Какво месо и колбаси да пазарувам?

  • 54 040
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,  Simple Smile от скоро станах голяма любителка на кулинарията и държа на хубавите продукти. Винаги се чудя какво месо и колбаси да си купя от магазините, и на коя фирма? Искам да са с добро качество, а не с ниска цена. Искам като хапна кренвирш да си е от месо а не от соя, сол и вода. 

# 1
  • Мнения: 805
За колбаси, мисля, че нак-добрият избор е на Тандем ( имат страхотел формен щанд в Халите). Относно прясно месо, ние пазаруваме от магазините на Парньори.

# 2
  • Мнения: 69
"Партньори" съм ги признала  Peace,както и едно магазинче в Банкя.Колбаси не купувам много,ама купувам от един павилион на Д.Петков,някакви шпеци  Laughing ,които почти нямат мазно.

# 3
  • Мнения: 15 379
Месо - само прясно.
Колбаси - абсолютно никакви.

# 4
  • Мнения: 116
Още един глас за Партньори и колбасите на Тандем. Тъй като партньори са ми малко далече и не винаги успявам да пазарувам от там, съм клиент на един месарски магазин в Люлин 3. Мисля, че се казваше Виера. Досега не са ме разочеровали и като обслужване и качество.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 735
И за мен Партньори са най-добри-имат магазин на Красно село.Като пазарувам в Кауфланд и Билла-Тандем и Орехите.

# 6
  • Мнения: 1 983
Още един глас за Партньори. Hug И понеже не мога през вечер да ходя за месо, правя един як пазар при тях веднъж седмично и после в камерата държа месото.
А колбаси само на Тандем, но ние по принцип рядко купуваме.
Има едно магазинче на пазара на Красно село, от там купувам невероятна луканка и шунка. Hug
Не се сещам за марки в момента, но следващия път ще ги напиша. Peace

# 7
  • Мнения: 116
Snarky Chimpfanny, моля те, сподели къде точно се намира това магазинче, от което купуваш шунка и луканка  Hug

# 8
  • Мнения: 1 983
Snarky Chimpfanny, моля те, сподели къде точно се намира това магазинче, от което купуваш шунка и луканка  Hug

Така, надявам се да ме разбереш, ако ли не, ще дообяснявам. Влизаш по уличката с цветята и се пъхаш в пазара покрай павилиона за хляб, той ти е отдясно, още преди цветята. Влизаш и вървиш направо, първия ти магазин от дясно за хранителни стоки, това е. Наскоро го разшириха. Има мноооого голям избор на колбаси и в интерес на истината там са ми най-вкусни.
Хубавата луканка е Панагюрската, май на Маджаров, шунката е много хубава също.

# 9
  • Мнения: 116
Аха, сетих се за кой магазин говориш. За него съм чувала само добри отзиви. Благодаря ти   bouquet

# 10
  • Мнения: 0
А как разбирате че колбасите и месото са по-истински? Какво ги отличава? Ясно е че вкусът е по-различен, но като вид как трябва да изглеждат? (Най-вече ме интересуват колбасите, че те са по-трудни, че всичко вече изглеждат еднакво) И кои колбаси са най-вкусни, че има такъв избор че не мога да реша? Благодаря много за отговорите беше много полезно, и аз съм голяма фенка на Тандем, а Партньори не съм ги пробвала, но непременно ще ги  Grinning

# 11
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
А този Партньори - къде имат магазини?

# 12
  • Мнения: 805
магазинте на Парньори, които знам са :1. На пазар Красно село ( уличката покрай цветята) 2. На пазар Красна поляна и 3. На бул. Линкълн в Овча Купел ( след последната спирка на автобусите).

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
А как разбирате че колбасите и месото са по-истински? Какво ги отличава? Ясно е че вкусът е по-различен, но като вид как трябва да изглеждат? (Най-вече ме интересуват колбасите, че те са по-трудни, че всичко вече изглеждат еднакво) И кои колбаси са най-вкусни, че има такъв избор че не мога да реша? Благодаря много за отговорите беше много полезно, и аз съм голяма фенка на Тандем, а Партньори не съм ги пробвала, но непременно ще ги  Grinning
Според мен,колбаси независимо на коя фирма са,не консумирай.Ние купуваме само филе,пастърма и луканка,като за последната също имам съмнение какво има вътре.Гледай да е цяло парче месо- филе от врат,бут въпреки,че пак му блъскат един куп химии,а какво остава за смляни месни остатъци в колбасите!?

# 14
  • Мнения: 326
 Месо- био
 Колбаси- никакви

# 15
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
А от къде се снабдяваш с био месо?

# 16
  • Мнения: 326
А от къде се снабдяваш с био месо?

 От био супермаркет, но всъщност от никъде, просто преустанових да купувам месо. Био месото е твърде скъпо, и не виждам смисъл да ям месо, при положение че постната кухня не е по-малко вкусна.

# 17
  • Мнения: 57
ние напоследък купуваме само кайма и пържоли за мъжо свинкя, за мен пилешки или телешки

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 474
магазинте на Парньори, които знам са :1. На пазар Красно село ( уличката покрай цветята) 2. На пазар Красна поляна и 3. На бул. Линкълн в Овча Купел ( след последната спирка на автобусите).

+ щанд в Халите.

Също така месо от "Вашата месарница". Магазините, които знам и от които купувам: на спирката на трамвая, посока Д.Петков на Стамболийски и на пазара на Красна поляна.

Също така съм доволна от месото на Славчев 2000.

Колбаси само на Тандем. Peace

# 19
  • Мнения: 7 947
На Тандем колбасите имат за мен ужасен вкус.  Tired Надениците, саламите меките особено.
Мъжът ми пазарува у нас и не съм убедена на 100%, ама най-вкусната луканка напоследък ми е на МесКом.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Вкусът на всеки е нещо много субективно, но например Пражка шунка на Тандем, Панагюрска луканка на Маджаров и Странджански дядо пак на Маджаров са едни от много малкото продукти на пазара, които се отличават с еднакво и постоянно качество. Аз други изделия от месо не купувам. За съжаление и на Тандем, и на КФМ филетата и пастърмите нямат една с друга партида еднакви.

# 21
  • Москва
  • Мнения: 164
Специално в София преди Дамит правеха много добри колбаси. Скоро не съм яла техни произведения и не мога да кажа как са. По принцип-имат щанд в Халите.

# 22
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Всичко на Ново село - това за Пловдив - От кайма и пържоли до саламите и заешкото.

# 23
  • Мнения: 19
За Русе - всичко на фирма Боримекс е със супер качество!

# 24
  • Мнения: 1 983
А можете ли да ми препоръчате хубав телешки суджук?  Hug

# 25
  • Мнения: 7 947
Има един Горнооряховски на Маджаров - и ми се върти, че беше телешки...но то по принцип такъв суджук е малко жилав и ..., та не ми се харесва...

# 26
  • софия
  • Мнения: 25 474
И Тандем май имат, но отдавна не съм се заглеждала в трайни колбаси и не съм сигурна.

# 27
  • Мнения: 958
На Янко Сакъзов, преди канала, има страхотен магазин за прясно месо. Аз лично купувам само от там. Месото го доставят прясно и го разфасоват на място, има всякакво + карантия, вианги прясна. Малко по-скъпичко е, ама си струва.
Колбасите са хубави, ама аз освен пастърма или луканки друго не взимам, макар че последният път пастърмата си я направих сама и беше в пъти по-хубава от купешката.
Тандем напоследък ги отбягвам, сякаш ги развалиха. Вчера чаках да ми нарежат бекон на Тандем (хубав е) на щанда на Пикадили, и на един човек му режеха пражка шунка, течеше една ужасна вода от нея и жената само попиваше около машината.  Sick

# 28
  • софия
  • Мнения: 25 474
На Янко Сакъзов, преди канала, има страхотен магазин за прясно месо. ...
Видало се е, че и за магазини за месо ще си правя списък. За какво ли вече не съм направила ooooh!
Ще пробвам. Обичам да опитвам нови неща и пазарувам от нови магазини Hug

# 29
  • Мнения: 7 947
Е, тогава и аз да добавя - по диагонал срещу МОЛа на Стамболийски. Месото им е винаги пресно, охладено, пред теб се реже. Мъжът ми е капризен на месо, а това наистина е крехко.

# 30
  • софия
  • Мнения: 25 474
Е, тогава и аз да добавя - по диагонал срещу МОЛа на Стамболийски. Месото им е винаги пресно, охладено, пред теб се реже. Мъжът ми е капризен на месо, а това наистина е крехко.
Това е "Вашата месарница". Този го знам. За него писах   Wink
Също така месо от "Вашата месарница". Магазините, които знам и от които купувам: на спирката на трамвая, посока Д.Петков на Стамболийски и на пазара на Красна поляна.

# 31
  • Москва
  • Мнения: 164
За мен и колбасите на Меском Попов са хубави. Специално за Пловдив- имат магазин по пътя за с. Първенец. Също така и тези на Деликатес-2 Житница.

# 32
  • Мнения: 1 983
Оня ден бях до магазинчето на Красно село, луканката е на Маджаров (много ми е вкусна  Crazy).
Като цяло всичките им продукти на Маджаров там са много хубави (купих и сирене и кашкавал). Peace

# 33
  • Мнения: 958
Вчера бях до магазина на Янко Сакъзов и бяха заредили с божествено телешко, и то съвсем прясно, бутчето беше 3 килограма, плешката 2, явно ще да е било малко теленце, преглътнах угризенията и взех.
Някой да е срещал някъде ярешко, в този сезон ?

# 34
  • София
  • Мнения: 320
Вчера бях до магазина на Янко Сакъзов и бяха заредили с божествено телешко, и то съвсем прясно, бутчето беше 3 килограма, плешката 2, явно ще да е било малко теленце, преглътнах угризенията и взех.
Някой да е срещал някъде ярешко, в този сезон ?

Не знам дали е актуално все още, но може ли да ми кажете къде точно на Янко Съкъзов е този магазин с хубавото телешко? Ако може да ми препоръчате и друг магазин, ще съм благодарна.

# 35
  • Мнения: 0
За мен и колбасите на Меском Попов са хубави. Специално за Пловдив- имат магазин по пътя за с. Първенец. Също така и тези на Деликатес-2 Житница.

С две ръце подкрепям тези две фирми найстина имат добри продукти !

# 36
  • Мнения: 419
От Карфура при месните щандове взех говежда пастърма във вакуумирана опаковка, внос от Италия. Много ми харесва. Мисля, че пак от там бях взимала много хубаво прошуто, но не запомних производителя или вносителя.

# 37
  • Мнения: 348
И аз да се включва за колбасите - "Тандем" и "Чановете".

# 38
  • Мнения: 7 947
На Тандем обаче меките саламища имат ужасен вкус, не знам защо така...

# 39
  • Мнения: 348
Да, съгласна съм, че пресните им салами не са кой-знае-какво, но в сравнение с останалите .... Какво да се прави? С такъв избор разполагаме ... Sad(((

# 40
  • Мнения: 24
Не съм чела цялата тема и се извинявам, ако повтарям някое мнение, но искам да кажа, че съм безкрайно доволна от продуктите на Лиани-знам за два техни фирмени магазини, единя е в Горубляне на главния път, а другия срещу Родеото в Дружба 2.
Най-много обичаме пикантните им кюфтета  Peace

За колбаси-след много проби, хвърляне на салами и пр., си купувам шпек на БОНИ-Ловеч от Кауфланд.Цената му е смешна-0,99ст. за 100 грама, но е много, много вкусен, без жилки и сланина.
За кренвиршите вече съм вдигнала ръце, веднъж бях взела едни... заклевам се, като ги стоплих на микровълновата мърдаха после  Sick

Когато искам да се поглезя взимам вакуумирано прошуто на Камарко-слайс, не стек, както и от вакуумираното прошуто във Фантастико-не се сещам марката коя беше.

# 41
  • Мнения: 0
Не съм чела цялата тема и се извинявам, ако повтарям някое мнение, но искам да кажа, че съм безкрайно доволна от продуктите на Лиани-знам за два техни фирмени магазини, единя е в Горубляне на главния път, а другия срещу Родеото в Дружба 2.
Най-много обичаме пикантните им кюфтета  Peace

За колбаси-след много проби, хвърляне на салами и пр., си купувам шпек на БОНИ-Ловеч от Кауфланд.Цената му е смешна-0,99ст. за 100 грама, но е много, много вкусен, без жилки и сланина.
За кренвиршите вече съм вдигнала ръце, веднъж бях взела едни... заклевам се, като ги стоплих на микровълновата мърдаха после  Sick

Когато искам да се поглезя взимам вакуумирано прошуто на Камарко-слайс, не стек, както и от вакуумираното прошуто във Фантастико-не се сещам марката коя беше.


Някои пробвал ли е италиянските кремвирши в Метро.

# 42
  • Мнения: 187
От доста време сме спрели да купуваме колбаси.Изключение правят кренвиршите,които мъжът ми много обича и често си взема.Искам да похваля тези произведени от Деликатес Житница -откакто ги открихме,не ги сменяме за други Naughty

# 43
  • Мнения: 1 630
Ако искаш да ядеш хубав колбас- прошуто, чоризо, селано, хамон, братвурст, къривурст и една камара други подобни щуротии със завъртяни имена и извънземни цени.... но пък са вкусни м**а им стара  Crazy Crazy И като се сетя в Германия, Испания и Италия колко са евтини......... #2gunfire #2gunfire
Иначе домашно куче е решението- ползвай му носа- аз имах куче, ако ядеше даден колбас, значи е хубав, но е имало случаи, когато е било зверски гладно и е подминавало колбаси с погнуса. Смятай с какво ги тъпчат. И кучетата не ги щат. Ужас. Например сещам се, че то не ядеше никакви кренвирши.  ooooh! 

# 44
  • Варна
  • Мнения: 669
Ние купуваме преимно чисто месо, охладено, не замразено. Има хубави промоции от време на време в големите магазини на цени от около 7 лв./кг и по-малко. /не знам в Сф тази цена как е, за Вн си е много добра/
Колбаси пазаруваме много рядко, например за дълго пътуване, си взимаме единствено Амбарица на Чичовци - сравнително добра, на добра цена. Peace

# 45
  • Мнения: 36
Ние също купуваме предимно месо. Свинското го смилам на кайма (във Фантастико мелят) и рядко купувам готова кайма. Кренвирши - КЕН или Леки, понякога Тандем. Луканка - Орехите или Бони.

# 46
  • софия
  • Мнения: 25 474
Последната ми "находка" - шунката на Premier. Много вкусна.

# 47
  • Мнения: 348
И аз като един любител на колбасите да споделя, че напоследък купуваме "Чановете" и съм доволна ... Дано не ги развалят!

# 48
  • Мнения: 7 947
Е, за кремвиршите предполагам няма човек, дето да не знае от какво и как се приготвят, то е всеизвестно отдавна
Но аз ги обичам. Напоследък обаче купуваме мек телешки салам вместо тях, не че и той е от месо сигурно, ама поне си мисля, че е по-добър...

# 49
  • Мнения: 8 163
Моето правило е да виждам какво ям.

Това означава, че почти никога не купувам салами, кренвирши, наденици, луканки и пр. Взимам сурово месо, сурови или пушени риби, а от колбасите - само филета и шунка, за предпочитане с кокал в нея. Иначе рискувам да попадна на смлени и пресовани в правоъгълен калъп парчета месо.

# 50
  • Мнения: 432
Вчера бях до магазина на Янко Сакъзов и бяха заредили с божествено телешко, и то съвсем прясно, бутчето беше 3 килограма, плешката 2, явно ще да е било малко теленце, преглътнах угризенията и взех.
Някой да е срещал някъде ярешко, в този сезон ?

Аз от няколко месеца пазарувам от този магазин по препоръка на свекърва ми. И наистина бях доволна до вчера - плешката, която купих, лепнеше в ръцете ми, а и след няколко часа се вмириса! А специално ходя до там - никак не ми е близо. Във Фантастико пък единственото телешко, което продаваха, беше отпреди 5 дни, с цвят тъмен, та тъмен...
В Кауфланд съм връщала развалено месо.
Ще пробвам Вашата месарница - дано случа най-накрая.

# 51
  • Мнения: 2
в големите вериги магазини месата се тумбират в едни барабани който се въртят и ги дупчат с игли с разтвор от сол,вода,селитра и боя,от 5 кг плешка като се издуе става 6 кг и това дето виждате в тарелките дето прилича на уж прясна кръв не е кръв а химикала,тумбираното месо се познава по това че седи винаги прясно и лако като си плъзнеш ръката по него то лепне,истинското месо се хлъзга не лепне,другото което е месото с допир с въздуха до 3 часа става сиво посивява,добро месо има в Костинброд в една месарницаи за мене Платан 33,просто всички големи фирми са го треснали на печалбарство и тровене поголовно на потребителите и измама,за колбаси не коментирам по добре си купете месце от село и си направете наденички и суджук домашен,верно ще с еположи усилия 2 дена но ще си заслужава и като качество и като пари е по-евтинко,ако някой може да ми каже какво има в една луканка дето струва 20 лв килото?има стари меса смляни с сол и емулгатори и ква ли не химия опкаовани в био черва това е,а това пушените меса дето се взимат и тече вода от тях те се пушат с разтвор с химикал няма нищо общо с технологията на опушване,добър апетит

# 52
  • Мнения: 7 947
Точно Европа магазини тези дни гръмнаха - проверка в техен магазин показала тон близо старо месо с изтекъл срок, но в складовете им!
Моя приятелка работеше в Била - от нея знам доста неща, но най-вече - на топлата витрина се предлага сготвеното с изтекъл срок, а "годното" се препакетира с нови етикети.
Та пазарувайте си пакетирано месо, прекрасно от Билата.
 ooooh!

# 53
  • Мнения: 432
в големите вериги магазини месата се тумбират в едни барабани който се въртят и ги дупчат с игли с разтвор от сол,вода,селитра и боя,от 5 кг плешка като се издуе става 6 кг и това дето виждате в тарелките дето прилича на уж прясна кръв не е кръв а химикала,тумбираното месо се познава по това че седи винаги прясно и лако като си плъзнеш ръката по него то лепне,истинското месо се хлъзга не лепне,другото което е месото с допир с въздуха до 3 часа става сиво посивява,добро месо има в Костинброд в една месарницаи за мене Платан 33,просто всички големи фирми са го треснали на печалбарство и тровене поголовно на потребителите и измама,за колбаси не коментирам по добре си купете месце от село и си направете наденички и суджук домашен,верно ще с еположи усилия 2 дена но ще си заслужава и като качество и като пари е по-евтинко,ако някой може да ми каже какво има в една луканка дето струва 20 лв килото?има стари меса смляни с сол и емулгатори и ква ли не химия опкаовани в био черва това е,а това пушените меса дето се взимат и тече вода от тях те се пушат с разтвор с химикал няма нищо общо с технологията на опушване,добър апетит

Ама явно и в по-малките магазини са същата работа. Аз нямам как да разбера, че месото лепне в магазина, а чак като се прибера...

# 54
  • Мнения: 7 947
Затова по-добрия вариант е да се купува охладено месо от месарски магазини, където пред теб го режат и поне усещаш миризмата  Wink Също така никога не купувам месо в маринати или подправено, това ми е 90% гаранция, че е замаскирано старо месо...

# 55
  • София
  • Мнения: 18 679
Също така никога не купувам месо в маринати или подправено, това ми е 90% гаранция, че е замаскирано старо месо...
О, да, това е наистина гарантирано. Аз, тъпачката, веднъж да дойдат свекитата на гости, и да взема да купя мариновани пържоли от Фантастико. Леле, като ги отворих къщи - такава смрад има сигурно само покарй труповете на животни Sick Никога повече Naughty
Аз да похваля "Битоля" в Бъкстон, срещу 2-ро СОУ. Купувам прясно месо и колбаси - тяхно производство, имам предвид наденици, суджук за скара, кебапчета и пр. Имат и пушени бутове, шунка, бекон. Сухите колбаси са им на някаква търновска фирма, също стават Peace

# 56
  • Мнения: 7
И ние вкъщи предпочитаме да вземаме сурово месо и да си го мелим за кайма. Откакто намерих парче найлон в салам спрях да купувам. Преди купувах пастет " Бони" и бях доволна. Но след известно време започнах да откривам нещо, като четина. Не знам вече какво да купя от магазина!

# 57
  • Мнения: 295
Купувам прясно месо от една месарница на ул."Неофит Рилски "и ул."Цар Асен"-много съм доволна.
Колбаси взимам от млекарницата на"Добрев",нямам забележки.

# 58
  • Мнения: 56
От десетина години не консумираме никакви колбаси.Месото го купувам прясно.Каймата си я меля аз. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 0
Много внимавайте какво месо си купувате от магазин Партньори в красно село!!!!!!! Аз и моят приятел живеем в този квартал и отскоро започнахме да пазаруваме от този магазин. Обслужването е на много ниско ниво, не се ползват ръкавици, а на всичкото отгоре ние като всички обикновени хора обичаме да си похапваме скара. Моят приятел си купи татарско кюфте и кебапче. И после в продължение на 4 часа имаше стомашни проблеми и повръщане. Просто нямам думи. Искам само да ви предупредя да внимавате, защото за пореден път се оказва, че не се държи на качеството.  Ние с него ще се обърнем към комисията за защита на потребителя, дано да има резултати.

# 60
  • Мнения: 12
За мен  най качествените колбаси са на ,,МЕСКОМ  ПОПОВ '' , невероятни като вкус , и са направени само от българско месо ,сол и подправки .  А каймата  им е малко по скъпа от всички  останали , но е много  по добра ( чисто месо). Накратко , възможно най добрите за момента. За съжаление почти не се срещат в София , аз ги открих  в един магазин в кв.Левски.

# 61
  • Мнения: 0
  Аз също купувам само кайма на " Меском Попов" . Колбасите също са много хубави.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 143
Много внимавайте какво месо си купувате от магазин Партньори в красно село!!!!!!! Аз и моят приятел живеем в този квартал и отскоро започнахме да пазаруваме от този магазин. Обслужването е на много ниско ниво, не се ползват ръкавици, а на всичкото отгоре ние като всички обикновени хора обичаме да си похапваме скара. Моят приятел си купи татарско кюфте и кебапче. И после в продължение на 4 часа имаше стомашни проблеми и повръщане. Просто нямам думи. Искам само да ви предупредя да внимавате, защото за пореден път се оказва, че не се държи на качеството.  Ние с него ще се обърнем към комисията за защита на потребителя, дано да има резултати.
Ние от години си купуваме месо и сурова скара от този магазин и никога не е имало проблем. Не ми се е случвало нито веднъж дори да ми дъха месото, което не мога да кажа за другите магазини, от които съм пазарувала /друга квартална месарница, Билла, Фантастико, Европа Sick/.

# 63
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Телешки суджук на Елит Мес.
Колбаси Тандем и месарница Битоля. Peace

# 64
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ако трябва да сме искрени - повечето меса са обработвани преди да стигнат при крайния клиент. Тумблират се, за да станат по-тежки, а и за да имат по-добър търговски вид.  Както Румен по-напред в темата каза, неоцветените меса придобиват сивкав вид след като стоят на въздух. Същото е и с пушените меса. Моят съвет е да избягвате пушеното. Когато купувате пилешо месо - по-добре купувайте цяло пиле, а не разфасовка, защото разфасовките са на 100% " пипани".
 Аз лично купувам продукти на Маджаров, а когато съм в Пловдив купувам Новомес ( Ново село), Маджаров и Житница.

# 65
  • Мнения: 79
Колбаси не купуваме. Ако ми кажете една марка, която да е истинска и без боклуци в нея ще я пробвам. Зимата си купуваме месо и си правим домашни.
Пушени и сушени меса също не купувам- по същата причина.
Пилета купувам само цели, охладени, на Бест Фарм от Кауфланд.
Кайма ми мелят в месарския магазин, пред мен. Готова също не купувам, както и всичките й производни.
Месото го купувам от месарски магазин, където ми го режат от трупа на място.

Искам да вметна и за "прясната" риба. След като последния път ме скъса корема от болки, една дама ми разясни, че я киснели в белина, за да изглеждала като прясна.

П.П Последно купувахме на Маджаров колбасите, но да ме извинява и той ги оцвети  Crossing Arms

# 66
  • Мнения: 805
Прясно месо и скара купуваме от магазина на Партньори в Овча Купел. Кобаси, когато въобще купуваме предпочитаме марката Деликатес 2 на Житница.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 735
От Партньори на Красно село пазаруваме години наред,откакто е открит магазина.Досега никога не сме имали проблеми.

# 68
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
От Партньори на Красно село пазаруваме години наред,откакто е открит магазина.Досега никога не сме имали проблеми.
Точно от тях се разочаровах,а ми бяха фаворити.От каймата тече лой,а за телешкото просто нямам думи. Sick

# 69
  • София
  • Мнения: 2 143
Аз още не съм успяла да се разочаровам от Партньори. Единствено спрях да купувам готовата смляна кайма и започнах да взимам телешки и свински шол, които ми мелят на място и става страхотна кайма, значително по-добра от всички готови, които съм пробвала /ама това едва ли е изненада де/.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 121
Много ни хареса луканката за деца на "Старият Месар", предполагам и другите им продукти са хубави, но за сега само това сме пробвали...

# 71
  • Мнения: X
През годините сме опитвали какви ли не колбаси. В началото са с перфектно качество, най- много след година качеството се влошава. Единствените колбаси, които не промениха вкусовите си качества във времето са Горнооряховските- на Стефанов, Елитмес и Стефмарк. Вярно, че са скъпички, но техните суджуци, сушеници и шпекове останаха ненадминати. Никого не ангажирам с мнението си, просто споделям впечатления. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 6 713
От магазина кооп Лесидрен на бул. Дондуков в Сф, някой има ли отзиви?

# 73
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414

искам да попитам за месата на меском Попов, мнения, нещо? Че много ги хвалиха в една българска група във ФБ, дали да поръчвам, че ги няма в СФ, като магазин, само през интернет


А къде през интернет ги има, че аз нещо  не ги намирам?
Може ли линк?
Благодаря!

# 74
# 75
  • Мнения: 348
Лурдес, от точно този магазин не знам, но аз лично купувам основно от Лесидрен на бул. Черни връх от създаването на магазина (не помня кога беше точно). Предполагам, че зареждането им е аналогично, както и всичко останало, затова се намерсва. Доста съм доволна - никога не съм купувала застояло месо от тях, вкусни са ми, изобщо мога само да ги похваля. Аз съм капризна в това отношение, сурово пушени колбаси не ядем, само варено пушени, и съм изключително доволна от техните. Кайма (мелят на място) и свинско купувам - нямам забележки. 

# 76
# 77
  • Мнения: 6 713
Лурдес, от точно този магазин не знам, но аз лично купувам основно от Лесидрен на бул. Черни връх от създаването на магазина (не помня кога беше точно). Предполагам, че зареждането им е аналогично, както и всичко останало, затова се намерсва. Доста съм доволна - никога не съм купувала застояло месо от тях, вкусни са ми, изобщо мога само да ги похваля. Аз съм капризна в това отношение, сурово пушени колбаси не ядем, само варено пушени, и съм изключително доволна от техните. Кайма (мелят на място) и свинско купувам - нямам забележки. 

Благодаря ти!  bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 1 247
И от мен един глас за Лесидрен. Пазаруваме от магазина им в Бели брези сигурно над 10 години.
Месо за шишчета, наденици, всичко е добро.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 163
Много ни хареса луканката за деца на "Старият Месар", предполагам и другите им продукти са хубави, но за сега само това сме пробвали...
другите неща са им по-хубави. Детското е, че няма черен пипер и др.силни подправки, но не им пречи да са сложили мононатриев глутамат.

# 80
  • Мнения: 1 040
Месо - от добри месарници, които продават прясно месо.
Единствения колбас, който купуваме е шунка. Не сме фенове на определена марка шунка,
но има 2-3 много добри, но няма да им правя реклама.
Ох, тия кренвирши  Mr. Green нали са гадни всичките и не ги ща вкъщи,
обаче малкия син е фен на хот-доците, та заради него купуваме,
но много рядко, на една харманлийска фирма.

Луканката вече трета година ние си я правим - по-точно купуваме месото
и в една фирма за пълнене на луканки ни го мелят, слагат подправки и я пълнят пред теб.
Нищо общо с купената, много по-вкусна е от най-скъпата купешка луканка.
Като себестойност много по-евтино излиза.

# 81
  • София
  • Мнения: 4 548
От кренвиршите мога да ям само белените на тандем и тези от Лидъл, които са  1/2 кг разфасовка. От всички останали като изям половин кренвирш и нещо почва да ми стяга гърлото. От саламите като пуснаха Тандем ни харесваха, после определено ги развалиха. Каймата им Стара планина е скъпа и не става за нищо. Минахме на Маджаров. Техния бургас ми беше супер любим, нооо инего го промениха #2gunfire Сега експериментрираме с различни видове. Има един колбас Броеница се казва, но не съм обърнала внимание на кой производител е. Нещо като малки суджуци, но месото е на едри парчета. За сега от твърдите колбаси ядем него и телешкия суджук на Стефанов.
Месо купувам общо взето само от едно малко магазинче на пазара Младост. Изглежда добре и винаги ми режат и мелят колкото искам без да ме гледат кръвнишки. От там купуваме и охладено пилешко.

# 82
  • Мнения: 242
За колбаси само на Тандем залагам, пък месо българско, охладено- Лидъл.

# 83
  • софия
  • Мнения: 25 474
За колбаси само на Тандем залагам, пък месо българско, охладено- Лидъл.
Тандем не е това, което беше; месото в Лидл е както на бг фирми (Тандем, Ловеч, Пилко и т.н. За съжаление за нито една от тях не може да се каже нещо еднозначно), така и внос от Румъния и др. държави (за него е силно казано да е "охладено"). Peace
Отдавна спрях да пазарувам и от двете места.

# 84
  • Мнения: 43
А как разбирате че колбасите и месото са по-истински? Какво ги отличава? Ясно е че вкусът е по-различен, но като вид как трябва да изглеждат? (Най-вече ме интересуват колбасите, че те са по-трудни, че всичко вече изглеждат еднакво) И кои колбаси са най-вкусни, че има такъв избор че не мога да реша? Благодаря много за отговорите беше много полезно, и аз съм голяма фенка на Тандем, а Партньори не съм ги пробвала, но непременно ще ги  Grinning
Според мен,колбаси независимо на коя фирма са,не консумирай.Ние купуваме само филе,пастърма и луканка,като за последната също имам съмнение какво има вътре.Гледай да е цяло парче месо- филе от врат,бут въпреки,че пак му блъскат един куп химии,а какво остава за смляни месни остатъци в колбасите!?

Здравейте , да ви кажа пушените филета как се правят тоест от какво се правят , правят ги от развалено месо - месо което е било прясно седяло е и не се е продало разваля се и го пращат за опушване - за луканките - имат такива смески сухи - приличат на кучешка храна с вкус на каквото си пожелаете - та могат да направят всичко което поискат с вкус на каквото поискат , единствено пастърмата си заслужава само че там цената е друга!

# 85
  • Мнения: 1
Колбаси само на ''Меском - Попов" , сирена и кашкавали - залагам на непопулярни родопски мандри (Върбина , Герзовица , Равногор и ткн.) , а месо - при липса на ''Попов'' , от "Джиев" или в краен случай "Булмес"

# 86
  • Мнения: 3 610
За колбаси само на Тандем залагам, пък месо българско, охладено- Лидъл.
Аз пък в Лидъл бг месо не съм засичал.... 

# 87
  • софия
  • Мнения: 25 474
В Лидл охладеното месо основно е българско - на Тандем и месокомбината в Ловеч.

# 88
  • Мнения: 9 662
Аз имам малко страничен въпрос за месото. Тъй като нямам магазин за месо наблизо, искам да купувам по-големи количества от някой от препоръчаните вече в темата и да замразявам. Въпросът ми е - как се замразява, колко време може да стои замразеното месо, става ли да се замрази в камера на хладилник, че нямам фризер.

Иначе по темата - колбаси и кайма купувам на Тандем, пилешко на Дюк, за други меса както казах нямам магазин и купувам от време на време каквото има във някоя верига.

# 89
  • Мнения: 3 610
Аз имам малко страничен въпрос за месото. Тъй като нямам магазин за месо наблизо, искам да купувам по-големи количества от някой от препоръчаните вече в темата и да замразявам. Въпросът ми е - как се замразява, колко време може да стои замразеното месо, става ли да се замрази в камера на хладилник, че нямам фризер.

Иначе по темата - колбаси и кайма купувам на Тандем, пилешко на Дюк, за други меса както казах нямам магазин и купувам от време на време каквото има във някоя верига.
При положение ,че има винаги прясно месо  не виждам смисъл от замразяване.

# 90
  • Мнения: 9 662
Ами не знам колко е прясно. Купувам от Фантастико, а то няма добра слава. Затова имам желание да си купувам качествено от месарница и да си замразявам.

# 91
  • Мнения: 1 851
Месо купувам рядко, но предимно от "Едрина" или домашно.Колбаси много рядко взимам.Тези дето ми харесват са:"Старият месар", шунковия от Лидл(дето е по 300 гр. разфасовката) и когато ми е на път на Красно Село на пазара има магазинче за подправки в което продават малотрайни колбаси доста наподобяващи едновремешните, и домашни също взимам луканки или суджуци.

# 92
  • Мнения: 1 892
Откакто открих колбасите на "Житница" - други не съм вземала. Вкъщи обичат много пастет. Вземам понякога на Компас-вкусен е. 😊

# 93
  • Мнения: 1
Здравейте група! Много хубава тема сте започнали тук, искам и аз да споделя моите наблюдения. Напоследък мъжът ми започна да ме кара постоянно да му правя месо и дълго време изпробвах всякакви продукти на всякакви фирми. Е останах очаровано от магазина, който отвориха в София, кв. Банишора. Фирмата е Мони Мес и продуктите им са много хубави. Дори взех, за да опитаме и от колбасите, тях по принцип ги избягвам, но прочетох на състава и нямат МОМ (механично обработено месо). Реших да проуча малко повече фирмата и се оказа, че те си имат свинеферма, където си отглеждат животните.
Хубав ден от мен!

Общи условия

Активация на акаунт