Носител на генотип 4G/4G

  • 3 286
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 10 698
Говоря принципно , но можеш ли да износиш бремеността безпроблемно до края, ако не се лекуваш?
Може и да може,никой не може да ти каже със сигурност,  а сетих се,мисля че безплатно фракси биха били в майчин дом-ако не се лъжа,но трябва да се лежи там...което сещаш се е абсурд,то се бие всеки ден или през ден през цялата бременност в повечето случаи,но за безплатни вливания и дума не може да става...

# 16
  • Мнения: 49
във Варна лекарите ми казват че ми няма нищо , а в плевен ми откриха тази мутация. като чета колко излиза  една бременност направо свят ми се зави   newsm78  .  не че ще се откажа да имам  бебе  но това не са малко пари

# 17
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Ако си само с тази мутация не се налагат вливания, които всъщност са по-голямата част от парите. Фраксипаринът не излиза толкова скъпо.

# 18
  • Мнения: 401
По отношение на цените:
Едно вливане на ИМУНОВЕНИН е към 500-600 лв. Аз самата се разминах само с едно.
ФРАКСИПАРИНЪТ, доколкото си спомням, беше към 4.20 лв. инжекцията. На мен ми беше предписан през ден, т.е 15 дни месечно х 4.20 лв. = 63 лв. месечно. За 9 месеца - общо 567 лв. Значи аз за ИМУНОВЕНИН и ФРАКСИПАРИН съм дала малко над 1000 лв. Но пак повтарям, на мен от 1 вливане на ИМУНОВЕНИН ми спаднаха НК клетките. На някои момичета им се налагат няколко вливания.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 698
Аз вливах и седми месец,като цената на едно вливане 2*5мг Киовиг беше 1050лв, а имунологията преди това 200лв и това нали все месец, само веднъж вливах 1*5 или 550лв... отделно всеки ден и фраксипарин и още други неща,но тях няма да споменавам.

# 20
  • Мнения: 4
Имам две вродени тромбофилии - тази и дефект на гена за протромбин. Като бях бременна, изчетох всичко, което съществува като информация /в сериозните западни списания/ на тази тема. Тромбофилията сама по себе си не е болест. Това е повишен риск от тромбози, съответно емболия за майката или спонтанни аборти, акушерски усложнения, лошо хранене на плацентата и т.н. за плода. Т.е. /като пример/, ако от 100 здрави жени 10 получават такива усложнения, то сред 100 носителки примерно 30 ще получат същите. Останалите 70 ще бъдат напълно здрави и обикновено тези жени не разбират, че имат мутация. Тъй като все пак този повишен риск може да се избегне с профилактика с аспирин/фраксипарин /трети триместър задължително само фраксипарин/, е оправдано и препоръчително да се прави /няма почти никакви рискове от тази профилактика, не е и чак толкова  скъпо, а може да ти спаси живота/. А дали ще се случат тези усложнения, които могат да се случат на всяка бременна /носител или не/, това е чисто божа работа. Лично аз бях на фраксипарин само трети триместър /преди това на аспирин/ и нямах никакъв проблем с бременността и раждането /родих секцио, за да се избегне потенциален риск, все пак това е дефект в кръвосъсирването/. По отношение на имуновенина - има току що публикуван американски метаанализ на клинични проучвания, който показва, че от имуновенина, който се прилага в инвитро центровете, няма никаква  полза. За тромбофилия - съответно никъде не се препоръчва /тя е генетичен, а не имунологичен проблем/. Също така няма смисъл да се следят кръвни показатели по време на лечение /фраксипаринът не се дозира/. Всичко останало са комерсиални интереси. Желая от сърце лека бременност и малки слънчица на всички с тромбофилия.

# 21
  • Мнения: 4
Само да допълня - не се следят специфични показатели на кръвосъсирването, иначе теоретично от фраксипарина могат да спаднат тромбоцитите, така че те трябва да се проследяват.

# 22
  • Мнения: 49
Мерси много за подробните обяснения. добре е човек да е запознат преди да предприема сериозни стъпки.  Казвате че тази мутация може и да НЕ доведе до аборт , но аз лично имам 2 не мисля да рискувам повече ще прилагам предписаната ми терапия

# 23
  • Мнения: 3 242
Малко съм непросветена по тази тема и искам да попитам как се открива тази тромбофилия ? Прави се някакъв специален тест  или просто обикновен тест за време на съсирване ?или двете нямат нищо общо по между си ?

# 24
  • София
  • Мнения: 10 698
Малко съм непросветена по тази тема и искам да попитам как се открива тази тромбофилия ? Прави се някакъв специален тест  или просто обикновен тест за време на съсирване ?или двете нямат нищо общо по между си ?

Изследването си се казва Тромбофилия.Взима се кръв от вената.

# 25
  • Мнения: 4
Изследването се прави в национална генетична лаборатория - Майчин дом /доц. Савов, проф. Кременски/, скъпо е, но включва скрининг за всички генетични тромбофилии
/лайден, протромбин, тази и др./. Тези генетични дефекти по правило не кореспондират с обичайните кръвни показатели /време на кървене, съсирване и т.н./.
Естествено при няколко спонтанни аборти трябва да се напвари и имунологично изследване за АФС
/примерно Имунологията на Александровска/.
 За съжаление човек може да има няколко проблема накуп...

# 26
  • Мнения: 3 242
Би ли ми казала какво е АФС? Не живея в Бг и ми трябва цялото име ,
за да мога да го намеря на английски и евентуално да спомена на доктора за него ,
ако той не ми го препоръча.

# 27
  • Мнения: 4
Eто един примерен обзор /резюме/ за АФС /антифосфолипиден синдром/ на английски:

The management of pregnant women with antiphospholipid syndrome. Skrzypczak J.
Antiphospholipid syndrome (APS) is associated with several pregnancy complications as: intrauterine growth restriction, preeclampsia, premature abrubtion of the placenta as well as an increased risk of deep vein thrombosis (DVT). Treatment in this disease is still equivocal. The aim is to reduce the level of circulating antibodies and to prevent from placental thrombosis. Currently used therapeutic schemes involve aspirin and heparins - preferable low molecular weight heparins. Aspirin increases the level of prostacyclins and reduces the level of tromboksan - the platelets prothrombotic factor. Heparins, apart from their anticlotting properties, have anti-inflammatory function. Doses and duration of therapy depend on the history of thrombosis, pregnancy complications and the level of antibodies. Steroids and immunoglobulins are not routinely used, due to their side effects and high costs. In patients unresponsive to listed medications with a high risk of pregnancy loss, it is allowed to perform plasma exchange. Treatment in APS prevents from pregnancy complications and episodes of DVT in susceptible patients. Administrating in early pregnancy increases chances for life delivery to 80%.

# 28
  • Мнения: 3 242
Благодаря за инфото .Просто ми се искаше да направя сравнение с това което се предлага като изследвания в БГ и тук , и ако ''случайно'' не ми предложат някое изследване да им намекна за него Simple Smile
По принцип нямам представа какви изследвания се правят и в момента просто събирам информация .

# 29
  • София
  • Мнения: 10 698
Изследването се прави в национална генетична лаборатория - Майчин дом /доц. Савов, проф. Кременски/, скъпо е, но включва скрининг за всички генетични тромбофилии
/лайден, протромбин, тази и др./. Тези генетични дефекти по правило не кореспондират с обичайните кръвни показатели /време на кървене, съсирване и т.н./.
Естествено при няколко спонтанни аборти трябва да се напвари и имунологично изследване за АФС
/примерно Имунологията на Александровска/.
 За съжаление човек може да има няколко проблема накуп...

 И не само там, аз например Тромбофилията пусках в Геника, а Имунологията в "Надежда" Wink

Общи условия

Активация на акаунт