работата или жилището е определящо за местоживеенето?

  • 5 998
  • 103
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 445
Преди няколко години аз и още няколко колежки от една приватизирана голяма компания бяхме изправени пред този избор. Ликвидираха клоновете по градове и ни предложиха работа в София. Някои избраха преместването, други отказаха. Аз бях от отказалите. Намерих си по-добре платена работа без въобще да имам прекъсване в трудовия стаж и то в моя град (старата работа ми беше в областния център). Всичките ми колежки също си намериха хубава работа доста бързо, от тези които заминаха за София, в последствие там останаха само тези които в действителност харесваха живота в столицата, останалите се върнаха и пак си намериха работа. Трябва да се отбележи, че това беше преди кризата. Ако трябва да избирам сега, пак бих избрала града в който живея, стига да мога да си намеря някаква работа. Човек не се жени за работата си, ако е добър професионалист винаги ще успее да си намери друга. Искам тук да отглеждам детето си, има по-добри условия за това. Ако обаче нямам никаква работа или крайно недостатъчни доходи бих се преместила. Има хора от нашия град, които пътуват до София всеки ден, сутрин с влакчето в 5:30, вечер се прибират към 20:30 - 21. Не бих го направила, това е убийствено, аз имам нужда от 8-9 часа сън, иначе съм неадекватна. В този случай по-добре квартира.

# 31
  • Мнения: 6 060
преди години работата ( на съпруга ми ) беше решаваща и обикаляхме от град в град,от квартира на квартира,сега от година направихме така че и жилището и работата да са в един град и да не се местим

това е перфектният вариант, но както казваш ти, не е станало от веднъж  Rolling Eyes
да имаше момент в който една година  мъжа ми пътуваше всеки ден 100 км, докато чакаме да завършат апартамента

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Преди живеех, където работех.
Сега живея, където имам жилище. Не съм убедена обаче, че така е най-добре. Планирам отново да променя нещата... Sunglasses

# 33
  • София
  • Мнения: 30 205
Цитат
Има хора от нашия град, които пътуват до София всеки ден, сутрин с влакчето в 5:30, вечер се прибират към 20:30 - 21. Не бих го направила, това е убийствено, аз имам нужда от 8-9 часа сън, иначе съм неадекватна. В този случай по-добре квартира.

това е предимството да си близо до Сф. За съжаление моя позната беше на държавна работа и закриха дирекциите по места, та повечето нямаха избор и заминаха за Сф. (говоря за миналата година, когато кризата вече беше факт).

Преди живеех, където работех.
Сега живея, където имам жилище. Не съм убедена обаче, че така е най-добре. Планирам отново да променя нещата... Sunglasses

Би ли споделила защо?

# 34
  • Мнения: 2 401
Липсва много важна опция: където ми харесва. Защо?

# 35
  • София
  • Мнения: 30 205
Липсва много важна опция: където ми харесва. Защо?

еее, значи си щастливка, че можеш да живееш където ти харесва  Peace

п.с. заповядай   bouquet

# 36
  • Мнения: 445
Ако ги имаше тези супербързите влакове, които се движат с 300км в час щеше да е още по-голямо предимство близостта до София, но сигурно докато дойдат в бг ние ще сме в пенсионна възраст.

# 37
  • Мнения: 10 547
Живея в квартала, който ми харесва. Това за мен е определящо за всичко останало. Не бих се забила в някое неприятно място, само защото е близко до работата ми. В крайна сметка работодател се сменя по-лесно от жилище.

# 38
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Е, моят мъж като е машинист, къде точно трябва да живеем  Joy
Всъщност идеята не е лоша да имам жилища в десетина града.

 

Голяма 4аст от пилотите тук(Испания)  не живеят в Мадрид.
Познавам такива, които живеят Ла Коруня(650км) Малага (650км), Барселона (650) Ибиса, Канарските острови  Дори мой познат французин, който работи за тукаШна авиокомпания си живее във Франция и   Пристигат с първите полети от  летиЩата до които живеят. и после излитат за където  трябва..
А специално Мадрид  Барселона  има "въздуШен мост" самолетите излитат на всеки 20 мин
Затова мога да кажа , 4е вси4ко е много относително работа  държава, инфраструктура...
Ли4но аз  в момента работя на 25 км от жилиЩето ни, 15 мин, без трафик , а с трафик  30  мин
От както съм тук никога не съм работила там където живея... и никога не ми е пре4ило
Живея, където ми харесва, първите години бяхме под наем, после из4акахме да се появи неЩо в квартала, където бяхме.

Последна редакция: сб, 30 юли 2011, 20:24 от sl

# 39
  • София
  • Мнения: 30 205
sl, това с пилотите звучи фантастично и ме накара благородно да им завидя  Rolling Eyes

# 40
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
За тях си е в реда на нормалното... като да пътуват  от другия край на Мадрид с автобус или с градската железница.Така го и приемат,  600 км го вземат за около 40 мин... Laughing,

# 41
  • София
  • Мнения: 30 205
За тях си е в реда на нормалното... като да пътуват  от другия край на Мадрид с автобус или с градската железница.Така го и приемат,  600 км го вземат за около 40 мин... Laughing,

емиии....като са си избирали професия, не я спали явно  Joy /това в кръга на шегата/

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако живеех сама и получа добро предложение за работа, не би било проблем да се преместя за да ми е по-удобно. Сега обаче е невъзможно- бизнесът на мъжа ми е точно тук, училището и извънучилищните занимания на децата- също. Освен това с всички тонове багаж, които имаме, всяко местене би било кошмарно.
Определено предпочитам да си сменям работата пред жилището!

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Би ли споделила защо?

При мен ставаше дума за различни градове, не квартали или нещо подобно.
Най-добре е собственото жилище и работата да са в един град, иначе мен не ме устройва. Тъпо е да си даваш част от заплатата за наеми и т.н., при положение, че имаш и друг вариант. Отделно имам и други мотиви, но те вече са от съвсем лично естество.

# 44
  • София
  • Мнения: 30 205

Би ли споделила защо?

При мен ставаше дума за различни градове, не квартали или нещо подобно.
Най-добре е собственото жилище и работата да са в един град, иначе мен не ме устройва. Тъпо е да си даваш част от заплатата за наеми и т.н., при положение, че имаш и друг вариант. Отделно имам и други мотиви, но те вече са от съвсем лично естество.

за съжаление в БГ става дума понякога за голяма част от заплатата доколкото знам  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт