''Криете" ли се когато сте в скайп или фейсбук?

  • 12 142
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 630
И какъв е смисъла от това?Не мога да схвана нещо,защо се прави?имам хора в листата,които вечно имат забранен знак(а като знам колко са заети #Crazy.Във фейса пък са винаги офлайн,въпреки че са на линия.Аз винаги съм си на линия(когато компа е включен де).

# 1
  • София
  • Мнения: 7 997
ФБ не ползвам. Случвало се е да съм офлайн, ако искам да говоря с някой конкретно, а през това време и други хора напират да пишат.

# 2
  • Мнения: 2 229
Винаги съм офлайн във фб чат, защото самият чат ме дразни там, ужасен е, а в скайп съм away или invisible. Като съм онлайн ми пишат прекалено много хора, а компютърът ми е включен постоянно, когато съм у нас, дори да не съм на него и става лудница.
DND е удобно, като гледаш филм или си правиш нещо друго, и не искаш да ти изскачат разни прозорци и съобщения, какво странно има?

# 3
  • Мнения: 4 275
По-добре да съм офлайн, отколкото да ми пишат и да не им отговоря. Случвало ми се е да си пусна чата във ФБ за малко и ми се накачулят 5-6 човека. Ми нямам време за губене.

# 4
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 266
Винаги и навсякъде съм офлайн. Не обичам да си губя времето в празни приказки. Който ме търси, ще ме намери.

# 5
  • Мнения: 5 370
Аз във фейс не знам май как се прави офлайн, в скайп рядко, ако не искам да ми се накачулват, то просто не се включвам ИН. Все пак, има и други начини за комуникация.

# 6
  • Мнения: 1
В скайп съм винаги "Do not disturb" поради редица причини... като съм на компютъра и върва нещо или гледам филм не обичам да ми искачат все известия от рода на еди кой си е онлайн и т.н., а от друга страна компютърът ми е постояно включен и не винаги съм пред него и нямам възможност да отговарям ако някой ме търси... а колкото до фейсбук, там не се задържам много

# 7
  • Мнения: 6 997
Почти никога не съм скрита. Дразня се, особено в скайп  Crazy
Може би защото самата аз си пиша с точно 5 човека в скайп и не ми се накачулват много...

# 8
  • Мнения: 2 865
Не се крия, обаче и абонатите са малко. Но ако имам нещо важно пиша на абоната независимо дали е оф или он, така или иначе си получава съобщението някога и когато може отговаря.

# 9
  • Мнения: 4 965
Не се крия, обаче и абонатите са малко. Но ако имам нещо важно пиша на абоната независимо дали е оф или он, така или иначе си получава съобщението някога и когато може отговаря.

Това важи и за мен. Няма смисъл да се крия, защото абонатите в листите ми са подбрани хора на 99% и дори и да не успея да им отговоря не правят драми. Дори във ФБ се водя на линия цял ден, просто защото държа страницата отворена, но сигурно сумарно за 24 ч. му обръщам внимание не повече от 15-20 мин. Скайп ползвам изключително рядко - веднъж на няколко месеца.

# 10
  • Мнения: 28
В skype  винаги съм DND. Дразнят ме изкачащите прозорци.
Това, че съм DND не пречи на абонатите да ми пишат. Отговарям, когато мога и няма драми.

# 11
  • Мнения: 305
Имам в скайпа една леля, която щом види, че съм онлайн почва да дрънчи  Mr. Green
Много досадна особа. Поради тази причина напоследък все съм "инкогнито".
Е, понякога се пускам смело онлайн, ама това е само от благоприличие, че почва да звъни по телефона и да пита що ме няма на скайпа  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 15 481
В skype  винаги съм DND. Дразнят ме изкачащите прозорци.
Това, че съм DND не пречи на абонатите да ми пишат. Отговарям, когато мога и няма драми.

Тези прозорчета могат да не изскачат,ако си го оправиш от настройките.

# 13
  • Мнения: X
В скайп не се крия, а във ФБ отдавна ме няма.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Фейсбук не ползвам.
Скайп все по-рядко.
Скрита съм, защото не искам всеки да ме занимава. Отговарям, когато мога и на който реша.

п.п. А на теб лично това какво ти пречи  Thinking Нека всеки преценя и решава за себе си какво да прави  Mr. Green

# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не се крия, нито тук, нито в скайп, фейсбук нямам.
Скайп ми е една връзка, постоянно ми е включен, никой не ме притеснява с празни приказки, не се дразня на едно "здрасти, как си".
Не следя и абонатите си крият ли се или не.

# 16
  • Мнения: 56
Абе те хората тук, във форума се крият, ти си седнала да се чудиш защо се криели във фейсбук или скайпа. Явно има потайни хора които обичат да се крият.
Тук е ясно защо се крият хората,споделят неща,понякога доста лични,които не искат всеки да знае.Търсят понякога помощ,съвет.За малкия град,ако знаят кой е ще бъде тема номер едно да го дъвчат.В скайп и във фейса имам точно толкова хора,с колкото ми е приятно да общувам.Нямам приятелство с всеки появил се на хоризонта/за фейса говоря/Ама този бил приятел на този или онзи,няма такъв филм,пък бил той най великия,най готиния или най незнам какъв си.Нека да бъде,но в моя списък няма да виси,като бройка.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Абе те хората тук, във форума се крият, ти си седнала да се чудиш защо се криели във фейсбук или скайпа. Явно има потайни хора които обичат да се крият.
Тук е ясно защо се крият хората,споделят неща,понякога доста лични,които не искат всеки да знае....
Май не си разбрала как точно тук се крият.
Обърни внимание в горния десен ъгъл на темата, кои я четат - има и скрити, има и никове. Сега например се вижда при мен така: katinaF, Лилянa (+ 2 Скрит/и) и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
В скайп често съм инкогнито, поради факта, че ак осъм онлайн и с моята дъщеря до мен, мога да напиша точно 5 "приказки" с един човек, а те ми наизскачат повече от един и затов апредпочитам тази опция.Все пак щом я има, значи все някой трябва да я позлва Simple Smile))
А във фейсбуук не знам как бих могла да се скрия Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 199
Не не се крия.

# 20
  • Мнения: 6 997
Tова с лелята, дето звъни, ми припомни защо аз дълго време не исках скайп.
Свекърва ми аха да ме видеше онлайн и звънеше да ми говори глупости по един час, а по телефона за 1 минута всичко ми казваше Confused Значи като се плаща, може да я даваме накратичко, като не се плаща, можем да хабим хорското време.  Crazy От тогава забраних на всички да ми звънят и само чатя в скайпа. Ако някой звънне, затварям му. Само с бившия ми приятел съм водила разговор, ако искам да му покажа нещо на камерата.

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
не.
В скайп червения знак го слагат най-вече да не им изкачат прозорци докато си правят нещо друго ...

# 22
  • Мнения: 1 252
Понякога. Имам дни , в които не ми се говори с никой. В такива дни и по телефона съм много лаконична.

# 23
  • Мнения: 64
Разбира  се,  че се  крия. Не  искам да  общувам с  10  човека  едновременно.  Whistling
Един по  един.  Joy

# 24
  • София
  • Мнения: 23 102
Не ползвам скайп. Нямам време за него, имам си телефон за приказки.
Във фейса не ми се налага да се крия, понеже никой не се е залетял да си чати с мен  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 4 555
Не се крия, но всички знаят, че не отговарям в реално време.
Преди години изключително много се дразнех, ако някой очакваше да му отговоря веднага, но вече ги научих и просто питат "Тук ли си?". Ако не отговоря, не ме занимават.

# 26
  • Мнения: 852
В скайп винаги съм на "отсъстващ" или "отпочиващ", във ФБ почти винаги когато влизам съм "скрита". Мен също ме дразни чата във фейса.

# 27
  • Мнения: 593
Да, "крия се". Понякога даже съм Invisible.
Компютърът ми е изключен само, когато спя и не мога да съм нон-стоп на разположение.
Вкъщи имам и работа за вършене. Понякога излизам за 15 минути до магазина, през това време ако съм Available, някой ми пише и после се сърди, че не съм отговорила.

# 28
  • Мнения: 198
Различно. Рядко стоя invisible в скайп - нямам необходимост. Когато съм онлайн и съм в офиса си слагам DND, за да не ми изскачат прозорци, а ако някой ми е писал просто да виждам колелцето. Много често слагам и away - когато не ми се приказва много - така показвам, че ако някой ми пише, ще прочета, но може би няма да видя веднага и едва ли веднага ще отговоря. Имам скайп и на телефона, там е пуснат почти постоянно и също е away. Фейсбук чата е супер гаден и не го пускам почти.
Не знам защо но мразя да говоря по скайп и никога не го правя, ползвам само чат. Мога да си лафя с часове по телефона, но по скайп ненавиждам.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 481
   В скайпа и фейсбука не се крия, тук съм скрита.

# 30
  • Мнения: 6 997
Какви прозорци ви изскачат? На мен нищо не ми изскача? Thinking

# 31
  • София
  • Мнения: 7 997
А само в нашия офис ли е корпоративна практика да се ползва скайп? Когато отидох да работя там, заедно с новия комп, инсталираха и скайп. Идеята е колегите от различните офиси да комуникират по скайп, вместо по телефон.

# 32
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не само. Дори връзката ми с някои контрагенти е по скайп - запитвания за наличности, уточнения, заявки... Официалните запитвания по имейл или факс са си съвсем отделно, наред с тях има подробности, за които ми трябва и друг род комуникация.

# 33
  • Мнения: 56
Абе те хората тук, във форума се крият, ти си седнала да се чудиш защо се криели във фейсбук или скайпа. Явно има потайни хора които обичат да се крият.
Тук е ясно защо се крият хората,споделят неща,понякога доста лични,които не искат всеки да знае....
Май не си разбрала как точно тук се крият.
Обърни внимание в горния десен ъгъл на темата, кои я четат - има и скрити, има и никове. Сега например се вижда при мен така: katinaF, Лилянa (+ 2 Скрит/и) и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

С риск да стана досадна да отговоря,за частта,която се отнася за мен.Много добре знам,къде да гледам,ако това ме интересува и как аз да се скрия..Тук, ако искаш си пишеш името,ако искаш си пишеш ник напр.да не се обиди някой,"potrebitelsko ime".Точно така беше и ми беше много чудно,ама от къде е,колко е голяма,мъж ли е,жена ли остава скрито?
Във фейса за да те намерят всички или почти са със собствените си имена.
Така мисля аз и повече няма да коментирам.Всеки решава сам за себе си.

# 34
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Фейсбук нямам.
Списъка в скайпа ми е само с хора, които наистина ценя./Не се крия/.
Тук съм скрита. По обясними причини. Peace

# 35
  • Мнения: 56
Фейсбук нямам.
Списъка в скайпа ми е само с хора, които наистина ценя./Не се крия/.
Тук съм скрита. По обясними причини. Peace

Това е.Кратко и ясно.

# 36
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Все си мислех, че само аз съм изостанала и нямам фейсбук. Пък то не било така.
 В скайп не се крия.
 Мисля, че и тук не съм скрита. Името ми не е достатъчно прикрито./само фамилията, де/.

# 37
  • Мнения: 9 451
Крия се и още как. LaughingНе правя нищо нередно,просто наглостта на някои хора минава всякакви граници.

# 38
  • Мнения: 796
Фейса го ползвам все по-рядко. Там съм скрита, защото чата е ужасяващ, а и защото има прекалено много хора, които могат да досаждат.  И аз като Карма135 на скайпа си имам само хора, които ценя  и там не се крия Simple Smile

# 39
  • Мнения: 14 133
Фейса го ползвам рядко.
В скайпа не се крия, защото е известен само на хора, които аз желая.
Тук, във форума, също не се крия.

# 40
  • Мнения: 56
Фейса го ползвам рядко.
В скайпа не се крия, защото е известен само на хора, които аз желая.
Тук, във форума, също не се крия.
Не съм съгласна.Това,че се вижда,че сте скрит или на линия,не означава,че не се криете.Ако сте със собствените си имена,тогава да.Има и такива хора.Но колко хора знаят,кой стои зад milined или veronika70,например?Това за мен си е чиста проба,криене.

# 41
  • Мнения: 175
(...) просто наглостта на някои хора минава всякакви граници.
ooooh! И аз се крия, където и когато имам възможност. Уморява ме постоянната показност.  Simple Smile Ако случаят е наистина спешен, ще ме намерят - има начини.

По повод цитираното - полудявам, когато в скайп ми се включи контакт, който е колкото досаден, толкова и важен (за работата). Естествено, след като съм "скрита", или съм влязла за кратко, или просто нямам желание да общувам с кого да е в него момент. Някои явно не споделят такава логика. И най-странно ми е, че въпросният почти не пропуска при всяко мое влизане в скайп да заяви присъствие... Дали следи кога ще получа стари съобщения, що ли, не знам, но подивявам. След първите няколко такива включвания, опитах да обясня, че отношенията ни се изчерпват със съвместната ни работа и е редно да уважаваме личното време и пространство на другите... След като видях, че отсрещната страна ни приема, ни предава, просто се отказах от последващи опити да превъзпитам момъка. Не е възможно да го блокирам и затова сега си изживявам моментите на лудост. bowuu Tired

# 42
  • Мнения: 28
Вие  с коя версия на скайп сте?
Аз си стоя с една стара  - където ако си DND излиза едно синьо флагче на иконката.
С новата не можах да свикна - много шарена и неприятна.

# 43
  • София
  • Мнения: 15 481
Вие  с коя версия на скайп сте?
Аз си стоя с една стара  - където ако си DND излиза едно синьо флагче на иконката.
С новата не можах да свикна - много шарена и неприятна.

С най-новата съм, но на мен пък ми липсват тапетите, и ми е безцветна.Още ме шокират разни неприятни изненади.Прозорците се отварят и затварят когато си пожелаят, даже докато пиша.

# 44
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
скрита съм, защото никога не позлвам имена ,стар навик от  на4алото на  нета! ина4е дори съм на скайпване нон стоп на единия скайп , на другия за сериозни разговори с приятели! фб ми онлайн нон стоп, тук съм покрита, ама то и то в на4алото си правих настройките с покритието! аз не харесвам новите версии на скайп! след 3.8 нищо не ме кефи и не ми върши работа!

# 45
  • Мнения: 931
В скайпа често съм скрита защото най-често го ползвам за да поговоря с някой конкретно. Мобилният ми телефон е почти винаги с изкючен звук - общо взето съм малко необщителна май Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 7 097
Във ФБ не се крия, може би защото и не се задържам дълго. Скайп включвам само в работата си и съм инвизибъл, когато съм много заета - така го ползвам само служебно с колегите и не губя време в чатове и обяснения защо не мога да пиша в момента.

# 47
  • Мнения: 521
Винаги съм скрита Sunglasses

# 48
  • Мнения: X
"Крия" се и във фейсбук, и във форума, и в скайп (там невинаги, ако не съм скрита, съм away).

# 49
  • UK
  • Мнения: 3 959
Във Фейсбук не се крия, но там и почти никой не ми пише, аз също не харесвам чата там. В Скайп съм онлайн когато съм онлайн, отсъстващ, когато ще се появя след няколко минути, недостъпен - когато няма да ме има час-два. Офлайн, ако ще липсвам повече. Нямам кой знае колко досадни хора, които да ми пишат, ако пишат, отговарям, когато съм в настроение, ако искат да се сърдят. Много обичам като ми каже някой "Искам 100% от вниманието ти", тогава започвам да му отговарям още по рядко. В МСН също съм онлайн, но там съм го оставила да става Зает когато ме няма известно време, докато в Скайп си седя онлайн. Наскоро ме светнаха за прекрасната функция "Показвай се офлайн за този човек" в МСН, и я ползвам за един досадник, с когото не желая да контактувам. Иска ми се и Скайп да имаше такава функция. Simple Smile

Тук съм скрита, защото ника ми заема цял ред. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 674
Е, що не го разкараш този човек.

# 51
  • UK
  • Мнения: 3 959
Щото е добронамерен и се опитва да е мил и тн, но мен точно това ме дразни. Всички, за което говори, е колко съм прекрасна и невероятна и изумителна, а аз не съм нито едно от тези неща. Неудобно ми е и не ми е приятно. Ако водеше нормален разговор, нямаше да ме притеснява, но той държи да сме най добри приятели и това ме дразни, познавам го от няколко дни.

# 52
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...Но колко хора знаят,кой стои зад milined или veronika70,например?...
Понякога не е много трудно да се разбере кой стои зад ника. Т.е. искам да кажа, че промяната на действителното име с ник не е достатъчно за да останеш анонимен.
Все още бъркаш скрит ник и анонимност.

А по повод нахалството в скайп например, няма как да разберат абонатите ми, че понякога не мога да отговоря или че съм заета, ако се крия. Като не им отговоря веднага или ако им кажа - сега не е удобно, всички ме разбират. Освен това и лесно се разбира, кога някои нарочно са отсъстващи или инкогнито.

# 53
  • Мнения: 477
Не се "крия".Когато съм заета просто не пиша и съответно човекът отсреща се сеща, че ще получи отговор, но по-късно.А и какъв е смисълът да се крия, когато не желая да контактувам с някои от скайп или фейс, просто не го правя или въобще не влизам там.

# 54
  • Мнения: 2 229
А само в нашия офис ли е корпоративна практика да се ползва скайп? Когато отидох да работя там, заедно с новия комп, инсталираха и скайп. Идеята е колегите от различните офиси да комуникират по скайп, вместо по телефон.


При нас имаме такава програма, но не скайп и можеш да чатиш само с колеги.

# 55
  • Мнения: 4 965
Хммм, а за какво го ползвате точно този скайп?
Аз не обичам да чатя и не го правя. По скайп май единствено с една братовчедка в чужбина и с една леля в друга чужбина си говорим /без пари/. С другите - по телефона. В листата в скайпа май нямам повече от 10-тина абонати /като включват майка ми, баща ми, мъжа ми, лелите ми, малка част от братовчедите ми и 1-2 приятелки/. И да го включа, повече от 5 мин. не ми е интересен /5 мин. на 2-3 месеца ми е направо рекорд/.

# 56
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хммм, а за какво го ползвате точно този скайп?
....
Много често, мнго повече от говоренето и писането, го ползвам за обмен на файлове - снимки, музика, линкове, документи, малки програмки и т.н.

# 57
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами аз обичам да чатя и го правя, съответно ползвам Скайп. Simple Smile Видеото на МСНа обаче е по готино, понеже прозорчето с теб е точно толкова голямо, колкото това с човека, с когото говориш, Може да се виждаш как изглеждаш. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 4 965
Хммм, а за какво го ползвате точно този скайп?
....
Много често, мнго повече от говоренето и писането, го ползвам за обмен на файлове - снимки, музика, линкове, документи, малки програмки и т.н.

Ясно. Аз това не го правя. По служебни въпроси си ползвам служебната поща за подобен обмен. За лични цели направо си дърпам нещата от нета. Или качвам подбрани неща /снимки/ в моя ФБ - заключени само за приятели.

Мърморанке, МСН-а и подобни не ги ползвам от пубертета. Mr. Green

# 59
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ами то няма голяма разлика МСН ли е или Скайп. Simple Smile Просто Скайп тук е по популярен. Simple Smile В Щатите не е. Simple Smile

# 60
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
И аз  Grinning

# 61
  • Мнения: 10 547
Не, не се крия, не намирам смисъл. Така и така отговарям, когато искам, независимо какъв е статусът ми.  Simple Smile

# 62
  • Мнения: 2 052
Възползвам се от посочените функции, но далеч не го приемам като "криене".
За мен са виртуален еквивалент на слънчевите очила - пазят ме от too much of a good thing, както и позволяват на погледа ми да шари без да подхранва чуждото въображение.

# 63
  • София
  • Мнения: 7 097
Освен това и лесно се разбира, кога някои нарочно са отсъстващи или инкогнито.

Как?

Както вече писах, при нас също е практика скайпът да се ползва и служебно. Иначе го ползвам за чат - когато съм по-свободна се е случвало да чатя по цял ден. Има хора, с които си пиша всеки ден, с часове понякога. Обичам да го правя, не ми пречи да чаткам по клавиатурата и по-дълго време  Laughing

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като им пишеш и ти отговорят веднага или те ти пишат  в такова състояние. Аз съответно си правя извод за тези хора, че се крият или че са перманентно отсъстващи.
Няма някакъв трик, ако това си си помислила. Може би през профила на абоната, който виждаш извън линия, когато застанеш с мишката на снимката му, показва кога е бил на линия последно, ако времето съвпада с текущото, значи е на линия, но се е скрил. Това обаче не съм сигурна дали действа, но може да се пробва, ако накараш някой да се скрие.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 603
Когато съм в скайп не се крия.
Фейсбук не ползвам.
Честно казано, не разбирам криещите се, нито пък схващам какъв е смисълът. Ако ти се говори - пускаш, ако не - offf и готово. 

# 66
  • Провинция
  • Мнения: 509
А във ФБ как да си променя статуса на Оф-лайн?И всеки път  ли трябва да го сменям или веднъж настроен на офф си остава така,докато не го сменя.Не зависимо колко пъти влизам и излизам от ФБ?

# 67
  • софия
  • Мнения: 2 543
Който ме търси ме намира. Фейсбук за нищо не виждам , че може да ми послужи, а скайпа от време на време ми е полезен.

# 68
  • Мнения: 56
Като им пишеш и ти отговорят веднага или те ти пишат  в такова състояние. Аз съответно си правя извод за тези хора, че се крият или че са перманентно отсъстващи.
Няма някакъв трик, ако това си си помислила. Може би през профила на абоната, който виждаш извън линия, когато застанеш с мишката на снимката му, показва кога е бил на линия последно, ако времето съвпада с текущото, значи е на линия, но се е скрил. Това обаче не съм сигурна дали действа, но може да се пробва, ако накараш някой да се скрие.




Не точно върху снимката,а върху статуса и се виждат две неща,кога сте си писали и кога той е бил или е на линия.
Като се замисли човек,доста изводи може да си направи,нали.
Благодаря,че сподели.Това ми беше убягнало.

Общи условия

Активация на акаунт