Кога един мъж нарича една жена...

  • 26 450
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 634
Между мъж и жена макар да е неприятно е донякъде приемливо. Обаче между жени обръщенията "мацка", "мацкова" и "мами" са ми като пирончета в съзнанието. 

# 31
  • Мнения: 7 947

Не схващам питането. Това е обръщението само към него, но не означава, че някой от нас влага нещо повече. А отношението е персонално, разбира се. Персонално е към всичките ми приятели - те са повече от обикновен познат, например.

Именно. Ако се казва нещо мило - е към определени хора. Значи не е така безразлично какво се влага. В коте или цунки с обич...си има сексуален подтест в повечето случаи.

# 32
  • Мнения: 1 788
А може просто този, който ги използва тези изрази да мисли, че така е по-готин в очите на другите, че това е по-приятелското обръщение и въобще, че постъпвайки така блести от всякъде.
Има не само мъже, но и такива жени.
Не харесвам такова поведение, позволявала съм си го единствено в тийнейджърските години с най-близки приятелки, но използвах просто умалително на името на човек.
Не се обръщам така дори към гаджетата си.
Просто ми е неприятно и не мога да си пречупя езика.
Иначе за лигавенето - лигла съм, ама не и в това отношение.  Mr. Green

# 33
  • Варна
  • Мнения: 957
Щом е персонално - и отношението, което влагаш в това обръщение - е персонално!

Разбира се, че е персонално, носи елемент на симпатия - чисто човешка. Змиорката под камъка не винаги има нещо общо. Понякога има, разбира се. Имала съм колеги, с които сме се прегръщали и целували (не по устата) след по-дълга раздяла. Имам такива, с които съм излизала да пия, да си говорим. Когато някой ми е помагал, съм казвала: "Много те обичам, нали си знаеш?" (това съм го писала и в края на е-мейл, благодарствен). Или: "Не знам как ще я карам без теб, слънце!".

Вилико, не са надай винаги да има сексуален контекст.

# 34
  • Мнения: 21 738
Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing


   Може и да се крие змиорка някой път... Имахме един много мазен шофьор, който ми викаше "захарче" с гнусен поглед.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 12:42 от Iris04

# 35
  • Мнения: 7 947
О, аз не се надям, иска ми се да е обратното понякога, но това ми е опита - влагат около мен, нищо повече.
И не говорим за благодарност все пак, като н аричаш някого - коте, писе или бебчо.

# 36
  • Мнения: 21 738
   Ами ние си пишем на мейлите с един колега "моите почитания", "целувки" "бчмт", или каквото ни скимне, според настроението. Веднъж ми беше написал един мейл със служебна тематика в стихотворна форма.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 364
Йеее, къде ги намирате тези колеги?!  Flutter

# 38
  • София
  • Мнения: 8 035
Вилико, понякога хората са просто мили/лигави или както там се характеризират.
Понеже дадох конкретен пример, ще обясня. Това е човекът, който ме научи на занаят. Той е огромен, гушлив и прилича на мечок. Познавам старото му гадже, следващото гадже, ходили сме на почивка семейно, на сватбите си, на погачите на неговите деца.
Познаваме се години, преди да се запознае със съпругата си. Ако е искал, е щял да ме сваля. Но не, той просто ме нарича "пиле". Simple Smile
Не винаги такова обръщение предполага някакъв сексуален подтекст, хората са с различна емоционалност.  

# 39
  • Варна
  • Мнения: 957
... като н аричаш някого - коте, писе или бебчо.

Е, то тез трите точно не си и представям да ги използвам.
Всеки с опита си.
Но някои жени си мислят, че сексуални помисли предизвикват, а хората (мъжете) така си се държат. Но хората свикват с колектива и нещата си идват на мястото. Недоразуменията са рядкост.

# 40
  • Мнения: 3 634
Но някои жени си мислят, че сексуални помисли предизвикват...

Много хубава идея за петъчна тема!  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 252
Обаче между жени обръщенията "мацка", "мацкова" и "мами" са ми като пирончета в съзнанието. 
Peace като не ми помни името и кто чуя Как си "мацка"?  Не мога да опиша усещането - тих бяс - не. Не ме питайте как гледам?

# 42
  • София
  • Мнения: 8 035
Много хубава идея за петъчна тема!  Laughing

В Клюкарника има една по-благодатна. Написана е от възмутена девойка/жена/момиче, която видяла в тази ранна софийска утрин двама, отдали се на ласки в колата. Авторката се чудеше към кой компетентен орган да се обърне.  Mr. Green
Днес да не е петък, много ми е петъчно. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 5 370
Е да де, ама ако се касае вече за човек, ИЗВЪН колектива, или въобще не бил в него? Laughing

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 381
може. например, когато й е забравил името.
а за някои си е метод за свалка.

Общи условия

Активация на акаунт