Какво има след смъртта?

  • 523 081
  • 11 927
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 335
... Хем виждате, че теорията ви е слаба, хем пък си го изкарвате на когото не трябва!...

Коя теория?

# 1 216
  • Мнения: 15 266
...Не, просто се опита да си почине от ей такива :    tantrum  Banghead  bash   като теб и сие.
Ама, май няма да успее, като виждам твоята нестихнала още вулканична емоция!  Joy
Това да не е приятелски огън  Laughing ?


Просто не те познава и взема превантивни мерки.  Mr. Green

Този свят тотално е изтрещял. Мислех, че е форумско, но не е. Днес двама мормони ме анкетираха насред улицата и бяха много изненадани, че отговорих внимателно на въпросите им, последния от които беше - вярвате ли, че след смъртта ще бъдете със семейството си. В крайна сметка получих официална покана в писмен вид за събирането им в неделя.
Малко по късно едва отклоних настоятелното предложение на моя позната да си закупя книгата "Историята на Звездния Старейшина Документите ТЕРА", която никъде не може да бъде намерена, а разкрива истини, които умишлено са скривани, за да може да ни манипулират.

anjali не се сърди. Всеки си има собствена теория и си я защитава, както може. Тук няма как да извади човек доказателствен материал /и добре, че е така/.

# 1 217
# 1 218
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 697
Темите бяха така.  Grinning
Какво има след смъртта.
Фейсбук.
 hahaha hahaha hahaha Като умрем ще разберем.

# 1 219
  • Мнения: 335
... Всеки си има собствена теория и си я защитава, както може...

Е, има и търсещи теорията си. Те много-много не защитават, но пък си разсъждават на глас. С извинение на засегнатите.

ПП
Това не пречи ни на собствени, ни на чужди вярвания.

# 1 220
  • Мнения: 0
Много жалко,4е просто не ни дадоха някои  хора,да се опитаме да обясним нашата гледна то4ка по темата. Аз не искам  те  да приемат моето разбиране за живота след смъртта,а просто да го споделя.И понеже за  Библията не можеш да говориш наизуст използвам цитати.Това което наи -много ме обиди,4е  от толкова много мнения по темата се опитаха да изкарат християнството като наи - лошото нещо .

# 1 221
  • Варна
  • Мнения: 18 021
Много жалко,4е просто не ни дадоха някои  хора,да се опитаме да обясним нашата гледна то4ка по темата. Аз не искам  те  да приемат моето разбиране за живота след смъртта,а просто да го споделя.И понеже за  Библията не можеш да говориш наизуст използвам цитати.Това което наи -много ме обиди,4е  от толкова много мнения по темата се опитаха да изкарат християнството като наи - лошото нещо .

Не е така. Просто трябваше да обясните нещата, така както ги разбирате със свои думи. Цитатите наистина бяха много досадни, още повече че Библията е книга, която не бива да се приема буквално.

# 1 222
  • Мнения: 741
Не е така. Просто трябваше да обясните нещата, така както ги разбирате със свои думи. Цитатите наистина бяха много досадни, още повече че Библията е книга, която не бива да се приема буквално.
Къде го пише това, че Библията не трябва да се приема буквално?!!!  Shocked
Цитате защо толкова ви дразнят?  Shocked  Не виждахте ли, че някои участници в темата сами ги изискваха??? Дори аз изисквах от опозицията доказателства за техните теории, ама нейсе... Не се появиха...
Определено, аз лично давах много възможности да докажат твърденията си, помагах им с въпроси, но те все повече затъваха. Говорят ми за съвършенство, а поведението им говори за връщане назад в миналите епохи! Говорят ми за сливане с вселената, а не могат да ми отговорят какво ще стане после с планетата ни, след като всички души отидат там, някъде в неизвестното пространство. Защо аджеба тази Земя е създадена по този начин, след като целта всъщност била на нея после да не съществува никой? Въпроси имах, ама опозицията избяга, защото не успя не само да отговори на всички тези въпроси, но и да направи темата убедителна и интересна за търсещите истината. А и още повече, че никъде, ама никъде аз не отсякох "Не, няма прераждания".  При пряко зададения ми въпрос във връзка с това, простичко отговорих, че не вярвам...

# 1 223
  • Мнения: 22
"Има ли живот след смъртта от гледна точка на атеизма" кога излиза?

Както каза един от съфорумците, доказателства няма и за двете тези.
Атеистите по начало не вярват в Бог, но това не значи , че не вярват в нищо.Те се опитват да докажат нещо което (поне за сега е недоказуемо), по единствения възможен начин, чрез логиката.
Религиозните вярват в Бог и по тази причина не правят усилия да потвърдят (или отхвърлят), собствената си теза.Те прилагат цитати и извадки от различни книги. За тях това е напълно достатъчно.
Имам няколко въпроса, но сега ще задам само един и към двете групи.
От времето на първия хомо еректус са умрели милиарди човешки същества. Къде са отишли душите им? Просто в момента няма достатъчно тела за прераждането им.
Вярващите ще кажат, че отиват в рая или ада.И на двете места би трябвало да е доста препълнено.Особенно ада.И двете дестинации трябва да са мнооого обширни по площ за да поберат населяващите ги души.
Относно вярващите в прераждането: Настоящите тела са в по-голямата си част китайски и индийски.Аз лично не бих искал да се преродя в китайче.
Мнооого има за писане по темата...

# 1 224
  • Мнения: 741
Вярващите ще кажат, че отиват в рая или ада.И на двете места би трябвало да е доста препълнено.Особенно ада.
Това го проповядват църквите.
... Влечението, любовта към Индия и Изтока, ги имам и аз. Но това е просто, защото всичко, което съм виждала за тази част от света, е много красиво... и така приказно! В никакъв случай не го свързвам с това, че в предишен живот съм била индийка и т.н. ...
Опозицията изтъква интуицията! Аз я имам в такова огромно количество, че направо се чудя какво да я правя! Но пак в никакъв случай не го свързвам с прераждане. Защото иначе - ако прераждането е причина да зная какво ще се случи в бъдеще, това само доказва, че всичко се повтаря, повтаря ... и май така до безкрайност, без да има разлика след всеки живот или пък път някъде нагоре, към по-съвършена душа.

# 1 225
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
това само доказва, че всичко се повтаря, повтаря ... и май така до безкрайност, без да има разлика след всеки живот или пък път някъде нагоре, към по-съвършена душа.
Ами напротив, точно обратното доказва. Всеки следващ живот не се повтаря едно и също, а учиш все повече и все по-задълбочено нови и нови неща. Докато душата ти стигне определено хармонично, съвършено ниво.
Странно ми е, отивайки в Рая примерно, как по-точно се развиваш и вървиш нагоре, като май няма накъде повече.

# 1 226
  • Мнения: 741
Всеки следващ живот не се повтаря едно и също, а учиш все повече и все по-задълбочено нови и нови неща. Докато душата ти стигне определено хармонично, съвършено ниво.
Вие твърдите, че знаете неща и събития, защото вече са ви се случвали - имена на хора - защото сте ги познавали от предишния живот, места по света - защото вече сте били там в предишния живот, случки - защото това вече ви се е случвало в предишния живот... и т.н. Значи - всичко се повтаря!

ПП  С други думи - твърдите толкова различни неща едновременно, които взаимно си противоречат...

# 1 227
  • Мнения: 22
Следващия въпрос.
Да предположим, че има прераждане.Кой определя коя душа  кое тяло да засели?
И ако в предишния си живот си бил китаец, защо в сегашния не знаеш китайски? Интересно защо спомените от предния живот са образни и картинни.Никой не си спомня как е говорил на италиански, или норвежки от предишните си животи.

# 1 228
  • Мнения: 22
Влечението, любовта към Индия и Изтока, ги имам и аз. Но това е  … ндийка и т.н. ...
Вярвай ми, ако си била индийка никога няма да искаш да се преродиш пак в индийско тяло.
Всеки говори за красотите, но никой не говори примерно за картонените къщи, дизентерията и другите индийски мизерии.

# 1 229
  • Мнения: 741
Не е така. Просто трябваше да обясните нещата, така както ги разбирате със свои думи.
Достатъчно много пъти обяснявах със свои думи, доказателство са постовете ми в предните страници.

Общи условия

Активация на акаунт