Re: Взимате ли остатъка от вечерята си ,поръчана в ресторант ,за вкъщи?

  • 11 402
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 931
Казват, че е за кучетата, сигурно 99 процента е така, но 1 процент сигурно ще се нахранят.
Няма  лошо.
Peace
Това също. Има семейства, които си позволяват разходи за празник в ресторант веднъж на десет години. За тях няма как да е без значение. 

# 121
  • Мнения: 7 947
НЕ!
Селско ми е.

Баба ми обаче си го прави.

# 122
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Извинявай ,ти четеш ли внимателно ние за какво обсъждаме,специално за сватбите newsm78
 Въпроса не е за ЦЕЛИТЕ прции или ЦЕЛИТЕ кюфтета от мешаната скара.Говорим за НАХАПАНИ ОСТАТЪЦИ,вкисната салта и т.н.Или питките,които не са от ресторанта,цял ден стояли по масите,изсъхнали и накрая се прибират.За алкохола-естествено,че ще си го вземете,иначе наистина ще го продадат Peace

Добре де, теб какво точно те бърка кой какво си взима за вкъщи? Да не те е яд, че някой те е изпреварил?  Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 5 710
М/у другото на 26 декември /или първия уикенд след Коледа/ , наречен Boxing day , Стефанов ден се ядат остатъците от коледната трапеза. Идеята по принцип е на този ден да се случи благотворителност, отваря се коледната кутия, и съдържанието й се раздава на бедните. Хората слагали  и остатъци от храната от предишния ден, за да се нахранят гладните. Това е католическа традиция, но ако се разровим, нищо чудно и за нашия Стефановден да се предполагат подобни събития.

Предполагам, че с нахапаните кюфтета се е случвало нещо такова: изрязва се ненахапаната част и под различни форми и нови комбинации се сервира на следващия ден. Що хапки и кростини мога да произведа така ... Whistling

# 124
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 151
В кварталния китайски се случва , порциите са огромни , но в по-скъпи ресторанти не се случвало Grinning Малки ли са порциите , много ли ядем  Thinking , но не остава за вкъщи  Cry

# 125
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Да, когато е скара, пица (нещо подобно, което е годно за консумация и на следващия ден).
Да се хвърля храна е грехота (и няма нищо общо с бедността или богатството, както "селското" и "градското"); стараем се да поръчваме толкова, колкото можем да изядем, но понякога не се получава, затова си прибираме остатъка (когато е възможно) и си го изяждаме на следващия ден.

# 126
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 550
Свети Стефан е на 27 декември.Интересно ми е по католическия календар на 26-и ли е?

# 127
  • Мнения: 21 745
 Вземам го, ако е китайско, fast food, или ако е повече от половин порция в друг ресторант. Разбира се, според случая главно ако сме семейно. Ако някой ме е поканил на вечеря, не е подходящо да взема за вкъщи това, което ми е останало. А и ресторантската храна много рядко ми харесва чак толкова, че да я искам за вкъщи...
  Обаче темата е подвеждаща - виждам, че не е за това вземат ли си хората храната, която така или иначеq в ресторанта абсолютно без проблeм е прието да се опакова за вкъщи при желание, а да се плюят някакви анонимни хора, които имат поведение, нехаресващо се на някого си... и на които така или иначе въобще вероятно не им дреме.
   Въобще тази тема е от типа "Аз не одобрявам хора, правещи едикакво си" Не разбрахте ли, че  света изобщо не ви пита какво одобрявате и какво не и не му дреме за вашите укорителни цъкания.

# 128
  • Мнения: 2 992
Свети Стефан е на 27 декември.Интересно ми е по католическия календар на 26-и ли е?

Да.

Обаче темата е подвеждаща - виждам, че не е за това вземат ли си хората храната, а да се плюят някакви анонимни хора, които имат поведение, нехаресващо се на някого си...

Пак да.

# 129
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Добре де, теб какво точно те бърка кой какво си взима за вкъщи? Да не те е яд, че някой те е изпреварил?

В смисъл? Tired

Наистина неправилно зададох темата и си го признавам EmbarassedБеше ми интересно при какви обстоятелства взимате храна за вкъщи(от какъв тип заведение,колко количество и т.н)А примера ,който дадох ми направи лошо впечатление и за това го разказах.Ми не ги оплювам,грозно ми е просто,всеки има мнение Blush

# 130
  • Мнения: 5 710
Ами човек може да направи лошо впечатление и на посещение при папата. Така че не се притеснявай, видяла си сцена и поведение, което ти е направило лошо впечатление и го сподели, никакъв проблем.
Ако беше някой опърпан дядо, взел тези няколко лъжици храна, темата щеше да е съвсем друга, нали.
С две думи, контекста е много важен.

# 131
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Цитат
Ами човек може да направи лошо впечатление и на посещение при папата. Така че не се притеснявай, видяла си сцена и поведение, което ти е направило лошо впечатление и го сподели, никакъв проблем.
Ако беше някой опърпан дядо, взел тези няколко лъжици храна, темата щеше да е съвсем друга, нали.
С две думи, контекста е много важен.

 HugИменно.Но тук ме нападнаха ,все едно съм им изяла закуската.Намесиха даже гладуващите от Третия свят.Не знам ако аз не си взема трите останали домата в чинията,как това ще се отрази на гладуващите деца в Африка например.Въобще тук се абсолютизира всичко.Както каза Касита ,разбрах много мои неподозирани качества Mr. Green

# 132
  • Мнения: X
Все пак ми е интересно защо свекървите правят тези простотии, не майките, не тъщите. И после ми кажете, че не сте предубедени.
"Свекърва" в случая е събирателно. Моля ви, не се дръжте като ощипани....свекърви Mr. Green

# 133
  • Мнения: 2 992
видяла си сцена и поведение, което ти е направило лошо впечатление и го сподели, никакъв проблем.

Проблем е, когато въпросът е поставен по начина, по който го е поставила авторката. По този начин той си проси отговори от рода "Не, за мен всички, които го правят, са дребнави (прости, селяни, скръндзи, забравих вече какво още)." Ето това е проблем.

# 134
  • Мнения: 4 651
Не виждам нищо дребнаво в това да не изхвърляш храна.
Какво ще направят в ресторанта с нахапаната ми пържола, освен да я изхвърлят?
Моля да ми сложат в кутия за вкъщи, ако съм  се изхвърлила и съм поръчала повече, отколкото мога да изям и не виждам нищо срамно в това.

Предпочитам да съм селянка, отколкото разсипница.

Общи условия

Активация на акаунт