Най - непоносимият персонаж от книга

  • 5 854
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Шанел, съгласна с теб. Но ние разсъждаваме от гледна точка на жени, живеещи в 21в. А Анна е жена от висшето общество /което налага своите обезателства/ на 19в. Няма как реакциите ни да са измерими.
Аз също не разбирам кому бе нужна цялата тази демонстрация на чувства и отношения. Отдавам го на особеностите на  "руската душа", любовта към крайностите и драматизма.

Като цяло Толстой е бил виден женомразец и е искал да опише назидателен образ на падналата жена, унижавайки в романа главната си героиня. Искрено бил изненадан, когато хората вместо да злорадстват и да смятат, че Анна си е получила заслуженото, я съжаляват, съчувстват и възприемат героинята му като трагична жертва на жесткото общество.

# 31
  • Мнения: X
Точно щях да я пиша. Алиса също ми е много досадна. Героинята от "Писмо от една непозната" на Стефан Цвайг също. Главният герой от "Музей на невинността" на Орхан Памук.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 768
+1 за Ема Бовари и Алиса.
И дон Кихот.

# 33
  • в пералнята
  • Мнения: 1 034
Ема Бовари и мен ме дразни. Някой беше споменал, че го дразни Лила от "Тютюн", а мен много ме нервират Ирина и Борис... Направо не мога да ги дишам. А като цяло всичките герои от "Тортила флет" на Стайнбек ги ненавиждам. #Cussing out Да не говорим, че тази книга ми отне безвъзвратно удоволствието от пиенето на вино...

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Мен ме дразни Беки Б  Mr. Green Въпреки че всичките съм ги прочела и са ми много забавни, постъпките й на моменти са направо  ooooh! или по - скоро липсата на постъпки. Безумна жена ... Laughing Но пък от друга страна това прави четенето на поредицата толкова привлекателно.

# 35
  • Мнения: X
Като каза Беки, се сетих и за Беки Тачър от Том Сойер. Голяма кифла.
Буратино също ми е непоносим, за разлика от оригинала- Пинокио.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Рада и Бойчо Огнянов - кукли в целофан.

# 37
  • Мнения: 3 784
Още с прочитането на заглавието на темата ми изпъкна Лила от "Тютюн", а с прочитането на темата установих, че не съм сама Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 243

изключително ме дразни скарлет о'хара - толкова непоследователна, глезена  и неприятна.. никога не можах да разбера защо си ги мисли всички тези неща, които си ги мисли.. толкова абсурдни ми се струваха!

# 39
  • Мнения: 201
Колкото и да е странно...Козет от "Клетниците" (заради което само дето не си изпросих една двойка). Безхарактерна марионетка,  все някой друг я дърпа, я нагоре, я надолу, тя няма никакъв пръст в това което и се случва. Като дете предизвиква съжаление, но четейки, все се надявах, че човек преживял подобни изпитания, се превръща в силна личност. Бях ужасно разочарована от това, че всъщност ролята на персонажа е просто да отразява същността на другите, според това дали я третират като боксова круша или като галена кукла.

Също и Антигона, не подкрепям геройство "на инат" и с фанатични подбуди.

# 40
  • Мнения: 3
Лила от "Тютюн" ми е не просто на първо, ами на първите три места, направо цялата класация е нейна. Виждам, че има и други подразнени от нея, ако имаше гласуване, сигурно щеше да вземе титлата.  
Фалшива, скучна, задръстена героиня, измислена за да се угоди на комунистическата критика и изкуствено вмъкната в романа. Вместо кръв във вените й тече хладилна течност, вместо мисли в мозъка й  проблясват постулати от комунистическата доктрина... #2gunfire

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 14 099
Карлсон - който живее на покрива - абсолютен егоист.

# 42
  • Мнения: 1 243
Карлсон - който живее на покрива - абсолютен егоист.

ох, честно казано и мен ме дразнеше много.. и ми беше страшно мъчно за дребосъчето, което винаги излизаше виновно..
 

# 43
  • Мнения: 60
Борис- от Тютюн- истинска деградация!

# 44
  • Мнения: 198
О да, Карлсон, Алиса и Дон Кихот простоооо още като дете ме дразнеха и се чудех защо трябва да ги харесвам? Беки Тачър също ми беше дразнител, но ако не бях прочела тук едва ли щях да се сетя.

Общи условия

Активация на акаунт