Какво месо и колбаси да пазарувам?

  • 54 039
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 12
За мен  най качествените колбаси са на ,,МЕСКОМ  ПОПОВ '' , невероятни като вкус , и са направени само от българско месо ,сол и подправки .  А каймата  им е малко по скъпа от всички  останали , но е много  по добра ( чисто месо). Накратко , възможно най добрите за момента. За съжаление почти не се срещат в София , аз ги открих  в един магазин в кв.Левски.

# 61
  • Мнения: 0
  Аз също купувам само кайма на " Меском Попов" . Колбасите също са много хубави.

# 62
  • София
  • Мнения: 2 142
Много внимавайте какво месо си купувате от магазин Партньори в красно село!!!!!!! Аз и моят приятел живеем в този квартал и отскоро започнахме да пазаруваме от този магазин. Обслужването е на много ниско ниво, не се ползват ръкавици, а на всичкото отгоре ние като всички обикновени хора обичаме да си похапваме скара. Моят приятел си купи татарско кюфте и кебапче. И после в продължение на 4 часа имаше стомашни проблеми и повръщане. Просто нямам думи. Искам само да ви предупредя да внимавате, защото за пореден път се оказва, че не се държи на качеството.  Ние с него ще се обърнем към комисията за защита на потребителя, дано да има резултати.
Ние от години си купуваме месо и сурова скара от този магазин и никога не е имало проблем. Не ми се е случвало нито веднъж дори да ми дъха месото, което не мога да кажа за другите магазини, от които съм пазарувала /друга квартална месарница, Билла, Фантастико, Европа Sick/.

# 63
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Телешки суджук на Елит Мес.
Колбаси Тандем и месарница Битоля. Peace

# 64
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ако трябва да сме искрени - повечето меса са обработвани преди да стигнат при крайния клиент. Тумблират се, за да станат по-тежки, а и за да имат по-добър търговски вид.  Както Румен по-напред в темата каза, неоцветените меса придобиват сивкав вид след като стоят на въздух. Същото е и с пушените меса. Моят съвет е да избягвате пушеното. Когато купувате пилешо месо - по-добре купувайте цяло пиле, а не разфасовка, защото разфасовките са на 100% " пипани".
 Аз лично купувам продукти на Маджаров, а когато съм в Пловдив купувам Новомес ( Ново село), Маджаров и Житница.

# 65
  • Мнения: 79
Колбаси не купуваме. Ако ми кажете една марка, която да е истинска и без боклуци в нея ще я пробвам. Зимата си купуваме месо и си правим домашни.
Пушени и сушени меса също не купувам- по същата причина.
Пилета купувам само цели, охладени, на Бест Фарм от Кауфланд.
Кайма ми мелят в месарския магазин, пред мен. Готова също не купувам, както и всичките й производни.
Месото го купувам от месарски магазин, където ми го режат от трупа на място.

Искам да вметна и за "прясната" риба. След като последния път ме скъса корема от болки, една дама ми разясни, че я киснели в белина, за да изглеждала като прясна.

П.П Последно купувахме на Маджаров колбасите, но да ме извинява и той ги оцвети  Crossing Arms

# 66
  • Мнения: 805
Прясно месо и скара купуваме от магазина на Партньори в Овча Купел. Кобаси, когато въобще купуваме предпочитаме марката Деликатес 2 на Житница.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 735
От Партньори на Красно село пазаруваме години наред,откакто е открит магазина.Досега никога не сме имали проблеми.

# 68
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
От Партньори на Красно село пазаруваме години наред,откакто е открит магазина.Досега никога не сме имали проблеми.
Точно от тях се разочаровах,а ми бяха фаворити.От каймата тече лой,а за телешкото просто нямам думи. Sick

# 69
  • София
  • Мнения: 2 142
Аз още не съм успяла да се разочаровам от Партньори. Единствено спрях да купувам готовата смляна кайма и започнах да взимам телешки и свински шол, които ми мелят на място и става страхотна кайма, значително по-добра от всички готови, които съм пробвала /ама това едва ли е изненада де/.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 121
Много ни хареса луканката за деца на "Старият Месар", предполагам и другите им продукти са хубави, но за сега само това сме пробвали...

# 71
  • Мнения: X
През годините сме опитвали какви ли не колбаси. В началото са с перфектно качество, най- много след година качеството се влошава. Единствените колбаси, които не промениха вкусовите си качества във времето са Горнооряховските- на Стефанов, Елитмес и Стефмарк. Вярно, че са скъпички, но техните суджуци, сушеници и шпекове останаха ненадминати. Никого не ангажирам с мнението си, просто споделям впечатления. Simple Smile

# 72
  • Мнения: 6 713
От магазина кооп Лесидрен на бул. Дондуков в Сф, някой има ли отзиви?

# 73
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414

искам да попитам за месата на меском Попов, мнения, нещо? Че много ги хвалиха в една българска група във ФБ, дали да поръчвам, че ги няма в СФ, като магазин, само през интернет


А къде през интернет ги има, че аз нещо  не ги намирам?
Може ли линк?
Благодаря!

# 74

Общи условия

Активация на акаунт