Бременни майки в чужбина - 37 тема

  • 24 025
  • 723
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Момичета, особено вие с опит: е, бива ли такова чудо, като моето? След два поредни дни с постоянни контракции, а вчера с чат-пат, но безболезнени, все още нищо, нормално ли е?! Ами, знам, че все ще излезе бебчо, ама що ме бъзика така  hahaha Забравих да споделя, че като бяхме на фалшивата тревога ми дадоха да си сложа в дупето вечерта две свещички бускопан, било за омекване на матката. След като тогава през нощта си спах без болки, вчера се разчетох из чичо Гугл и се оказа, че били и обезболяващи. Някой да има опит? Да не би от това нещата да са се поуспокили, а уж пишеше, че имали обратния ефект даже?
Следобед съм, слава Богу, на преглед при мойта докторка, да видим какво се случва... Нашите ги чакам всеки момент, та ако не пиша, като гледам как се завлачи работата, май няма да е заради бебчо, ами заради нашите... До мимикаплан не стигнах вчера, че бях спонтанно на следобеден рожден ден Simple Smile

Мина, добре дошла и честити две чертички! Simple Smile

тити пити, повечето вече са ти казали, каквото смятах и аз да кажа: или е изпускане, за което и аз съм подготвена, но пък не ми се е случвало или пък да не са полека изтичащи води, които ако е така, трябва да се прегледа от лекар... Кажи какво са ти казали и какво се е оказало  newsm78

shemet_neveroiaten, това за стерилизирането е много интересна и практична инфо! И аз не знаех, че не се стерилизирало след първите пъти! Харесва ми! Simple Smile Остава и да стане с кърменето, както горещо се надявам!

Вихра, аз избягвам сушито, но пък ако наистина си вземеш от вегетарианското, както е предложила тити, може и да решиш проблема, идеята не ми е хрумвала... Ама аз бих избрала друг вариант за ресторант, да не се изкушавам въобще. Peace А бременните японки може да си имат имунитет, натрупан през всичките им години, ама за нашите организми все пак е нормално да нямаме и трябва да се ограничаваме от някои вкусотийки  Peace

Брюксел, честита ви първа подарена играчка! Simple Smile

# 721
  • Мнения: 12
ir74, благодаря че ми показа темата и ме покани, не я бях видяла до сега, и какво съм изпуснала  Laughing

Да се представя, аз съм Румена живея в Англия от 19 години, в покрайнините на Лондон и работя в Лондон. Имам син на 20 месеца, и съм бременна в 18 седмица.

Не съм изчела всичко, но погледнах малко на зад, Вихра, моя съвет е да изчакаш малко със сушито, освен ако вече не примираш. С първата ми бременност не куснах, ей много ми се ядеше от забранените храни само то много ми липсваше. След като родих веднага задоволих желанието си с огромно плато от суши. Сега си позволявам. Изчетох доста, и в крайна сметка то не съдържа толкова вредни бактерии колкото суровото месо примерно, мисля че най-ужасното е да повръщаш от него, а не да навредиш бебо. Също ако сушито е било замразено преди да го сервират - освен в Япония общо взето май на всякъде минава през този процес, това убива тази лоша бактерия. И все пак мисля че трябва да се внимава. Моя съвет е да си хапваш но не и да ходиш на ресторант само със суши.

Kalalily, последния ти пост за форума, за бременеенето, все едно аз съм го писала! Много ми допадна, чувствам се по същия начин.

Не мога да разбера здрави прави момичета на по ранни 20 години си взимат болнични от седмица 4 от бременността, и седят вкъщи и се жалят колко им е скучно, колко дебелеят, колко мъжете им не ги уважавали... С първата ми бременност, работех като кон, но седнал. Адвокат съм и работех почти денонощно, и това не беше много разумно тъй като по едно време ми стана зле и понамалих темпото, но още тогава си казвах живота не е лесен, бебо да свиква от корема ми. С тази бременност не работя чак толкова дълги часове, но се грижа за малко дете, работата ми пак е напрегната и във всяка минута когато не съм в офиса аз търча, от вкъщи за ясла, за влака, за офиса, за влака, за вкъщи и вечер заспивам в 9 ч  Laughing

Малко тежко започнах като за първо влизане в темата! Желая ви хубав ден   bouquet

# 722
  • Мнения: 30
здравйте, хайде последен пост в старата тема  Simple Smile явно че няма да родя в тая, да видим дали следващата ще е мойта  baby_neutral

добре дошли на Minaaa и Rou! Леко бременеене момичета! Rou би ли ми дала дата на термин за да мога да те впиша  Peace

Sarnia стискам палци възможно най-скоро да се върнеш в редиците ни, но недей и да си вкарваш фикс идеи че ще е тоя или следващия или еди кой си месец, за да не останеш разочарована. Остави бебчо сам да реши  Peace И още нещо - видях че си фен на чая от малинови листа, но не съм убедена че е подходящ в твоя случай. Доколкото успях да се информирам, той се пие в последните седмици на бременността за отпускане на шийката на матката и по-безболезнени контракции. В тази връзка попитай някой билкар да не вземе тоя чай да ти предизвика обратния на желания от теб ефект  Peace

Калалили хич на искам да те стряскам ама в 9-ти месец нощния сън си става истински лукс... Както вече бях споменала най-добре се спи между 7 и 12 сутрин, не знам защо, но даже в книжките го пише. Та дано да имаш тази възмозможност откъм болнични (майчинство) преди раждане. Колко време преди термин ви освобождават от работа в Щатите? Тук е 45 дни (не работни, а календарни, сиреч средата на 8-ми месец можеш да се отдадеш на спокойствие и лежане защото така или иначе друго не можеш да правиш) и тогава вече ще ти е все тая ден ли е нощ ли е  Grinning

Шемет тенкс за инфото за стерилизацията, аз също не възнамерявам да се вманячавам. Тъй като ще ми е първо бебе, не съм се впускала в купуване на неща които още не знам дали ще са ми необходими, взела съм едно стъклено малко шишенце с биберон на Чико и 2 залъгалки на Авент. Даже от помпа още се въздържам, ще чакам да се върна от болницата и тогава. Та само тея 2-3 неща смятам да сложа да изваря в една тенджера че ако имат някакви някакви производствени химикали да ги изтрепя и после (ако ги ползвам изобщо) ще мия я в миялна я на ръка.

Петя търпение! Чака си детето бабата и дядото!  Simple Smile Ще видиш че като пристигнат ще се появи че и то да ги посрещне. Отчети се след прегледа ако можеш! Ако искаш да ти пратя номера ми да метнеш един смс като родиш ако нямаш нет в болницата?

Хайде стига съм дуднала, ами да ви поканя в НОВАТА ТЕМА

# 723
  • Мнения: 473
Hirsen мерси за темичката   bouquet

Ще се възползвам да се отчета.
Бебка е ок, съдейки по сърдечния ритъм, май е с главата надолу, на доки така и се стори. Резултатите от изследванията бяха добри с изключение на желязото, била съм на границата и трябва да пия желязо. Доки каза сутрин на гладно и да не се смесва с мляко. За килограмите +10 съм и ще ме слагат на диета, трябва да увелича разxодките от 30мин на 45мин.

Времето и тук захладня и си дадох сметка, че нямам много дрехи които да ми стават, най-вече заради корема, та вчера поръчах един колет. До 15 дена трябва да пристигне. Днес си обух маратонките, които преди ми бяха малко големи и едвам влязох в тях.  #Crazy Май обувките ще са ми още по-голям проблем.


ooops обърках темата.  Blush  Joy

Общи условия

Активация на акаунт