Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Ивчи, точно за това говорихме в събота на протеста - за съжаление, вдигат само минималната РЗ, а сумата за отглеждане на дете до 2 годишна възраст остава 240 лева.
Дано аз да не съм разбрала правилно, но навсякъде това се коментираше.

Ще се поразровя, ако мога да намеря нещо по въпроса...


За съжаление праилно си разбрала. Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 3 637
Момичета мисля че ще е 270лв,моята зълва каза че е взела 270 вчера  newsm78,невярвам да ме е излъгала! Rolling Eyes

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
"С повишаването на МРЗ ще нараснат сумите за майчинство, ползвано за отглеждане на дете до 2-годишна възраст и ще станат 270 лева месечно. За целта ще трябва да се направят нормативни промени и в Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване, тъй като обезщетението за отглеждане на дете до 2 години не е пряко обвързано с МРЗ."

"Чл. 11. Определя се за 2011 г. размер на паричното обезщетение за отглеждане на малко дете по чл. 53, ал. 1 и 2 от Кодекса за социално осигуряване - 240 лв. " - въпросните нормативни промени не са предложени, камо ли - приети Sad

# 693
  • Варна
  • Мнения: 2 073
И осен  всичко останало сме почти на края на финансовата година. Така че тези 270 лв., евентуално биха влезнали в действие след съответните законови промени от 01.07.2012, нада ли ще е по-рано.
Даниелка, да не се объркала зълва ти? Друго да са ѝ плаща ли? Или да има два различни превода? Сигурна ли е, че превода от НОИ е за тези пари?

# 694
  • Мнения: 282
моя близка приятелка има дете на година и половина. сега я питах. 240лв е взела. Не е прието увеличение на майчинството...

# 695
  • Мнения: 2 256
здравейте! и аз да се изкажа по темите за зъбите, яденето, раните и другите важни въпроси  Laughing. Обзаведени сме от поне месец с четка и паста на Веледа, но все забравям да ги ползваме! Най-добре е на детето да се покаже как се прави, а то да имитира. Ние така направихме, и Николета много се радва на миенето на зъбите. Само че майка й е разсеяна, и все пропускам миенето....

Относно яденето, напоследък детето прояде и заглади косъма! Сега пък се плаша да не надебелее, то угодия на вечно безпокойната майка няма... Mr. Green И като направя ретроспекция, може би е трябвало да я кърмя повече, вместо да очаквам да яде човешка храна, когато тя не искаше. Може би сега й е дошло времето...Но каквото било, било, нали още си я кърмя....Така че, vesi_evi, дай време на детето, и не се ядосвай. Ти и без това приемаш нещата много спокойно, сигурно просто си в някакъв временен момент на униние!

По отношение на ходенето и падането, Николета е много стабилна, вкъщи съм я пуснала навсякъде. Слиза и се качва от легла и дивани, учи се да изкачва стълби, горе-долу успешно. Навън пада много повече, защото обстановката й е непозната. Преди няколко дни падна по нос, защото ръцете й бяха заети с кестени. Няколко дни ходи ожулена и с кафява коричка на върха на носа!

През уикенда я оставихме за пръв път цял ден с баба й и дядо й, а ние отидохме да покатерим. Бяха се справили много добре, и да ви кажа, така се живее! Толкова ми липсва свободата от едно време. Добре, че с порастването става по-лесно. Тази година съм се заканила да ходим и на ски. Засега обаче се радвам на топлото време, и май най-добре да приключвам, и да се мятаме на количката!

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Ние пък навсякъде си ходим с дребния Simple Smile
Единствено спонтанността от едно време ни липсва - много по-трудно се организира пътуване до някъде (разбирайте - накъдето ти видят очите) с бебе/малко дете Mr. Green
Само още малко да поотхвръкне и възобновяваме екскурзиите из родината Mr. Green ...Финансовата част е също от значение, понеже сега с 240 лева нещо не ми се връзва обикалянето по музеи и хотели newsm78

# 697
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Рая от следобяда пак ми е с повръщане Cry какво става- къв е тоя вирус че и повтаря ooooh!
дано да не е повторение, а инцидентно от храна Praynig няма Т, за сега...
направо ще се побъркам...

# 698
  • Мнения: 574
Здравейте,

Tommelise, и двете заглавия са много хубави.
Зъбите, мием отдавна, и аз съм взела - Ненедент, много съм доволна. Но започнах да забравям, в началото всеки ден му ги миех преди лягане.
За майчинството - започнах работа веднага, когато ми изтече първата година, така че, не мога да кажа, но бях сигурна, че ще е 270лв. Много неприятно е това, че ще е само 240лв, не че разликата е голяма, но все пак е нещо. Искахме да го прехвърлим на свекървата. Съкратиха я сега от този месец и мислехме този вариянт.
За живеенето с родители, досега все сами сме живели и понякога ми се е искало да има кой да ни помага от време на време, но за съжаление или за радост, се виждаме по празници за кратко, само тогава успяваме да се наспим и починем откакто се е родил Влади. Не се оплаквам, не сме се преуморили.
Владко започна много да се отпуска да ходи, в неделя ще правим прощапулник. Май ще взема да купя и йодасепт, да има в количката.
Да, кофти вирус, в къщи засега само Влади го пропусна, но се знае до кога, дано да му размине.
Лека и спокойна нощ на всички.

# 699
  • София
  • Мнения: 1 869
Добро утро! Рали, как е Рая? Надявам се, че не ви повтаря вирусът. Бяхте писали за бибероните - баткото си беше другарче с "бобо" дълго време, една вечер отиде до тоалетна и си изпусна биберона в тоалетната и й каза "чао". Нямах резервна, бях сама и не знам какво щеше да стане ако се беше затръскал за нова. Памперса също го махнахме за няма и една седмица - беше на 2 г.  и 1  месец.

# 700
  • у нас
  • Мнения: 1 870
остана си с 5 повръщания за 1 час, от 16 ч вчера няма нищо, изходи се нормално, няма Т, няма нищо
дано нещата да са приключили Praynig

# 701
  • Мнения: 2 222
Момичета, много ми липсвате, изобщо не съм влизала напоследък Sad Дани е добре, много сладък и говори доста. Едни буйни къдрици размята, вече втори път ще го подстригваме. Още не се е пуснал да ходи сам, има ли и други като нас  Simple Smile Иначе бута колички, проходилки, столчета  Joy

Дано Райчето да оздравява скоро Hug

Поздрави на всички от нас  Hug

# 702
  • Мнения: 73
Има, има, _Dana_! Ники ходи само по мебелите и за ръчичка. Страх голям да се пусне.
Радвам се, че Дани е добре, дано лошото е отминало, хапване и месце за малкия сладур и само с хубави новини да се включваш!
Много мами не са писали отдавна, дано всичко е наред при тях. Мама LITA от много време не е влизала, а и други майчета.
Рали, как сте? Повръща ли още Рая?
Бебчо, ама че премеждия, стига с тези болести! Много тежко е минало при вас!
А за пар. обещетение....не ми се говори, явно сме под минимума! Затова и ще имаме отрицателен прираст. И говорят, че сме имали най-дългото майчинство!!! А че сумите са коррррррренно различни от държавите дори с 1/4 от нашето майчинство. На следващия протест съм на първа линия. Как така ще сме под МРЗ!?
А ние сме повече от добре, особено след хубави нощи, но са тооооооолкова ряко.
Имам едно ? От църквата ни дадоха листче да попълним данните на Ники и кръстницата и на него пише всичко, което трябва да носим - 2 бели хавлии, олио, сапун и 3 свещи. Но съм чувала и за бутилка червено вино, питка и сладки за гостите. Вие какво носихте на деня?
Иначе мама се примени и преобрази за повода. Не знам как е при вас, но моята коса е като водопад. Та днес се сбогувах с голяма част от нея.

# 703
  • В царството на мечтите
  • Мнения: 337
Момичета сега се връщам от консултация и лекарката подхвърли за имунизация за хепатит А ама нищо не иска да каже. Само, че се правила на 2 приема и от 1 до 16 години . Питам за някакво мнение

# 704
  • у нас
  • Мнения: 1 870
за сега сме ок, но поне и утре ще го мисля Rolling Eyes

Цитат
2 приема и от 1 до 16 години
що пък само в тоя възрастов интервал ви е казала newsm78
иначе добре е - това е хепатита на "мръсните ръце", като се има предвид че ровят във всякакви боклуци Laughing

Общи условия

Активация на акаунт