90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 146

  • 43 312
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Свищов
  • Мнения: 875
Danewa, много благодаря за отговорите.
И аз не пия често нес кафе, но сега в жегите не ми се пие топло и мислех да си правя нещо като фрапе, но без захарта - разбито нес с вода. Но мога и без това де.

Ух, едва се удържам вече...от години не съм имала такъв промеждутък между храненията (когато съм будна), както днес. Прочетох това да плодовете следобед, но искам поне в началото да съм стриктна, за да видя как ми влияе режимът на организма.

Приятна вечер на всички...слад малко мисля да хапна....

# 706
  • Мнения: 87
мога ли да вечерям в 19.30 всеки път

# 707
  • Мнения: 4 606
Вечерята е до 8. Wink

# 708
  • Мнения: 214
Намесвам се в темичката с  въпрос

 На първата страница пише, че вода се пие поне 30 минути след ядене, а има ли ограничение колко минути преди ядене може да се пие?

# 709
  • Мнения: 3
Здравейте, фиданки! Днес съм на плодове и мисля, че издържах!
Днес правихме бебешко парти на малката ми дъщеря и нищо не ме изкуши newsm47 . То не беше торта, то не бяха сладки, сокчета, но от нищо не си взех! Много съм доволна!

# 710
  • Мнения: 22
Аз днес бях на белтъчен и се теглих сутринта - 300 гр. Е нищо не е като кг, но пък за 4 дни ... Wink. А като см съм свалила доста, но то е заради 2 седмичните ми тренировки мисля на талията 2 см, на ханша 1, а на гръдна не съм мръднала надолу, не че искам де  Mr. Green. Днес пих кафе подсладено с малко мед- половин ч.л., никой не ми отговори за меда, но като се връщах да чета основните неща по темата видях че пише на гладно по една чаша вода с лъжица мед.  newsm78 то не че кафе и вода имат общо, но Naughty ..... ако е тотална грешка казвайте навреме. Днес за закуска кафе с мед и половин банан, след еуфорията по мерките нещо май не ми се хапваше много  Joy. Обяд - зелена салата с чери доматчета и черни маслинки и парче пилешко филе на грил, а за вечеря след малко мисля яйце със салатка от домати, сирене и босилек. Хайде минуси на всички и до утре. А утре и аз ще си спретна чушките на Нана, много вкусно звучат Simple Smile 

# 711
  • Мнения: 11
Приключи и днес плодово - зеленчуковия ден. За вечеря хапнах шопска салата без сирене (много, много леко овкусена) - уж не бях гладна, пък си похапнах стабилно  Laughing
Тъй като гледам доста фиданки сме в МЦ и няма много похвалили се с кг. надолу. Но нищо, след няколко дни ще се изфукате  Flutter

# 712
  • Мнения: 493
Намесвам се в темичката с  въпрос

 На първата страница пише, че вода се пие поне 30 минути след ядене, а има ли ограничение колко минути преди ядене може да се пие?

Мисля че, за преди ядене също важи правилото от 30 мин.

lille kanin ,топла вода с мед се препоръчва за почистване на червата сутрин на гладно.Но, мисля че кафето е по-добре да се пие чисто. Ако не можеш от раз - постепенно, с всеки изминал ден намалявай количеството на меда докато го спреш съвсем -поне аз така направих.


# 713
  • София
  • Мнения: 12 554
А рецепта за картофи с ориз искате ли?  Mr. Green

Аз съм полужива вече. И просто мисля да се дотъркалям след малко до кревата и тихо да се гътна. Наядох се едно хубаво със сармички с лозов лист за вечеря на фурна и утре вече отпуска  newsm44

# 714
  • Мнения: 0
Нана хич и не питай дали искаме рецепти. Направо ги давай насам.  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 493
nana77 , давай рецепти   chef

Но искам да те помоля, когато имаш време да ги запишеш и в темата с рецепти за по-лесно намиране   bouquet

# 716
  • София
  • Мнения: 12 554
КАртофи с ориз на фурна

Рецептата се предава в семейството ми по майчина линия. Тя е типична за селото на баба ми, което е на върха на Средна гора.

Продукти

картофи - количество няма да ви пиша, защото всеки готви в различна тава
ориз - 1 шепа
червен пипер, сол, джоджен, олио, лук

Обелвате и нарязвате картофите на шайби в тавата. В тиган запържвате глава лук, нарязана на ситно, след това слагате червен пипер, сол, джоджен и доливате топла вода. Като клокне, заливате картофите и разбърквате. Измивате изчистеният ориз и с ръка го разпръсквате върху картофите. След това заливате с вряла вода, така че да покрие картофите. Печете на умерена фурна - 180 градуса - горен и долен реотан, докато картофите не изпият водата.

Оригиналната рецепта се прави само и единствено с масло. Естествено, ако искате, когато сте в почивка си я направете с масло. Вкусът е несравним и когато баба ми го правеше на печка с дърва. Ех, размечтах се...но така или иначе това е една от любимите ни манджи у дома.
И не слагайте домати. Тази манджа се прави само с червен пипер.

И още една рецепта за любителките на свинския черен дроб, ако има такива

продукти

свински черен дроб
прясно мляко
сол, лук, черен пипер

Дробът се поставя в съд и се залива с прясното мляко, така че да го покрие. Оставя се да престои около 30 минути. След това се нарязва на порции и се слага в йена. Нарязва се 1 голяма глава лук, разбърква се със него, заедно със солта и черния пипер. Слага се малко олио и малко водичка и се пече с капак.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 22:35 от nana77

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 723
Мммммм,Нана,мерси за рецептите  chef
Утре ми е Варива  и за вечеря,ако имам време от миткосване, ще се пробва  Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 12 554
Пилешки сърчица с лук и гъби в йена

500 грама пилешки сърчица
2 глави лук
300 грама гъби
чубрица, олио, домати, червен пипер

Сърчицата се сваряват, изваждат се от водата и тя се изхвърля.
В дълбок тиган с малко олио се задушават нарязаните на ситно глави лук, слага се гъбите - измити и нарязани на ситно. Като се задушат се добавят доматите - настъргани на ренде без люспите или домати от буркан - на това количество продукти аз слагам 1 голям домат. Като се задушат и те се добавят червения пипер, солта и чубрицата.
В йената се слагат сърчицата, заливат се със съдържанието на тигана, разбърква се, долива се малко вода и се пече поне 45 минути.

# 719
  • Мнения: 195
А рецепта за картофи с ориз искате ли?  Mr. Green

Аз съм полужива вече. И просто мисля да се дотъркалям след малко до кревата и тихо да се гътна. Наядох се едно хубаво със сармички с лозов лист за вечеря на фурна и утре вече отпуска  newsm44
Леле, това все едно аз съм го писала! Мойте сармички с лозов лист тъкмо врат в тенджерката, а от утре и аз отпуска  Grinning Стана ми смешно от съвпадението Simple Smile
nana77, чудесна отпуска ти пожелавам! Ако ще пътуваш някъде - дано си събрала вече багажа, а не като мене да тичаш в 5 сутринта да пълниш чантата  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт