Мъничко остана вече, през АВГУСТ да си имаме човече

  • 38 799
  • 632
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14
Добро утро момичета Hug Hug Hug
Добре дошли на новите мами Grinning
На мен как ми се спи,но няма да лягам че на дали ще заспя,поне кучето спи и даже бълнува Joy
Тук два дена беше хубаво времето,а сега пак е едно мрачно и депресиращо,сега разбирам защо на запад стават толкова самоубийства,ами та то слънце няма,дъжд,дъжд,дъжд и за разнообразие грамотевица,те така се редуват Rolling Eyes
Хайде чакаме още щъркели Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 265
Привет и от мен, момичета  Hug.
Честито на всички мами, много здраве и щастие на новите попълнения в групичката Heart Eyes.
Ние с бебчо сме добре, храни се, спинка, изобщо добре си прекарваме. Гушкаме се много  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
Това е от мен засега, ще се включвам, когато мога   bouquet.

# 62
  • Мнения: 425
Здравейте! Благодаря, че ми стискахте палци. Дойде и моят ред да разкажа как е минало раждането в клиника Торакс.  Завчера в понеделник ни изписаха от болницата и сега намерих време да ви пиша.
На 28 юли реших преди да влезна в болницата да избера личен лекар за дъщеря ми и започнахме с майка и свекърва ми да обикаляме да се видим лично с лекарите. Отидохме в гранда, където са отворили здравен център и там една лекарка така ме наплаши, че чак ме разрева. Скара ми се защо съм се решила да раждам със секцио, навънка това не го правят. Можела да ме научи как да се справя, ей такива работи. Да съм си помислила и т.н. и направо бях отчаяна и не знаех какво да правя, кой лекар да избера и веднага писах на Ваня Рибарова да ми прати номера на нейния лекар – д-р Миронова, че листа го бях оставила вкъщи с координатите. Отговори ми и се запознахме, много ме успокои, наистина е страхотна тази жена като човек. Подкрепи ме, че постъпвам правилно като трябвало да раждам със секцио заради слуха. След това влезнах в болницата като знаех, че имам избран доктор за дъщеричката ми.

Родих със секцио по медицински причини. На 28 юли следобяд влезнах в болницата и на 29 юли родих Добрина в 11.32 – 3.00 кг и ръст 49 см.  Много се колебаех коя болница да избера, но избрах Торакс и не съжалявам за дадените пари, много добре се отнасяха всичките към мен. Внимателни са и се отзовават на помощ. Напразно се страхувах от поставянето на катетъра,  наистина не боли, просто малко е неприятно, че се поставя нещо вътре в теб, това беше цялата работа. А аз се изложих като поисках да ми го слагат след поставянето на упойката ☺ ☺ ☺  Миналата седмица като бях на консултация при доктора и той като ми каза, че на 29 ще е секциото, почнах да се страхувам как ще мине, но това беше само за един ден. След това като влезнах в болницата, бях с още едно момиче, което ми вдъхваше спокойствие и ми беше адски спокойно.  Анестизиологът дойде в стаята да ни обясни как ще протече самата операция и т.н. След това като дойде моят момент да влизам в операционната, легнах, включиха ми разни неща и имаше музика – бяха пуснали песента на Уитни Хюстън – Ай лав ю, така хубаво ми стана и заспах. След като се събудих, показаха ми моето съкровище.  Първия ден не можех да ставам заради катетъра, чак на втория ден почнах да се раздвижвам, забравих за болката в болницата, тъй като се занимавах с малката Доби. За възстановяването наистина при всеки е различно, при мен все още ме боли, щипе ме, не мога все още да се изправям или да заспя настрани, но се иска време.
Нямах кърма, а само коластра, но като се прибрахме като че ли тръгна, Добито започна да суче от мен, отделно това се изцеждам, но не излиза кой знае колко много – по 30-40 мл. 
Вчера докторката дойде вкъщи, зарадва се, че ме вижда спокойна и усмихната ☺ Каза какво трябва да правим и т.н. Извинявам се за дългия разказ.
Честито на всичките мами, които са родили! Много здраве и радост!
 

# 63
  • Мнения: 2
Здравейте настоящи и бъдещи мами!

Извинявам се за намесата във Вашата тема, но искам само да Ви известя, че вчера 02.08 в 15:33 часа вашата съфорумка KarolinaBG1987 със секцио по спешност роди малкия си мъж Виктор. Принцът тежи 3520 грама и е висок 52 см.
Успешно раждане на всички бъдещи мами.

# 64
  • Мнения: 2 899
Честит син на Karolina! Жив и здрав да е Виктор!  Hug

Още една щъркелова вест - Jordani днес в 9.10 ч е родила своята дъщеря Петра - 3300 г, 50 см. Жива и здрава да ви е, Дани!   bouquet

# 65
  • Мнения: 425
Честито на KarolinaBG1987 и на Karolina! Да са живи и здрави!
Имам въпрос за пъпната връв - педиатърката в болницата ни предписа рецепта да купим спирт, йодсептадон 10% и сулфатиазол и да се слага върху пъпа и около пъпа. А личната лекарка каза да ползваме само спирта и да го намазваме само около пъпа и да внимаваме да не се мокри пъпа, а в болницата как го мокреха пъпа. Снощи направихме първото къпане и минахме само със спирта. Нека мамите, които знаят, да кажат как да постъпя, трябва ли да слагам и йод и сулфатиазол?

# 66
  • Мнения: 18
Аз на моята дъщеря само спирт й слагах: около пъпчето и няколко капки в самото пъпче. Така ми беше казала педиатърката.

# 67
  • Мнения: 0
Честити рожби на Karolina и Jordani ! Да са ви живи и здрави и много да ви радват newsm51

Рагаца,аз ще ти кажа какво правехме с моя син,но нещата може да са се променили от тогава.Пъпчето беше вързано с някъкав конец.След къпане трябваше да капваме от спирта и да гледаме хубаво върху стегнатото място да капне,после да пристегнем още малко и на края с бебешка пудра някаква-не помня име.Не сме слагали лепенки или тем подобни. И след около седмица ни падна само!

# 68
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Добре дошли на малките Петра и Виктор на мами Джордани и Каролина  Hug Весели и щастливи дечица, майки и татковци сигурни и спокойни, това му е цаката !!! Вие най-добре знаете какво е добре за вашите деца !

Аз нямам спомен каква беше работата с пъпчето, май само спирт и някаква прахчица ... не пудра ами медицинска прахчица, дето става и за рани  newsm78 И внимаваш да не го мокриш. Няма проблем малко да се намокри, но гледаш да не шлякаш вода върху него ...

# 69
  • Мнения: 1 415
Прахчето за пъпче е Топоцин, на нас ни каза педиатърката първо капваме спирт и след това пудрим с Топоцина.

Честити бебчета на Джордани и Каролина, да са им живи и здрави!   bouquet

# 70
  • Мнения: 425
Започнаха се въпросите при мен! Във ваната какво слагате освен вода? Свекърва ми споменава за осоляването, но се колебая дали да го правим. За пъпчето така ще направя - само спирт и пудра.

# 71
  • Мнения: 2 899
Нищо не се слага във водата. Миеш бебето с душ гел и изплакваш.  Peace
Сол, яйца и други подобни се ползват в кухнята!  Wink

# 72
  • Мнения: 36
Грийни, мерси за темичката! Hug Запис и от мен, утре ще ви чета, мили мами! Честито на новите бебешки попълнения!  baby_neutral   bouquet

# 73
  • Мнения: 84
ЕЙЙЙ ЧЕСТИТИ РОЖБИ!!!
Да са ви живи и здрави!!!
И аз вече искам да гушкам моята бебка, но явно ще трябва да почакам още малко Simple Smile
ragazza84,
по въпрос за пъпче: на нас ни казаха за каката етилов спирт, доста висок процент, но не помня колко и пудра топоцин. Спиртът се капе с капкомер, който си го купуваш от аптеката. Освен това ние ползвахме лепенки за пъпче, така бяхме по-спокойни при къпането. При всички случаи докато не падна пъпчето не сме я слагали легнала във ваничката, а я къпехме на ръка, поливахме гръбчето, като бебето е легнало на ръката ти по коремче, ако си представяш  newsm78.
По въпрос за сол: КАТЕГОРИЧНО НЕ!!! Stop
Жълтък от яйце може да се сложи във водата, защо пък не, това си е нещо естествено, то бебето няма да вземе да го пие. Иначе ако питаш моя съвет най-добре е да ползваш измиващ продукт, който не е бебешки сапун или душ гел, а от олио за вана, защото най-малко изсушава кожата. Също така след вана задължително мажеш с бебешко олио или ако предпочиташ с преварен зехтин.
Аз днес бях на преглед, няма разкритие, няма нищо, но пък тоновете са добре. Коремът ми е огромен, не знам дори как го мъкна напред назад и беба я усещам толкова ниско че имам чувство че ще изпадне, а в същото време шийката е съвсем незряла...Докторът каза че просто може би тъканите са ми по здрави....не знам ...
ако не стане до термин, сигурно отивам на вариант секцио. Апропо, какво става с моите посестрими по съдба, NBM, mama Ivka, lunna pateka?

# 74
  • Мнения: 4 740
Milenita blue, i az taka, ako niama nishto na termin - veroiatno sekcio..... Sega samo leja i chakam i tova me pobarkva napravo.... No na 8.08. shte se reshi, ako do togava bebka ne se seti da izliza.... Inache vseki den mi e tvard korema, bebka si marda dosta i to vecher i e veche dosta bolezneno i nepriatno kato useshtane - vse edno me razpava na krast... Ne moga da spia mnogo, bolki za sega niama, no se shvanah ot lejane.... Abe s edna duma - ujas sa tezi posledni dni....

Общи условия

Активация на акаунт