"Обидните" думи

  • 46 225
  • 183
  •   1
Отговори
# 90
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Имам съседка, която като види своя приятелка или добре позната винаги поздравява с:
- Ооо сливке здравей. (Като сливка не го употребява като обида, но има хора, които казват:"Виж я пък тая ква слива е!")

Също израза: "Какво зяпаш като шаран!?"

"тюлен", "бивол", "крава"

За кифладжията съм го чувала, като: "Защо се излагаш като кифладжия без кифли!?"

Шофьор е израз на най-обидната дума. Има дори виц за нея. "мъж си чете вестника си и жена му му е ядосана и започва да го обижда: "Простак, идиот, говедо, тъпанар, шофьор!"
При последната думичка той скочил и казал: "Ей сега вече ще си ядеш боя, всичко можеш да ми кажеш, но не и шофьор!" Думата шофьор била обобщение на всички обидни за мъж думи.

Не знам дали споменахте каруцар.

А тук можете директно да чуете още някои.  Joy

Последна редакция: пт, 22 юли 2011, 18:43 от Venetta

# 91
  • Мнения: 2 931
Агнешка майка някой спомена ли?  Flutter
Май не. И "птицо бяла" пропуснахме. Flutter

# 92
  • Мнения: 9
Думата такова, може да се ползва доста успешно за почти всякакви обиди. Laughing
Да не разсъждавам че ще стане натаковано!!!! Mr. Green

Сетих се и за израза..." кво се хилиш като варено яйце"....та все се питах как точно се хили яйцето!!!!! Mr. Green
Всъщност изразът е:"кво се хилиш сякаш ти белят яйце"

       ..." и ти дават черупките"

# 93
  • Мнения: 4 300
Когато се свари животинската глава (пача  Mr. Green ), зъбите се оголват и изглежда, сякаш се хили.

И това звучи логично, но пачата не се ли прави от свински крачета и уши?

# 94
  • Мнения: 1 911

Представи си, че сръбският литературен герой осъществява полов контакт със слънцето и ти го съобщава  Mr. Green йебем ти сунце, може и йебем ти бога, к`вото ти хареса  Flutter
Пръчка беше ли споменато  Laughing И в частност селска пръчка- много ми е любимо, може и дива селска пръчка, за по-голяма образност. Селянин също е преминало в графата на обидите.

# 95
  • София
  • Мнения: 5 658
Когато се свари животинската глава (пача  Mr. Green ), зъбите се оголват и изглежда, сякаш се хили.

И това звучи логично, но пачата не се ли прави от свински крачета и уши?
Също и от тях Simple Smile  Peace Идеята е да се ползват части с повече кожа и кости, защото от тях се получава желатинът, който стяга парченцата месо накрая - сори за кулинарната вметка, но трябваше да изясним фундаменталния въпрос за пачата, която се хили  Blush  Mr. Green

# 96
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 280
Гьон сурат (дебелокож, безчувствен, нахален).

...селска пръчка- много ми е любимо, ...
Peace И на мен.


# 97
  • Мнения: 353
много цветущи думички  Mr. Green
признавам си, че бях много впечатлена от думата простакеса, когато я чух за пръв път  Stop

# 98
  • Мнения: 37
Агнешка майка някой спомена ли?  Flutter
Май не. И "птицо бяла" пропуснахме. Flutter

За агнешка не бях чувала ама "овча майка " съм чувала  Rolling Eyes

верек,трандафила,кранта,чапла,курабия,фльорца и т н все красотийки !

# 99
  • Мнения: 2 172
Аз го знам като "овча глАвоLaughing

Или пък "К'во се хилиш кат' зелка "  Laughing

# 100
  • Мнения: 1 296
много цветущи думички  Mr. Green
признавам си, че бях много впечатлена от думата простакеса, когато я чух за пръв път  Stop
Простакеса звучи по-гальовно и не чак толкова обидно в сравнение с простачка Joy

# 101
  • Мнения: 1
elfi4ka 4ui i moq otgovor za debelite hora slon hipopotam debelak balon ne sa mn..ama..

# 102
  • Мнения: 190
парцал,бастун,миндил,

# 103
  • Smallville
  • Мнения: 994
много цветущи думички  Mr. Green
признавам си, че бях много впечатлена от думата простакеса, когато я чух за пръв път  Stop
Простакеса звучи по-гальовно и не чак толкова обидно в сравнение с простачка Joy
Нещо като дукесата на простаците,по-висш ранг Laughing Laughing Laughing

А аз се чудя как се хили зелката?? newsm78

# 104
  • Мнения: 91
селска пръчка

Общи условия

Активация на акаунт