Отговори
# 705
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
защото после се биели някакви други комбинирани или нещо токова каза

# 706
  • София
  • Мнения: 4 560
Може би е имала предвид тази ваксина за хепатит А - тя с е разделение по възрасти и има за деца на възраст от 12 месеца до 15 години включително.
http://www.vaksini.bg/1/view.html

Комбинираните ваксини са за хепатит А и Б.
Мъниците си имат за Б, тя е от задължителните. И затова не виждам смисъл да слагам комбинирана. Аз лично сложих на Лора само за А, даже предния месец направихме и 2-рия прием.
И на малкия ще сложа, след като приключим с ваксините от имунизационни календар.

# 707
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета Simple Smile!

_Dana_, радвам се, че се появи! Знаех си, че сте добре, но сигурно си била заета Hug.

Tommelise, браво, че ще ти преизчислят успеха!
За миенето на зъбките - който смята, че е рано, нещо нищо не разбира май Rolling Eyes. Друга работа, че понякога е трудна задача - на Дара отначало й беше интересно, сега много-много не ми дава, а честно казано и аз забравям често. Все още ползваме и ние четка, която се слага на пръста. Паста пробвах само един път, намръщи се. Тази, която взех, е без флуорид.

Мъниче, аз още не съм й въвела никакви цитруси. Няма никаква причина, просто съм въвеждала други неща напоследък. А и наистина през зимата ще се хапват доста портокали, така че не бързам.

За живеенето с родители - не става на днешно време, дори и моите родители да са. Просто такава мисъл ме плаши ужасно (в случай, че се наложи де, ако се приберем примерно), дори и за няколко месеца. Сега баща ми е тук, но само за месец, след това майка ми за малко повече, но януари ще дойде свекър ми отново за 6 месеца. Това наистина си е прекалено дълго време за живеене под един покрив, неминуемо се появяват търкания, но няма как - налагат се компромиси понякога, особено пък сега, заради детето.

iv4i_79, ще излязат зъбките, за какво се притесняваш! Съвсем си е в нормалните граници, ако изобщо има такива - при положение, че човек без зъби няма.

За ходенето - Дара последните дни стана много по-стабилна и не иска вече много да пълзи. Иначе добре си пада. Но навън не съм я пускала много, а и нея не й стискаше Simple Smile.

beb4o_fb, как точно се получи махането на памперса с баткото? И аз не бързам да се "тренираме".

Да ви питам - как сте със смяната на памперсите? Дара въобще не иска да стои мирно и става все по-голяма борба. То са маймунджулъци, то са циркове, и пак.. Дядо й докато свикне, ще дойде време да си ходи Laughing.

Лелее, а днес каква новина научих в работата - няколко часа ми трябваха, за да я смеля Simple Smile - една колежка мексиканка роди близначки в края на май и сега пак бременна Shocked (около седма седмица)! Пет минути я питах дали не се бъзика нещо Laughing. Леле тия латиноси... ама нали са католици и даже предпазване май им е забранено (не че някои не се предпазват все пак). И аз пък много "тактично" я попитах дали е планирано Mr. Green, после като се сетех, на мен си се смеех Simple Smile. Болницата, в която родих, е католическа (не съм я избирала аз, просто моята лекарка там израждаше). Та една друга моя колежка мексиканка беше искала там да роди третото си дете, но искаше да си върже и тръбите направо със секциото. Обаче трябваше да го направи в друга болница, защото католиците не разрешават Crazy.

# 708
  • Мнения: 1 311
Добро утро! Мили  мами искам да ви попитам за този ИЗОПРИНОЗИН - сироп  давали ли сте го. Изписаха ни го вчера защото малката непрекъснато хваща вирус след вирус. През 2-3 дни сме с температура, минахме и през разстройство и повръщане, абе всички екстри му кажи. Вече съм много притеснена  Cry   Сиропа действал на имунната система и организма по-лесно се справял с вирусните инфекции.
То верно че ни излизат зъби и може би затова така лесно си прихваща тия гадни вируси, ама за 1 месец вече три антибиотика изпихме и все същото. Малко гаднички неща прочетох за този препарат в нета та съм в голяма чуденка  newsm78....

# 709
  • у нас
  • Мнения: 1 870
3 аб Shocked
вашата педи да не би от вратата да ви връчва рецептата с аб newsm78
иначе за изопренозина нямам наблюдение при деца- при възрастни върши добра работа Peace

Люляк- тая твоя колежка Laughing дупИ да и е яко Laughing

# 710
  • София
  • Мнения: 1 869
Добро утро. gerinceto, аз съм давала на баткото изопринозин таблетки - казват, че действа доста добре, но се пие по схема продължително време, не помня колко. Не мога да кажа какъв е ефектът, таблетките бяха горчиви, стриваха се на прах и трудно ги "пробутвах", но нашата педиатърка твърди, че при сина й резултатът бил прекрасен.  Люляк, аз баткото го тренирах от около 11-месечен и си акаше в гърнето. Просто няколко пъти му казвахме какво се прави там, изчакахме го да се изпишка няколко пъти в гърнето и просто махнах памперса. Навън го питах често дали му се ходи до тоалетна и ако ми отказваше след определен период просто го водех до тоалетната и си вършеше работата там. Интересното е, че в момента, в който му махнах памперса през деня сутрин, след сън, памперсът му беше също сух и така махнахме и нощния. Имали сме много малко инциденти.

# 711
  • Мнения: 1 311
Tommelise ами след прегледа винаги казва че гърлото и е много червено и предната нощ е била с Т над 39 градуса. Първо ни изписва Оскилококцинум, но като видя че не минава от него тогава ни изписва АБ. Незнам и аз вече. Много съм против АБ и това че ги давам на детето си ме боли ужасно. Но ме е страх от гърлото да не се получи усложнение, знам ли и аз  ooooh!
beb4o_fb  и ние ще го пием по схема, общо 20 дни като първите 10 дни ще пием 2х5 мл, а следващите 10 дни веднъж на ден по 5 мл.

# 712
  • у нас
  • Мнения: 1 870
такава Т си изисва аб, особено с др. симптоми... най вероятно тогава не подбира подходящия... Confused

# 713
  • Мнения: 214
Добро утро от мен Simple Smile
Отдавна не съм писала ама попрочитам малко Simple Smile
Димитър е с баба си наразходка, аз вече съм отпуск и сега е голяма веселба у дома
вече гоним 12кила, не иска нищо друго освен да върви и даже бяга Simple Smile
поздрави на всички

пак ще пиша  Hug

# 714
  • София
  • Мнения: 1 067
леле Люляче, тази твоя колежка ... не и завиждам!

Колкото до памперса... и ние трудно го слагаме. Да не говоря,че два дни под ред издебваше като я сложа за сутрешния съм в леглото, разкопчава си бодито и изхвърля памперса... а аз като чуя че се е е умълчала и заспала, тя вече стабилно е напишкала леглото. После следва будене, сменяне на протектори, чаршафи...

И да се оплача, регистрираме първо боледуване на Роничка. Вероятно е вирус, покрай зъбите, но има два реда сополи, Т над 39 и не спира да плаче. Това от вчера на обед. Сега е по-добре, но е някакъв кошмар със сополите, тя не е имала до сега, чуди се какво става и не дава нито да ги бърша, нито да ги смуча с помпата, да не говорим за капкомер със сребърна вода. Трява поне двама да сме да я борим.    

Ще я водя следобед да я види педиатърката, но... как ще се справя сама, ако се налага лекарство, бедна ми е фантазията.

# 715
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
gerinceto нашето педи много използва ИЗОПРИНОЗИН само че хапчета и аз съм го давала и добре ни понася

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 1 563
gerinceto   и аз съм давала ИЗОПРИНОЗИН на хапчета на Алекс още на около 7 месеца като беше. Понесе му нормално и оздравя много бързо!

# 717
  • Мнения: 184
Ивчи, сетих се аз да го кача на един обърнат леген до тоал. чиния, но той не беше никак стабилен доскоро. Нали двигателно беше доста назад с материала Rolling Eyes Мерси за идеята:)
Веси, в голяма чуденка съм и аз с това неядене на моя синковец:( Той точно на РД се беше одрискал здраво и отслабна доста. Оттогава стои на същия хал и се чудя вече какво да правя Tired
Зъбките, цели 4 и 1/2 на брой забравям да мия. Иначе купих една мини-четчица и паста за зъби. В началото беше голям хит, беше му интересно, харесваше му. Но после му омръзна и започна да се дърпа...
Болничките да оздравяват бързичко! Praynig

# 718
  • Мнения: 1 311
Добър ден! Да кажа само че като че ли наистина действа този Изопринозин   Rolling Eyes Хремата на малката почти спря, виждам я че наистина е по-добре. Неискам да правя прогнози, че малко ме е страх, но дано нямаме вече проблеми че от 1 месец незнам къде се намирам. То и детето се чувства вече изморено, нито се е наспала, нито се е наяла както трябва. С това будене всяка нощ заради гадната Т цялото семейство сме изтощени.
Чудя се защо след като има Изопринозин на сироп са ви изписвали тези горчиви хапчета. Той е много сладък и го давам разреден малко с чай или вода и се приема много добре. Казвам и че е сок и тя си го пие.
Днес май ще е последния слънчев ден  Sad  Трябва да го използваме максимално. Хубав ден на всички!

# 719
  • Мнения: 148
Да се включа и аз по въпроса с Изопринозина - много съм доволна. Моето момче го е пил два пъти досега и сме се разминавали без АБ  Grinning  Дори преди една седмица ни се появиха сополи (прехвана ни от братовчедите вероятно) и се оправихме само с него и с физиологичен разтвор! Това, което знам за него е, че е имуностимулант. Доскоро се предлагаше само на хапчета, но от около няколко месеца вече и на сироп  Peace

Общи условия

Активация на акаунт