(Био) зеленчукова градина 11

  • 57 411
  • 720
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Мнения: 4 585
Теди, благодаря! Няма проблеми, какви проблеми може да има. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 296
Цоп в новата тема Hug
Ние освен падналото от градушката грозде, други поражения нямаме. Освен един изгорял рутер Rolling Eyes Три дни съм без нет, чак преди малко ни подвключиха техниците Peace

# 4
  • Мнения: 30
Теди, браво, знаех си, че можеш! В едно и дву-редовите ленти пиперът се представя по-добре, някои корени са привързани към опора, че полягат. Така вече ще го садя, огрява се добре от слънцето, проветриво му е, и за поливане е лесно: http://s014.radikal.ru/i329/1107/98/78a98f7364ac.jpg Не съм брала още, но силно се надявам да постигна резултатите на Анн Hug
Това тук е част от късното зеле и дайкони, е, има и пипер, и карфиоли - http://i055.radikal.ru/1107/85/f549caa015eb.jpg
Наздраве за новата тема!

# 5
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Балгодаря на Тedy. Чудесна картинка си избрала!  bouquet

Здравейте в тема 11 на сезон трети, скъпи зарзаватчии. Тия дни се повъртях из други части на форума, и се убедих, че пъпът и сърцето ми са тука!

Никакво наздраве. Аз съм махмурлия и отивам за краставици!

Тая година засега ми остава с две поуки:
- Профилирай грижливо почвата в градината ти! Водата как да знае ти какво искаш да полее!
- Използвай тенекии! Това важи за тесните дворчета, където слънцето огрява само да речем стълбището, като и за всички, оплакващи се от почвени вредители (конощип). Пиперът наближава метър!
 Догодина ще вкарам в играта и старите гуми, като гнезда за картофи. Ще опитам смело усвояване на площта дето държим колите и пикае кучето.

Добре де, ще си сипя бира.

# 6
  • Мнения: 2 775
Запис и от мен за да не ви загубя Wink Тedy   bouquet

# 7
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Куркума , не издържа ей  Mr. Green

Аз за това такова обстойно проучване правя на отглеждането на зеленчуци ( цветя) в контейнери. Тази година в такова ми бяха чери доматите - оцелшха. Сега ще видя какво ще направя сцукинопроизводството. Иначе вчера в една книжарница гледах съвместяването на цветя и зеленчуци в контейнери. Хем красиво. хем полезно, хем аз имам 2 вътрешни двора павирани и идеални за целта Mr. Green

Теди, благодаря за темата   bouquet

# 8
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Да, да, все приказвам за тенекии, но на практика всякакъв съд върши работа. В американски оранжерии съм гледал че садят директно в чувал с компост. Използват всякакви непродуктивни терени, подбират се условия като слънчево греене, въздушни течения. Лесно е за поливане, и (тихо) по-трудно има гъбични заболявания.

Бил Молисън говори много за съдовете. Ще се изфукам, като кажа, че садя в тенекии отпреди да го прочета.

Ох, при manandy е ужас.

# 9
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 755
Те тук така или иначе не садят директно в пръста. Аз пробвах да съдя - не става, дори и магданоз
Иначе се сади в едни каси - нар ги райсинг бедс, баща ми използва думата ястък. Отдолу се слага мн фина мрежа, за да не влизат гадините. и отгоре се засипва пръста. Има мн интересни хрумвания за контейнерите, ама аз си я карам в саксии  Mr. Green И аз си имам компост собствено производство, тъкмо за новите ястъци за догодина. Добре, че коментирахте за пипера, чудех се как ще го правя на вади, сега поне имам стратегия

# 10
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 136
Здравейте! Тedy благодаря за новата тема  bouquet
manandy, страшно изглежда. Дано да оцелее градинката!  Praynig Често ли се случва това при вашите ширини?
Днес правих доматен сос. У нас си има технология и в никакъв случай не се допускат промени. Доматите се измиват, нарязват на половина и се рендосват. Пълня ги в шишенца от Куинс. Освен това направих и белени, нарязани и осолени домати в буркани. Зимата с праз или кромид, чудесна компания на домашната ракийка! Mr. Green
Куркума, отдавна не бях чела Яворов! Благодаря!   bouquet
Удоволствие е да ви гледа човек градинките. Peace
amica1, ще пробвам краставица във фризера. Слагала съм рендосана, но става някак водниста.
Вчера направих компот от джанки. Много го обичаме. Peace Аз тези дни ще присаждам круша. Не знам дали става и череша да се присажда на пъпка. Ще пробвам.  Simple Smile
Веселчето, и моите краставички тази година слабо раждат. Имат листна маса, но нямат плод. newsm78
Първо ми узрява едно ранно грозде, на което не знам името. Бяло е и има аромат. Ще снимам. Брестовицата и тя налива. Аз най- обичам Кардинал.
vili__66, какъв сорт е тоя гигант морков?    newsm78
Лека вечер!

# 11
# 12
  • Мнения: 86
Tedy, Hug
gelikas,с морковите при мен тази година е каша.Първо-миналата година си произведох семе Нантски.И разбира се го забравих.После отидох на раздумка при един приятел със сергия за семена,цветя и разсади.И докато си бъбрехме се сетих,че е време за морковите.И нали съм лакома-купих 5-6 сорта,непознати за мен.Мислех да ги посея,да им сложа табелки и да наблюдавам.Да ама щерката се включи в сеенето докато аз правех кавали.И сега никой не знае кое какво е Mr. Green.Преди години в един холандски каталог гледах моркови като репички и си мислех,че са много удобни за царска трушия.Е сега имам нещо подобно-къси и топчести.Освен тях -гигантските-десетина сантиметра дълги и толкова дебели.Има и едни горе-долу нормални.А моето семе остана за догодина Mr. Green
Ана,във фитарията се крепят взаимно пиперите.Сега полягват,а като намятат онези ми ти чушкаци ще трябва коли да им набиваш  Joy  bouquet
manandy,  Cry-някой променя климата и се цели в дългосрочен план от поробване чрез зависимостта ни от храна.Всичко е пари.... #Cussing out

# 13
  • Мнения: 4 585
Планетата е диагностицирала човечеството като тумор, и предприема лечение.
Ако успее, за 50 - 100 години ще се възстанови, след 1000 може Сахара да е джунгла или савана.

# 14
  • Мнения: 86
Не може да е нормално ежедневно да се изхвърлят тонове храна,а милиарди да заспиват гладни.Не е нормално хипермаркетите да са натъпкани с огромен лъскаво опакован асортимент боклуци.Не е нормално вместо жито да се сее рапица за "био" дизел...Не е нормално две-три компании да произвеждат семената-миналия ден в агро аптеката видях плакат на една от тях-до спрем нелицензираните семена  #Crazy.Не е нормално да ми забраняват да си гледам и заколя прасе...
Ще ни стръска Майката Земя....

Общи условия

Активация на акаунт