На 6 месеца не иска никакви пюрета помогнете!!!!

  • 5 283
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 494

Че кой дава глутен, говорим за зеленчуково пюре.


Ахам...ама като захрани на 4мес със зеленчук, нали се сещаш кога ще дойде "реда" на глутена...далеч по-рано от нормалното..и хоп, ей го там проблема...
Най-общо казано, проблема с глутена (изкл.семейната обремененост) е липса на ензим, който да го разгради...просто защото организма не е съзрял (т.е. достигнал определена възраст) за да го произведе.

Същото е със ранното захранване.
Органите са незрели, те се развиват извън утробно след раждането на бебето, и хран. с-ма в частност не може да преработи друго освен мляко.(че и с млякото толкова-коликите са чудесния пример).
Тя, природата, затова и така ни е създала (апропо всички бозайници Wink), ама все решаваме да ѝ се бъркаме...тя пък тъпкано ни го връща Whistling

Елементарен друг факт-едно новородено има само слух и обоняние (опссс-и сукателен рефлекс Laughing)-всичко друго НЕ работи; нито периферна нервна с-ма, нито зрение, нито храносмилателна...
То няма зъби, ларингса му е дори физически на по-високо място-за да не се задавя като суче, и "слиза" чак след 6-ия мес Wink (съвсем не случайно), не може да стои седнало (пак до 6-ия мес) за да яде твърда храна и пр.

Да, замърсяването и стреса са фактор, но далеч не основен, както "старта" който даваме на бебета си.

# 46
  • Мнения: 2 197
Без да се заяждам,но искам да попитам с какво днешните деца са по-различни от тези преди 2-3 години,които са захранвани на 4 месеца?И каква е тая "нова мода" след 6 месец да се започва,а до онзи ден нямаше нищо подобно.
Както и да е,за протокола-нито съм захранила още,нито давам сокове,но бебчето ми е изцяло на АМ,а не мисля,че до 6 месец това ще го задоволява напълно.Просто събирам инфо и още не съм решила кога да започна.Нашата лекарка казва 4,5 месеца.Иначе е доста полезно това,което чета тук.

# 47
  • Мнения: 9 494
Без да се заяждам,но искам да попитам с какво днешните деца са по-различни от тези преди 2-3 години,които са захранвани на 4 месеца?И каква е тая "нова мода" след 6 месец да се започва,а до онзи ден нямаше нищо подобно.

Не е нова мода.
Виж "план за хранене" на МЗ от 2005г.
Разликата е че медицината се развива. Изследват се и се отчитат пораженията именно от това ранно захранване-затова и се коригира възрастта. Личното ми мнение, е че близките години ще се стигне до извода, че захранването трябва да стане към/след годинката.
Децата...гоооре-долу са същите (нали отчиташ факта на ранно съзряване-пубертет, който по твое време не е бил в 3-4 клас...примерно, айде не е било преди 2-3 години, ама има същестевена разлика, която бива да се отчита);
Заболеваемостта като цяло е в мн по-голям процент, в ранна възраст, нови болести..и всичко дава отражение..

# 48
  • Мнения: 2 197
Благодаря за отговора.Радвам се,че може без заядлици да се обсъди дадена тема.Наистина медицината се развива и разбирам,че това е причината преди да са захранвали така.Сега има много повече информираност и все пак всеки сам си решава кое как да прави.Нали и ние сме захранени рано.Аз лично да чукна на дърво нямам поражения от ранното захранване.
П.С.Извинявам се,че се олях-не е тази темата,в която трябва да разискваме този въпрос.

# 49
  • Мнения: 879
Ние вече започнахме кашите, давам на бебка около седмица вече... вчера пробвахме и много малко плодово пюре. Днес следобед мисля да и го сложа в кашата, да видим дали ще и хареса. Много е консервативна към новите вкусове, реве, но после си изяжда всичко!

# 50
  • Мнения: 65
Не искаше никакво зеленчуково пюре, даже и плодовите не ги щеше, ядеше само каши, които обаче я запичат много. Докторката на консултацията на 5м. каза да опитам с месни, защото понякога ги харесвали повече и  така и стана. Ядем си тези с месото и това е. Не успях да я захраня с повечето зеленчуци, защото не искаше и да близне, но постепенно и внимателно се захранихме направо с другите и така...  Peace

# 51
  • Мнения: 1 283
Опитах се да захраня бебето си на 7,5месеца, до тогава само на кърма!На 10месеца и нещо сме и сме 95% само на кърма, в чудо се виждам!

# 52
  • Мнения: 1 897
Не е лошо да направеш едно предварително изследване на HB.

 

Последна редакция: пн, 17 окт 2011, 18:41 от mama na hrisi

# 53
  • Мнения: 9 494
Опитах се да захраня бебето си на 7,5месеца, до тогава само на кърма!На 10месеца и нещо сме и сме 95% само на кърма, в чудо се виждам!

Защо, има ли ѝ нещо?

Не е лошо да направеш едно предварително изследване на HB.

Това се прави май само у нас...и то със спорен смисъл Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 1 283
MTV, имаше период, в който въведох доста неща.Тоест, по три дни въвеждах нова храна
Въвела съм някой зеленчуци, плодове , гултен. Ако може да се каже въвеждане- ядеше ...или по точно аз тиках по три лъжички на ден.
Освен кърменето , което е основно, си гризка корички, обожава един ванилов десерт на Нестле и до там.Винаги , когато се опитам да дам друго е плюене...ужас.
Моят педиатър каза, че колкото по-късно е захранването, толкова по-трудно става.Визираше по-късно от шест месеца.
Може би моята грешка е ,че не я оставям достатъчно гладна.Тя е като новородено Grinning , суче по малко ,на два часа.

# 55
  • Мнения: 9 494
Моят педиатър каза, че колкото по-късно е захранването, толкова по-трудно става.Визираше по-късно от шест месеца.

Не съм педиатър, ама като се замислиш, колко ли са децата захранени след 6-7 месец, та да имат такова глобално заключение Rolling Eyes
Отделно, по това време е активното зъбоникнене, при което мнозинството реагират именно така-минават на кърма/АМ...лично за мен, това именно е причината.
Не знам прочете ли темата (да не си повтарям мнението Laughing), но предвид, че и кърмиш, и ако бебето се чувства ок-не мисля че има за какво да се притесняваш Peace-ще прояде, няма къде да ходи Wink а и на сила, няма как да стане Confused

# 56
  • Мнения: 1 283
MTV , благодаря за включването Hug
Ние все още нямаме зъбки, но изглежда , че съвсем скоро ще се появят първите два Simple Smile
Детето наистина е спокойно и весело Hug Ще проявя търпение , когато...тогава Hug

# 57
  • Мнения: 182
Не сме пробвали, защото само като види нещо различно от гърди започва да плаче и е невъзможно човек нито да се храни, нито да говори, нито нищо. Не умее да седи стабилно и на столчето съм го слагала само пробно. Буди се по 100 пъти на нощ да суче и то открай време, нямам вече нерви и мисля 

Ох, все едно чета за моето бебе... Днес пак - цедя кърма за следобедното ядене, смесвам с елда, и като я видя чинийката, като почна един рев, успокои хо с играчки, тръгнах да слагам лигавника, като го видя пак един рев, рев, рев, то беше ясна работата, едвам му дадох 2-3 лъжички и пак се кърмихме. А нощно време направо са ми се сплескали хълбоците от лежане на едната или другата страна, кърмейки... Малко се успокоявам като чета, че не е изолиран моя случай, и че ще му дойде времето... А по въпроса за подкрепата за кърменето, точно преди два дни нашата лекака ме посъветва да отбия бебето, 1 месец преждевременно родено, защото докато кърмя със захранването няма да имам успех. Нямам думи. 

# 58
  • Мнения: 30
А по въпроса за подкрепата за кърменето, точно преди два дни нашата лекака ме посъветва да отбия бебето, 1 месец преждевременно родено, защото докато кърмя със захранването няма да имам успех. Нямам думи. 
Ех тези педиатърки,вместо да помагат,пречат Thinking и аз нямам думи,толкова грозна думичка отбия,все едно го откъсвам от себе си  ooooh!.Трябва да се водим по детето,а не то по на някаква лекарка правилата,няма незахранено дете рано или късно,ноо кърменето е веднъж и този шанс не трябва да се изпуска.

Относно темата за това че бебето не иска зеленчуково пюре на 6м. грешка е че е предложен сок пак по съвет на педи,е естествено,че като е свикнало със сладкият вкус няма да иска друго Naughty

# 59
  • Мнения: 182
ноо кърменето е веднъж и този шанс не трябва да се изпуска

много добре казано.   Hug

не разбирам как лекари дават съвети на майки да почват соковете и пюрета на 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт