Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 260
Моят доктор каза, че днес ще ми спре дуфастона и фолиевата (утре влизам в четвъртия месец), ама ще пиша повече след прегледа.  Peace

# 16
  • Мнения: 224
Fabianna, не съм сигурна за термина...трябва да е някъде около 6,7,8 февруари, а аз още не съм си избрала точният ден  Laughing Един път няма да запомня кога ми е бил цикълът и ще забременея Simple Smile
С Марио си знаех и той се роди един ден преди определената дата...
Запиши ме - втора бременност, 7 февруари, 36 години Simple Smile Мерси!
Wilddream, намалих дозата на Дуфастона по едно хапче на ден, без да се консултирам. Надявам се да не е фатално.

# 17
  • София
  • Мнения: 52
Запис да следя темата.

# 18
  • Мнения: 25
Четвъртия месец, не почва ли от 14 г.с.?

# 19
  • Мнения: 224
Четвъртия месец, не почва ли от 14 г.с.?

Нямам си на идея  Laughing
Първата бременност си следях месеците, сега тези седмици ме объркват много  ooooh!

Смених си лентичката  Wink

PS: На първа страничка в табличката, която си сложила пише 14-та седмица  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 260
Зависи как се брои - медицински бременността е 10 лунарни месеца (по 28 дни или 40 гестационни  седмици), брои се от първия ден на последния месечен цикъл, т. е. четвъртият медицински месец започва от 13-а гестационна седмица. Иначе "бабешките" 9 месеца най-лесно си ги нагаждах с обратно броене от датата на предполагаемия термин - в моя случай 11 февруари, т. е. влизам в общоприетия 4 месец на 11 август.  Peace

# 21
  • Мнения: 8
dani_l аз мисля да пия фолиева докато свърши опаковката, сигурно още месец някъде.

# 22
  • Мнения: 216
С голямо удоволствие се записвам и аз в новата темичка. Прекрасна е! Hug

Fabianna, на теб ли трябва да пратя на лични термин и т.н., за да ми допълниш името към списъка? Въпреки че, аз не знам още със сигурност нито колко бебета ще останат, нито пък точен термин...Може би ще съм в списъка с неизяснен термин. Thinking

Днес ще звъня на доктор Мазнейкова да уточним дата за редукцията. Сега й звънях, но не вдига. Чудя се дали да звънна на служебните телефони на регистрацията на болницата.... newsm78 Ще видим, ако не мога да се свържа с нея до следобед, ще звъня на регистрация.

Polisia, чак сега се светнах коя си. Голям съм заплес! Mr. Green  Hug Hug Hug

# 23
  • Мнения: 25
Tanita13 ще те запиша с неизяснен термин, пък като мине всичко при теб пиши ми и ще те преместя. Стискам палци  Praynig

# 24
  • Мнения: 222
и аз тук, при мен нищо интересно, другата седмица съм на ЖК, а по-следващата на фм+бхс....

# 25
  • Мнения: 0
И аз да се запиша  Wink
При мен всичко си е същото, освен, че ми се измести гаденето, вече не е сутрин а следобед  Cry
 newsm78
Но все пак съм щастлива и нямам търпение, да видя точицата си Simple Smile
Мисля да отида по-рано на БХС, преди 17.08, не ми се чака толкова много, голяма паника съм  Rolling Eyes
Хубав ден мами  Hug

# 26
  • Мнения: 208
Привет, момичета!
Малко от предната тема, но да кажа - рибите не са проблем. Проблем са океанските риби, защото при тях има по-голяма опасност от замърсявания и токсини. Речни, морски особено добре приготвени няма проблем.
Вчера бях на кино. Скоро май няма да повторя. Така ми се пишкаше, че едва издържах до края, а филмът беше смешен.
Аз следя от една архивирана тема на друг форум коя седмица какво става и там втория триместър почва от 14 г.с.

# 27
  • Мнения: 12
Здрасти здрасти, благодаря за темата  Hug Прекрасна е!

Ние след малко ще си пътуваме за България, но дори куфарите не съм извадила от таванската стая  Rolling Eyes Но си чакам втората закуска от любимия ми съпруг. Ходих на консултация, но такава без ехограф, само ме записаха и ми взеха малко кръв, малко защото повече не излезе, и като се върнем от БГ ще трябва пак да ходя.

За храните които не трябва да се ядат аз не съм толкова стриктна колкото първия път. Относно рибите, само някои са опасни, риба тон в големи количества, акула, риба меч и още няколко, причината е че има живак в тях. Преди много години когато нашите майки са били бременни, не е имало такива замърсявания и съответно не е имало толкова болести. А също и много бебета са умирали без остановено причина.

За необработената риба, проблема е сравнително малък, тоест бактериите които могат да се нанесат в рибата не са толкова опасни. С предната си бременност не рискувах изобщо, но сега ям малко пушена сьомга, а дори и суши съм си позволявала няколко пъти. Например бактериите които може да има в рибата умират при замразяване, а повечето риба която стига до нас е била замразена. Но все пак не трябва да се прекалява.

А за пастета и дроб, те са си опасни заради многото витамин А който е опасен за ембриона.

Също много опасни са меките френски сирена, едно приятелско семейство на свекърва ми са загубили дете след като майката е предала бактерии от сиренето.

Рохките яйца са опасни заради салмонелата. Суровото месо, заради някоя друга бактерия и т.н.

Хайде, свърши ми лекцията  Laughing Сега излизаме за малко с мъжа ми да купим това и онова и вече трябва да прибираме багаж  Rolling Eyes

Хубав петък   bouquet

# 28
  • Мнения: 219
Привет, момичета!
Малко от предната тема, но да кажа - рибите не са проблем. Проблем са океанските риби, защото при тях има по-голяма опасност от замърсявания и токсини. Речни, морски особено добре приготвени няма проблем.

Подкрепям! Не само, че не е проблем, но риба е хубаво да ядем поне веднъж седмично  Peace.

За месеците - аз си ги броя по стандартния начин с обратно броене от предполагаемият термин, което би означавало, че днес влизам в 4 месец  Shocked. Кога мина това време? Като си вече с дете и минава без да се усетиш...

# 29
  • Мнения: 83
Fabianna   bouquet

При мен също няма нещо ново. Освен може би, че не съм повръщала от седмица и гаденето намаля драстично. Нямам търпение да дойде другата седмица- ще ме запишат на ЖК, ще правя ФМ и евентуално БХС. Продължавам да имам кофти предчувствие и съм подготвена на всичко  Sad

Нямам грам време покрай малката за нищо, надявам се сега на 20.08 да я приемат в яслата до нас и да поработя 5 месеца, да ми се изчисти съзнанието малко от бебешки истории. Не че не работя от вкъщи вечер, но не е същото.

Хубав ден на всички  Peace

Общи условия

Активация на акаунт