Термошолд - мнения и опит?

  • 22 389
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
Тъй като след смяна на дограма (пластмасова) не са поставени вентилационни отвори никакви..., вероятно и не е проветрявано достатъчно (дори по- малко от недостатъчно) се е появил мухъл в ъглите на външните стени. Сега правим ремонт, чистихме със Саво, сега се прави и 3 ръце шпакловка на тези стени, но по съвет за чудодейния Термошилд сме намислили да ударим и по една ръка от него, че да се застраховаме. Клапи, отвори или там каквото е за вентилация по дограмите ще бъдат поставени. Та, въпросът ми е:
Ако боядисаме една ръка Термошилд, а отгоре сложим друг латекс, за да е цветен - ще има ли ефект от този Термошилд или ще се загуби? Консултантката в магазина ми каза, че не може върху Термошилда да се слага друго, по него трябва да остане, за да има ефект. Аз, все пак, да ви питам вас, ако някой има опит с тая работа. Стените не може да са бели, цялостната концепция за интериора отива подяволите! Можело да ми го оцветят с бледичък цвят, но не ме устройва толкова бледо, то като изцапано бяло стои  Tired  За съжаление, дори с латекса за мокри помещения нещата стоят по същия начин  Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 23 173
Ние имаме една стая боядисана с такава боя, но не съм сигурна дали беше термошилд или термомакс или някакво друго име беше.
Занесохме го и си го оцветихме в един магазин за латекс, и си е съвсем цветна стената, ярко жълта.

# 2
  • Мнения: 11 747
Цвета, който аз съм избрала не можел да стане - показах го в каталога - не става.

# 3
  • София
  • Мнения: 23 173
Ние си го нагласихме, сложиха 2 пъти по-малко оцветител отколкото по каталог, разбъркаха, после отворихме кутиите с нормалния латекс и термошилда, боядисвахме по малко и за няколко пъти нагласихме цвета.
Но някой трябва да има желание да се занимае и вие да рискувате че има вероятност да не се получи точния цвят.
А от боята ефект има , поне при нас, две от стените боядисахме, по-топли са от другите две с нормален латекс. На външен вид не се различават.

# 4
  • Мнения: 385
pina,преди 3 год. когато ние купувахме  термошилда и питах за оцветяване, ми казаха ,че при разбъркването се унищожават тези гранули,които дават ефекта против мухъл.Боядисахме в бял цвят,загърбих естетика,реших,че е по-добре да няма  проблем.Но при нас ефект напълно липсва,само след няколко месеца отново започна да се появява мухъл.Лошото е,че въздуха  е с голяма влажност, дограмата е алуминиева от преди  12 год.,нямаме клапи  и прозореца е огромен- почти 10м  .По-късно ,от мненията  разбрах,че има българска боя,мисля,че беше на Оргахим с много добри качества и значително  по-евтина.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 285
pina, вариант ти е вместо термошилд да боядисаш 1 ръка противомухълен латекс (за баня), ползвала съм един чешки от Бриколаж, малката кутия е 11 лв. (аз так си реших проблема)

Имам някакви спомени че върху термошилда може да се боядисва с друго, както и да се лепят тапети.... май на тяхната страница го бях чела преди време, когато се опитвах да си реша проблема с мухъла по външните стени. 

# 6
  • Мнения: 11 747
Това по- евтиното на Оргахим го гледахме снощи, наистина е доста по- евтино. За него също ни казаха, че можело да се оцветява само в белди тонове - служителката в отдел Декорация го каза.
Днешната продавачка каза за Термошилда, че си губи ефекта, ако над него се боядиса още една ръка с друго или ако се лепи тапет.
Този противомухълен латекс за баня да не е латекс за мокри помещения? И той не можел да се оцветява, освен в бледи тонове. Ако е основа, а над него има втора ръка оцветен латекс, ще свърши ли някаква работа?

Обаче това, че Термошилда може и да не подейства не е никак добра новина. Ние също имаме големи неотваряеми прозорци, то затова и става проблема, я!

# 7
  • София
  • Мнения: 8 285
Да от този за баня е.
Аз не съм оцветявала, така че тук нямам опит, но след като изчистихме мухъла и боядисахме с него повече от година няма проблем.

# 8
  • Мнения: 1 059
Пина, знам че има и някакви добавки против мухъл (на Дюфа), които се слагат в латекса и
предполагам, че може да се прибавят и към оцветен. Чувала съм и за такъв грунд.
Иначе от латекса на Дулукс за баня аз съм много доволна и мухъл вече 2 г. няма. Имат и друг
специален за кухня, но не знам дали може да се оцветява.
Подобни продукти имат Прималекс, Дисповит и др. http://www.ekon-bg.com/paint-bg/product-details.php?id=43.

# 9
  • Мнения: 11 747
Vennie, благодаря ти! Ще проуча в тази посока.

# 10
  • Мнения: 7
 Днес поръчах една кофа 4 л. супершилд / като термошил , но по-добро , поне така казаха / За оцветяването консултантката каза , че няма проблем . Взех го от http://www.pestimenergia.bg/shop/product/431/supershild-interior … zva-ot-muhal.html Доно не се счита за реклама , просто сега съм притеснена , да не съм се  минала . То малко късно вече де .... но ми писна от тоя кондез и мухал . Ще го нанасям върху тапети , та ако има някой ,  който да е минал по този път със сигурност ще ми е от полза .  Embarassed

# 11
  • Мнения: 8 999
И аз се интересувам от Термошилд или термо-каквото и да е. Доколкото знам, преди няколко години усърдно се рових за информация, тази боя има топлоизолационни качества. Мен именно това ме интересува, защото мухъл нямаме, но едната стена в стаята на сина ми е към стълбището /което уж се отоплява, ама от там си лъха хлад/, а таванът на стаята се явява пода на таванско помещение отгоре, което не се отоплява. Та, в неговата стая е чувствително по-хладно отколкото в другите помещения на жилището ни.
Ако има някой, който е решил проблема с топлоизолацията именно чрез тази боя, моля да даде отзиви.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 206
Аз лично си останах скептична към Термошилд.
Появиха се през 1999г. Тогава бях студентка, едни мои преподаватели имаха нещо общо с внасянето му; та с две думи имаше някакъв чуждестранен представител, правеха се някакви демонстрации и т.н.
С две думи се твърдеше, че технологията е измислена от НАСА, за да са по-леки разни совалки и вместо метал за изолация, измислили гранулите, които отразявали топлината. Твърдяха също, че две ръце термошилд (фасаден) замествали 5см топлоизолация.
Абе звучеше като революция.
Като гледам обаче, за 10 години нещо не са пробили особено на пазара където и да е.
Иначе самият им официален представител далеч не изглеждаше особено сериозно и явно фирмата се състоеше от 2-3ма души.
За справяне с мухъла може и да работи; също така допускам, че сигурно има някакви топлоизолационни свойства, ама чак еквивалент на 5см топлоизолация не е.
В строителството непрекъснато излизат всякакви иновационни материали и няма причина ако едно нещо работи да не навлезе в масова употреба.
Ето например преди 10 години по плоските покриви се слагаше хидроизолация от битум, сега масово се минава на много по-смисления и концептуално различен EPDM. Това го казвам, за да илюстрирам, че няма някакви световни конспирации в бранша със строителни материали.

# 13
  • Мнения: 11 747
И за този супершилд си пише светли пастелни тонове. За наситени цветове не става. За мен няма значение вече, ние приключихме с ремонта. Не ползвахме термошилда, нямаше как. Ползвахме някакъв грунд, който чак ме съмнява...  Thinking Повече разчитаме на вентилацията, която уж осигурихме, на често проветряване, не залепяме мебели за външните стени..., че да видим  Tired

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Аз лично си останах скептична към Термошилд.
Появиха се през 1999г. Тогава бях студентка, едни мои преподаватели имаха нещо общо с внасянето му; та с две думи имаше някакъв чуждестранен представител, правеха се някакви демонстрации и т.н.
С две думи се твърдеше, че технологията е измислена от НАСА, за да са по-леки разни совалки и вместо метал за изолация, измислили гранулите, които отразявали топлината. Твърдяха също, че две ръце термошилд (фасаден) замествали 5см топлоизолация.
Абе звучеше като революция.
Подозирам, че с теб сме били в един випуск Grinning (че даже и предположение имам  Laughing)

Боядисахме с ТермоШилд всички външни стени отвътре още преди 3-4 години. Нанесохме всичко според указанията - 0,3-0,5см дебелина, да обхване и малко от съседните стени навътре в помещенията и т.н. Стените наистина се усещат по-топли на допир, сравнено с небоядисаните с тази боя. Но да има топлоизолиращи свойства - няма, според мен действа на принципа на фолиото - отразява топлината и така я задържа повече вътре, отколкото да излиза навън.
Заради това и няма да стане, ако отгоре й се нанесе друга боя или се залепи тапет - няма да може да отразява.

Може да се тонира - даже сега, понеже мислим да слагаме вътрешна изолация на две от стените и си мисля пак да подновим и тази боя, този път с ТермоМакс или СуперШилд, гледах палитра, показана от един от дистрибуторите. Там най-наситеният вътрешен кръг не е показан, т.е. може би не позволява толкова силно тониране, но не е като да не може никак.

За времето, което имаме ТермоШилд по стените, нашата равносметка е - стените са приятно не-студени (чак топли не бих ги нарекла), сметките за отопление не са ни били по-ниски, но това и не е реалистично очакване, според мен. Цената за литър не е малка, но и не е толкова скъпо - за една стена 10 кв.м. със среден прозорец 3 кв.м. остават около 7 кв.м. стена, с прилежащите стени, малко боядисани 30-40 см навътре - да стане 8-9 кв.м. = 72-95 лв, според марката боя. Не е ужасно много за ефекта по-топла стена на допир и е по-естетично от облепване с фолио за отразяване, например  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт