Какво има след смъртта?

  • 523 769
  • 11 927
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Мнения: 0
sisrol-От времето на първия хомо еректус са умрели милиарди човешки същества. Къде са отишли душите им? Просто в момента няма достатъчно тела за прераждането им.
Вярващите ще кажат, че отиват в рая или ада.И на двете места би трябвало да е доста препълнено.Особенно ада.В предишните постове съм го обеснила по подробно с цитатите от библията които го потвърждават.Няма раи и ад -смъртта е описана като един сън при които хората ,ще се събудят при Второто пришествие на Христос.След което раят ще бъде отново тук на земята ,а не на небето както проповядват пове4ето църкви.Ад не озна4ава място където Бог измъ4ва хората - а озна4ава само гроб.Душата не озна4ава нещо което се отделя от тялото при смъртта,а самият 4овек.Битие 2-77 И Господ Бог създаде човека от пръст из земята, и вдъхна в ноздрите му жизнено дихание; и човекът стана жива душа.

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 20:54 от Q VADIS

# 1 231
  • Мнения: 741
Да, sispol, има още нещо, което на мен ми се струва някак не много привлекателно - прави ми впечатление, че според преражданията, се нареждаме йерархично - едни души на по-висша позиция, други - на по-ниска. Което не би ли пораждало конфликти - знаем в този си живот как ни влияе йерархията... А съвършенството не ми се вързва с конфликтност, завист и изобщо привилегии за едни, за други - подчинено състояние.
Много години разсъждавам по Библията. Там съм намерила своите отговори и те са ми достатъчни. Тя е нашето ръководство за живота ни! Според нея всички ще бъдем равни, за всички ще има еднакво блага и едни и същи привилегии.

# 1 232
  • Мнения: 22
добре.. Да поразмишляваме върху сънят. След като душите са нематериални (това дума ли е), следователно са някакъв вид енергия. А всички знаем как се складира енергия. Логически рая трябва да е огромен акумулатор с енергийни души чакащи събуждането си. А и след като не са материални как спят. Спането е привилегия на телесните.

Последна редакция: вт, 30 авг 2011, 20:58 от sispol

# 1 233
  • Мнения: 22
Ако вярваме в йерархическото прераждане, аз в следващия си живот ще се преродя като смачкана консервна кутия.В този не съм от най-праведните. По която и да е Библия или друго житейско ръководство.

# 1 234
  • Мнения: 741
sispol, не разбирам точно какво ме питаш. Ако ме питаш за сънищата, не мога да ти дам абсолютно компетентни отговори. Знам само, че в миналото Бог е използвал сънищата, за да дава напътствия на определени от Него хора, да им дава отговори на въпросите им, тоест имало е пророчески сънища. За днешно време - не знам, не мога да отговоря. Но е факт, че и аз имам пророчески сънища, а как да ги приемам - като дар, или да ги игнорирам - не знам, за съжаление.

# 1 235
  • Мнения: 22
смъртта е описана като един сън при които хората ,ще се събудят  … ествие на Христос
За това питам.Умираш (тялото), т.е. заспиваш (душата) за неопределено време.
Как душата спи като няма тяло?

# 1 236
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не е задължително йерархията да е свързана с подчинение. Това е присъщо втълпено на религиозните - да се подчиняват под страх.
Мен не ме е страх от по-високите йерархично от мен, ползвам ги, уча се от тях.

От друга страна(без да си противореча) аз също не намирам обяснение в целта за обучението в преражданията. За къде и кога е необходимо това трупане на знание?
Както и идеята за равенството. Няма равни тук, не ми се вярва да има равни и след това, даже и по брой червеи на кв. сантиметър.

# 1 237
  • Мнения: 0
sistirol - тяло и душата са едно и също нещо.Затова ти изпратих стиха от библията които го потвърждава.

# 1 238
  • Мнения: 21
Следващия въпрос.
Да предположим, че има прераждане.Кой определя коя душа  кое тяло да засели?
И ако в предишния си живот си бил китаец, защо в сегашния не знаеш китайски? Интересно защо спомените от предния живот са образни и картинни.Никой не си спомня как е говорил на италиански, или норвежки от предишните си животи.

Доказателство ли е ксеноглосията за предишни животи?
http://www.blitz.bg/article/7526

# 1 239
  • Мнения: 741
sispol, значи ме питаш за състоянието след смъртта, описано в Библията като сън. Състоянието на мъртвите просто е сравнено със сънят. Няма да използвам цитати, макар че биха ми помогнали да бъда по-ясна. Просто няма усещания, няма потребности, желания, просто нищо. Като става въпрос за физическото тяло. А как после ще се възстанови личността на човека, след като физическото тяло отдавна е мъртво? В Библията се казва: "Сее се физическо тяло, жъне се духовно". Нашият създател е отличен генетик и Всемогъща личност, щом той Самият ни е създал, Той и най-добре знае как да запази, да съхрани психическата личност, паметта на човека. Аз лично не се притеснявам от това, как после ще бъда възстановена. Ако аз съм инженер и създавам някаква техника, мога да я разглобя, мога и да я сглобя, нали? А същевременно ще си пазя и чертежите, схемите и формулите...

# 1 240
  • Мнения: 22
InteIIa
Това не го знаех.Не бях и чувал даже.Ще трябва да проуча малко по-подробно.Благодаря ти, че ми каза за този феномен.

# 1 241
  • Мнения: 21
InteIIa
Това не го знаех.Не бях и чувал даже.Ще трябва да проуча малко по-подробно.Благодаря ти, че ми каза за този феномен.

  bouquet

# 1 242
  • София
  • Мнения: 971
Не, че нещо, ама какъв е този Марсиански език? От горния линк за ксеноглосията?  Shocked

Резултатът е още по-любопитен, когато обектите говорят и пишат на невъобразими езици – езикът на Атлантида или дори марсиански, както в случая, записан през 1899 г. от изследователя Т. Флоурной, в който субектът “Хелън” освен хинди и френски владее и езика на червената планета.

# 1 243
  • Мнения: 2 652
добре.. Да поразмишляваме върху сънят. След като душите са нематериални (това дума ли е), следователно са някакъв вид енергия. А всички знаем как се складира енергия. Логически рая трябва да е огромен акумулатор с енергийни души чакащи събуждането си. А и след като не са материални как спят. Спането е привилегия на телесните.

Как се складира енергия?

# 1 244
  • Мнения: 836
добре.. Да поразмишляваме върху сънят. След като душите са нематериални (това дума ли е), следователно са някакъв вид енергия...

Ако дефинираш "нематерия" ще съм ти наистина благодарна.

Иначе, енергията е неразривно свързана с материята. Тъй, че подобни размишления не ни вършат работа.

Общи условия

Активация на акаунт