90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 146

  • 43 311
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 12 554
Ще пътувам в понеделник за троянското село Чифлика. Таз година отсвирих морето и ще се поглезя на спа-хотел  Mr. Green
Естествено лаптопите ще са с мен  Wink, както казва мъжът ми - трябва да съм умряла, че да нямам нет подръка  Joy
А за багажа - аз съм лесна. Не носим къщата с нас. Слагам по един сак за всеки един от тримата. И това е.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 723
Нана ,завиждам и то Ич НЕблагородно......
На Чифлика е страхотно за почивка/въпреки,че до там от години не сме стигали/
Пожелавам ти размазващо приятна и отпускащо-релаксираща почивка Grinning

# 722
  • Мнения: 87
Искате ли и малко рецепти от мен :
Печени чушки с яйца и сирене за белтъчен
3 яйца
200-300 гр сирене
500 гр печени червени чушки
черен пипер
олио
Печените и обелени чушки се нарязват на парчета. Сиренето се разбърква с яйцата и черния пипер. В тавичка намазана с олио се разстилат половината от чушките, отгоре - половината от сиренето с яйцата, после нареждате отново чушки и се завършва със сирене и яйца. Печете, докато се зачерви.
Тиквички с ориз Варива
Малки тиквички 2
Бял ориз 1 ч.ч
Лук 1 глава
Олио / зехтин
Червен пипер
Сол
Магданоз
Копър
Oбeлвaтe и нapязвaтe тиĸвичĸитe нa ĸyбчeтa. Hapязвaтe лyĸa и гo зaпъpжвaтe зa ĸpaтĸo c тиĸвичĸитe (aĸo иcĸaтe пo-здpaвocлoвeн вapиaнт нe ги зaпъpжвaйтe).Дoбaвятe чepвeния пипep и coл нa вĸyc. Paзбъpĸвaтe и пpибaвятe изчиcтeния и измит opиз. Ha 1 ч.ч opиз ca нeoбxoдими 3 ч.ч вoдa. Πeчeтe във зaтoплeнa нa 180 гpaдyca фypнa зa oĸoлo 20 минyти. Cлeд ĸaтo e гoтoвo яcтиeтo ce yĸpacявa c мaгдaнoз и ĸoпъp пo вĸyc.
салата от репички
Репички 12 бр.
Ябълков оцет
Зехтин
Сол
Измитите и изчистени репички нарязваме на ситно. Овкусяваме с ябълков оцет, олио и щипка сол. Изсипваме овкусената вече салата в подходяща чиния и украсяваме. Предложената от нас украса се прави лесно. Необходими са 3 репички и кора от краставица. От обелените репички правим розички, а от част от кората на краставицата - листенца на розичките
Салата от червено цвекло
Червено цвекло
Салата Фризе
Lamb's Lettuce (фopмaтa нa лиcтaтa нa caлaтaтa пpиличaт нa eзичe нa aгнe) или бeйби спанак
Почиствате и измивате салатите и червеното цвекло. Нарязвате на тънки лентички цвеклото. Смесвате продуктите със зехтин, сол и лимонов сок на вкус. Разбърквате и салатата от червено цвекло е готова за сервиране. Може да добавите и няколко зелени маслини за украса.
Супа от спанак Варива
500 г спанак
1 ч.ч ориз
1 ч.ч домати от консерва
1/2 глава лук
2 с.л олио
1 с.л червен пипер
сол нa вĸyc (1/2 с.л сол)
Почистваме и измиваме спанака. Нарязваме лукът и го запържваме, добавяме нарязания спанак. Разбъркваме и запържваме, добавяме 1 с.л червен пипер и 3 ч.ч вода. След като спанакът заври се прибавя ориза. Когато оризът е вече сварен добавяме доматите. Оставяме да поври 10 минути и ястието е готово.
сладки Въглехидрат
0.500 ĸг пълнo зъpнecтo бpaшнo
0.200 мл зexтин
3 яйцa
1 ĸaфeнa чaшa фpyĸтoзa
1 пaĸ. aмoнячнa coдa (пoгaceнo в 1 cyп. лъж. oцeт)
1 лимoн - нacтъpгaнa ĸopa и coĸ
Paзбивaмe дoбpe яйцaтa. Πpибaвямe фpyĸтoзaтa, зexтинa и oтнoвo paзбивaмe. Cлeд тoвa дoбaвямe 1 пaĸ. aмoнячнa coдa пoгaceнa в 1 cyп. лъж. oцeт, лимoнoв coĸ, нacтъpгaнaтa ĸopa нa лимoнa и вaнилиятa. Haĸpaя дoбaвямe пълнo зъpнecтoтo бpaшнo и зaмecвaмe тecтo. Ocтaвямe тecтoтo дa пoчивa зa oĸoлo 3 чaca. C мaшинĸa oфopмямe cлaдĸитe и ги пeчeм в нaгpятa нa 1800 фypнa.

# 723
  • Мнения: 18
И от мен една рецептичка за белтъчен:
Пълнени тиквички с яйце и сирене на фурна.

Тиквичките обелени и измити се издълбават с уреда за търбушене на чушки. Пълнят се със сместа и в тефлонова тавичка с малко зехтин се изпичат докато почервенеят лекичко тиквичките. Вкусотия невероятна Simple Smile

# 724
  • Мнения: 2 222
Кантара ми е на 62.800, въпреки че снощи както цял ден нямах апетит и кротко ядях домат, краставица и плодове, към 21.00 прегреших с една храна. Не беше много, не е и калорична, но ще си взема поука друг път да внимавам.  Confused Това ми е първия гаф дотук - на първия плодов ден. Може би защото така и не се насилих да ям ядки, просто вечерта буквално ми прилоша от глад в един момент. Както и да е, продължавам си стриктно с режима.

нана, на Чифлика си е супер. Peace Ние спряхме там за една вечер на връщане от морето и другия уикенд пак ще идем.

Между другото ми е лошо на корема, къркорят ми червата Sick Дали е от плодовия ден или от това, че съм с МЦ не знам. Усещането е почти като при махмурлук, а естествено алкохол не съм близвала, откак съм на диета.

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 07:30 от _Dana_

# 725
  • Мнения: 3
След вчерашния плодов ден , кантара показва - 600 гр.  newsm44

Днес Белтъчен ден :
 З- пъпеш ( направо имам чувството , че мога да изям всички пъпеши на пазара)
 О- пилешки пържолки на барбекю със салатка от домати, печен пипер и лук
 В- 1/2 от обяда

Лек и слабеещ ден на всички!

# 726
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро!

Моят показа минус 500  Grinning Пак съм под теглото от 26 май. Да видим следващия му ход.  Joy

# 727
  • Мнения: 3
Привет фиданки!
След белтъчен вчера си задържам -1кг, което е супер. Днес варива.
З-диня, О и В - зрял боб яхния със салата от домати и чушки.
Страхотни рецепти сте изписали, даже се замислих да сменя менюто, ама всички са се навили на боб,та май няма да стане този път.
За нес -кафето да напиша.Аз от години пия само нес -кафе чисто.Избирам си подходящи марки и така.А еспресо не пия , защото при повечето кафета обработват зърната с разни мазнини.Дори като си го варите сигурно сте виждали едни малки точици отгоре.Та от тази мазнина ме боли зверски стомаха /все едно с нож го режат/, затова преминах на нес.Може и да е химия, но аз без кафе не мога.

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 723
ДобрУтрЮ Grinning

sill аз пия всякакво кафе,но нес ми е най-вкусно.

Днес Варива:
З:банан
О:картофи с ориз а`ла Нана  chef + салата домати
В:кУтУ обяда



# 729
  • Мнения: 7
Добро утро фиданки!След първа четворка кантара е с мен -показа минус 2,8 кг.Много добре.Този път освен народните танци три пъти в седмицата съм на фитнес.Чудесно се чувствам .За днес менюто е ПИЦА ОТ КАЙМА плюс салата домати и краставици-за обяд и вечеря.В момента хапвам динка за закуска.
НАНА приятна почивка !
На всички останали -устояване на изкушенията!

# 730
  • Мнения: 3
Аз да ви споделя, силно се впечатлих от книгата, за която Силвия Димова даде линк "Подсъзнанието може всичко". Препоръчвам я на всички, които не са и обърнали внимание. Още не съм я дочела до край, но днес ще го направя.

# 731
  • Мнения: 0
Добро утро, днес 14 ден от диетата - варива. Закуската беше пъпеш, обяд и вечеря - варена царевица със салата.
Хубав ден на всички  Simple Smile

# 732
  • Троян
  • Мнения: 86
Добро утро и от мен!Включвам се да ви по прочета,че нещо изостанах!С вас съм диета върви добре вече  е част от ежедневието ми.В понеделник ми е първи воден и тогава ще се отчета!
Нана,Добре дошла в Чифлик!Моето родно място!Много си ми е хубаво и красиво!Да си изкараш чудесно!

# 733
  • София
  • Мнения: 12 554
Добро утро и от мен!Включвам се да ви по прочета,че нещо изостанах!С вас съм диета върви добре вече  е част от ежедневието ми.В понеделник ми е първи воден и тогава ще се отчета!
Нана,Добре дошла в Чифлик!Моето родно място!Много си ми е хубаво и красиво!Да си изкараш чудесно!

Оооо така ли, страхотно. Надявам се, че ще ни хареса и че съм направила добър избор с хотела.  Simple Smile

# 734
  • Мнения: 5 435
Добро утро,

Браво на всички за минусите!
Нана, приятна почивка, дано си починеш подобава!

Аз пък след смесването на белтъците, кантарът ме наказа с +400гр! Днес варива, З: нектарини и кафе, О: картофи и салата, В: като обяда!

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт