Кога един мъж нарича една жена...

  • 26 362
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Най-после една по-весела и приятна темичка  Mr. Green

На въпроса - зависи : от човека, от обектите на тези обръщения, от ситуацията, от целите или липсата на такива и т.н.
За някои мъже това е просто стил и начин на общуване, без да влагат нищо особено в тези думи, за други - значи много. За трети е начин да се полигавят, да се посмеят, да си поговорят глупости и да разпуснат  Sunglasses Mr. Green....и т.н.



# 46
  • Мнения: 1 174
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?

Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Да речем, че се сетих за един спор по темата и мненията бяха на 180 градуса. Laughing

(удължиха ми болничния до понеделник, само да си кажа  Laughing)

На мен лично не ми допадат подобни обръщения, когато бяхме на по 14-15 си викахме "Коте" и "Писе", но сега ми звучат нелепо. Лично мен да ме наричат така или аз да наричам някого така, не се дразня ако двама души се наричат помежду си тъй, то си е тяхна работа.
Някои обръщения са ме изненадвали обаче  Crazy
Относно това "да не се влага нищо в тях" - не разбирам въпроса  newsm78 Аз ги приемам като обръщения между двама в двойка - гаджета, съпрузи и т.н. Такива обръщения между приятели или колеги, ми звучат лигаво и не на място.

# 47
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Моят мъж, откакто сме заедно ми вика муцунке.
Най-добрия ми приятел ми вика "бейби"...и винаги така ми  е викал.

В случая с тези изрази се обръщат към мен мъже, които ме обичат.

Други не са използвали такива думички към мен (изключвам бивши гаджета и флиртове) Wink

# 48
  • Мнения: 7 766

Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing

може да иска да е мил с девойката, но да не й харесва името

# 49
  • Мнения: 5 370
Най-после една по-весела и приятна темичка  Mr. Green


Благодаря, благодаря, Мон, виж скуката какво ли не ражда....дори хубави неща! Laughing

Херцен, той и на име и казва, но пак глезено.

# 50
  • Мнения: 7 947
... като н аричаш някого - коте, писе или бебчо.

Е, то тез трите точно не си и представям да ги използвам.
Всеки с опита си.
Но някои жени си мислят, че сексуални помисли предизвикват, а хората (мъжете) така си се държат. Но хората свикват с колектива и нещата си идват на мястото. Недоразуменията са рядкост.

Колектива си е колектив, ама и там си им аразлични отношения-обръщения.
На тоя дето по-ме кефи може и да му кажа миличък, ама именно щото ме кефи. На другия - дето ена 40+, женен с две деца и доста с ериозен - няма начин да му кажа бебчо, нито ме кефи, нито нищо. А сме си много близки, определено, работим почти 5 години...

# 51
  • Мнения: 1 174


Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing

Сега схванах въпроса какъв е  Peace
Ами според мен отговорът зависи от това дали само към нея се обръща така или към всички  Peace Ако си се обръща към всички момичета наоколо с обръщения като: "Зайко", "Мацко" и т.н. - ясно. Ако само към нея се обръща така или примерно всички нарича "Зайко", пък нея "Мацко" значи нея я отличава по някакъв начин - пък и с каква интонация го казва, леко се накланя към нея като го казва, значи флиртува  Wink

# 52
  • Мнения: 1 910
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?

Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Може. Ако нарича така непознати жени, които не са му никакви, а използва подобни обръщения вместо "госпожо", значи е много голям простак  Crossing Arms Имам много специален поглед за такива индивиди.
Имам приятел, който така нарича всичките с познати жени- за него съм убедена, че не влага нищо- просто така си говори, колкото и да е гадно.
Има и жени, които наричат други жени "скъпа", или "мила"- пълна простотия, за тях също имам поглед  Crossing Arms
Слагам ги под един знаменател- хора, които си мислят, че са много вървежни с фамилиарниченето си 

# 53
  • Мнения: 5 370
Не , Елиас, касае се за познаващи се хора.
Ако беше непознат...уаааа, един по канчето! Laughing

# 54
  • Мнения: 1 910
Не , Елиас, касае се за познаващи се хора.
Ако беше непознат...уаааа, един по канчето! Laughing
Ами може, да- зависи как го казва  Peace

# 55
  • Варна
  • Мнения: 957
Жоз, струва ми се, че имаш конкретен случай предвид. Фърляй го у темата да го разкостим! Иначе си говорим така общо.
Лично аз съм имала по-близки отношения с определени колеги - допадаме си повече, и мъже, и жени, никога не съм постигала еднаква степен на близост с всички колеги.
Фамилиарнича с хора, с които сме установили, че "сме от една порода".
Мисля, че се усеща, когато има и физическо привличане.
От друга страна, има и мъже, които не са директни, някак отдалеч те подхващат, да се чудиш - това ли е, не е ли.  Thinking

# 56
  • Мнения: 1 910
...Лично аз съм имала по-близки отношения с определени колеги - допадаме си повече, и мъже, и жени, никога не съм постигала еднаква степен на близост с всички колеги.
Фамилиарнича с хора, с които сме установили, че "сме от една порода"...
Имам един колега, с когото се наричаме взаимно ла*но   Blush, но с много мило чувство  Crazy
Също е вид фамилиарничене, но така мога да нарека само него, другите биха ме гледали странно  Laughing

# 57
  • Мнения: 7 947
се наричаме взаимно ла*но   ................................... Joy Joy Joy

# 58
  • Мнения: 4 668
От доста години мъжът ми не се е обръщал към мен по име / дано го помни Mr. Green/ , но си имам "име" , което той използва и което е далеч от котешките лиготии ... честно казано и аз си имам обръщение към него ...
По темата - има мъже , които така си говорят на всяка , просто навик вече е станало при тях ... така че , много е относително влага ли нещо в това или не .

# 59
  • Мнения: 10 547
Най–близкият ни семеен приятел се обръща към мен със "зайко" и "писано". Не влага нищо (май, но може да се окаже и юни, де). Както и аз като му казвам "секси". За протокола несемеен и необвързан е.

Общи условия

Активация на акаунт