Лежащи бъдещи мами, заповядайте да не скучаем!!! - пета част

  • 21 866
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 868
Добро утро Wink
Бутаме дните по лека лека, като гледам Алексчето утре влиза в 26г.с., да не мислите, че като не пиша много не ви шпионирам Laughing
Хари си остава при нас, нали после ще си пишем какво става с бебоците я  Wink
Хубав ден момичета Hug

# 16
  • Мнения: 43
Здравейте мами,
Хари този път темата е върха!
Да ви докладвам - кървенето спря в неделя и в понеделник ходих на ЖК. всичко уж е наред, излезли са ми резултатите и хемоглобина е 133!!! май много пържолки си хапвам. Качела съм 8 кг, което било супер според доки. с миналата бременност качих 25кила, но и почнах от 45, а сега от 54.
Тъман едно ми мине друго ме хване - сега пък кашлям и имам страшна хрема, той ММ беше болен та аз да не остана по назад, по назад бяхте писали за лекове, но не мога да намеря, споделете.
Поздрави!!!

# 17
  • Мнения: 644
Добро утро, мацки  Hug

Мила, благодаря за информацията за спрея. Тия дни имаме ходене до Метро и задължително ще си взема такъв за болницата  Hug

Мотонетка, тази нощ те сънувах, пак тичаше волна и щастлива по една поляна с кучовците  Hug

Диди, как ще си нося багажа след секциото  Rolling Eyes Ми то аз себе си дали ще мога да нося  Laughing newsm78 Иначе намерих една по- голяма раница от туристическите си години, ще се пробвам да побера всичко там. Ти напазарува ли всичко необходимо?

Мама, радвам се, че всичко е наред с бременността  Hug
А относно хремата - на мен личната ми беше изписала Проспан сироп и Тантум Верде таблетки за смучене за кашлицата, а за хремата - спрей Куикс и едно мехлемче срещу сухота - Низита, също така много чай от шипка. При все, че всички за безвредни за бременни, е по - добре да се консултираш с доктор  Peace Дано в скоро време всичко отшуми  Praynig Hug

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 1 712
Здравейте, мацки!
Радвам се, че темата ви харесва, така получавам задоволство от труда си.  Laughing

Аз бях на зъболекар, ама не ми сложи пломба веднага, както се надявах. Трябва да го лекуваме, защото болката е много надълбоко и сега съм с лекарство, в петък пак лекарство и после ще ми вади нерв, дано само да не ме боли. Иначе при тази, при която ходя е много внимателна и така ми се зарадва, че съм бременна, все едно тя е бременната.  Laughing

Алекс, Мила, естествено че няма да ви напусна след като родя. Живот и здраве пак ще пускам темичките.

Мама2011, много се радвам че при теб всичко е наред. Аз за кашлица си взимам едни хомеопатични, казват се "Хербитусин", има само за гърло, само за кашлица и заедно за кашлица и гърло. И с първата бременност, и с тази, като бях болна, пак от тях си взимах, а и като не съм бременна, пак си ги взимам, винаги много ми помагат.

Кокетче, след секциото, като те местят от реанимация на етажа, акушерката или санитарката ти носи багажа, за това не се притеснявай. Все пак не сме животни. А на теб ти предлагат количка, за да те закарат. Но моята количка беше счупена и за да не ме изтърсят, предпочетох сама да си ходя бавно бавно. Иначе преди изписването ще дадеш чантата на мъжа ти и пак няма ти да я носиш. Ако се наложи секцио де, при теб нали още не се знае как ще раждаш. Още повече след секцио после 6 месеца не трябва да се вдига нищо по-тежко от бебето.  Naughty

# 19
  • Мнения: 183
Момичета, сега ви откривам, ще ме приемете ли В този лежерен (лежащ) ВИП клуб? Сега съм 23г.с., миналата сряда ми правиха серклаж, уж нямало нужда, но на рутинен преглед се оказа, че шийката ми е около 2см, имам и единични втвърдявания, страхувам се, но броя ден след ден и така. Иначе миналата година имах спонтанен аборт в 18г.с., уж още тогава мислеха да ме зашият превантивно следващата бременност, ама нещо много смело този път го караха, и се наложи. Дано няма усложнения и докарам прилична седмица с вас!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 729
Кари - добре дошла  Hug  Тук сме приятна компания :Simple Smile и предстои да става все по- весело, чакаме си много бебета идния месец Wink  Ще намериш и много разбиране.  Аз също съм със серклаж, но профилактичен- поставиха ми го още в 14 г.с., тъй като предната ми бременност приключи трагично в късна седмица.  Хубаво е, че сега са ти сложили, не се притеснявай, важното е , че се е случило преди нещата да станат необратими.  Сега се пази и почивай,  ще избутаме. Подозирам, че и термините ни са на близки дати  Hug

# 21
  • Мнения: 144
Здравейте.Честита ни нова тема.Да я напълним само с хубави новини и доносени бебета.
Хари благодаря.

Добре дошла Кари при лежащата армия от шкембета.Доста от нас са също със серклаж и броим дните,които минават бавно.Трудно е също да преодолееш страховете от предишни неуспехи и за съжаление повечето момичета тук го знаят.


Светле,много се радвам, че ни навести.След малко ще вляза да разгледам дрешките.

Мама2011 радвам се,че кървенето е спряло.

Дюн,  тази тема ще е твоята.Стискам палци.

Преди малко се свързах с Георгиев и в петък ще съм на преглед.Надявам се да ми хареса.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Кари, добре дошла. Пожелавам ти времето ти да минава по-бързо и да издържиш до края  Hug

Ники, надявам се да ти допадне докито  Hug Аз другата сряда смятам да го посетя.

Момичета да ви се оплача - комшийката от горе така набива крак докато върви  #Cussing out от 5 сутринта почва, вбесяваме адски много, ако се кача ще направя нящо глупаво. Възрастна е жената и незнам как да постъпя, но от нерви чак ме стяга корема. В другите стаи нишо не се чува само в хола, но пък тук ми е най-удобно. Оплаках се  Crazy

До скоро,  много  Hug и  Heart Eyes

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Споко,Светле,после ще и го върнеш тъпкано с малкия пискун!

Добре дошла на новата майка.Кари Брадшоу,супер име,обаче в нашата тема сексът е мираж.Шегувам се,мила,желая ти спокойна,безоблачна бременност.Тук се доценти и професори на тема серклаж и рискова бременност.Въпреки ,че сме тема за рискова бременност,това е най-позотивната тема във форума.Убедих се в това окончателно,като влязох снощи в отчетната да видя за какво са ядосали моята Дианка.

Хари,забравих да ти благодаря за темичката.Още вчера я разгледах и познай какво направих-разревах се естествено! Ти си страхотна!

Мама 2011,резултатът ти е супер.Такъв трябва да е хемоглобина на една жена.Недей да намаляш месцето,че после силички ще ти трябват.

Чао,душици,отивам да подреждам.Целувки на всички!

# 24
  • Мнения: 509
Здравейте, момичета.
Чета ви, но нещо все се случва като почна да пиша. Да благодаря на Хари за новата темичка, какво винаги е страхотна.
Ники, много добър избор на лекар   bouquet
Кари, привет и от мен, наистина няма да съжаляваш, че се влючи  Laughing
Miila, Premaman имат site http://www.premaman.com/wapr/ms/index.jsp?m=3&country=BGR&shop=&lg=BG, ако искаш може да разгледаш каталога в него и да поръчаш от него. За Mothercare нямат май онлайн пазаруване, но съм гледала site http://www.mothercare.com/, и съм поръчвала някакви неща, като дъждобран за количка, но си чакам доста време да дойде. Извини ме, че чак сега и вече в новата тема ти отговарям, но все някой ме дърпа за нещо, най вече малкия батко:)))
Кокетка, не знам къде си избрала да раждаш, но ако си планово секцио мисля че те настаняват преди това, правят си клизми, едно друго и чак тогава отиваш в операционната, само по ношница, без багаж.При мен първия път нямаше реанимация, от стаята в операционната, и обратно, но вече на леглото ми, което беше супер, исках да си го нося вкъщи даже.

# 25
  • Мнения: 184
Здравейте мамчета,
Кари  добре дошла и дано всичко е наред до края,тук ще намериш разбиране и подкрепа   Hug
Мама 2011  дано бързо мине досадната хрема и кашлица  Hug
В Бг правят ли клизма преди раждане  newsm78  Тук май не правят  Rolling Eyes А ако не можеш или не трябва да ставаш,как те местят от едно място на друго   newsm78  На мен предния път преди серклажа не ми позволяваха ставане дори до тоалетна,и като ме водеха на преглед и за серклажа ме взимаха направо с леглото и после обратно.2 седмици бях така  Simple Smile А другото момиче в стаята изкара така около 2 месеца,но тя беше с тризначета  Simple Smile Роди след мен в 29 г.с.
Сложих малката да спи и аз ще се възползвам да полегна,до после   Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 741
Здравейте, сладурки!

Връщам се от университетската болница Св. Марина. Там в лабораторията по вирусология повторих теста за гениталния херпес и днес взех резултатите - ОТРИЦАТЕЛНИ и за минала и за настояща инфекция. Е сега вече съм в шах и мат с пешката.  #Crazy В лаборатория Статус ми казват, че съм имала минала инфекция и настояща инфекция беше в гранични стойности, а сега в Св. Марина ми казват, че никога не съм имала такава инфекция.  newsm78 Май ще пробвам в трета лаборатория, но това не е сякаш нормално.  newsm78 Или имаш антитела или нямаш, не е като стойностите на захар , хемоглобин и т.н. дето се променят седмица за седмица...

Мила, мерси за инфото за спрея   Hug - и аз ще се екипирам с такъв за болницата.  Mr. Green

Мама2011, браво, че кървенето е спряло!  Hug

Кари Брадшоу, добре дошла в отбора на лежащите мами.  Hug Стигнала си до 23 седмица, ще изкараш и до термин.  Wink

Ники, браво, че си се свързала с Георгиев - после ще докладваш!  Hug

Мимикаплан, в БГ клизмите май са задължителни.  newsm78 както и разни други манипулации, които на запад не се възприемат и правят вече. Hug

Последна редакция: ср, 03 авг 2011, 15:51 от Q-T

# 27
  • Мнения: 1 100
Здравейте сладки Heart Eyes

Ники, незнам дали това ще е моята тема, зависи колко бързо пишете Crazy

Тя Диди се майтапи с мен, ма да дойде и вашя ред, да видим, то с тия лекарства за задържане преминаваме от една крайност в друга Blush

Кокетка, аз също съм маниак като теб, пера де що може да се мушне в пералнята, добре че са качествени количките, пера всичко като луда, даже и чанатата.

Хари, твоята щерка е невероятен бонбон, кукла, да целуваш , да стискаш, много е блага! Heart Eyes Много хубави снимки!

Привет на Кари и от мен, успешен и щастлив край на бременността и желая.

Аз си бръмча с щерката целодневно, ходим на плаж всеки ден, така де, движение му е майката Blush Може би започва нещо, а може би не, незнам  Thinking Ще ви държа в течение.

В Бг правят ли клизма преди раждане  newsm78 Тук май не правят  Rolling Eyes
Със сигурност не правят там, където живееш, това е такъв абсурд. Мисля, че в вече и в бг изоставят това руттино безумие Rolling Eyes

Q-T, не си прави труда да повтаряш изследването, и да си го имала този херпес в миналото и да не, важно е да го нямаш сега и си действаш смело напред с нормалното раждане. Hug

Хубав ден от мен,

до скоро  bouquet

# 28
  • Мнения: 644
Кари Брадшоу, добре дошла и приятни мигове сред нашата скромна компания Hug

Силвъргрийн, ще раждам в Майчин дом - София. Още не знам дали ще съм с планово секцио, утре съм на преглед при офталмолог, а другата седмица при АГ-то и се надявам вече да имам някаква яснота, понеже време не остана никакво  Confused А иначе докторът спомена, че ако ще правим планово секцио, ще ме вземе в болница няколко дни преди датата на секциото, за да направим разни изследвания от една страна, а от друга - за да съм под наблюдение, ако случайно вземе, та тръгне родова дейност междувременно.

Светле, много неприятно това със съседката. Но наистина като се роди бебочка, тъпкано ще й го върнеш  Laughing

Q-T,  #Crazy
Честно ви казвам вече много се притеснявам като пускам изследвания дали резултатите реално ще са мои или нечии други  Rolling Eyes

Иначе да ти кажа за херпеса - питах една позната, която си има генитален херпес и й се активира от време на време. Тя има две деца. Първото го е раждала със секцио, защото херпесът е бил активен и си е имала херпесна инфекция няколко дни преди термин. Второто го е раждала естествено - правила си е изследвания и са били отрицателни за настояща инфекция. Нейният доктор бил против, но тя си е намерила друг за раждането, който бил ОК. Само препредавам разказаното, изобщо не знам дали ако някога си имал херпес е показател за секцио или трябва да имаш активна инфекция към момента на раждане.

Та не знам какво да те посъветвам, май е важно да нямаш инфекция към момента на раждането newsm78. А тези изследвания на своя глава ли ги пускаш или ти ги е назначил докторът? Той какво казва за тези резултати?

Аз след малко ще се запътвам към лабораторията да си взимам изследванията, че нещо не им работи интернет страницата. Стискайте палци да са ОК.

До скоро, сладурки  Hug

П.П. Дюн, айде дано да започва нещо  Praynig Hug Стискам палци всичко да мине бързо и успешно Hug

# 29
  • Варна
  • Мнения: 741
Кокетка, и аз вече почвам да се чудя тези резултати от лабораториите мои ли са или не.  newsm78 Rolling Eyes  Изследването ми го назначи нашият доктор от темичката - СветлетоHeart Eyes
Иначе ти благодаря, че сподели историята с твоята приятелка. Общо взето съвпада и стова, което аз прочетох - важно е да нямаш активна инфекция в момента. Ако нямаш, не е задължително да е секцио. Даже имаше някаква медицинска статистика, че при липса на активен вирус в момента на раждане, вагиналното раждане е по-добрия вариант. В петък ще говоря с док по телефона и ще му разкажа за моите лабораторни саги.  Crazy

Дюн,  Hug Действам си смело напред Simple Smile Стискам палци и за теб! Всяка сутрин проверявам темичката да видя имаме ли си трето бебче в нея.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт