Отговори
# 150
  • Мнения: 2 161
Факт е, че хотелите са пълни на 100 %. Повечето туристи са доволни и се връщат пак и пак.

А темата взе да се превръща в " Като не мога да се докопам или да се впиша в нещо, дай да го оплюя та да не ме е яд" .

Аз пък снощи видях пиян руснак с рокля, плачещ на руска песен в Златни пясъци. Хайде сега да видим, къде е по-прекрасномизерно - на Слънчев бряг или на Златни пясъци? За мен е трудно да преценя, кой комплекс е по-противен. Но все пак към Златни пясъци съм по-свойски настроена, защото по-лесно се докопвам до тях, предвид мястото, където си живея.Вярно е, че хотелите са пълни със страшни мизерници. Как няма да се връщат? Че тук е раят на евтиният алкохол, евтините женски задници и евтините хавлии. Но ние си ги търпим тези мизерници, защото ни плащат все пак със стотинки. Иначе няма никакви стотинки.

# 151
  • Мнения: 5 370
Факт е, че хотелите са пълни на 100 %. Повечето туристи са доволни и се връщат пак и пак.

А темата взе да се превръща в " Като не мога да се докопам или да се впиша в нещо, дай да го оплюя та да не ме е яд" .
A, има си хас и да не се върнат, като те тук идват със социалните си помощи, кажи речи. Laughing

# 152
  • Мнения: 768
Вижте икономическите данни за прихода от туризма и частта, която идва от СБ. Процентът е голям, не ми се губи толкова време да го търся конкретно.
Мисля, че дадено място първо трябва да стане популярно, модерно, ако щете. После едва ли ще е проблем цените да хвръкнат малко нагоре и да се отсеят най-бедните туристи. Въпреки, че за момента чуждите социални помощи са по-високи от нашите средни заплати и лошо няма щом хората идват да си оставят парите тук.

# 153
  • Мнения: 5 370
Даааа, и какво винаги, се забравя за българския турист, който, впрочем, в голямата си част вече се е "отлял" накъм Турция и Гърция. Имам предвид над средноплатежоспособните туристи.

Ясен ми е принципът "важно е нещо да влиза", какво да го правиш, каквато държавата - такива и курортите ни. Най-лошото, обаче, е, че НЯМА все още ясно разграничаване на курорти за семейства и такива за балконджии. Ето на, СБ се опитват в тая тема да ни го представят и като семеен такъв ( Mr. Green), и като място за оливане и оксексване до дупка....е няма начин да е И едното, И другото.

А СБ БЕШЕ популярен и МОДЕРЕН.

# 154
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Той все още е популярен и модерен. Но явно зависи от човека, това лято подарих почивка на родителите ми на Сл. бряг ами много им хареса. Знам ли , може би не е важно къде си , а с кой си...
За мен Сл.Бряг е мястото с хубави партита на Какао

# 155
  • Мнения: 330
Даааа, и какво винаги, се забравя за българския турист, който, впрочем, в голямата си част вече се е "отлял" накъм Турция и Гърция. Имам предвид над средноплатежоспособните туристи.
И това пак са клишета. Може да се каже, че съм част от платежоспособната част от българите, около мен са даже и доста хора от заможните. Тая година си направих труда да направя нещо като статистика. Повечето от семействата с деца са в Албена или св. Константин. Несемейните ми приятелки с кариера са или на Лозенец или нещо подобно. Дюни също не е зле. Минаха времената като че ли на Турция и Гърция, видяхме, пробвахме. Най-богатите си ходят в Доминикана или другаде, ама в сезона си имат къщи във Варна или Созопол. Така че не виждам каква връзка има темата с "горкия български турист". Места много, за всеки вкус.

# 156
  • Мнения: 5 370
Ами пък аз наблюдавам друго, и далеч не е клише.

Как , например, хотелиери кършат пръсти, че е средата на юли, а хотелите им/къщите им за гости са празни. А около мене от познатите ни семейства НИ ЕДНО не почива в Бг. И то-не от вчера. Не е мит, за съжаление, хич даже не е мит.

Наблюденията ми са поне върху 10-12 семейства.
И аз исках натам, ама мъжът е решил все още да дава шанс на българското Черноморие, нищо, че е почти до турското такова мястото, където ходим. Laughing

# 157
  • Мнения: 19 523
Явно всеки ходи там, където му харесва /това с проблемите за докопването до Сл.Б не го приемам - даже в разгара на сезона е пълно с оферти за нощувки/ Аз се стремя да почивам там, където ще си почина наистина, в добра компания и някакви подходящи за вкуса ми забавления. Не виждам логика да се вдигна от там, където живея /пътувам всеки ден по 10-12 км до службата с кола, само за да имам привилегията да живея в спокоен квартал в къща с двор в покрайнините на Сф/ и да се наблъскам в Слънчев бряг или Златни пясъци в блокче. В чужбина ми харесва почивката, ама там пък не мога да си взимам кучето, та засега не ми е вариант. Като че ли Созопол и на юг от него има приемливи варианти за спокойна почивка, ама по-далече от чалга изпълненията на Китен и Царево де.... А пък щом толкова много хора си харесват Слънчевия бряг, халал да им е дет се вика. Аз всъщност се радвам, че синът ми сам избра друга дестинация за почивката си, без аз да му налагам моите разбирания.

# 158
  • Мнения: 4 916
Много малко от познатите ми ходят на море в Бг, а тези, които го правят всъщност нямат голям избор - трябва да стоят близо до роднини, на повикване са или някакви подобни причини. На Сл. бряг не ходи никой от познатите ми, нито на Зл. пясъци.
Евтините пакети в Турция и Гърция са на същото ниво като евтините в България, за това съм съгласна. Но за продукт с по-високо качество - в България просто нямаме с какво да го сравним.

# 159
  • Мнения: X
Даааа, и какво винаги, се забравя за българския турист, който, впрочем, в голямата си част вече се е "отлял" накъм Турция и Гърция. Имам предвид над средноплатежоспособните туристи.
И това пак са клишета. Може да се каже, че съм част от платежоспособната част от българите, около мен са даже и доста хора от заможните. Тая година си направих труда да направя нещо като статистика. Повечето от семействата с деца са в Албена или св. Константин. Несемейните ми приятелки с кариера са или на Лозенец или нещо подобно. Дюни също не е зле. Минаха времената като че ли на Турция и Гърция, видяхме, пробвахме. Най-богатите си ходят в Доминикана или другаде, ама в сезона си имат къщи във Варна или Созопол. Така че не виждам каква връзка има темата с "горкия български турист". Места много, за всеки вкус.
Виж сега, аз нямам нищо против да ида на нашето Черноморие. Влече си ме носталгията чат-пат и се прилъгвам. Ами и това лято така се прилъгахме с мъжа ми и отидохме за три дена на Несебър и Слънчев бряг. В резултат една седмица бях между живота и смъртта. Страшно се натрових от нещо, повръщане и т.н. екстри. Пък уж все в добри ресторанти ходехме. Ама то това е проблема у нас, и не само на морето. Че и пет звезди да сложат, и със златни прибори да ти сервират трима сервитьори, много ти е малка гаранцията, че ще ядеш по-качествена храна от тази в кварталната кръчма.
Това трябва да се промени. И ще се промени един ден.

Общи условия

Активация на акаунт