Отговори
# 30
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Точно така, понякога дарителите се престарават или не се съобразяват.
Аз например не съм съгласна моето дете да пие минерална вода, други пък не им е приятно децата им да ядат Макдоналдс и т.н.
Освен това не съм забелязала недостиг и недоимък в училищата и градините тук, напротив даже - всичко си имат.
Забелязвам друга закономерност - в София и големите градове отчитам повече наложени дарения, понеже там свободните места са кът. Тук е обратното - свободните места са много и училищата и градините правят какви ли не акробатики за да привлекат деца, така и базите им са на ниво, и материали имат всякакви, а много вече предлагат и безплатен транспорт.

# 31
  • София
  • Мнения: 843
Не, не ме дразнят, никак даже.
В крайна сметка дали ще дарят или не е въпрос на вътрешно усещане.  Peace
Не мисля, че е форма на показност, познавам такива хора просто - за тях е много важно да са обвързани в някаква обществено полезна кауза, ако няма налична, сами си я измислят. Та нищо чудно и тези родители - дарители да са от този тип.
Няма как да знаем натрапено или не е било дарението в училище. Може учителката да е споменала между другото, че еди си какви материали не им достигнали този ден и някой такъв човек да е решил да помогне.
В ДГ, която завърши голямата им дъщеря, много често някоя баба или майка, неработеща към момента, съгласувано с учителките, разбира се, работеха по въпроса стаята да се облагороди. Резултатът е, че стаята им стана по-хубава от снимки, които съм виждала на частни градини. Винаги за ремонтни дейности се е искало и съгласието на директорката на ДГ, винаги са оформяни сертификати за дарения.
Отнесох се, но ако някой иска да улесни работата на учителките или на децата, то нека го направи, аз по-скоро приветствам такива инициативи, отколкото да се дразня.  Peace

# 32
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не, не ме дразнят. Нека да има повече такива родители. В началото и аз помагах, но работата ми се увеличи и нямам вече възможност. Мога да добавя само да са живи и здрави тези хора Hug

# 33
  • Мнения: 22
Не не ме дразнят такива родители,но прсто в нашето училище нява нужда,защото града е малък и има достатъчно за всички.Инче съм давала само веднъж 0,20 ли 0,25 стотинки,а може и по - малко за един касетофон в трети или четвърти,в начален кърс беше и това е.А дали той е давал от джобните си пари - незная.

# 34
  • Мнения: 458
Не ме дразнят.Не сме в Бг и тук точно такива инициативи са на почит

да, така е

# 35
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Пропуснах да уточня, че при нас има родители, които помагат не само с материали, а и с труд, време - ходят до книжната борса, копират, търсят нещо и т.н. Тях ги уважавам още повече.  Peace

# 36
  • Мнения: 3 835
Показността винаги дразни, защото си е дразнеща просто, без значение за какво се отнася, за нови лъскави парцали или проявяваш инициатива в у-ще, само за да се изтъкнеш, а не за добро.

Така, че двете неща не бива да се смесват и да се убива добрата самоинициатива, която идва от вътре, просто да направиш нещо, а не само да мрънкаш. Последната в цял свят е пример, нещо повече, цел на обществата, дори възпитават в нея, и то систематично, именно чрез образователните си системи.

Това, че я има и у нас, показва само, че сме свестни и с нищо не отстъпваме на останалите.

# 37
  • Мнения: 6 031
Пропуснах да уточня, че при нас има родители, които помагат не само с материали, а и с труд, време - ходят до книжната борса, копират, търсят нещо и т.н. Тях ги уважавам още повече.  Peace

 Peace
Не ме дразнят тези, които помагат, а тези, които само мрънкат.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 565
Не . Не ме дразнят такива родители . Аз също съм помагала с каквото трябва и  съм го правила за децата ,а не някой да ме забележи или да се подмазвам на някого.

# 39
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Пропуснах да уточня, че при нас има родители, които помагат не само с материали, а и с труд, време - ходят до книжната борса, копират, търсят нещо и т.н. Тях ги уважавам още повече.  Peace
Peace
Не ме дразнят тези, които помагат, а тези, които само мрънкат.
мими.ива,  хубаво уточнение, напълно съм съгласна  Peace

# 40
  • Мнения: 160
Аз май съм от родителите, които даряват по своя инициатива.В училище не , но последната година в ДГ дъщеря ми имаше много талантлива и раздаваща себе си учителка. Като я гледах как сама си купува много материали и най-вече ги използва в работата си, гледах с каквото мога да помогна.Но не обичам насила да ме карат и да виждам после, че не се работи с децата. Имах такъв случай преди това в ДГ отново - караха ни да събираме пари за телевизор. Принципно можех дори сама да им купя телевизора, обаче се опънах и не дадох пари, защото учителките ги виждах, че не работят с такова желание...

# 41
  • Мнения: 1 296
Събиране на пари за плазмен телевизор имаше и при нас през изминалата учебна година и то от г-та по история.
Оказа се, че дори и класната ни не знаеше, при което много се възмути и организира връщането на парите на далите деца.

# 42
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Отдавна не сме в ДГ, но си спомних, че имаше и такова нещо.
За какво и защо изобщо им е на децата в ДГ или училище телевизор?

# 43
  • Мнения: 1 296
При нас беше под предтекст, че ще гледат исторически филми.

# 44
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
При нас беше под предтекст, че ще гледат исторически филми.

Тъй де, тъй де, Laughing И при нас беше така. Но ако тръгнем да смятаме колко са полезните неща изгледани през годината - при нас в училище точно един документален филм.
И се питам, за един документален филм, изгледан от примерно 8 паралелки / 2 випуска по 4 паралелки, и това в най-добрия случай/ заслужава ли си такава покупка?

Общи условия

Активация на акаунт