за малко? Сега топля вода и ги слагам в нея, но много бавно ми се струва.

# 18
  • Мнения: 3 241
Ако топлиш само вода и после добавяш млякото може и на микровълнова.
Важно е после да разбъркаш добре сместа Simple Smile

Ако става въпрос за кърма (че не съм сигурна какво питаш) тогава микровълновата не е вариант - в нея мазнините на кърмата се променят. Топли на водна баня  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 39 941
abs, винаги съм слагала АМ (сухо вещество) в топла вода. Преварям и изчаквам да изстине малко, топля вода с ел. кана или в микровълнова.
По принцип начина за приготвяне на АМ е този - топла вода (до нужни градуси) + сухо вещество.

# 20
  • Berlin
  • Мнения: 11 354
Ами и за 2те исках да питам - и АМ, и кърма. Адаптираното го правим с вода със стайна темп. и после затоплям във гореща вода, но ако не се прави така - 1во ще затоплям водата в микровълновата леко и тогава ще слагам млякото.

# 21
  • Мнения: 2 216
1во ще затоплям водата в микровълновата леко и тогава ще слагам млякото.
Аз го правя така, като водата е преварена преди това Peace

# 22
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Преварявах си вода в ел.кана около час преди хранене, така е успяла да изстине поне малко. Ако се налага охлаждане, шишето с готовото мляко в една купичка за най-бързо и под течаща вода.  Peace

# 23
  • Мнения: 3 114
Аз имам кана на Филипс с градуси. Преварявам в тенджера и съхранявам водата в каната. Когато ми потрябва затоплям на 40 градуса. Нагревател за шишета също е добър вариант, ако първо затопляш водата и после добавяш млякото. Той ще ти върши работа и за обедните пюрета по-нататък.

# 24
  • Мнения: 283
Мен ме мъчи един въпрос от известно време... Детето ми е малко още и за сега не е хапано/жилено от оси или пчели. Ами ако го ухапе насекомо и се окаже алергично? Нали има случай на хора който изпадат в шок? Как да разбера моето дете дали е алергично предварително?

# 25
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз също не знам дали моите момичета са алергични, до сега не са жилени от оси и пчели. Само от комарчета няколко пъти, подозирам че и веднъж паяк беше нахапал Валерия. Не знам дали ако родителите са алергични това е предразположеност.

# 26
  • София
  • Мнения: 39 941
Педиатърката на децата каза, че в възможно предаване на алергии в семейството.
Дъщеря ми има алергия от ухапване от бълхи, кокошинки. Залагам на второто. Скоро бяхме на село, тя пак се завря при пилетата, но те май нямаха гадинки. Та си я прибрах без пъпки.
Не са жилени от пчели или оси. Всъщност дъщеря ми я жилила пчела, ок е.

Предполагам може да се направят изследвания. Но не знам как ще се направят предварително, без да има някакви симптоми.

# 27
  • Мнения: 15 379
abs, готовото АМ не се затопля. Затопляй само водата и после добавяй сухото мляко.

desperation, детето ти може да бъде алергично към един милион неща и да изпадне в шок.
Съвет - не се мъчи излишно с терзания и притеснения. Излишно и вредно е за теб, а и за детето.

# 28
  • София
  • Мнения: 44 398
Понеже засега ще сме на шише - как затопляте млякото най-бързо? Има ли смисъл от нагревател за шишета или мога в микровълновата да ги бутам за малко? Сега топля вода и ги слагам в нея, но много бавно ми се струва.

топлиш водата и правиш млякото, дава се макс до час след направата, не се притопля наново...каквото не използвате хвърляш.
ако ще топлиш кърма - на водна баня...бавно е, да.

desperation- никак, може и да прояви реакция на 10-тото ужилване чак. може и никак...аз си нося апис и финистил ако го ухапе нещо...повече няма какво...

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 2 043
Мажете ли с нещо пъпките от жегата?

Общи условия

Активация на акаунт