Какво месо и колбаси да пазарувам?

  • 54 041
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 348
Лурдес, от точно този магазин не знам, но аз лично купувам основно от Лесидрен на бул. Черни връх от създаването на магазина (не помня кога беше точно). Предполагам, че зареждането им е аналогично, както и всичко останало, затова се намерсва. Доста съм доволна - никога не съм купувала застояло месо от тях, вкусни са ми, изобщо мога само да ги похваля. Аз съм капризна в това отношение, сурово пушени колбаси не ядем, само варено пушени, и съм изключително доволна от техните. Кайма (мелят на място) и свинско купувам - нямам забележки. 

# 76
# 77
  • Мнения: 6 713
Лурдес, от точно този магазин не знам, но аз лично купувам основно от Лесидрен на бул. Черни връх от създаването на магазина (не помня кога беше точно). Предполагам, че зареждането им е аналогично, както и всичко останало, затова се намерсва. Доста съм доволна - никога не съм купувала застояло месо от тях, вкусни са ми, изобщо мога само да ги похваля. Аз съм капризна в това отношение, сурово пушени колбаси не ядем, само варено пушени, и съм изключително доволна от техните. Кайма (мелят на място) и свинско купувам - нямам забележки. 

Благодаря ти!  bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 1 247
И от мен един глас за Лесидрен. Пазаруваме от магазина им в Бели брези сигурно над 10 години.
Месо за шишчета, наденици, всичко е добро.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 163
Много ни хареса луканката за деца на "Старият Месар", предполагам и другите им продукти са хубави, но за сега само това сме пробвали...
другите неща са им по-хубави. Детското е, че няма черен пипер и др.силни подправки, но не им пречи да са сложили мононатриев глутамат.

# 80
  • Мнения: 1 040
Месо - от добри месарници, които продават прясно месо.
Единствения колбас, който купуваме е шунка. Не сме фенове на определена марка шунка,
но има 2-3 много добри, но няма да им правя реклама.
Ох, тия кренвирши  Mr. Green нали са гадни всичките и не ги ща вкъщи,
обаче малкия син е фен на хот-доците, та заради него купуваме,
но много рядко, на една харманлийска фирма.

Луканката вече трета година ние си я правим - по-точно купуваме месото
и в една фирма за пълнене на луканки ни го мелят, слагат подправки и я пълнят пред теб.
Нищо общо с купената, много по-вкусна е от най-скъпата купешка луканка.
Като себестойност много по-евтино излиза.

# 81
  • София
  • Мнения: 4 548
От кренвиршите мога да ям само белените на тандем и тези от Лидъл, които са  1/2 кг разфасовка. От всички останали като изям половин кренвирш и нещо почва да ми стяга гърлото. От саламите като пуснаха Тандем ни харесваха, после определено ги развалиха. Каймата им Стара планина е скъпа и не става за нищо. Минахме на Маджаров. Техния бургас ми беше супер любим, нооо инего го промениха #2gunfire Сега експериментрираме с различни видове. Има един колбас Броеница се казва, но не съм обърнала внимание на кой производител е. Нещо като малки суджуци, но месото е на едри парчета. За сега от твърдите колбаси ядем него и телешкия суджук на Стефанов.
Месо купувам общо взето само от едно малко магазинче на пазара Младост. Изглежда добре и винаги ми режат и мелят колкото искам без да ме гледат кръвнишки. От там купуваме и охладено пилешко.

# 82
  • Мнения: 242
За колбаси само на Тандем залагам, пък месо българско, охладено- Лидъл.

# 83
  • софия
  • Мнения: 25 474
За колбаси само на Тандем залагам, пък месо българско, охладено- Лидъл.
Тандем не е това, което беше; месото в Лидл е както на бг фирми (Тандем, Ловеч, Пилко и т.н. За съжаление за нито една от тях не може да се каже нещо еднозначно), така и внос от Румъния и др. държави (за него е силно казано да е "охладено"). Peace
Отдавна спрях да пазарувам и от двете места.

# 84
  • Мнения: 43
А как разбирате че колбасите и месото са по-истински? Какво ги отличава? Ясно е че вкусът е по-различен, но като вид как трябва да изглеждат? (Най-вече ме интересуват колбасите, че те са по-трудни, че всичко вече изглеждат еднакво) И кои колбаси са най-вкусни, че има такъв избор че не мога да реша? Благодаря много за отговорите беше много полезно, и аз съм голяма фенка на Тандем, а Партньори не съм ги пробвала, но непременно ще ги  Grinning
Според мен,колбаси независимо на коя фирма са,не консумирай.Ние купуваме само филе,пастърма и луканка,като за последната също имам съмнение какво има вътре.Гледай да е цяло парче месо- филе от врат,бут въпреки,че пак му блъскат един куп химии,а какво остава за смляни месни остатъци в колбасите!?

Здравейте , да ви кажа пушените филета как се правят тоест от какво се правят , правят ги от развалено месо - месо което е било прясно седяло е и не се е продало разваля се и го пращат за опушване - за луканките - имат такива смески сухи - приличат на кучешка храна с вкус на каквото си пожелаете - та могат да направят всичко което поискат с вкус на каквото поискат , единствено пастърмата си заслужава само че там цената е друга!

# 85
  • Мнения: 1
Колбаси само на ''Меском - Попов" , сирена и кашкавали - залагам на непопулярни родопски мандри (Върбина , Герзовица , Равногор и ткн.) , а месо - при липса на ''Попов'' , от "Джиев" или в краен случай "Булмес"

# 86
  • Мнения: 3 610
За колбаси само на Тандем залагам, пък месо българско, охладено- Лидъл.
Аз пък в Лидъл бг месо не съм засичал.... 

# 87
  • софия
  • Мнения: 25 474
В Лидл охладеното месо основно е българско - на Тандем и месокомбината в Ловеч.

# 88
  • Мнения: 9 662
Аз имам малко страничен въпрос за месото. Тъй като нямам магазин за месо наблизо, искам да купувам по-големи количества от някой от препоръчаните вече в темата и да замразявам. Въпросът ми е - как се замразява, колко време може да стои замразеното месо, става ли да се замрази в камера на хладилник, че нямам фризер.

Иначе по темата - колбаси и кайма купувам на Тандем, пилешко на Дюк, за други меса както казах нямам магазин и купувам от време на време каквото има във някоя верига.

# 89
  • Мнения: 3 610
Аз имам малко страничен въпрос за месото. Тъй като нямам магазин за месо наблизо, искам да купувам по-големи количества от някой от препоръчаните вече в темата и да замразявам. Въпросът ми е - как се замразява, колко време може да стои замразеното месо, става ли да се замрази в камера на хладилник, че нямам фризер.

Иначе по темата - колбаси и кайма купувам на Тандем, пилешко на Дюк, за други меса както казах нямам магазин и купувам от време на време каквото има във някоя верига.
При положение ,че има винаги прясно месо  не виждам смисъл от замразяване.

Общи условия

Активация на акаунт