Вече съм на ясла

  • 42 785
  • 729
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 47
Здравейте. Да се запиша и аз. Тръгваме на ясла на 12.09. Ще следя темата и ще пиша като тръгнем. Виждам, че на всички притеснението ни е едно - болестите. Ще съм първите два месеца в къщи и се надявам, докато дойде време за работа да е посвикнала малката. Аз също мислех да я водя на фомеопат, но се отказах изкуствено да и стимулирам имунната система. Имам едно притеснение - без памперс сме, казва си като и се ходи, но съм чувала от майки, че понякога на ясла не казват децата ( от притеснение ли не знам) и за да е по - лесно им слагат памперс. Лесно се научихме, само да не почнем пак:)

# 31
  • Мнения: 169
my_love, ще се наредат и нещата с памперса, ако забележиш или някак разбереш че слагат ги предопреди че не желаеш и настоявай за това. на 1 приятелско дете слагаха на обяд и майката като им каза те спряха. грехота е на дете което се е научило те да слагат. но всичко си е до самата ясла, там кадето беше моето дете даже ги учеха, директорката се караше на родителите който не слагаха децата си удома на гарне- в яслата слагаха всички деца независимо дали са с или без.

# 32
  • Мнения: 47
Виждат ми се свестни жените в яслата (поне това, което съм видяла до сега). Казват, че те са там за да ги учат. Моята е самостоятелна - сама яде, пие от чаша. Предполагам, че няма да е проблем. Но пък все мен търси и като отиде там се надявам да не се стресира.

# 33
  • Мнения: 781
Здравейте  Simple Smile И моя син е на ясла от месец и малко . Отначало го водех за по 2 часа, защото ми беше странно да го оставя цял ден при напълно непознати хора . В началото трудно заспиваше там, защото преди това заспиваше след като е сукал, но сега вече си заспивал съвсем сам (което в къщи не става  ooooh! )
Най-малкия е в групата , но се справя с всичко като другите деца- гледа от тях и им подръжава.
Слагат ги на гърне всички дечица, сега ще му занеса памперс гащи, за да може по-често да го слагат и скоро да махат памперса (това те ми го предложиха ) .
И друго мога да споделя, някой ако го интересува- да пита  Peace

# 34
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Здравейте и от нас,

Четейки виждам,че  ние май ще сме едни от най-малките ''ученици'' от есента.  Whistling Директорката предложи да си дадем повече време и така от октомври започваме.  Peace
Относно консумативите ми казаха да подготвя пижама,дрешки,пантофки, кърпи и памперси. Водата се заплаща за цялата година и съответно не се налага носене на бутилки. Казаха,че през септ. ще направят родителска среща за повече разяснения  Peace
Очаквам с нетърпение този момент,защото искрено се надявам да е вярна фразата,че като малки-децата по-бързо се приспособяват към средата.

# 35
  • Мнения: 162
Айде и аз тук!

Моят палавник също ще е на ясла този септември, макар че не знам още дали ще е от 1ви или по - късно,в момента са в отпуск.Много ми е притеснено, защото е много своеволен и инатлив, не дава на никой извън семейството да го доближи,когато сме на детски кът аз стоя винаги наблизо, за да ме вижда,а той не дава на момичетата там въобще да го докоснат.Направо не знам в яслата как ще дава да го обличат и т. н., даже как ще се откъсне от мен да влезе не ми се мисли.Иначе се заиграва с други деца,прегръща ги, дава да го прегръщат.Относно отвикването от памперса - при нас е голяма мъка,не казва,ако аз му поставя гърнето, тогава,иначе на гащите.Много се надявам яслата да ни помогне в това отношение и гледайки другите деца,да отвикне по - лесно.
Дано скоро да ни извикат на нещо като родителска среща,защото изобщо нямам представа какво се носи и т. н.
Нямаме наборчета в обкръжението ни и ще ви следя с интерес!

# 36
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
И аз тука! Моето почва от септември. Надявам се да свикне, защото е кротък и общителен, но много реве, когато някой повишава тон или когато му вземат играчка от ръцете. Предполагам, че ще го преодолее с времето. Sad

# 37
  • Мнения: 1 277
Момичета, по колко комплекта резервни дрешки приготвяте за детето си при постъпване в яслите?

# 38
  • Мнения: 79
На нас от яслата ни казаха да приготвим 3 комплекта с дрехи

# 39
  • Мнения: 8 974
Момичета, по колко комплекта резервни дрешки приготвяте за детето си при постъпване в яслите?

Бяха казали два комплекта, но никога не са ги ползвали.
Така си стояха в шкафчето.
Детето се прибираше вечер с изключилтелно чисти дрехи.
Аз последната година оставих един комплект дрехи (анцуг, потник, гащи, чорапи и блуза с къс ръкав). Сега когато ги изписаха, така си ги взех чисти в плика от шкафчето, както ги бях оставила.

Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 277
Аз се замислях да приготвя 4-5 комплекта, но като ви чета, май е прекалено това и ще се спра на 2-3 комплекта.

# 41
  • София
  • Мнения: 224
При нас искат по 1, но според мен не е достатъчен. Моето дете е на 1.9 месеца, супер любопитно и палаво и изобщо не се прибира чисто и спретнато от ясла  Grinning.  Освен това като се храни сама все още се цапа, особено като яде по-течни храни.
Почти всеки ден се налага да обличат резервния комплект и съответно ми се връща един изцапан, а аз на следващия ден нося нов резервен.

campanula с 2-3 мисля ще е добре, пък като тръгнете на ясла ще се разбере - зависи явно от яслата и детето все пак.  
Успех!

Melani_M не се тревожи, много деца се държат различно в яслата, когато я няма мама да й се глезят. Казвам го от опит защото дъщеря ми не иска в къщи да заспива сама, ако не съм до нея легнала, но в яслата нямат такъв проблем - слагат я и си заспива. Има разлика и в някои други магарии, които явно са запазени за нас в къщи само  Grinning. Дано всичко е наред при вас!

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 12:51 от Margaritka79

# 42
  • Мнения: 1 277
При нас искат по 1, но според мен не е достатъчен. Моето дете е на 1.9 месеца, супер любопитно и палаво и изобщо не се прибира чисто и спретнато от ясла  Grinning.  Освен това като се храни сама все още се цапа, особено като яде по-течни храни.
Почти всеки ден се налага да обличат резервния комплект и съответно ми се връща един изцапан, а аз на следващия ден нося нов резервен.
campanula с 2-3 мисля ще е добре, пък като тръгнете на ясла ще се разбере - зависи явно от яслата и детето все пак.  
Успех!
Благодаря за споделеното!   bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 1 262
Записвам се и аз  Crazy
Малкият тръгва на ясла в средата на септември. Надявам се да се адаптира лесно, както направи кака му (тя плака само веднъж, на така ключовия трети ден)  Praynig
Успех на всички "ясленчета"   bouquet

# 44
  • Мнения: 614
Здравейте и малката ще тръгва на ясла от септември.
Въпросът ми е викаха ли ви на родителска среща? И ако да - получихте ли покана по мейла или трябва да следя на място в градината? newsm78

 

Общи условия

Активация на акаунт