Какво месо и колбаси да пазарувам?

  • 54 082
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 36
Ние също купуваме предимно месо. Свинското го смилам на кайма (във Фантастико мелят) и рядко купувам готова кайма. Кренвирши - КЕН или Леки, понякога Тандем. Луканка - Орехите или Бони.

# 46
  • софия
  • Мнения: 25 627
Последната ми "находка" - шунката на Premier. Много вкусна.

# 47
  • Мнения: 355
И аз като един любител на колбасите да споделя, че напоследък купуваме "Чановете" и съм доволна ... Дано не ги развалят!

# 48
  • Мнения: 7 947
Е, за кремвиршите предполагам няма човек, дето да не знае от какво и как се приготвят, то е всеизвестно отдавна
Но аз ги обичам. Напоследък обаче купуваме мек телешки салам вместо тях, не че и той е от месо сигурно, ама поне си мисля, че е по-добър...

# 49
  • Мнения: 8 163
Моето правило е да виждам какво ям.

Това означава, че почти никога не купувам салами, кренвирши, наденици, луканки и пр. Взимам сурово месо, сурови или пушени риби, а от колбасите - само филета и шунка, за предпочитане с кокал в нея. Иначе рискувам да попадна на смлени и пресовани в правоъгълен калъп парчета месо.

# 50
  • Мнения: 432
Вчера бях до магазина на Янко Сакъзов и бяха заредили с божествено телешко, и то съвсем прясно, бутчето беше 3 килограма, плешката 2, явно ще да е било малко теленце, преглътнах угризенията и взех.
Някой да е срещал някъде ярешко, в този сезон ?

Аз от няколко месеца пазарувам от този магазин по препоръка на свекърва ми. И наистина бях доволна до вчера - плешката, която купих, лепнеше в ръцете ми, а и след няколко часа се вмириса! А специално ходя до там - никак не ми е близо. Във Фантастико пък единственото телешко, което продаваха, беше отпреди 5 дни, с цвят тъмен, та тъмен...
В Кауфланд съм връщала развалено месо.
Ще пробвам Вашата месарница - дано случа най-накрая.

# 51
  • Мнения: 2
в големите вериги магазини месата се тумбират в едни барабани който се въртят и ги дупчат с игли с разтвор от сол,вода,селитра и боя,от 5 кг плешка като се издуе става 6 кг и това дето виждате в тарелките дето прилича на уж прясна кръв не е кръв а химикала,тумбираното месо се познава по това че седи винаги прясно и лако като си плъзнеш ръката по него то лепне,истинското месо се хлъзга не лепне,другото което е месото с допир с въздуха до 3 часа става сиво посивява,добро месо има в Костинброд в една месарницаи за мене Платан 33,просто всички големи фирми са го треснали на печалбарство и тровене поголовно на потребителите и измама,за колбаси не коментирам по добре си купете месце от село и си направете наденички и суджук домашен,верно ще с еположи усилия 2 дена но ще си заслужава и като качество и като пари е по-евтинко,ако някой може да ми каже какво има в една луканка дето струва 20 лв килото?има стари меса смляни с сол и емулгатори и ква ли не химия опкаовани в био черва това е,а това пушените меса дето се взимат и тече вода от тях те се пушат с разтвор с химикал няма нищо общо с технологията на опушване,добър апетит

# 52
  • Мнения: 7 947
Точно Европа магазини тези дни гръмнаха - проверка в техен магазин показала тон близо старо месо с изтекъл срок, но в складовете им!
Моя приятелка работеше в Била - от нея знам доста неща, но най-вече - на топлата витрина се предлага сготвеното с изтекъл срок, а "годното" се препакетира с нови етикети.
Та пазарувайте си пакетирано месо, прекрасно от Билата.
 ooooh!

# 53
  • Мнения: 432
в големите вериги магазини месата се тумбират в едни барабани който се въртят и ги дупчат с игли с разтвор от сол,вода,селитра и боя,от 5 кг плешка като се издуе става 6 кг и това дето виждате в тарелките дето прилича на уж прясна кръв не е кръв а химикала,тумбираното месо се познава по това че седи винаги прясно и лако като си плъзнеш ръката по него то лепне,истинското месо се хлъзга не лепне,другото което е месото с допир с въздуха до 3 часа става сиво посивява,добро месо има в Костинброд в една месарницаи за мене Платан 33,просто всички големи фирми са го треснали на печалбарство и тровене поголовно на потребителите и измама,за колбаси не коментирам по добре си купете месце от село и си направете наденички и суджук домашен,верно ще с еположи усилия 2 дена но ще си заслужава и като качество и като пари е по-евтинко,ако някой може да ми каже какво има в една луканка дето струва 20 лв килото?има стари меса смляни с сол и емулгатори и ква ли не химия опкаовани в био черва това е,а това пушените меса дето се взимат и тече вода от тях те се пушат с разтвор с химикал няма нищо общо с технологията на опушване,добър апетит

Ама явно и в по-малките магазини са същата работа. Аз нямам как да разбера, че месото лепне в магазина, а чак като се прибера...

# 54
  • Мнения: 7 947
Затова по-добрия вариант е да се купува охладено месо от месарски магазини, където пред теб го режат и поне усещаш миризмата  Wink Също така никога не купувам месо в маринати или подправено, това ми е 90% гаранция, че е замаскирано старо месо...

# 55
  • София
  • Мнения: 18 679
Също така никога не купувам месо в маринати или подправено, това ми е 90% гаранция, че е замаскирано старо месо...
О, да, това е наистина гарантирано. Аз, тъпачката, веднъж да дойдат свекитата на гости, и да взема да купя мариновани пържоли от Фантастико. Леле, като ги отворих къщи - такава смрад има сигурно само покарй труповете на животни Sick Никога повече Naughty
Аз да похваля "Битоля" в Бъкстон, срещу 2-ро СОУ. Купувам прясно месо и колбаси - тяхно производство, имам предвид наденици, суджук за скара, кебапчета и пр. Имат и пушени бутове, шунка, бекон. Сухите колбаси са им на някаква търновска фирма, също стават Peace

# 56
  • Мнения: 7
И ние вкъщи предпочитаме да вземаме сурово месо и да си го мелим за кайма. Откакто намерих парче найлон в салам спрях да купувам. Преди купувах пастет " Бони" и бях доволна. Но след известно време започнах да откривам нещо, като четина. Не знам вече какво да купя от магазина!

# 57
  • Мнения: 295
Купувам прясно месо от една месарница на ул."Неофит Рилски "и ул."Цар Асен"-много съм доволна.
Колбаси взимам от млекарницата на"Добрев",нямам забележки.

# 58
  • Мнения: 56
От десетина години не консумираме никакви колбаси.Месото го купувам прясно.Каймата си я меля аз. Simple Smile

# 59
  • Мнения: 0
Много внимавайте какво месо си купувате от магазин Партньори в красно село!!!!!!! Аз и моят приятел живеем в този квартал и отскоро започнахме да пазаруваме от този магазин. Обслужването е на много ниско ниво, не се ползват ръкавици, а на всичкото отгоре ние като всички обикновени хора обичаме да си похапваме скара. Моят приятел си купи татарско кюфте и кебапче. И после в продължение на 4 часа имаше стомашни проблеми и повръщане. Просто нямам думи. Искам само да ви предупредя да внимавате, защото за пореден път се оказва, че не се държи на качеството.  Ние с него ще се обърнем към комисията за защита на потребителя, дано да има резултати.

Общи условия

Активация на акаунт