Изхвърляте ли храна?И ако не-как го постигате?

  • 44 838
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 1 035
  • варна
  • Мнения: 1 830
Имам тиквички в повече,които ми донесоха от село.Кажете ми,някоя правила ли е гриловани,че от пържени ни писна?  Thinking
На мене на грил повече ми харесват  Peace

# 1 036
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Как ги приготвяш?Аз съм правила веднъж,но хрупаха,а на нас това не ни харесва.Мариноваш ли ги? newsm78

# 1 037
  • Мнения: 4 111
Имам тиквички в повече,които ми донесоха от село.Кажете ми,някоя правила ли е гриловани,че от пържени ни писна?  Thinking
Една приятелка ги пържи и затваря в буркани, вари само 5 мин да дръпне капачката. Странно ми се стори, но в последствие не толкова Simple Smile

# 1 038
  • Майничка
  • Мнения: 12 623
Стават и на фурна - нарязани на колелца, оваляни с брашно и редиш с леко застъпване в редички или на концентрични кръгове, според тавата, с малко мазнинка.
За грил първо ги мариновам със зехтин, лимонов сок, чесън, черен и червен пипер, после отцеждам на домакинска хартия и така не хрупат.

# 1 039
  • Мнения: 3 736
За да не хрупат, просто ги държиш на грила по-дълго или режеш по-тънко. Маринатата си е отделно. Аз само зехтин и сол им слагам.

# 1 040
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
Тенк ю,момичета.  Hug Ще ги направя днес.  Heart Eyes

# 1 041
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 695
Намерих си рецептата за патладжани и тиквички. Както са топли натъпкваш в буркан до горе. След това ,олио и оцет. Затваряш буркана. Не се вари. Ако , се притеснявате може да се сложи и аспирин. Миналата година така си направих няколко  буркана. След като изтинаха се притесних и ги прибрах в хладилника. Октомври ги изнесох на балкона. Бяха идеални за ядене.

# 1 042
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 124
И така,оползотворих тиквичките,благодарение на вас.Нарязах ги на не много дебели ленти,мариновах ги с олио,лим. сок и чесън и ги метнах на грил тигана.След това ги сложих в буркани с малко оцет,захар,сол,чесън и олио и ги затворих.Идеална гарнитура за зимата!  Peace Благодаря на всички,които се включиха със съвети.  Heart Eyes  bouquet

# 1 043
  • София
  • Мнения: 869
наскоро и на мене ми бяха останали малко тиквички, домашни и много ценни.
нарязах ги на колелца и ги замразих. зимата ще мога да си ги вадя и пека на скарата. и ще са домашни и вкусни, а не изкуствени и пластмасови на вкус.

# 1 044
  • Варна
  • Мнения: 336
Да не очаква човек в каква тема може да прочете рецепти Mr. Green
Аз съм яла салата от сурови тиквички, които обаче престояват преди това в марината. Вкусно се получава.

# 1 045
  • варна
  • Мнения: 1 830

Аз съм яла салата от сурови тиквички, които обаче престояват преди това в марината. Вкусно се получава.

Аз съм ги правила по тази рецепта и наистина стават страхотни , за което благодаря на Лабрекс  Hughttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297129.msg8384228#msg8384228

# 1 046
  • Мнения: 54 638
Стават и на фурна - нарязани на колелца, оваляни с брашно и редиш с леко застъпване в редички или на концентрични кръгове, според тавата, с малко мазнинка.

И аз така ги правя .  Hug
Понеже готвенето ми е най-досадната домакинска дейност , се старая да минимизирам времето и усилията си за това .
Пък и не готвя нищо пържено , от здравословна гледна точка . Peace

# 1 047
  • Мнения: 2 786
Много рядко се случва да изхвърляме храна. Готвим толкова, колкото ще изядем като количество, не купуваме екстремни количества храна наведнъж, която да се развали преди да сме я изяли. По-трудно е да преценя колко храна да сготвя, когато имаме гости, защото всеки яде различно. Но храната, която е останала недокосната и е все още ядлива на другия ден, я изяждаме. Останалото се изхвърля. Не се случва често да си оставят храна в чиниите, но се случва да съм сготвила прекалено много (защото не са искали допълнително).

# 1 048
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Интересна тема се е заформила Simple Smile
Та да отговоря на въпроса, моето готвене си е един огромен експеримент всеки път. Не го умея това упражнение и колкото и да се старая (вече 5 години  Mr. Green) като не ми се получи няма как отива в канала  Confused Иначе готвя в малки количества, децата рядко ми приемат готвеното и си ядем само аз и мъжа ми за да се изяде за максимум два дни. Мен на друго много ме е яд, колко бързо (за 2 дни) мухлясва хляба. Не ми допада да го държа в хладилник (баща ми така по седмица яде един хляб), като е навън той мухлясва много преди да изсъхне и заминава в кофата  Tired

Общи условия

Активация на акаунт