Кога един мъж нарича една жена...

  • 26 301
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 477
  И аз ползвам такива обръщения към когото ми падне, а и ги чувам от какви ли не мъже. Че и жени.

  Щефът ни ни вика на всичките "миличка". Хич не подбира.

   

# 16
  • София
  • Мнения: 1 595
Когато му е такъв маниерът. Познавам мъже, дето така си говорят без всякакви задни мисли (може би им звучи кавалерско). Някои мъже от старото поколение те застрелват с някое "целувам ти ръка", "ти си свежа като пролетна утрин" или друг архаичен комлимент, който просто е част от тяхното възпитание и поведение. Няма лошо.

Както има и жени, които говорят на "мила", "скъпа", "мацко", "душка" и т.н., и такива, дето на смъртния си одър няма да се пречупят да кажат нещо подобно  Mr. Green Та и с мъжете така, макар че при тях по-рядко се среща като синдром.

# 17
  • Мнения: 3 634
Щефът ни ни вика на всичките "миличка". Хич не подбира.

И на мен се е случвало при 100 човека екип на смяна. Според мен просто не можеше да ни запомни имената понеже в следващата смяна идват нови 100.  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 371
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?


за мен - лигаво, неприятно и досадно.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 364
Зависи от човека и как го възприема. Ако конкретния мъж се обръща към всички жени така, значи е просто маниер. Но ако обръщенията са адресирани само към определена, може би има нещо предвид - най-малкото му прави по-различно впечатление.
Мъжът ми се обръща към почти всички жени с "миличка", особено сервитьорки и т.н. Не влага нищо в тази дума - просто като обръщение. Така че си зависи от човека. Аз на мъж не си представям да кажа "мили", но хората общуват различно и различни неща им правят впечатление.
Към мен са се обръщали по-различно от името ми само близки и гаджета.

# 20
  • Мнения: 1 252
Не ги понасям тез обръщения! Ненавиждам ги и го казвам още при първи опит да да ме нарекат бейби, пиле, миличко Бррррррр и пр. лигни.
Отсичам : "Имам си име!"
Само благоверният ме нарича Мишкотьонок. Но това обръщение е с история. И ми допада.

За всички останали - по име , дори и шеф да ми е - не позволявам и се изприщвам! Twisted Evil

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Втрисам се от такива обръщения. Айде, слънце и мила може от време на време, ама да ме котосва и душосва ... Пък може, ако е загорял, кат каже *коте*, да има предвид оная *песен* "Кой ще гали котето любовно".  Mr. Green
Мъжо преди ми викаше *шекерче*, притури го като рима към името ми, ама го отказах и от това обръщение.  Twisted Evil

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Хохо, екстра тема Laughing
'Дарлинг' и 'сър' са обикновено обръщенията, които използва милото, съответно към жени и мъже.
В тоя ред на мисли бих се притеснила, ако го чуя да казва в разговор 'дрисло' или 'пикло', а човекът, към който ги адресира не съм аз. Знам как изглежда отстрани, но и за двама ни е обичайно да се лигавим по тоя начин, акълът няма да ни дойде и на 100 г. да станем.
Обръщението 'коте' ме хвърля в тиха лудост, описвана най-добре от този емотикон tantrum

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На мен "Скъпа" ми е още по-неприятно, та да н екажа и иронично.
Шефа ми също има навика да използва обръщението "миличка".

Аз никога не съм използвала подобен род обръщения към когото и да било.

Мъжът ми има специфично обръщение към мен, различно от името ми, а и по име не се обръща, а по галено име. Пълен съм конспиратив.

# 24
  • Мнения: 5 370
Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 7 993
Имам колега, който се обръща с мен с "пиле". Работехме заедно преди 10 години, приятелчета сме, отдавна и двамата щастливо бракувани, но и двамата се "пило-сваме". Никога помежду ни не е имало и следа от флирт, гаджосване или нещо подобно, просто това ни е обръщението.

# 26
  • Мнения: 7 947
Имам колега, който се обръща с мен с "пиле". Работехме заедно преди 10 години, приятелчета сме, отдавна и двамата щастливо бракувани, но и двамата се "пило-сваме". Никога помежду ни не е имало и следа от флирт, гаджосване или нещо подобно, просто това ни е обръщението.

А защо само с него?
Като не влагаш нищо - ми казвай на целия свят така.
Щом е персонално - и отношението, което влагаш в това обръщение - е персонално!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 094
Наблюденията ми показват, че когато някой често ползва такива обръщения не влага нищо в тях.
Имам колега, за когото всички жени са "душичко". Толкова по инерция го казва, че понякога и към мъжете се обръща така.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 7 993

Не схващам питането. Това е обръщението само към него, но не означава, че някой от нас влага нещо повече. А отношението е персонално, разбира се. Персонално е към всичките ми приятели - те са повече от обикновен познат, например.

# 29
  • Мнения: 1 252
Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing
Разбира се. Но в повечето случаи ги употребяват лигави мъже. Не понасям лигни- жени , а какво остава за мъж ... Добре , че нямам досег до такива хора. Дистанцирам ги с поглед.

Общи условия

Активация на акаунт