Лятото горещо, много е добре МАЙ-чето на плажа дупето пече! - Тема 6

  • 25 959
  • 705
  •   1
Отговори
# 630
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 377
Менианте аз ти писах за каучуковите биби...сигурно не си ми получила ЛС-то с тоя нет ooooh! На Чико бибите стават за АВентски шишета.....ако искаш имам 3бр. 2+ с три позиции мога да ти ги пратя. Според мен каучука понеже е по-мек и е по-лесно да суче. Тя милата сукала 3 и кусур месеца и изведнъж и нахака тоя силикон и тя се панира...със сигурност отчита и разликата в млякото - бъди сигурна. АКо откаже пак...пробвай със спринцовката на Панадола...насочваш към бузата от вътрешната страна..пом-малко пускаш и така. Много бавно става но пък няма да я задавиш така и тя ще яде все пак нещо.
Ох искам да кажа, че Жира ми е намерила биберони в Софето 4+ с три дупки и сега Боримечков ще яде от нови биби...че бая се бях притеснила вече. По принцип каучука се сменя по на често от силикона Crazy Жира пак благодаря  Hug
Спасдиди искам и аз среща с теб...да ме изкараш една такава тънка и стройна Mr. Green Да се видя и аз като хората слабичка Joy
За спането - през деня спи по малко 30мин. час максимум...но вечер спи по 12 часа Crazy
Яде - 4-5 пъти на ден между 140-190мл. различно.
Акане - по веднъж на ден....рядко пропуска.
АЗ пък чакам вече да излизам с Лусито или там както и казвате, че тя с мнго имена Mr. Green Да пием джин, тоник, много лед и цигари разбира се Mr. Green
Ето ви един Боримечо...мечо-клечо Mr. Green

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 09:23 от Хера

# 631
  • Мнения: 49
Добър ден и от нас! Казвам ден защото утрото за нас вече мина Simple Smile Снощи пак се върнахме към нощното хранене. Към 2:30 се размрънка, взех я да цока и успя да изцока и от двете гърди спейки. Толкова се зарадвах. След това се събуди в 6:00 като по часовник да яде. Сука само от едната гърда и заспа. След половин час вече се пробуждам и гледам въртележката над леглото се движи, ама то не е ритане, не е чудо. Та деня започна в 6:30. В 9 реши, че е гладна, пак само от едната гърда сука и заспа. Сложих я в леглото и бързо към банята да се оправя, дааа ама не съм познала. Изкара ме от банята с пяната. Еххх, не иска да спи това детенце през деня и това е. Сега гледа ТВ, това ми е единственото спасение, за да успея да си изсуша косата. И като казах косата, май скоро време ще оплешивея. Незнам какво да я правя вече. Пия витамини, но не помагат. По цели кичури коса пада. У нас има коси навсякъде. Вие как се справяте с този проблем и изобщо съществува ли при вас ?

# 632
  • София
  • Мнения: 2 817
Хера, не съм ти получила ЛС-то  Embarassed

Miss Monk, моята коса също пада, но е доста гъста по принцип, а и знам, че би трябвало за 6-9 месеца да се възстановят нещата, та само съм я подстригала късо, че да не си правя килим от естествен косъм в нас!  hahaha

Тя и моята не спи през деня, но поне е кротка през повечето време.

# 633
  • Мнения: 111
Ох докато изчета всичко..и то ще дойде другата тема.
Алекс ще черпя и аз,къде видя че нямам корем:) с тия 15 кила отгоре,да му се невиди втора седмица съм на 90 дневната и съм само 1 кг надолу,преди ставаше по лесно  Sad
А дъщеря ти,леле като попивателна,всичко е чула и всичко е разбрала  hahaha ама ти е голяма отмяна Simple Smile

Менианте и Мис Монк стискам палци всичко да се оправи с хапването при вас.
Аз миналата година на морето направих някаква страшна слънчева алергия според мен,и изпих един урбазон(той се прави мускулно,ама като няма кой пийнах го в кръчмата като аперетивче) и после прочетох в листовката как известно време след това нетрябва да се правят опити за забременяване дрън дрън.....

За приспиването-понякога заспива докато  яде,понякога докато си играе,а някой път е нервна,спи и се и неможе и аз или я милвам по главичката или я полюшвам по дупето и заспива.

# 634
  • София
  • Мнения: 2 817
А с мойта щяхме да ядем сега в 11 часа, аз й приготвих млякото и тя взе, че заспа! Ще я изчакам да се събуди, пък ако трябва ще го топля пак или ще направя ново....

П.П. Е, току-що ми скриха шапката - от 150мл готово мляко към 130 сигурно си ги глътна като стой та гледай за 5 минути!  Shocked (останалото изтече! Трябва да почна да ползвам лигавници вече!  Joy)
Е, вече съм много по-спокойна! Сега остана и аз да се изцедя и продължаваме нататък!  Grinning

Последна редакция: чт, 01 сеп 2011, 11:35 от menyanthe

# 635
  • Мнения: 9
ДД и от нас!!! Натирихме гостите да си ходят и сега е мир и спокойствие! Embarassed Да ви кажа дойдоха ми в повече, но роднини няма как Sad.
Менианте и Мис Монк - дано всичко бързо да се оправи и да се нормализират нещата, пращаме много  Hug Hug Hug Hug!
- за акането- ние нали имахме проблем с едното мляко, та сега откакто сме на Хип Комбиотик акаме веднъж на ден задължително, а ако сме акали много рано сутринта до къпането повтаряме Grinning Grinning
 - за приспиването - от 2 седмици през деня, за да спи повече от 15 мин трябва да спи в шезлонга и така и го оставям, иначе е кисел, като е недоспал, а вечер се приспиваме на ръце, но аз си го научих така - много обичам да го гушкам  Embarassed!!!!
- за яденето - сега пак се върнахме към ношното хранене от 5 дни, незнам защо, иначе през деня хапва през 4 часа и изяжда по 170мл, което било доста според педи, но не мога да го държа гладен.
- за косопада - имам чувството не че ми пада косата, а че оплешивявам, ще ходя да се подстрижа, но още незнам как Thinking, Мис Монк ти какви витамини пиеш???
Засега толкова, по късно може пак, от нас много  Hug  bouquet  bouquet  bouquet

# 636
  • Варна
  • Мнения: 302
Мис Монк, и моята коса пада ужасно, пия витамини (Калмацин), мия я със специален шампоан на Фито за косопад при жени, ама положението е все същото. Добре че (все още) имам много коса. Надявам се да спре да пада, преди да оплешивея.

# 637
  • Мнения: 111
А с мойта щяхме да ядем сега в 11 часа, аз й приготвих млякото и тя взе, че заспа! Ще я изчакам да се събуди, пък ако трябва ще го топля пак или ще направя ново....
Доколкото знам не едобре да се претопля АМ,аз никога не съм го правила,ако заспи докато яде и се събуди след час,час и половина и го давам същото без да топля,иначе изхвърлям.
За косопада и аз си го имам,като вляза да си мия косата-задръствам канала,после докато се среша пада още толкоз ужаст.Ползвам Фитовал шампоан и пия витамини Матерна за бременни и кърмачки,ама чат пат забравям.Казаха ми да си правя и маска с чесън,или тривитаминол,ама ме мързи...то квото има да пада ще падне според мен

# 638
  • Мнения: 49
sladur от 3 месеца пия MaMa Vit.

# 639
  • София
  • Мнения: 2 817
Ако е права дерматоложката, аз точно от тези витамини съм си докарала уртикарията! Thinking

# 640
  • Мнения: 137
Здравейте,

Мисс Монк, Менианте стискам палци, проблемите с храненето да минат бързо.

Аз взех да издивявам на морето,затова ще сменям обстановката мисля да отида с децата при майка ми за седмица, че после като започне учебната година няма мърдане.

Айде пак сме будни...

# 641
  • Мнения: 660
Момичета, моля ви помагайте. Въпросът ми е отправен и към конслултантите.. Вижда му се края на кърмаческата ми кариера. Както писах преди 2 дни,че отказва да суче, положението е без промяна. Суче около 5, 6 минути от едната гърда и точно на минутата като по часовник започва да реве. Изправям я да се успокои и оригне и слагам на другата гърда, но тя се дърпа и не иска да засуче. Започнах да цедя от вчера и да давам от шише. Преди не искаше и да пие от шише, а сега си пие без проблем. Не мога да разбера какъв е проблема, че не иска да суче. Притеснявам се, че ако продължа със цедене и даване от шишето ще намалее кърмата ми. Моята педиатърка явно не подкрепя кърменето, защото ми препопоръча да дохранвам с АМ. Иначе детето е активно, изхожда се нормално всеки ден. Кърменето ни е организирано в следния график: първото хранене е към 6, 6:30 сутрин, следва кърмене към 9, 9:30, 12, 12:30 и т.н. горе-долу през 2,5 - 3 часа. От месец вече отпадна нощното хранене, тъй като тя спи и не се буди.

Miss Monk, здравей!
Хубаво е, че търсиш информация и начини как да минете с Деа през този период по -лесно. Споделила си, че Деа суче 5-6 минути и започва да се сърди и да отказва гърдата? Бебенцата ни вече са по-големи, сучат по-мощно и е възможно за 5-6 минути да изсукват необходимото им мляко до следващото кърмене. Чудесно си се сетила, че може да я изправиш да се успокои и да предложиш пак да суче - понякога на 2-3 предлагане някои бебета засукват. Би ли споделила кога точно ѝ даваш изцедена кърма, след като тя е сукала 5-6 минути, или от самото начало на храненето и кога изцеждаш - преди, или след хранене? Възможно е Деа да се дърпа от гърдата, ако млякото след първите минути потича по-бавно и да е необходимо тя да положи повече усилия, за да го изсуче - в подобни ситуации помага компресия на гърдата - http://www.youtube.com/watch?v=Wj9tLgYn-bA  Някои бебета се объркват когато пият кърма от шише и сучат от гърда, защото самото засукване е различно. При сукане от гърда бебето засуква дълбоко, т.е. поема зърното и част от ареолата в устата си, за да потече млякото, а от шише тече плитко, защото биберонът пуска по-лесно и не ѝ е необходимо да полага големи усилия, за да потече млякото. Докато когато суче от гърда обаче, понякога се изисква от него да засуче няколко пъти преди да потече млякото и това го кара да се сърди на гърдата и да не желае да суче от нея. Мислила ли си да предлагаш изцедената кърма по друг начин - например с чашка? Това може би би помогнало на Деа да не се обърква и да пожелае отново с охота да суче от гърда. За връщането на бебето към гърда много майки споделят, че помага метода “кожа до кожа“. Може да опиташ да се съблечете до кръста и ти и бебето и приятно гушнати да полежите в леглото заедно кожа до кожа, за да може бебето да има достъп до гърдите когато има нужда да посуче. Така то усеща близостта с мама и много често предпочита да се успокоява и да суче от гърда. Може да е хубаво, ако има кой да ти помогне в домакинската работа, да опиташ да прекараш известно време само с Деа в леглото, в тиха и спокойна обстановка, която може да подейства отпускащо и на теб и бебето, така че то затоплено и успокоено от прегръдката на мама да може да суче колкото и когато иска - дори и през нощта. Нощното кърмене е важно както за хранене на бебето, така и от гледна точка за поддържане на лактацията, защото тогава нива на пролактин, хормонът който отговаря за образуването на кърмата, са най-високи.
Понеже си написала, че Деа няма нощно хранене - би ли споделила кога е последното ви кърмене за деня преди нощната пауза и колко кърмения се събират общо за денонощие? На тази възраст изключително кърмените бебета е добре да имат не повече от една 4 часова пауза за денонощие, като интервалите се гледат от началото на едното до началото на другото кърмене. Може би е добре да има поне 8 кърмения на денонощие с една по-голяма пауза от обичайните паузи, които прави. Кърменето не е само хранене на бебето, но и близост с мама и усещане за сигурност и спокойствие, която тази близост дава на бебето. Затова и много бебета често сучат, за да се успокоят и да задоволят своя сукателен рефлекс. Тези моменти на гушкане, кърмене, успокояване и близост с мама са толкова мили и за съжаление отминават толкова бързо.
Има бебета, които изживяват скок в растежа по начин подобен на описания от теб - когато с интензивния си растеж през тези първи месеци са се увеличили потребностите им от мляко, те плачат, защото не могат да си кажат, но понеже не растат праволинейно, а със собствен темп, за това понякога има периоди, когато искат да се кърмят по-често, за да покажат на организма на мама, че имат повишена потребност от мляко.

# 642
  • Мнения: 567
Боооже, колко много ревах!!!
Как по-силно да наречеш обичта си от тези думи!!! МИЛОТО НА МАМА!!! Те казват всичко!  Cry

http://www.pozitivnoto.info/2011/06/miloto-kotence-na-mama.html

# 643
  • Мнения: 1 682
Боооже, колко много ревах!!!
Как по-силно да наречеш обичта си от тези думи!!! МИЛОТО НА МАМА!!! Те казват всичко!  Cry

http://www.pozitivnoto.info/2011/06/miloto-kotence-na-mama.html

Това ми е много любимо  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 644
  • Мнения: 5
Здравейтееее  Hug

Прочетох някоя друга страница назад, ама аз доста съм изпуснала и няма как да наваксам за 5 мин., а за съжаление толкова свободно време имам Sad
Ние се прибрахме в понеделник късно от окончателната почивка и сега имам багажи, пранета да оправям...ужасТна работа!!!

Сватбата мина горе-долу добре. Малко в повече ми дойдоха 240 човека. Някъде измежду многото хора се разми приятната емоция от този красив момент! Да не говорим, че на сватбата присъстваше една фолкаджийка - Татяна се зовяла, оказа се съпруга на приятел на младоженеца и като хвана микрофонаааа, изнесе си цяло участие жената. Направо нямаше спирачки!
 
Иначе малката ми госпожица е добре. Излезнаха й някакви сухи петънца по гръбчето - като лишейчета и уж е от някаква храна, но да видим... Сега Вики спи и трябва да бързам да спретна една мусака, че гладни ще умрем с ММ  Confused

За срещата да си кажа и тук - много готино сте си изкартали, убедена съм и много ми беше криво, че не успяхме да се присъединим !!! Следващият път обаче ще направя всичко възможно с Вики да дойдем. Един слон по снимките (сиреч Аз) и едно малко кУфтенце в бройката пишете  Mr. Green
Сума е дала много готино предложение, така че дайте да се замислим Simple Smile Особено второто с коктейлите най ми Аресва  Mr. Green
Менианте  Hug
Мис Монк  Hug

За приспиването направо ен ми се приказва - с 30000000 зора се приспиваме и едно мрънканеее, направо ужас. Нямам обяснение защо като й се спи, просто не заспи!!! И не иска абсолютно нищо друго - само ръмжи, мрънка, реве...
Айде толкоЗ от мен...Направо нямам време за нищо...Целувам ви и до скоро

Общи условия

Активация на акаунт