Изхвърляте ли храна?И ако не-как го постигате?

  • 44 860
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 990
  • София
  • Мнения: 3 467
Ред Велвет, ако сега живеете на село и е храните с храна собствено производство, която не е атакувана химично и биологично, дишате въздух, който не е наситен с тежки метали и всякаква друга отрова и се движите по няколко часа дневно, разликата е чудовищна.

Естесествено, че има връзка с темата.
Не говорим за едни пържени картофи или бухти, единствено и няма начин храната да бъде разглеждана самостоятелно, без никаква връзка с останалия начин на живот.

Аз също съм имала подобно детство и отлично си го спомням.
Родителите ми на практика не ползваха колата много много, защото всичко им беше в близост- работата, домът на баба ми, училища, детски градини, пазар, всичко. Автомобилите бяха ужасно малко.
Ние по цял ден метлосвахме по улиците, ама наистина по цял ден, онези детските филми за нас са правени- таралежи без бодли и прочие, даже в нашата градинка и вход са снимани, а партизанските филми и "на всеки километър"- във входа на баба ми и на тавана. Simple Smile
Различно е, много е различно.

# 991
  • Мнения: 12 683
Сета си давам сметка колко лесно ми е било дори с отглеждането на моите деца. Нямаше го това изобилие от боклуци. Сега не знам как ги опазвате.

# 992
  • Мнения: 1 174
Ред Велвет, ако сега живеете на село и е храните с храна собствено производство, която не е атакувана химично и биологично, дишате въздух, който не е наситен с тежки метали и всякаква друга отрова и се движите по няколко часа дневно, разликата е чудовищна.

....


Ми и аз живея на село, и аз ям домати от съседката, дето ги отглежда в двора си, ама тия домати от какви семена/разсад са ? От някоя фирма се купуват, пък те мислиш не са бъкани с какво ли не. Най - малкото ако сама си отдели от семената на доматите, те не раждат после  Shocked Какви са тогава тия семена ?
И пръска с разни препарати, от селскостопанската аптека. За въздуха - вярно минава по една кола на час, обаче пък за сметка на това постоянно някой си запалил нещо си - трева, сухи клечки, някакви боклуци, та тия изпарения ги дишаш. Отделно зимата става чак задушлив въздуха от дима на комините, въглища и дърва се горят, комините са на ниско - 5-6 метра от земята, всичко това го дишаш. Оставете го тоя чист въздух на село, и той е мираж май.

# 993
  • София
  • Мнения: 3 467
Ама разбира се, на село ви е също толкова мръсен въздуха, колкото в София, ние си имаме милиони автомобили, фабрики, че и комини, но разбира се ти си права, комина на съседката е къде-къде по-вреден от въглищата, отколкото тежките метали от индустрията и автомобилите.

# 994
  • Мнения: 1 174
Да съм казала, че е същото, не нали  newsm78
Казвам само да не се изпада в идилични преувеличения относно "екологичната продукция" и "кристално чистия" въздух на село.
Това е мираж.
А иначе да, в София е грозно и мръсно.
На село е по - добре.  Mr. Green

# 995
  • Мнения: 12 683
Факг е, че е доста вреден. Може да си помислиш, че е екологически чисто,  но не е.

# 996
  • Мнения: 7 947
Аз живея в София в квартал с къщи и мога да потвърдя казаното от Роси. Зимата просто става безобразно с тия въглища, въздухът е наистина черен и миришещ. В съседите, които имат не затворени камини, а печки в помещенията си - всяка година се прави ремонт, защото всичко почернява. ОБАЧЕ това е било така и по времето на бабите ни, за които се говореше, тогава не е имало друга алтернатива за топлене. Та съвременен добавък остават наистина автомобилите. Ама пък тогава е имало тежка промишленост и производство, едното Кремиковци - всички го знаем. Е, сега ги няма. Та не знам кой какъв въздух е дишал точно.
Ама храната - не, не е същата сигурно. Но топлинтата обработка - пърженето и запръжките - са си същите, така че няма как да не отразим, че тогава така се е ядяло, пък не се е отразявало. Може би въпроса е комплекса от "ексти"  Wink

# 997
  • София
  • Мнения: 3 467
Какви идилични преувеличения?
Аз не понасям селата и нямам никаква идилична представа, а откровено отвращение от всичко селско и с топ не можеш да ме закараш на село, ако ще и още милион автомобили да се населят в София, но имам обективна преценка и информация и никога не може да ми хрумне да сравнявам комина на баба Пена като замърсител на въздуха, с факторите, които го замъсрсяват в един милионен град.

# 998
  • Мнения: 8 849
Начина на живот бил важен казвате....ми аз живеех на село като дете, точно така, както го описвате - в едно малко, забравено от Бога селце, без автомобили дори, овцете , прасето и кокошките живееха в пристройки до къщата, а баба и дядо купуваха само захар и сол от магазина, другото си го произвеждаха. После се преместих в Пловдив, но всичко това идваше с колата у нас. По това време родителите ми отглеждаха всички зеленчуци и плодове, които ядяхме, на вилата, тук, близо до Пловдив. С тях до преди няколко години хранех и детето си. Да, живея в сравнително голям град и стрес си има, но Пловдив не е столицата, тук времето сякаш е спряло и животът тече бавно и спокойно. Пловдивчани знаят Simple Smile Много упорито търсеха кой в семейството ми боледува от същото и като разбраха, че имам сестра - близначка веднага се хванаха за нея, била болна и тя, със сигурност. Е, не, не е болна. Със сигурност Joy
Начина на живот няма съществено значение. Наследствеността също не определя нищо. Ние не сме това, което ядем. Ако бяхме, сега черния ми дроб щеше да е като на 20 - годишно дете, а не като на 60-годишен алкохолик и чревоугодник. Умереността не е лошо решение като избор на живот, но единствената полза е, че ако човек има нещастието да се разболее, поне няма в какво да се упреква сам. На мен  само това ми остана...

# 999
  • София
  • Мнения: 3 467
Понякога хората боледуват.
Разболяват се и боледуват.
Изводът, че начинът на живот няма значение не е верен.
Много съжалявам за заболяването ти, надявам се да се имаш подобрение и да се излекуваш, но не говоря за изключенията, а за правилото.
А правилото касае големи групи от хора, които са подложени на различни влияния, които дават отражение върху тях.

# 1 000
  • Мнения: 7 947
Ако си предразположен - ще намалиш риска, но пък ако ядеш всичко - не е задължително да се разболееш. Така че...

# 1 001
  • София
  • Мнения: 3 467
.. така, че ако от някакви подобни разговори на някой му е от полза да си прецизира храненето и да подобри живота си и този на семейството си, ще е успех.
Който не иска и си вярва, че ако се храни с панирано и пържено няма значение, никой няма да си сложи черна лентичка и да зарони крокодилски сълзи по този повод.

# 1 002
  • Мнения: 1 174
.... но имам обективна преценка и информация и никога не може да ми хрумне да сравнявам комина на баба Пена като замърсител на въздуха, с факторите, които го замъсрсяват в един милионен град.

Защо не мощеш да сравниш двете неща ? Всяко нещо може да се сравни с друго, виж да ги приравниш вече не винаги е възможно.
Аз сравнявам и казвам: да, в София или друг голям милионен град е мръсно, но и на село е мръсно. И казвам защо. Да, на село може да е по-малко мръсно, ти си написала защо, ама и там е.
Може би не е така на някой планински връх или изобщо отдалечена дива местност, но и там е мъничко замърсен въздуха, макар и не толкова много като в по - населените места.
Не разбирам що ми приписваш изводи, които не съм искала да напиша  Thinking
Ти писа за чистия въздух на село, само те поправям, че не е точно чист. А просто по - малко мръсен.

# 1 003
  • Мнения: 8 849
Цитат
[Понякога хората боледуват.
Разболяват се и боледуват/quote]

Това е истината! Писах тези неща, защото знам, че има хора, които се разболяват, но преди това са водили "по-свободен" живот, без прекалено съобразяване със здравословно хранене, правила на живот и т.н. и после се самообвиняват, а често и околните ги винят за болестта им. А не бива! Трудно се живее и с вина, освен с болест. Вина за нещо, за което всъщност няма причина. Confused Изключенията са малко и всички ги знаем, за тях не важи горното.

# 1 004
  • Мнения: X
unadaptable, аз на твое място нямаше да съм доволна,че нямам причина да се упреквам, а щях да се чувствам прецакана от живота....    Simple Smile   Не стига,че цял живот живея здравословно,а пак се разболявам...

Казваш ,живяла си и си се хранила здравословсно.Но животът не е само храна.Има и околна среда ,има и стресови професии,има и други леки заболявания, които могат да бъдат причина за много по-тежки.Например,нелекуван грип....толкова хора не го взимат насериозно и се лекуват с чайчета и аспирин.А един нелекуван грип може да е причина за увреда на сърцето,която да ти докара инфаркт на 35 години ,вместо на 55-60 ,например....
Да не говорим за инфекциите,които преболедуваш ,без изобщо да разбереш .....а те тихо, кротко и подмолно рушат здравето.Симптоми няма,болки няма,оплаквания няма ,но инфекцията си я има.

А наследствеността наистина е фактор,но не чак такъв,какъвто се опитват да го изкарат докторите.Просто така им е най-лесно....понеже нямат и представа защо точно се разболяваме от това или онова.

Общи условия

Активация на акаунт