Вече съм на ясла

  • 42 802
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 67
Привет и от нас с малката ученичка!
Днес Йони беше цял ден в яслата. Поспала малко. Уж е хапнала. Направиха ми забележка, че съм и сложила чорапогащник. Топло било. А госпожата излезе наметната с яке.
Вие как си обличате децата за яслата? Все ми се струва, че е студено като няма парно...

# 706
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ние се прибрахме към 16 часа Simple Smile - закусвала, яла, спала  Wink Хапна към 300 гр. крем (да не повярваш, че няма 10 кила  Joy ) и поприказва на гърба ми, че я метнах на спалнята и угасих навсякъде ..., та поприказва си 20-тина мин. после поспа още 20-тина мин. и сега дивее Simple Smile

Usmivka123, моята днес беше с чорапогащник Simple Smile Мнението на сестрите като ги питах беше: "Както прецените, така я обличайте! Всички деца са различни - няма да си простудяваме бебетата, я!" Simple Smile

При нас има отделни стелажи за обувките - там се слагат и пантофките после --> малко ми е странно, защото ако са стояли цял ден калните обувки как после ще сложа пантофите  newsm78 , ама това е реда ...
Иначе всяко дете си има отделно гардеробче. Като се посъберат повече деца май ще са по две деца в гардеробче.

Да ви попитам: По колко деца са в групите? Ние се разписваме в една тетрадка като ги водим и вземаме. Миналата седмица имаше записани 18 имена, но ходеха по 8-10 деца (нали се подписваме, та се вижда). Днес сутринта се загледах ... вече списъка е от 24 имена ..., а днес са били 13 деца ... Интересува ме - колко е капацитета на групите?

# 707
  • Мнения: 1 046
Здравейте и от мен  Hug

В групите е вече студено - обличайте си ги хлапетата, моя дребен е с потник, блуза с дълъг ръкав и  анцунг - долница и горница, но са по-плътни.
Един съвет за дрехите - обличайте само такива, които биха били удобни за събличане и обличане - чорапогащи, гащеризони и др.такива не. Не, да защитавам персонала, ама си е трудно да обуваш чорапогащници...
За капацитета - може да са и 30 на списък, но реално ходят половината. В групата на дребчо видях на списък 22, като това не са всички приети деца, а в петък бяха извадени на шкафчетата само 10 пижами........

За завивките, ако са съвестни ще ходят и завиват всяко дете, колкото пъти се е развило  Crazy, ако не ще се молим по-бързо да пуснат парното и да е прилично топло Whistling

# 708
  • в две хубави очи; - музика - лъчи
  • Мнения: 355
моя дребен е с потник, блуза с дълъг ръкав и  анцунг - долница и горница, но са по-плътни.
и аз днес се зачудих дали добре съм го облякла аз слагам потник, блуза с къс ръкав и  анцунг - долница и горница -
а иначе днес ни е втори ден /или четвърти ако броим предните два дни след които беше болен 10 дена/ - днес по малко е плакал - аз пред детската го изпращам - целувка и чао - ще видим дали ще изкара до 12,30  ooooh! Whistling Whistling

# 709
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз за днес извадих тежката артилерия, едни поларени суичъри под тях са само потничета. Снощи им бях приготвила блузки, но сутринта ми се видя хладно в стаята за тях (не бяхме пускали климатика а там е същото нямат отопление още). Като ги заведохме, малко позакъсняхме че трудно намерихме такси в дъжда лелята ми каза съблечете ги и пак звъннете  Shocked Но като ги видя че са с пантофи каза добре ще са със суичъри, предупредих че резервните дрехи са по-тънки ако е топло да преобличат. Вчера като ги водих лелята излезе и прибра елече от някое детенце а тя самата с плетен елек ходи  Confused И аз вече се чудя как ще я караме тази зима, намислила съм да си им слагам чорапогащници като падне още т а там пред групата да свалям като са проблем.

# 710
  • Мнения: 62
Момичета аз само Ви чета,но реших сега да се включа.Нашата равносметка е - ходим от близо 1 месец на ясла и от няколко дни сме си вкъщи с вирус - зачервено гърло и температура.И как няма да е така като пред мен една сутрин леличките приеха дете с температура - да останело само 2 часа и дрън дрън,направо съм бясна на майката с какъв акъл си водиш детето с температура да играе с още поне 15 деца  Shocked........замълчах си но вече няма да направя същата грешка и директно при директорката следващия път  #2gunfire

# 711
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Не знам точно колко деца са в групата, по списък се дължат такси за 17 деца за септември а от този месец не знам да има нови (все някой щеше да ми спомене ако имаше).
Един гаден навих забелязвам при Валерия от миналата седмица много си пипа косата особено по време на хранене и ако са мръсни ръцете става гадно  Sick Събота и неделя пак я контролирах, но снощи много умело беше прикрита с фиба мръсната коса и не и обърнах внимание че е за миене а и не допусках от един ден само (в неделя е измита) и сутринта не можах да вкарам безболезнено гребена в нея  Confused Днес махнах фибите и е с ластик дано се спре малко. Как ще го изкореняваме това идея си нямам а ако копира дете от групата няма как да разбера  Tired

# 712
  • Мнения: 1 046
desitoo, плътно прибрана коса само това е като съвет и да и отвличаш вниманието, но да не и правиш забележки, че тя го прави неосъзнато и може да се усети ти като и кажеш и да стане по-зле....

# 713
  • София
  • Мнения: 117
И вторият ден мина в рев, даже повече  Sad Почвам да се обезнадеждавам (като знам колко се радвах като го приеха и как си представях, колко ще му е забавно в яслата). Не знам какво да правя. Лошото е, че мъжът ми е в командировка и не можем да пробваме варианта той да го води.
Вече се наслушах на какви ли не истории с ревящи деца.

Последна редакция: ср, 12 окт 2011, 09:10 от elinka;)

# 714
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Вкъщи го отвличам, но в яслата няма кой да го прави, взех си я с бял бретон  ooooh! но поне беше нахилена. Сестра и обаче плачеше, по думите на сестрата защото не дава да бъде сменена а се дърпа, плаче и като се откопче отива при сестра си да я гушка. Михаела и вкъщи я гоним двамата с баща и, понякога се съгласява но има моменти в които единия я държи а другия съблича и сваля памперса. И целия цирк приключва с отлепянето на лепенките, после става послушна стои да и се сложи нов и да се облече. Пуснали са парното в яслата вече (не знам централно или локално е), доста топло ми се стори като отидох да ги взимам. Изненадах се че в 17.15 бяха останали само 5 деца, като 2 от тях взеха веднага след нас. Аз като почна работа и съм до 18 (нямам възможност да излизам по-рано до толкова работи магазина) сигурно редовно ще ги взимам последни, от сега като се замисля се натъжавам  Tired и се чудя как успяват другите родители и всички ли са до 16-16.30 на работа, че толкова рано си прибират децата  newsm78

# 715
  • Мнения: 35
 elinka;)   и ние сме така току що го изпратих с баща му разреван.Няма никаква надежда скоро да му хареса там Sad  Днес го облякох с анцунг отдолу с тениска с къс ръкав.Дано не е студено в групата ,няма как да влезна да проверя,а когато влизаш отвън с ревящо дете винаги се изпотяваш Simple Smile

# 716
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ох и ние се заведохме днес ... Събуди се в 6,10; още като си видя обувките в 7,30, когато започнах да я приготвям, се разрева Sad Малко се забавлява в автобуса, но ... като видя яслата и нададе вой. Боже, не мога да свикна да ме стиска за гушата, да плаче хълцайки и викайки "Мамооооо!", а аз да я изтръгвам от себе си и да я давам на сестрата Sad Кога ще спре това??? Иначе веднага след като я вземе сестрата и затвори вратата спира да плаче. Казват, че си хапва, играе, не плаче, спи ..., но сутрешната раздяла ме убива ... Днес ще се вземаме след следобедната закуска към 16 часа.
Десито,
...  Аз като почна работа и съм до 18 (нямам възможност да излизам по-рано до толкова работи магазина) сигурно редовно ще ги взимам последни, от сега като се замисля се натъжавам  Tired и се чудя как успяват другите родители и всички ли са до 16-16.30 на работа, че толкова рано си прибират децата  newsm78
и аз това се чудя  newsm78 След две седмици започвам работа и преди 18 е изключено да я вземам. Но ще трябва да свиква Sad

# 717
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Привет момичета,

Мен вчера неочаквано ме пуснаха да разгледам в групата. Не очаквах! Били много малко дечица и бяха останали само три, та затова. Беше топличко - имаше включен радиатор и много ми хареса. Чисто, с много играчки. Децата си играеха и моята дори не разбра че съм там. Чак като ме видя се усети да мрънка! Вече си има и приятелка. направо не мога да повярвам.
Иначе сутрин си мрънка, но почти не плаче вече.

Но ми се затвърди мнението, че едната леля им дърпа ушите, което много ме ядосва. Но като не съм сигурна, някак не смея да и кажа.  Embarassed

la vida loca  Hug, много е тъжно така. Аз забелязвам и друго - след като я взема не иска дори баща си и само мамосва и реве за мен.  ooooh!

И аз съм в групата на скоро започващите работа. Сега съм в отпуск всъщност. Но се надявам, че има и други майки, които след адаптацията на децата ще тръгнат на работа.

Отсега съм започнала да увеличавам времето с по 10 минутки, за да свиква. А ианче баща и ще може да я взима към 17.30 или се надявам и свекитата малко да се включат. Че досега особен дял в гледането не са дали. Че и аз съм виновна даже, щото много съм я била гледала и тя към мен се била привързала  ooooh! Thinking

# 718
  • Мнения: 3 815
Детето вече 5 ден е с вирус в началото беше само хрема и на третия ден почна разстройство и повръщане,зарази и мен.
В работата ме гледат лошо вече -не стига ,че излизам два часа по рано за да го взема от яслата  ами и отсъствам по няколко дена без да знам кога ще се върна.
Много ми е трудно да свикна с идеята ,че сутрин първо трябва да го погледна в какво състояние е като се събуди и после да реша дали ще ходя на работа или не.

# 719
  • Мнения: 172
Детето вече 5 ден е с вирус в началото беше само хрема и на третия ден почна разстройство и повръщане,зарази и мен.
В работата ме гледат лошо вече -не стига ,че излизам два часа по рано за да го взема от яслата  ами и отсъствам по няколко дена без да знам кога ще се върна.
Много ми е трудно да свикна с идеята ,че сутрин първо трябва да го погледна в какво състояние е като се събуди и после да реша дали ще ходя на работа или не.

Много е кофти като няма разбиране в работата...ама така ще е в следващите поне 5 години...затова мисля е по-коректно да им плеснеш някакъв болничен за n-дни, поне ще знаят кога ще идеш пак...пък ако имат нужда от помощ ще им се обаждаш допълнително да им казваш кога ще можеш да ходиш в зависимост от състоянието на детето...
Другия вариант е детегледачка (ама там доста пари заминават). Гледам си от София, аз ползвам една жена, в кв. Кръстова вада е ако ти е удобно. Доволна съм, но ми е 20лв/ден и храната отделно. Ако решиш нещо - пиши на лични  Peace

Общи условия

Активация на акаунт