Кога един мъж нарича една жена...

  • 26 363
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?

Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Да речем, че се сетих за един спор по темата и мненията бяха на 180 градуса. Laughing

(удължиха ми болничния до понеделник, само да си кажа  Laughing)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 957
Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Може.
Темата има потенциал, податлива е на обощения и категорични мнения.

# 2
  • Мнения: 7 947
Когато е близка, когато я сваля, когато все още не е разбрал, че я сваля, когато иска да я сваля, но се чуди как и ползва тези така захаросани и смешни обръщения ....
Но не когато няма нищо към нея. Някак не може един мъж да каже на безразлична колежка "коте".

Хайде, яжте ме сега  Joy

# 3
  • БГ
  • Мнения: 735
тук хубаво да се включи някой мъж да си каже,иначе моето наблюдение е:брат ми нарича жена си така често когато се обръща към нея,защото я  обича,виждам че влага чувство.личи им на двамата че се обичат и си имат мили обръщения, но съм чувала обръщения от други приятели и някак ми е прекалено ,от големи хора ми звучи смешно на мен,някак са казани без чувство.това е моето мнение .

# 4
  • Мнения: 627
Когато се лигави.

# 5
  • Мнения: 3 830
Може нищо да не се влага, а може и да се влага.  Laughing

Днес само на находки попадам.

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
какви са едни на други?

# 7
  • Мнения: 7 947
Добре де - това са мили думи някак - как ги ползвате абсолютно безпристрастно?
То все едно да кажа -о бичам те - без да обичам...

# 8
  • Мнения: 3 634
Зависи от отношенията, които има с жената. Имам колеги, с които използваме по едно такова обръщение в по-тесен кръг. Случвало се е и в целия отдел да се наричаме взаимно с някоя дума. Нещо като мода е, минава и заминава.

Ако непознат ми каже нещо такова ще обобщя, че е простак.  Mr. Green

# 9
  • Варна
  • Мнения: 957
А! Именно. Това е особено чувство за хумор, закачка, кудош - както ви харесва. Чуто отстрани, случайно прочетено може да изглежда сериозно, а да не е.
Божеее, какви глупости си говорим понякога с аверчетата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 849
Може да е просто флиртаджия. Или пък да смята, че подобни обръщения са очарователна любезност.

# 11
  • Мнения: 5 370
какви са едни на други?
Колеги, познати, но не и в семейни отношения или в роднински.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 112
Моят мъж, дори когато ме сваляше, не ме е наричал (слава богу) с такива лиготии.
Май и не бих си паднала по мъж, който употребява подобни обръщения.
Обаче имам една приятелка, която е голям образ, и използва към мъжа ми обръщението "коте"  Joy Да не ви казвам колко бъзици отнася после моята половинка.
А, сетих се и за колега, за който всяка сервитьорка е "сладка" (Сладка, донеси една ракия)  Grinning

Иначе моят мъж ми вика кифличка, пачичка или сладострастна мушмулка  Crazy

# 13
  • Мнения: 7 947
Тва последното ме уби  Joy

Явно трябва да поработя върху себе си, защото все ползвам думите натоварени с някакъв смисъл.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Може да са съвсем обичайни за индивида обръщения.
Въпроса е към кого ги отнася, към всички дами, към определен кръг или само към една.
Имах колега за който всички жени бяха "мила" , при все че не е имал щения към колежките (поне) ...
Така, че може да е всичко.

# 15
  • Мнения: 21 604
  И аз ползвам такива обръщения към когото ми падне, а и ги чувам от какви ли не мъже. Че и жени.

  Щефът ни ни вика на всичките "миличка". Хич не подбира.

   

# 16
  • София
  • Мнения: 1 647
Когато му е такъв маниерът. Познавам мъже, дето така си говорят без всякакви задни мисли (може би им звучи кавалерско). Някои мъже от старото поколение те застрелват с някое "целувам ти ръка", "ти си свежа като пролетна утрин" или друг архаичен комлимент, който просто е част от тяхното възпитание и поведение. Няма лошо.

Както има и жени, които говорят на "мила", "скъпа", "мацко", "душка" и т.н., и такива, дето на смъртния си одър няма да се пречупят да кажат нещо подобно  Mr. Green Та и с мъжете така, макар че при тях по-рядко се среща като синдром.

# 17
  • Мнения: 3 634
Щефът ни ни вика на всичките "миличка". Хич не подбира.

И на мен се е случвало при 100 човека екип на смяна. Според мен просто не можеше да ни запомни имената понеже в следващата смяна идват нови 100.  Laughing

# 18
  • Мнения: 3 371
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?


за мен - лигаво, неприятно и досадно.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 364
Зависи от човека и как го възприема. Ако конкретния мъж се обръща към всички жени така, значи е просто маниер. Но ако обръщенията са адресирани само към определена, може би има нещо предвид - най-малкото му прави по-различно впечатление.
Мъжът ми се обръща към почти всички жени с "миличка", особено сервитьорки и т.н. Не влага нищо в тази дума - просто като обръщение. Така че си зависи от човека. Аз на мъж не си представям да кажа "мили", но хората общуват различно и различни неща им правят впечатление.
Към мен са се обръщали по-различно от името ми само близки и гаджета.

# 20
  • Мнения: 1 252
Не ги понасям тез обръщения! Ненавиждам ги и го казвам още при първи опит да да ме нарекат бейби, пиле, миличко Бррррррр и пр. лигни.
Отсичам : "Имам си име!"
Само благоверният ме нарича Мишкотьонок. Но това обръщение е с история. И ми допада.

За всички останали - по име , дори и шеф да ми е - не позволявам и се изприщвам! Twisted Evil

# 21
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Втрисам се от такива обръщения. Айде, слънце и мила може от време на време, ама да ме котосва и душосва ... Пък може, ако е загорял, кат каже *коте*, да има предвид оная *песен* "Кой ще гали котето любовно".  Mr. Green
Мъжо преди ми викаше *шекерче*, притури го като рима към името ми, ама го отказах и от това обръщение.  Twisted Evil

# 22
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Хохо, екстра тема Laughing
'Дарлинг' и 'сър' са обикновено обръщенията, които използва милото, съответно към жени и мъже.
В тоя ред на мисли бих се притеснила, ако го чуя да казва в разговор 'дрисло' или 'пикло', а човекът, към който ги адресира не съм аз. Знам как изглежда отстрани, но и за двама ни е обичайно да се лигавим по тоя начин, акълът няма да ни дойде и на 100 г. да станем.
Обръщението 'коте' ме хвърля в тиха лудост, описвана най-добре от този емотикон tantrum

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На мен "Скъпа" ми е още по-неприятно, та да н екажа и иронично.
Шефа ми също има навика да използва обръщението "миличка".

Аз никога не съм използвала подобен род обръщения към когото и да било.

Мъжът ми има специфично обръщение към мен, различно от името ми, а и по име не се обръща, а по галено име. Пълен съм конспиратив.

# 24
  • Мнения: 5 370
Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 8 003
Имам колега, който се обръща с мен с "пиле". Работехме заедно преди 10 години, приятелчета сме, отдавна и двамата щастливо бракувани, но и двамата се "пило-сваме". Никога помежду ни не е имало и следа от флирт, гаджосване или нещо подобно, просто това ни е обръщението.

# 26
  • Мнения: 7 947
Имам колега, който се обръща с мен с "пиле". Работехме заедно преди 10 години, приятелчета сме, отдавна и двамата щастливо бракувани, но и двамата се "пило-сваме". Никога помежду ни не е имало и следа от флирт, гаджосване или нещо подобно, просто това ни е обръщението.

А защо само с него?
Като не влагаш нищо - ми казвай на целия свят така.
Щом е персонално - и отношението, което влагаш в това обръщение - е персонално!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 133
Наблюденията ми показват, че когато някой често ползва такива обръщения не влага нищо в тях.
Имам колега, за когото всички жени са "душичко". Толкова по инерция го казва, че понякога и към мъжете се обръща така.  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 8 003

Не схващам питането. Това е обръщението само към него, но не означава, че някой от нас влага нещо повече. А отношението е персонално, разбира се. Персонално е към всичките ми приятели - те са повече от обикновен познат, например.

# 29
  • Мнения: 1 252
Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing
Разбира се. Но в повечето случаи ги употребяват лигави мъже. Не понасям лигни- жени , а какво остава за мъж ... Добре , че нямам досег до такива хора. Дистанцирам ги с поглед.

# 30
  • Мнения: 3 634
Между мъж и жена макар да е неприятно е донякъде приемливо. Обаче между жени обръщенията "мацка", "мацкова" и "мами" са ми като пирончета в съзнанието. 

# 31
  • Мнения: 7 947

Не схващам питането. Това е обръщението само към него, но не означава, че някой от нас влага нещо повече. А отношението е персонално, разбира се. Персонално е към всичките ми приятели - те са повече от обикновен познат, например.

Именно. Ако се казва нещо мило - е към определени хора. Значи не е така безразлично какво се влага. В коте или цунки с обич...си има сексуален подтест в повечето случаи.

# 32
  • Мнения: 1 788
А може просто този, който ги използва тези изрази да мисли, че така е по-готин в очите на другите, че това е по-приятелското обръщение и въобще, че постъпвайки така блести от всякъде.
Има не само мъже, но и такива жени.
Не харесвам такова поведение, позволявала съм си го единствено в тийнейджърските години с най-близки приятелки, но използвах просто умалително на името на човек.
Не се обръщам така дори към гаджетата си.
Просто ми е неприятно и не мога да си пречупя езика.
Иначе за лигавенето - лигла съм, ама не и в това отношение.  Mr. Green

# 33
  • Варна
  • Мнения: 957
Щом е персонално - и отношението, което влагаш в това обръщение - е персонално!

Разбира се, че е персонално, носи елемент на симпатия - чисто човешка. Змиорката под камъка не винаги има нещо общо. Понякога има, разбира се. Имала съм колеги, с които сме се прегръщали и целували (не по устата) след по-дълга раздяла. Имам такива, с които съм излизала да пия, да си говорим. Когато някой ми е помагал, съм казвала: "Много те обичам, нали си знаеш?" (това съм го писала и в края на е-мейл, благодарствен). Или: "Не знам как ще я карам без теб, слънце!".

Вилико, не са надай винаги да има сексуален контекст.

# 34
  • Мнения: 21 604
Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing


   Може и да се крие змиорка някой път... Имахме един много мазен шофьор, който ми викаше "захарче" с гнусен поглед.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 12:42 от Iris04

# 35
  • Мнения: 7 947
О, аз не се надям, иска ми се да е обратното понякога, но това ми е опита - влагат около мен, нищо повече.
И не говорим за благодарност все пак, като н аричаш някого - коте, писе или бебчо.

# 36
  • Мнения: 21 604
   Ами ние си пишем на мейлите с един колега "моите почитания", "целувки" "бчмт", или каквото ни скимне, според настроението. Веднъж ми беше написал един мейл със служебна тематика в стихотворна форма.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 364
Йеее, къде ги намирате тези колеги?!  Flutter

# 38
  • София
  • Мнения: 8 003
Вилико, понякога хората са просто мили/лигави или както там се характеризират.
Понеже дадох конкретен пример, ще обясня. Това е човекът, който ме научи на занаят. Той е огромен, гушлив и прилича на мечок. Познавам старото му гадже, следващото гадже, ходили сме на почивка семейно, на сватбите си, на погачите на неговите деца.
Познаваме се години, преди да се запознае със съпругата си. Ако е искал, е щял да ме сваля. Но не, той просто ме нарича "пиле". Simple Smile
Не винаги такова обръщение предполага някакъв сексуален подтекст, хората са с различна емоционалност.  

# 39
  • Варна
  • Мнения: 957
... като н аричаш някого - коте, писе или бебчо.

Е, то тез трите точно не си и представям да ги използвам.
Всеки с опита си.
Но някои жени си мислят, че сексуални помисли предизвикват, а хората (мъжете) така си се държат. Но хората свикват с колектива и нещата си идват на мястото. Недоразуменията са рядкост.

# 40
  • Мнения: 3 634
Но някои жени си мислят, че сексуални помисли предизвикват...

Много хубава идея за петъчна тема!  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 252
Обаче между жени обръщенията "мацка", "мацкова" и "мами" са ми като пирончета в съзнанието. 
Peace като не ми помни името и кто чуя Как си "мацка"?  Не мога да опиша усещането - тих бяс - не. Не ме питайте как гледам?

# 42
  • София
  • Мнения: 8 003
Много хубава идея за петъчна тема!  Laughing

В Клюкарника има една по-благодатна. Написана е от възмутена девойка/жена/момиче, която видяла в тази ранна софийска утрин двама, отдали се на ласки в колата. Авторката се чудеше към кой компетентен орган да се обърне.  Mr. Green
Днес да не е петък, много ми е петъчно. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 5 370
Е да де, ама ако се касае вече за човек, ИЗВЪН колектива, или въобще не бил в него? Laughing

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 381
може. например, когато й е забравил името.
а за някои си е метод за свалка.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Най-после една по-весела и приятна темичка  Mr. Green

На въпроса - зависи : от човека, от обектите на тези обръщения, от ситуацията, от целите или липсата на такива и т.н.
За някои мъже това е просто стил и начин на общуване, без да влагат нищо особено в тези думи, за други - значи много. За трети е начин да се полигавят, да се посмеят, да си поговорят глупости и да разпуснат  Sunglasses Mr. Green....и т.н.



# 46
  • Мнения: 1 174
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?

Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Да речем, че се сетих за един спор по темата и мненията бяха на 180 градуса. Laughing

(удължиха ми болничния до понеделник, само да си кажа  Laughing)

На мен лично не ми допадат подобни обръщения, когато бяхме на по 14-15 си викахме "Коте" и "Писе", но сега ми звучат нелепо. Лично мен да ме наричат така или аз да наричам някого така, не се дразня ако двама души се наричат помежду си тъй, то си е тяхна работа.
Някои обръщения са ме изненадвали обаче  Crazy
Относно това "да не се влага нищо в тях" - не разбирам въпроса  newsm78 Аз ги приемам като обръщения между двама в двойка - гаджета, съпрузи и т.н. Такива обръщения между приятели или колеги, ми звучат лигаво и не на място.

# 47
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Моят мъж, откакто сме заедно ми вика муцунке.
Най-добрия ми приятел ми вика "бейби"...и винаги така ми  е викал.

В случая с тези изрази се обръщат към мен мъже, които ме обичат.

Други не са използвали такива думички към мен (изключвам бивши гаджета и флиртове) Wink

# 48
  • Мнения: 7 766

Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing

може да иска да е мил с девойката, но да не й харесва името

# 49
  • Мнения: 5 370
Най-после една по-весела и приятна темичка  Mr. Green


Благодаря, благодаря, Мон, виж скуката какво ли не ражда....дори хубави неща! Laughing

Херцен, той и на име и казва, но пак глезено.

# 50
  • Мнения: 7 947
... като н аричаш някого - коте, писе или бебчо.

Е, то тез трите точно не си и представям да ги използвам.
Всеки с опита си.
Но някои жени си мислят, че сексуални помисли предизвикват, а хората (мъжете) така си се държат. Но хората свикват с колектива и нещата си идват на мястото. Недоразуменията са рядкост.

Колектива си е колектив, ама и там си им аразлични отношения-обръщения.
На тоя дето по-ме кефи може и да му кажа миличък, ама именно щото ме кефи. На другия - дето ена 40+, женен с две деца и доста с ериозен - няма начин да му кажа бебчо, нито ме кефи, нито нищо. А сме си много близки, определено, работим почти 5 години...

# 51
  • Мнения: 1 174


Да де, то е ясно, че не всекиму харесват подобен род обръщения, но мисълта беше дали се крие змиорка под камъка  Laughing

Сега схванах въпроса какъв е  Peace
Ами според мен отговорът зависи от това дали само към нея се обръща така или към всички  Peace Ако си се обръща към всички момичета наоколо с обръщения като: "Зайко", "Мацко" и т.н. - ясно. Ако само към нея се обръща така или примерно всички нарича "Зайко", пък нея "Мацко" значи нея я отличава по някакъв начин - пък и с каква интонация го казва, леко се накланя към нея като го казва, значи флиртува  Wink

# 52
  • Мнения: 1 910
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?

Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Може. Ако нарича така непознати жени, които не са му никакви, а използва подобни обръщения вместо "госпожо", значи е много голям простак  Crossing Arms Имам много специален поглед за такива индивиди.
Имам приятел, който така нарича всичките с познати жени- за него съм убедена, че не влага нищо- просто така си говори, колкото и да е гадно.
Има и жени, които наричат други жени "скъпа", или "мила"- пълна простотия, за тях също имам поглед  Crossing Arms
Слагам ги под един знаменател- хора, които си мислят, че са много вървежни с фамилиарниченето си 

# 53
  • Мнения: 5 370
Не , Елиас, касае се за познаващи се хора.
Ако беше непознат...уаааа, един по канчето! Laughing

# 54
  • Мнения: 1 910
Не , Елиас, касае се за познаващи се хора.
Ако беше непознат...уаааа, един по канчето! Laughing
Ами може, да- зависи как го казва  Peace

# 55
  • Варна
  • Мнения: 957
Жоз, струва ми се, че имаш конкретен случай предвид. Фърляй го у темата да го разкостим! Иначе си говорим така общо.
Лично аз съм имала по-близки отношения с определени колеги - допадаме си повече, и мъже, и жени, никога не съм постигала еднаква степен на близост с всички колеги.
Фамилиарнича с хора, с които сме установили, че "сме от една порода".
Мисля, че се усеща, когато има и физическо привличане.
От друга страна, има и мъже, които не са директни, някак отдалеч те подхващат, да се чудиш - това ли е, не е ли.  Thinking

# 56
  • Мнения: 1 910
...Лично аз съм имала по-близки отношения с определени колеги - допадаме си повече, и мъже, и жени, никога не съм постигала еднаква степен на близост с всички колеги.
Фамилиарнича с хора, с които сме установили, че "сме от една порода"...
Имам един колега, с когото се наричаме взаимно ла*но   Blush, но с много мило чувство  Crazy
Също е вид фамилиарничене, но така мога да нарека само него, другите биха ме гледали странно  Laughing

# 57
  • Мнения: 7 947
се наричаме взаимно ла*но   ................................... Joy Joy Joy

# 58
  • Мнения: 4 668
От доста години мъжът ми не се е обръщал към мен по име / дано го помни Mr. Green/ , но си имам "име" , което той използва и което е далеч от котешките лиготии ... честно казано и аз си имам обръщение към него ...
По темата - има мъже , които така си говорят на всяка , просто навик вече е станало при тях ... така че , много е относително влага ли нещо в това или не .

# 59
  • Мнения: 10 547
Най–близкият ни семеен приятел се обръща към мен със "зайко" и "писано". Не влага нищо (май, но може да се окаже и юни, де). Както и аз като му казвам "секси". За протокола несемеен и необвързан е.

# 60
  • Мнения: 5 370
Ухххххаааааааааааа!  Laughing

Сексито е..... Party

# 61
  • София
  • Мнения: 23 112
Както и аз като му казвам "секси". За протокола несемеен и необвързан е.
А секси ли е в действителност? Ако да - опаааа  Wink

Аз се обръщам към един от най-близките приятели на мъжа ми с "бейби". Бейби-то е има-няма 170 кг., но съм си решила, че му приляга.

# 62
  • Мнения: 10 547
За мен си е секси. Прилича на мъжа ми. Simple Smile

# 63
  • Мнения: 7 947
Най–близкият ни семеен приятел се обръща към мен със "зайко" и "писано". Не влага нищо (май, но може да се окаже и юни, де). Както и аз като му казвам "секси". За протокола несемеен и необвързан е.

Хубави приятели имаш ти  Twisted Evil
Ще се види февруари.

# 64
  • Мнения: 10 547
Този февруари се видя, предният също, по предния пак...

# 65
  • Мнения: 5 370
Извинете, ама зашо февруари?

# 66
  • Мнения: 7 947

 Joy Ти да не слон? Хората износват обикновено около 9 месеца.

# 67
  • Мнения: 2 448
Адски са ми неприятни мъжете, които масово използват подобни обръщения.Някакви лигльовци с мнение за себе си, че са супер готини.

# 68
  • Мнения: 3 818
    Щефът ни ни вика на всичките "миличка". Хич не подбира.

   
Моят всички ни нарича "пиле".  Laughing

# 69
  • Мнения: 5 370

 Joy Ти да не слон? Хората износват обикновено около 9 месеца.
Чакай сега, какво износване, за какво ми говориш, не схващам.
Кой носи? newsm78

# 70
# 71
  • Мнения: 5 370
Ама кой бременен, че да носи?
Уф, разберете, тая  седмица по изключение съм почти нон стоп тук...

# 72
  • Мнения: 2 401
А допускаш ли вероятността младежа да иска леко да злепостави мацката?

# 73
  • Мнения: 7 947

 Joy Ти да не слон? Хората износват обикновено около 9 месеца.
Чакай сега, какво износване, за какво ми говориш, не схващам.
Кой носи? newsm78

Значи момата казва, че май човеко, дето я нарича със сладки имена - е техен приятел семеен, юни - може би. Та аз затова предположих кат осметнах две и две - че февруари - га минат 9 месеца - ще знаем със сигурност - май или юни е.
Сега, попитай ме как точно ще разбера, моля те.

# 74
  • Мнения: 5 370
Не. Категорично. ( за минзухар).

Олеле, Вилито, мене ме няма чак по такива игри на думи! Laughing

# 75
  • Мнения: 7 947
 Joy
Малко ми е странно да си обяснявам шегичката, ама дано и момето не се е разсърдило - знаеш си ме, лиготя се  Peace

# 76
  • Мнения: 1 174
Ама кой бременен, че да носи?
Уф, разберете, тая  седмица по изключение съм почти нон стоп тук...

Превод: мацката казва, че нарича много добър приятел на мъжа си "секси" и я бъзикат, че си пада по него, тя казва, че "май" няма нищо от негова страна, ама после направи каламбур с това "май" като месеца "май" и продължи, че може и юни да е т.е. все пак не се знае.
После Вилико каза, продължавайки бъзика за месеците от годината, че всъщност ще се разбере февруари, щото май месец забременяване + 9 месеца /щото хората износват за толкова бебетата/ = месец февруари.
Пък мацката казва: и миналия февруари се видя и този се видя демек - ако имаше нещо, все за толкоз време щеше да се разбере  Laughing
Изясних ли нещата ?  Grinning

Е, то докат го напиша-а-а ... и той охлюва избяга  hahaha

# 77
# 78
  • Мнения: 2 401

Е, добре. Аз питам, щото ми се е случвало таквоз нещо.
Иначе и аз мисля, че за лигавене става дума. Повечето мъже са пънове и не обичат да изразяват нежни чувства.

# 79
  • Мнения: 5 370
Ох....
Покорно благодаря за превода!
(изтървала съм играта на думи за май и юни)

# 80
  • Мнения: 7 947
Ох....
Покорно благодаря за превода!
(изтървала съм играта на думи за май и юни)

Ми внимавай бе, нали си в болничен, ква работа имаш, милоJoy

# 81
  • Мнения: 5 370
Миииии, ква, никва, освен че вардя дали водата е дошла! ooooh!

# 82
  • Мнения: 7 947
Миииии, ква, никва, освен че вардя дали водата е дошла! ooooh!

От къде ти идва твоята?

# 83
  • Мнения: 5 370
Ремонт бе, ПИЛЕ, ремонт, ЗЛАТНА, планов ремонт у квартала.

Е не съм ли по темата! Laughing Laughing

# 84
  • Мнения: 7 947
Аз първа бях по темата пък  Crossing Arms


Ремонт бе, ПИЛЕ, ремонт, ЗЛАТНА, планов ремонт у квартала.

Е не съм ли по темата! Laughing Laughing

Оооооооо, котьооо, не ти е лесно - форума и без вода!

# 85
  • Мнения: 10 547
Загубихме се в превода, май? Simple Smile Но февруари си е февруари, тогава имам РД и сексито подобаващо се отчита подаръчно. Simple Smile Аз това имах предвид.

# 86
  • Мнения: 7 947
Загубихме се в превода, май? Simple Smile Но февруари си е февруари, тогава имам РД и сексито подобаващо се отчита подаръчно. Simple Smile Аз това имах предвид.

Кой това - приятела на семейството ли? Сега аз не съм в час май...

# 87
  • Варна
  • Мнения: 957
Загубихме се в превода, май? Simple Smile Но февруари си е февруари, тогава имам РД и сексито подобаващо се отчита подаръчно. Simple Smile Аз това имах предвид.

А аз реших, че нещо около 14 февруари и се върти на Вилико, а тя термин изчислявала...ох, тез' дни е голяма забава Joy

# 88
  • Мнения: X
Откъдето и да го погледнеш,дразнещо е някакви льольовци да те наричат с тъпи,лигави определения.Щото ги мързи да мислят....
Един само се опита да фамилиарничи ,но аз му "върнах жеста",като започнах да го наричам пухче  ...След 3-4 "пухче"-та , спря да мечи...... Joy
Явно не му хареса "камъка по неговата глава" ...... Mr. Green

# 89
  • Мнения: 2 401
Един само се опита да фамилиарничи ,но аз му "върнах жеста",като започнах да го наричам пухче  ...След 3-4 "пухче"-та , спря да мечи...... Joy

 Laughing  А така.

# 90
  • Мнения: 5 710
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?

когато няма много умствен багаж и фантазия.

а какво да правя с едни роднини на мъжа ми, които много ме обичат и взеха да ме наричат .. нещо като пухче примерно, или дундичке, на италиански ( няма точен превод). иде ми да се разправям със сила, аз съм жена на 37, вярно, че за тях съм 'момиченце', защото са около 60, но ми е непоносимо това обръщение, сякаш съм някакво дебело бебе за мачкане. остава да започнат да ме пощипват по бузките...

# 91
  • Мнения: 5 370
Айдееее, гОркият, и льольо стана!
 Joy Joy

# 92
  • Мнения: 2 401
...коте, бейби, сладка, слънчице, душице и все в тоя порядък?
когато няма много умствен багаж и фантазия.

+ знае, че мацката няма да има нищо против, дори може би ще се кефи..

А що се отнася до роднински взаимоотношения, това е съвсем друга бира. Защо точно се впрягаш? Аз не бих.

# 93
  • София
  • Мнения: 62 595
В страстния период доста двойки си имат разни сладки умалителни обръщения, обичайно от животинския свят.

# 94
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Това е нищо. Мен един господин ме наричаше...костенурче. Първият път като чух обръщението си помислих, че не съм дочула. Не му првих забележки, счупвах се от смях

# 95
  • Мнения: 2 674
Лиготии. Имам една приятелка тя ми вика Boo-boo. Не знам как се превежда, ама пак е нещо като сладурче според мен. Оттам тръгнахме с мъжа ми да се Бубосваме и после замина в крайния вариант Boobooliscious. Е, те оттова вече нема накъде.

От всички лиготии, с които са се обръщали към мен най ме дразни "маце". Скъсяваме дистанцията ли, що ли? Laughing. "маце, кАжи, с'а..." не изглеждам като маце според мен, ама хич, имам доста строг вид, но се мацосваме, що пък не. Hug

# 96
  • Мнения: 2 448
В страстния период доста двойки си имат разни сладки умалителни обръщения, обичайно от животинския свят.
Това е съвсем различно. И ние с мъжа ми си говорим на " пиле" от как се помним и вече така съм се сляла с това обръщение, че дори като му крещя ядосано пак с пиле се обръщам към него.  Laughing

# 97
  • Мнения: 10 547
Льольо, да льольо ще да е моето секси. Simple Smile Тъй, освен всичко друго подобен род обръщения са израз и на много близки отношения. Дошли от непознат или далечен такъв са си чиста проба опит за грубо фамилиарничене.

# 98
  • Мнения: 65
Няма нужда да помниш имена и е изключено да сбъркаш Пенка с Иванка.
Цитат
коте, бейби, сладка, слънчице, душице
... нещо като ССФ  Laughing

# 99
  • Мнения: 1 085
Котета, върви ли темата?  Grinning

# 100
  • Мнения: 5 370
Котета, върви ли темата?  Grinning
Да, злато, отивам да си направя кайвенце! Laughing

# 101
  • София
  • Мнения: 2 217
Имам си приятел, който на всяка мацка казва съкровище и миличка...
Не ги сваля
Към неговата мадама се обръща по име
Така че....вероятно зависи от самият индивид, с какъв емоционален заряд използва въпросните бонбони...

# 102
  • София
  • Мнения: 2 217
В страстния период доста двойки си имат разни сладки умалителни обръщения, обичайно от животинския свят.
Това е съвсем различно. И ние с мъжа ми си говорим на " пиле" от как се помним и вече така съм се сляла с това обръщение, че дори като му крещя ядосано пак с пиле се обръщам към него.  Laughing

Ще  да сте много сладки разярени пилета  Joy Joy Joy

# 103
  • Мнения: 1 085
В страстния период доста двойки си имат разни сладки умалителни обръщения, обичайно от животинския свят.
Това е съвсем различно. И ние с мъжа ми си говорим на " пиле" от как се помним и вече така съм се сляла с това обръщение, че дори като му крещя ядосано пак с пиле се обръщам към него.  Laughing

Ще  да сте много сладки разярени пилета  Joy Joy Joy

Е, сигурно хвърчи перушина  newsm57

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Сетих се един тъп виц по темата:

- Слънчице!
- Да, мечо?
- Ще станеш ли да направиш кафе, сладката ми?
- Разбира се, зайо!
- Благодаря ти, пиленце.
- Няма защо, златце.
- Обичам те, писе!
- И аз те обичам, пухчо!
- Чакай малко! Ти също не се сещаш как се казвам, нали??!! Mr. Green

# 105
  • Мнения: 5 370
 Laughing Laughing Laughing

Оххххх, Мооон, това ше си го копна и пейстна на едно друго място, мноооооого ми хареса !
Не, в случая става въпрос за доста добре познаващи се, при които в един момент мъжът започва да използва подобни обръщения.

# 106
  • Мнения: 2 401
Тогава я забива.

# 107
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Щом не се е държал винаги така, а от един момент нататък е започнал, явно има нещо  Thinking  Whistling Какво точно цели обаче можем само да гадаем  Whistling

# 108
  • Мнения: 1 775
Когато един мъж се обръща по този начин към жена, значи фамилиарничи. Не търпя фамилиарни хора и вероятно бих приела такива обръщения като някакво омаловажаване на личността ми. Смятам, че е недопустимо това да се случва на работното място, пък  дори да е  съвсем невинно. Между близки приятели -  може.

# 109
  • Мнения: 2 401
Щом не се е държал винаги така, а от един момент нататък е започнал, явно има нещо  Thinking  Whistling Какво точно цели обаче можем само да гадаем  Whistling


Загорял е младежа, какво друго да има..

# 110
  • На остров
  • Мнения: 13 498
За работно място за мен е неприемливо и директно го казвам. Личното ми име е доста кратко и рядко някой се е опитвал да използва такав род обращения спрямо мен.

Въпроса ми е на мен точно обратен когато сте в  много близки отношения с мъж * съпруг, приятел, спътник и т.н. * и той почти не използва такива обращения как го възприемате?

# 111
  • Мнения: 7 947
Той ги ползва, без да ги за белязва, тоест без да влага нищо или ти ги ползваш към другите и той не забелязва или...?  newsm78

# 112
  • Варна
  • Мнения: 957
Абе, така погледнато, може и да му е трепнало нещо.

# 113
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз позлвам само и единствено спрямо него, а той много много рядко спрямо мен..знам че е тъпо да се тормозя за такива неща и са супер детински но ...просто ми се иска и понякога да чуя ..както са казали хората жените обичат с ушите си...

разбира се, той не позлва и спрямо никой друг такива обращения, просто начина на говорене му е такъв.

# 114
  • Мнения: 477
зависи кой на кой ги казва и как го казва, според мен!
Мен моЙто мЪж ми вика Пипилота  Laughing и е от любов  Two Hearts newsm76 Two Hearts

# 115
  • Мнения: 7 947
Аз позлвам само и единствено спрямо него, а той много много рядко спрямо мен..знам че е тъпо да се тормозя за такива неща и са супер детински но ...просто ми се иска и понякога да чуя ..както са казали хората жените обичат с ушите си...

разбира се, той не позлва и спрямо никой друг такива обращения, просто начина на говорене му е такъв.

В твоя случай просто му казвам - ейййййй, ще ти излезе ли пришка да ми кажеш нещо подобно мило и ти бе, може пък да ти се отблагодаря   Joy
Много често при нас действа именно тоя момент - на майтап, на шега - да си правим бележките... Wink

# 116
  • София
  • Мнения: 6 133
В твоя случай просто му казвам - ейййййй, ще ти излезе ли пришка да ми кажеш нещо подобно мило и ти бе, може пък да ти се отблагодаря   Joy
Joy  Ама и ти много мило му го казваш.

# 117
  • Мнения: X
Ами аз моя мъжец постоянно си го котьосвам и мечосвам, но не е никак машинално. Аз всеки път си го представям ту като мъркащ котарак, ту като нежен мечок или в най-честите случаи като някаква комбинация от двете. Яко ме избива лигнята само като го погледна.
Предполагам, че ако някой ден се съгласи да си вземем истинска котка, нещата ще се променят и ще си имам друг обект за лиготии и гмечене.

Иначе той обикновено се обръща към мен по умалително име и в редки случаи на умиление ме зайкосва.

# 118
  • Мнения: 2 674

Отдавна не бях чувала думата гмьечене Laughing

# 119
  • Мнения: X
Хихих, Гмьец, гмьеь, гъци-гъци-гъци, ой на мамааа. Laughing

# 120
  • Мнения: 2 674
Е, цял ден те чакам да кажеш нещо. Laughing Ой, на мама, я...

# 121
  • Мнения: 46 572

Отдавна не бях чувала думата гмьечене Laughing

Любима дума  Laughing по монтанско е гмеченье

# 122
  • Мнения: 2 674
Ах, к'ви сме слободни. LaughingТака ли беше? Laughing

# 123
# 124
  • Мнения: X
Аз съм доста далеч от монтанско, ама пак си гмечим. Без толкова силно изразен "ь".
И мармолечкам също, но така както се отплеснах, работата стана за една друга тема, котки и котчици.

# 125
  • Мнения: 2 674
Маце, мармолечкай ни, де. Нищо, че не те разбирам. Laughing Пак ли означава мачкам?

# 126
  • Мнения: X
Да, нещо от този род е.
Сега като каза "маце", се сетих за свяко ми. Той на всички казва "маце", но тъй като си удря езика, много смешно звучи. Не "маце", а "масе" Laughing

# 127
  • Мнения: 361
имам познат (от онези мъже, които много бройка),, който нарича всяка жена КОТЕ.  Просто е, не му се налага да помни имена и телефони. Просто звъни и казва, котенце и т.н

Мъж ми, когато се гаджосахме ми викаше Бейби. Супер странно ми е. Сега ми казва Мило, но е когато яко е сгафил или съм ядосана.
Не ме кефят тези умалителни.

Аз пък казвам Душко на един общ приятел. Ама и той така ми казва. Той е един такъв дебеличък, като плюшено мече.

А имаме и един съсед, който казва на мъжа ми Душко и много ме дразни. Та го питам дали прави достатъчно секс с  жена си.

# 128
  • София
  • Мнения: 62 595
Не понасям мъже, които не са  ми любовници да ме наричат с някакви фамилиарни умалителни. Отвратително, невъзпитано, просташко.

# 129
  • Мнения: 5 370
Е, чак пък просташко... Laughing
То се усеща дали другият понася да бъде наричан така или не. И се прекратява, ако не се харесва.

# 130
  • София
  • Мнения: 23 112
Много зависи от кого се използват разни умалителни и дали този човек влага нещо конкретно.
Мой колега ми казва "секси". Ако е някой друг - ще го изпепеля с поглед. Но от неговите уста ми е приятно да го чуя. Той пък е един висок, едър, с голям корем и се обръщам към него с "пупи"  Grinning

# 131
  • Мнения: 10 547
Именно, важно е кой се обръща към мен. От непознат е просташко, но между приятели, когато има закачка, в неангажираща среда е друго.

# 132
  • Мнения: 654
Когато е близка, когато я сваля, когато все още не е разбрал, че я сваля, когато иска да я сваля,
Или когато е забравил името Mr. Green

# 133
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
До такава степен бях свикнала с обръщението "мило" от ММ преди и след като се оженихме, че после, като се налагаше да ми извика по име /пред хора/ изобщо не се обръщах. Все едно, че не ставаше въпрос за мен  ooooh!
Иначе мразя някой, който и да е, да ме нарича "маце" Crossing Arms

гмеченье... Гмьец, гмьеь, гъци-гъци-гъци /наложи се с копи-пейст да се справя тукnewsm78  - Не знам какво означават тези думи, но ми звучат като обръщение към прасенце  Party

# 134
  • Мнения: 2 674
"мачкам" значи.

# 135
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Гмьец, гмьеь Моля превод и за това.
Благодаря   bouquet

# 136
  • Мнения: X
Е не може пък за всичко превод. То е нещо като съответствие на гъди-гъди, когато гмечиш. Mr. Green
На мен честно казано обратният въпрос ме вълнува повече. Какво трябва да чувства един мъж към жена си, за да й говори на "ма" и да я обижда пред приятелите си? Защото има и много такива случаи. Тя не се ли засяга или човек претръпва? Всъщност надявам се никога да не разбера.

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 20:59 от Анонимен

# 137
  • Мнения: 7 947
Когато е близка, когато я сваля, когато все още не е разбрал, че я сваля, когато иска да я сваля,
Или когато е забравил името Mr. Green

‎- Слънчице!
- Да, мечо?
- Ще станеш ли да направиш кафе, сладката ми?
- Разбира се, зайо!
- Благодаря ти, пиленце.
...- Няма защо, златце.
- Обичам те, писе!
- И аз те обичам, пухчо!
- Чакай малко! Ти също не се сещаш как се казвам, нали??!!

# 138
  • Мнения: 4 651
Може ли това да са просто ординерни обръщения, без да се влага нищо в тях?

Може, имам добър приятел, който често ми вика "бейби". Подобна лигня не бих изтърпяла от друг, но е факт, че от него търпя и факт, че не влага нищо в обръщението.

Пример две: аз и мъжа ми, с 10 години се наричаме "еди как си". Съвсем в началото смисълът на тия обръщения беше разбира се великата и безгранична любов Simple Smile, сега са просто обръщения, изместили малките ни имена.

Така, че може да.

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
С мой много близък приятел си казваме "маме"
- Как си маме
-Добре съм , маме
Дойде от един тел. който му дадох. Апарата беше на сина ми, там бях записана като "мама" , дадох му го временно и всеки път като се чувахме се изписваше "мама" от там идва и маме. Опита се преди време друг човек да ме нарече така, но не му се получи. Не беше в случката.
На друг мой приятел му казвам Джери, идва от от една лятна вечер, много весела вечер беше и един виц на който се смях буквално 1 месец. В началото само аз така го наричах, после за всички стана Джери.
Друг познат е Бебето. Моя приятелка си хвана гадже, което е с 10г. по-млад от нея. Всеки път я питах "Как е бебето? Кво рпавихте снощи с бебето" и сега всички го наричат Бебето  Grinning
Мисля, че когато хората се наричат по някакъв начин е хубаво да има история, иначе не виждам смисъл някой да ме нарича скъпа, коте и т.н...

# 140
# 141
  • Мнения: 3 491
Когато е близка, когато я сваля, когато все още не е разбрал, че я сваля, когато иска да я сваля,
Или когато е забравил името Mr. Green

‎- Слънчице!
- Да, мечо?
- Ще станеш ли да направиш кафе, сладката ми?
- Разбира се, зайо!
- Благодаря ти, пиленце.
...- Няма защо, златце.
- Обичам те, писе!
- И аз те обичам, пухчо!
- Чакай малко! Ти също не се сещаш как се казвам, нали??!!

 hahaha hahaha hahaha

(моят ми вика от години "маце", малката ми дъщеря също така ми казва Crazy.
Наскоро той се обърна по име към мен и се опулих, признавам си. Много ми хареса като използва името ми - сякаш ми е казал много мила дума Joy...кво нещо са навиците hahaha)

# 142
  • БГ
  • Мнения: 735


‎- Слънчице!
- Да, мечо?
- Ще станеш ли да направиш кафе, сладката ми?
- Разбира се, зайо!
- Благодаря ти, пиленце.
...- Няма защо, златце.
- Обичам те, писе!
- И аз те обичам, пухчо!
- Чакай малко! Ти също не се сещаш как се казвам, нали??!!




 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10
сладко:) Joy hahaha

Общи условия

Активация на акаунт