Вече съм на ясла

  • 42 807
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Leeds, UK
  • Мнения: 2 138
Ние от днес сме с продължение на сополите и температурата - ангина! Още 5 дни болнични вкъщи! Ужас! Този път вече сме с антибиотик. Общо 20 дни ходи на яслата от 2 .09. Егати и вирусите и болестите!  Rolling Eyes То в неестествено топло време, което беше, нищо чудно, че толкова рано и бързо се разпространяват сред най-уязвимите - децата! Не им стана приятно на колегите на работата, ама какво да се прави - някои от тях нямат деца още, а другите са забравили, че техните са били същите, като са ходели по градини и ясли, но и двата типа мърморясват, въпреки, че се правят че ми съчувстват. Ние сме с пантофки на Колев и Колев. Само тях търпи на краката си, че даже си ги и търси сред другите, които имаме. Grinning

# 691
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
На нашите шкафчета има картинки с плодове, може би са поне на 30 год на всяко са различни. Вътре лелите с хартиено тиксо на всяко дете името са записали, за да се ориентират за дрехите и шишетата. Това което забелязах е че някои деца които не могат да пият от чаша си имат шишенца с накрайници/сламки там. Вкъщи освен ако не са до мен да дам от чаша им връчвам все още шишетата със сламка, не знам дали не си ги искат и в яслата, няма кой да ми каже  Confused

# 692
  • Мнения: 172
...Това което забелязах е че някои деца които не могат да пият от чаша си имат шишенца с накрайници/сламки там. Вкъщи освен ако не са до мен да дам от чаша им връчвам все още шишетата със сламка, не знам дали не си ги искат и в яслата, няма кой да ми каже  Confused

В нашата ясла не дават вече такива шишета. Само от чаша им дават. В начлото за около седмица-две взимаха шишето и и даваха от него, нооо ме бяха предупредили, че по принцип е от чаша...ама те така и така не им дават вода...преди и слагаха чашата на високо уж другите деца да не и пият от шипето, ама и на нея не даваха, сега пак толкова и дават  Crossing Arms

За шкафчетата, мен друго ме интересува - в нашата ясла едно шкафче е на две дечица. В нашия случай Александра е в горната част, която беше ок докато беше топло, дрешките не бяха обемисти, обувките бяха сравнително чисти, но сега...къде да тъпчем яке, къде да слагаме мокри високи обувки...ще видя баща и какво е направил сутринта, ама и долната част на шкафчето е 3 пъти по-голяма от горната  Thinking

# 693
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
...  шишетата със сламка, не знам дали не си ги искат и в яслата ...?

При нас изрично ни забраниха носенето на каквито и да е индивидуални предмети - вода дават от желязна чаша! Преборих се за 3-4 дни да й дават бибата като заспива, че тя само тогава я иска ... до края на седмицата ще трябва да се научи да спи там, че и последните два дни да е без биберон Simple Smile

Сега звъннах на сутрешната сестра - закусвала е, яла е ябълка  #Crazy - това не ще да го прави вкъщи, обядвала е и сега спи "като пънче" - както каза Рени Simple Smile Ще я взема в 15 Simple Smile

# 694
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И при нас децата са по две във шкафче. Вътре са разделени шкафовете вертикално, на дете се пада ширина една педя и височкина 40-50 см иначе има цели 6 закъчалки една до друга  Crazy Като са по два шкафа един над друг, децата от горните шкафчета изобщо не могат да ги стигнат. Нашия е долу а под нашия има две чекмеджета всяко разделено на две за пантофите, сега слагам там и обувките но ботуш няма да се събере. Едвам побрах в шкафчетата якетата и раниците, къде ще им тъпча ботушките идея си нямам.

# 695
  • Мнения: 35
[quote  и като казах че вкъщи няма нищо за ядене а "ам-ам" ги чака в яслата тръгнаха доброволно дори се разбързаха Laughing
[/quote]

Лелеее,Деси как само ме развесели в тоя тъжен дъждовен ден Laughing.Ние от към шкафчета сме добре,всеки си има отделно,обаче с ходенето на ясла сме зле.Тая сутрин си е в нас понеже има още хрема и беше толкова щастлив.подскачаше и пееше"няма вече детска,няма вече детска".Голямо реване ще падне когато му мине хремата.

# 696
  • Мнения: 116
Аз успях да стабилизирам физически и психически малката, през почивните дни и днес отново сме на линия. Според хомеопата при която ходим, тези сополи, температура и постоянно мрънкане се дължали на стреса, а и педиатъра потвърди че няма видими симптоми за вирус. Та ние се справихме с много гушкане. Сутринта влезе спокойно и веднага се включи в заниманията /някаква сутришна гимнастика им правеха/
Утре и тя ще остава да спи там. Малката все още отказва да яде на обяд, но смятат че е готова за следващия етап.  Praynig
Ние също сме с пантофи на КиК. На мен ми е много трудно да намирам пантофи, защото имаме проблем с крачетата и трябва да са много твърди, високи и с лепенки.
Трябва да потърся на БЕКО, да видя дали няма да намеря от техните нещо като за нас.

А колкото до шкафчетата, ние се паднахме в едно шкафче с приятелка от квартала и се разбрахме да го делим на половина по вертикала. Така лявата страна остана за нас. На вратата на шкафчето ни има петел и от двете му страни залепиха имената на децата. Мисля че ще се справим с обема му, ще ги сбутваме.

Сега ме вълнува къде им седят пижамите и дали се налага да ги надпиша. Имаме и едно тигърче с което от известно време заспива, дали ще и го дават в леглото.
Днес ми казаха, че им пускали калорифер вътре, но се чудя колко ли е топло в стаята за сън. Слагат ли им чорапи за спане?



# 697
  • Мнения: 1 391
Оцелял е днес, Бабата го взела, вика играе си на масата, мирен и кротък, не ревящ. Основно сутринта реве много, докато мисли за мен, съответно от трагедия не закусва, но пък после явно все пак се успокоява, заиграва и на обяд хапва с апетит. Не бил патологичен случай, явно му трябва време да мине и да посвикне. Поне това успокояващо.

При нас има етикети - от тези за училищни тетрадки на всяко шкафче - лепят ги сестрите и пишат името на детето - различни са по цвят и вероятно картинка, ама кой ти гледа, те бебетата не знаят на кой свят са, камо ли да претендират за картинки.  Така че това са абс. излишни притеснения. Докато се усетят кой с каква картинка е и въобще докато им запука за шкафчето, вече ще са минали в градина в друга стая.  Peace

# 698
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ами някъде в спалните са пижамите, може и на леглата да са. Тази сутрин преди мен една мама подаде пижамката на лелята и аз след нея. На нашите "избродирах" инициалите на ръкавчетата (само на ластика са едноцветни и да личи), моите и да ги оставят по чорапи надали ще ги изтърпят. Мен ме вълнува как търпят завивките, вкъщи спят с чувалче иначе не остават покрити повече от 2-3 сек. и това от 8 месечни насам  Tired Играчката трябва да я видят за да я поискат иначе не се сещат, но и аз изиграх роля в това, на 2-3 седмици прибирам това с което спят и вадя друго (принудих се от толкова много играчки) сега нямат любима и не е задължително да гушкат нещо за сън.

# 699
  • София
  • Мнения: 117
Отчет за ден (полуден) първи - плакал и отказал да се храни  Confused. Честно казано си представях, че ще го видя в ужасяващо състояние, но като ми го доведоха спря да плаче и се развесели. Успокои ме факта, че не хлипаше, явно не е ревал истерично (ако е повече разстроен ще го чуят "през девет планини в десета" и трудно се успокоява и хлипа). Като се прибрахме веднага потърси ам-ам.
Шкафчетата не достигат и ще за две дечица, няма лепенки, само самозалепващи листчета от вътрешната страна на вратичката.
Аз оставих шише със сламка за вода, питаха ме дали си го познава  Rolling Eyes ами вкъщи стои на видно и достъпно място и се самообслужва. Та в този ред на мисли как им предлагат вода на неговорещите, в определени часове ли  Thinking и какво значи да може "да пие от чаша" - да му дадеш да отпива от чаша или пък сам да си я държи? Моят син може да пие ако му я държиш, иначе би се залял с цялата течност.

# 700
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
При нас пък дори настояха да оставим чашата, с която е свикнала  Simple Smile . Сипват й водичка редовно (поне така казват...).
Днес за първи път ще спи там - обаждах се към 12.30ч - казаха ми, че са я сложили, не била заспала все още, но и не плачела... Ако всичко е наред и не ми се обадят допълнително, баба й да я вземе към 15.30ч.
Сутрин пък вечер втори ден не плаче (всъщност протестира за няколко минути вкъщи, когато разбере, че днес ще се ходи на градина), но след това е ок - обува си пантофите в яслата и направо си влиза.  Praynig
Малко се ядосах днес - заведохме я без памперс (тя вкъщи вече цяло лято е без, единствено, когато спи и слагаме) и предупредихме сестрата. Тя казва - "О, ами тогава ние ей сега ще й сложим"... Обяснихме и, че детето си казва, че се изпуска изключително рядко и я помолихме да не й слагат. Като знам каква борба беше/е с това приучаване към гърне - дано не я научат отново... ooooh!

# 701
  • Мнения: 572
При на има отделни шкафчета. За обувките са 4 деца в едно шкафче разделено хоризонтално. Но те са само за външните обувки. Ние естествено се паднахме най отгоре и докато поотрасне ще ги слагам аз Grinning А за дрешките и пантофите всяко дете си има отделно. Като в шкафа има общо 4 закачалки по 2 от всяка страна и има една сложена дъска на около педя от дъното за да може да се слагат пантофите под нея. Аз отгоре на дъската съм и наредила дрешките така че да се виждат а не леките да ровят в раницата която и без това е малка за всички дрешки.

Ще направя утре снимки на помещенията които мога де и на шкафчетата.  Hug

# 702
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Помня навремето в градината в която аз ходих шкафчетата бяха в отделно помещение а обувките в шкаф до вратата а в яслата са в коридора. Супер неудобно е хора покрай теб минават и те заобикалят, няма и къде да седне детето да се преобуе. Децата до там са с външните обувки, родителите се събуват до вратата. Има оставени 5-6 чифта джапанки, но не винаги има свободни а и са едни огромни. Днес понеже бързах влязох по чорапи (нямаше свободни), но не е удобно избягвах мокрите места по плочките. Не знам кога ще има родителска среща и изобщо ще има ли в нашата ясла, но това е един от въпросите които мисля да поставя що за хигиена е това, за мен е отбий номер.

# 703
  • Мнения: 116
Относно памперса: първия ден ми казаха да и слагам пелената, защото в стреса може и да не си каже или да е я разберат, но аз се направих на разсеяна и не и слагам. Не им казвам, че не съм сложила, а само оставих един брой в шкафчето. До сега не сме имали инцидент. Един ден ми я върнаха с пелена. Направих го на въпрос и те обясниха, че като я поканили на гърнето не се изпишкала и за всеки случай и го сложили. Повече не се повтори. Да видим сега като остава по цял ден как ще бъде. Предупредиха ме, че за сън на всички слагат без изключение, но и аз все още слагам у дома, та това не ме притеснява.

Малката също не търпи завивки и с това ще бъде проблем. Аз чорапи не и слагам, но у дома спи с цяла пижама /крачоли тип ританки/ и така поне съм спокойна, че дори да се отвие /което неминуемо се случва/ поне няма да и е гол кръста и боси краката. Чорапи не търпи, но се чудех дали в по-студеното време няма да решат да им сложат.

# 704
  • Кърджали
  • Мнения: 10 377
Днес за първи път Кати не е искала да яде в яслатаНищо, здраве да е, явно не и харесало нещо яденето.
При нас ни казаха в началото да и занесем шише с вода, все забравям да ги питам как е с водата там. Тя не може да си поиска, но ако някое дете пие, и тя застава на опашката предполагам.
ИМа си отделно шкафчев стаичката за преобличане. Тесничко си ме струва, но ще и сбутвам нещата.
 

Общи условия

Активация на акаунт