Вече съм на ясла

  • 42 777
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 82
Моето дете ще тръгне на ясла през септември, ще бъде на 1 г. и 9 мес. Контактна е, но рядко някой друг се е грижил за нея, освен аз и баща й. Споделете, ако има някой в подобно положение, за колко време вашето дете е свикнало с яслата - притеснявам се, освен за здравето й, и за адпатацията там.

# 16
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Моето дете ще тръгне на ясла през септември, ще бъде на 1 г. и 9 мес. Контактна е, но рядко някой друг се е грижил за нея, освен аз и баща й. Споделете, ако има някой в подобно положение, за колко време вашето дете е свикнало с яслата - притеснявам се, освен за здравето й, и за адпатацията там.

И ние сме така Simple Smile
Е, аз ще пробвам след 15-тина дни как е без мен Simple Smile Ще заминаваме в чужбина и ще я гледа майка ми ..., но и кака й ще е с нея ... Ще видим как ще е без да ме вижда Simple Smile Вече и от две седмици спи в къщи без решетка на леглото Simple Smile Като я храня постоянно говоря, че яде, за да е голяма и да си играе с децата в градината Simple Smile Като минаваме покрай ДГ се спираме и гледаме децата - и пак се обяснява, че ще е при тях Simple Smile Доколко разбира ... не знам, ама поне й се говори постоянно за това ново приключение в живота й Simple Smile ... абе, подготовката върви с пълна сила Simple Smile , памперс пробвах да махам ..., ама ударихме "на камък", та ще си е с него ..., но и на мен ми е по-спокойно така, защото няма да е все мокра Simple Smile

# 17
  • Мнения: 28
Ами да ти кажа мила при баба или при друг -в яслата си е различно, и ние сме го оставяли на баби и дядовци , ама там е друго. Относно памперса и аз ударих на камък , но там ги учат и не се притеснявам. Моя човек днес даже обядва в яслата и после го взех, но явно не му е стигнало яденето -защото се сабуди по никое време мн гладен. Някои да знае горе долу по колко им дават, като на детската кухня ли

# 18
  • Мнения: 357
Момичета, не е толкова страшно. И аз търсех и четях, притеснявах се...Важното е да се довериш на хората, които ще гледат детето. Аз го пуснах на ясли едим месец преди да тръгна на работа, за да съм на разположение във всеки момент. Нямаше момент, в който да съм потребна  Simple Smile. А преди това за час не съм го оставяла на друг. От първия ден - цял ден, взимах го чак като станат от сън и хапнат. Мисля, че така е най-добре и се свиква най-лесно, защото иначе детето си мисли, че отива на място като в клуб или на детската площадка. Плачеше сутрин много жално, аз като го оставех също си поплаквах, но се успокоявал бързо. Мисля, че това зависи и от детето, и от персонала, и от обстановката. Първите дни ми се обаждаха от градината да ми кажат, че е спокоен и всичко е наред. Аз ги наблюдавах тайничко като ги извеждаха. Чак не ми се вярваше, че той може да се държи за въженце и просто да се разхожда. Но...още от първия ден! Все едно че това е нещо обичайно. Мисля, че наблюдението какво и как правят другите дечица в тази ситуация е от огромно значение. Всички в яслите, докато обикаляхме да избирам къде да ходи, казваха, че през деня в групите са много различни и съвсем не се държат като вкъщи. Сега с помощта и подкрепата на всички в яслите махнахме и памперса! Вечер не мога да го накарам да си тръгнем, иска да си играе с играчките, количките и всичко там...
Така че от мен - успех на всички! Май-по-страшно е докато се престраши човек и свикне с мисълта, че някой друг се грижи за съкровището му и то съвсем не като за единственото дете. Дано имате късмет с хората, които ще поемат дечицата ви!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 323
Здравейте, момичета!
Малкия е от 2 седмици на ясла, а аз на работа. Викаме бабите и дядовците, за да има кой да го взема.
Първата седмица беше само за час, което мисля, че е твърде малко. Точно се успокои и трябва да го вземаме. Втората седмица беше до обед, като го и хранят там. За следващата казват, че понеделник ще е дообед и от вторник ще го пробват на пълен ден. На мен лично не ми харесва това, че нямам достатъчно инфо как е там. В смисъл сутрин го водим с баща му, но лелите го дръпват веднага и затварят вратата, няма време да питам нищо. На обед го вземаше дядо му, пак така по бързата процедура...Другото което ме учудва е, че не съм взела пантофки с идеята там да ми кажат с какво са обути децата вътре...с чисти обувки ли, с пантофки ли...но така и нищо не ми казаха, и детето е било с обувките за навън....По този повод моля, споделете с какво са малките вътре в градините.
Малкия реве винаги като го водим, но после се успокоявал, извеждат ги навън всеки ден и той явно е доволен. На мен ми е още странна мисълта, че съм на работа и детето не е с мен...но ще свикна... Cry

# 20
  • Мнения: 82
MamaMM, на каква възраст беше синът ти, когато тръгна на ясла?

# 21
  • Мнения: 357
Беше на годинка и десет месеца, когато тръгна на ясли. Беше най-малък в групата, а тогава бяха петнайсетина дечица. Това също малко ме притесняваше, защото като е свикнал на цялото внимание, изведнъж около него все по-наперени и не става неговата...Единствената играчка, която занесохме беше едно джедженце, което гушкаше като заспиваше. Там си остана, но много бързо е свикнал и без него да си спинка.

# 22
  • София
  • Мнения: 222
Привет!

Моето момиченце ходи на ясла от началото на юни (на 1г. и 6м беше тогава). За юни месец и се събраха 4 дена ходене само заради болести + ходенето ни до морето. Разболя се още на 5-тия ден, след това юли да чукна на дърво е боледувала само 1 път още за 1-2 дена.
Аз също имах големи притеснения за адаптацията, тъй като малката е много привързана към нас, нямаме баби на които да я оставяме и досега все с нас е била. Освен това е и доста срамежлива и се страхува от непознати. Когато тръгна на ясла първите дни отказваше да се храни там, сутрин плачеше и вечер когато я взимахме също. Всичко това обаче трая до края на втората седмица - сега яде, спи и си играе там, а сутрин все по-рядко промрънква само.
Не сме я водили почасово, само 2 дена до обяд и след това за цял ден.

vanyaes - при нас също се практикува това с оставянето набързо сутрин, чувала съм че и на други места препоръчват да не се протака раздялата много много. Но пък вечер като я взимаме можем да задаваме спокойно въпроси, ако се вредим всички родители разбира се. За пантофките - при нас искат изрично един чифт да остане там. Аз съм дала обувчици от плат, които ползваме за пантофи, но сега в жегите са по-подходящи според мен от истински пантофи.

Тъй като съвети не мога да давам, децата са различни, то ви пожелавам с по-бързо адаптиране и по-малко сълзи и болести! Успех на всички!

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 19:36 от Margaritka79

# 23
  • Варна
  • Мнения: 323
Margaritka79, мерси за инфото  Hug

Днес му купих нещо като платненки с лепки, ама мрежести, мисля, че ще са супер за яслата. Само дето днес вдигна Т и се оказа, че сме с типичен летен ясленски вирус...следващата седмица ще сме си у нас. Предполагам, че трябва да се обадя понеделник сутрин да ги уведомя, после след като оздравее пак да ги уведомя, и да отидем с бележка от личната, че е здрав...

# 24
  • София
  • Мнения: 222
Уф да, минахме и ние през тоя вирус направо вкупом цялото семейство. За яслата - да, трябва да се обадиш и после бележка, че не е в контакт с болни и е здрава.

Бързо оздравяване  Hug!

# 25
  • Мнения: 45
Записвам се да следя темата, че и на нас ни предстои тръгване на ясла от септември  Wink

# 26
  • Мнения: 105
Повлияна от тази тема, говорих с трима лекари-хомеопати (защото трудно приемам "не" за отговор..), и тримата ми казаха да им доведа детето само ако му има нещо, а не "профилактично". И тримата са против интервенции върху здрав организъм... Та явно няма какво да направя и ще чакам септември да видим как ще е. Пожелавам на всички здрави и щастливи ясленчета!

# 27
  • Мнения: 5
           Здравейте, радвам се да се включа в тази тема - от днес сме на ясла. Ради е на година и 4 месеца, най-малката в групичката, но пък казват че колкото по-малко детето по-бързо свиквало.... Дано е така Praynig, че днес е бил голям рев, цяла сутрин си е плачкала, а не се обадиха да я вземем, явно са упорити лелките там. Свива ми се сърцето ,като си помисля, че пак ще я водя утре....

# 28
  • Мнения: 28
 juli.nikolova желая ви успех с яслата и дано бързо свикне , не плачка многои не боледува много. Аз да се отчета , до днес ходихме до обяд - хапва си човека  и за сега нещата вървят, а за утре ми казаха че евентуално може и да го оставят да спи.

# 29
  • Мнения: 357
juli, леличките и възпитателките си имат подход и начин да се справят с дечицата. Предполагам, индивидуален към всяко дете, защото ако едно залисване минава при едно, при друго едва ли ще мине. По-добре, е не са се обадили, иначе малката кукла ще мисли, че ако плаче достатъчно дълго, мама винаги ще идва.
marti09, браво на вас. Казват, че хапването е един от най-добрите знаци, че детето се адаптира. Дано да успее и да спинка утре!
Успех, момичета, дано да свикнат дечицата бързо и да сте намерили за тях най-доброто място! Стискам палци на всички!

Общи условия

Активация на акаунт