Бременна под 18 години

  • 17 955
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
Момичето е тук за подкрепа,за да споделя радости и тревоги с други момичета в нейното положение,и мисля че няма нужда от вашите упреци и нападки,най вече препоръки за аборт   smile3505

# 16
  • Мнения: 2 980
Именно. Момичето не е питало как да постъпи, а дали има други в неговото положение, с които да си поговори. Дотук от пишещите никоя не отговаря на изискванията, може би е крайно време да млъкнем.

# 17
  • Мнения: 4
Предполагам и занапред ще срещам подобно отрицателно отношение към това, че съм решила да стана майка на 17 години. Всеки има право на мнение, не желая да коментирам.  Tired

# 18
  • Мнения: 3
Tea13 - Не знам дали имаш деца но, ако твоята 16годишна дъщеря се върне една вечер и ти каже, че е бременна ще я накараш да направи аборт ли? Един аборт може да съсипе целия живот на едно момиче особено при първа бременност. Също така ти смяташ, че щом като някое момиче е забременяло на 16 (като мен и Кристинет)  не заслужава само да реши какво да прави със СВОЕТО дете и че ние сме безотговорни и глупави и че не можем да се грижим за децата си ? Мога да ти кажа, че познавам жени на по 30години които са три пъти по-безотговорни и три-пъти по не можещи  от мен или Кристинет да  отгледат децата си, но имат по едно две деца и на обществото не му пречи,нищо че тея деца са по улиците голи и боси нали не ги е родила някой 16 годишна безотговорна тинейджърка. Отговорността не се учи с годините някой хора и  на 70 не са отговорни а има 16годишни  които носят цялата тежест на живота върху плещите си но се борят. Така, че моля те просто раси глупостите си и препоръките за аборт в някоя друга тема.

# 19
  • Мнения: 445
Според някои лекари бременноста преди 18г. е рискова, тъй като ако се наложи да се пият медикаменти във връзка с бременноста, има ограничения, свързани с това, че организма още се развива. При един от престоите ми в болницата за задържане, имаше едно момише на 17г. Изписвайки ни, обикновено изписваха по 6 таблетки магне на ден, а на нея предписаха само по една, тъй като лекаря обясни, че за нейната възраст повече е опасно. Съответно, ако получи контракции пак в болницата, тогава беше в шестия месец и това й беше трети път. Между другото тя се отнасяше много отговорно към бременноста си, вече бяха ремонтирали и обзавели детска стая, купили количка, изпълняваше всички препоръки на лекарите. Желая ти лека бременност, въобще не е сигурно, че ще ти се налага да пиеш каквото и да е.

# 20
  • Мнения: 40
Не знам дали ще те успокоя, но не обрьщай внимание на хора които говорят наизуст и имат предразсьдьци(за сьжеление в Бьлгария са много); всичко зависи от теб, ще бьде хубаво ако поне в началото имаш подкрепа от някого, но и иначе ще се справиш ако имаш желание. Имам чувството ,че най-лесно е да критикуваш и да даваш неискани сьвети-много хора ме питаха защо искам трето дете след като имам вече и момче и момиче-просто не виждам логиката...И това при положение, че с мьжа ми много обичаме деца, сами си ги гледаме и финансово сме стабилни-така че хората винаги ще говорят...

Кьсмет!!!

# 21
  • Мнения: 101
Мили момичета, които отговаряте на критерия "мами под 18", пожелавам ви безпроблемна бременност и безкрайна любов и подкрепа от татковците и вашите близки   bouquet !!! Щом сте решили да запазите бебетата, това е осъзнато решение Simple Smile ! Пожелавам ви да си гушнете сладките дечица и след това да довършите изоставеното към този момент (било то училище или нещо друго). Не забравяйте, че това да сте майки не означава да забравите за всичко друго и ви пожелавам съпътстващите притеснения да са неоснователни. Ако човек е амбициозен и не се оставя по течението, може да се справи с много неща  Mr. Green, просто при вас нещата ще бъдат в поразбъркан ред Wink ! Статии, които завършват с "бедни, самотни", "тежест", "основни клетки на обществото" (цитирам по памет  newsm78) и т.н., могат да бъдат изхвърлени някъде или върнати обратно в 1975 г. например  Twisted Evil !
Стискам ви палци, имате моята подкрепа!

# 22
  • Мнения: 4
Благодаря на всички с положително изказаните мнения за тяхното разбиране!  Hug

# 23
  • Мнения: 4 199
И аз съм на мнение, че генерализиране от типа: млада, значи неспособна и в тежест е много субективно и неправилно. Аз също познавам момичета родили много млади, не мисля, че са по-лоши майки от тези, родили на 30 примерно, дори обратното. Аз например от 5-6 години си мислех за дете, но все не се чувствах подготвена и готова, е, сега съм на 28, бебето стана и продължавам да се чувствам неуверено и имам своите си опасения. Пожелавам успех на Криси и адмирации за смелостта и избора да задържи бебето!

# 24
  • Мнения: 347
Хихихи, ако си чела коментарите за бременните на 40 и плюс и тези за това колко деца трябва да имаме, ще разбереш, че угодия нямя Grinning Живота си е твой и ако чусваш,че за теб е правилно, значи е така.
Защо сте толкова мнителни и критични, младите хора имат нужда от подкрепа

# 25
  • Мнения: 693
И аз съм на мнение, че генерализиране от типа: млада, значи неспособна и в тежест е много субективно и неправилно.
Аз бих казала на 16 значи неплатежоспособна - ако таткото изкарва добри пари и може (иска) да гледа семейство Ок  Peace Иначе е безотговорно да се вземат такива решения без съгласието на родителите... все пак те ще плащат за отглеждането на това дете..

# 26
  • Мнения: 51
Чела съм, че бременността под 18 г. се води рискова, защото организма не е завършил своето развитие, дори тийн годините се водят за години на бурно развитие и растеж, и бушуващи хормони. Та затова се смята, че точно този момент не е подходящ тялото да се обременява с допълнителна тежест и хормоните да се разбъркат още повече, и евентуално, че тялото не е готово да износи една бременност. НО примери за успешни и безпроблемни бременности на деца под 18 има много

Това е физическата страна на въпроса. За психическата страна, която според мен е по-важната е ,че децата (да, наблягам на думата деца, защото това са деца, не само според мен, но и според закона) не се подготвени за тази крачка. Не отричам, че има много отговорни и умни деца на тази възраст, но те още не се са сбъскали с истинските трудности на живота като работа, реализация, самостоятелен живот и т.н. И все пак си мисля, че един отговорен човек не би го допуснал.

Като заключение искам да кажа, че за всяко правило си има изключения и аз не съдя или обвинявам никого, просто това е моето мнение.
Към авторката: надявам се добре да е обмислила нещата и да се опита да се подготви възможно най-добре за предстоящето изпитание/щастие  Wink

# 27
  • Мнения: 465
Аз бих казала на 16 значи неплатежоспособна - ако таткото изкарва добри пари и може (иска) да гледа семейство Ок  Peace Иначе е безотговорно да се вземат такива решения без съгласието на родителите... все пак те ще плащат за отглеждането на това дете..
Това е и моето мнение по темата - не може да се изисква от родителите единствено благословия и финансова подкрепа.  Peace

# 28
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Благодаря на всички с положително изказаните мнения за тяхното разбиране!  Hug

Имам няколко въпроса към авторката на темата. Просто съм любопитна за отговорите.
1. Искам да те попитам как реагираха родителите ти, за това, че си бременна? А на бащата на детето?
2. А училище? Мислиш ли, че няма за в бъдеще да ти трябва образование? Работа няма за вишисти, а пък за такива без средно дори...
3. Финанси. На колко години е бащата? Той ще работи ли да ви издържа?

Детето е голяма отговорност. Не е само да го родиш. Това са грижи, средства, възпитание...
4. Можеш да му го дадеш?

И като епилог: В предвид станалото вече имаш моята подкрепа за съвет и помощ. Hug Жал ми е, че вместо да се радваш на най-хубавите си години се нагърбваш с голяма отговорност. Дано се справиш! Simple Smile Аз - на твоите години не бих могла Wink


# 29
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Мисля, че авторката отдавна се отказа да пише в тая тема.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт