ПЪРВИ за ВТОРИ клас!

  • 26 484
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 2 543
Тедка, страхотна е блузката - няма да я показвам на чавето , че ще ме юрне да търся. Тя пък ще бъде с две татуировки на всяко рамо по една от Кауфландските  машини. Във стила на вашия череп са.  Simple Smile.Голям рев да не ги изтривам.
Хванах я да пише " я "на обратно като R, другите ги докарва , но с нейния докторски почерк.

# 706
  • Мнения: 4 303
Само казвам, че не е прочел ни една книга от задължителния списък. Даже скоро разбрах, че е забравил някои букви как се пишат ръкописно Crazy hahaha
Клонке  Laughing Кристиян вчера дойде да ме пита как се пише ''ж'', че забравил.
За книгите, чете, но колко е запомнил, е друг въпрос.
Моят също ще е спортно елегантен, с тениска, панталон и маратонки. Бих го пуснала със сандали, но ще се червя после, като гледам снимките.  Laughing

# 707
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, добре, тогава и аз ще го пусна с маратонки или кецове. Официален ще е, значи.
Моят не се сети как се пише Б hahaha
Така се разкрещях, че не посмя да си признае за други букви. Mr. Green

# 708
  • Мнения: 1 404
Днес леля ми( начална учителка) каза, че било мноооого нормално децата да са изпозабравили ръкописните букви в началото на втори клас, но за няколко дни всичко идвало на място Simple Smile

Тедка, Ния пък е със статут "общувам". Днес за пореден път измуча нещо на една моя позната, при това с поглед, забит в земята. Досега все я разбирах-ама чувствителна, ама срамува се, ама да не се насилва....ама днес ме хвана на метлата и има нови правила:
1. Говорим вискоко и ясно
2. Гледаме в очите  събеседника
3. Усмихваме се
При несправяне-наказанието е една седмица да не излиза с мен.
Преди малко комшийката щеше да припадне от подобна нечувана любезност Mr. Green

# 709
  • Мнения: 30
Само още един ден  и вече ще сме ВТОРИ КЛАС !!!  Три пъти сменяме тоалета.....До вчера щеше да е с рокля,  след това реши с пола......Тази вечер пак сме на вълна рокля, но по летен модел ..Simple Smile)) Надявам се времето да е приятно Simple Smile))) Прическата  ще е с  малки  ластичета, лесно се справям, навързвам я набързо а и изглежда  добре Simple Smile))

# 710
  • София
  • Мнения: 2 840
Днес леля ми( начална учителка) каза, че било мноооого нормално децата да са изпозабравили ръкописните букви в началото на втори клас, но за няколко дни всичко идвало на място Simple Smile

Тедка, Ния пък е със статут "общувам". Днес за пореден път измуча нещо на една моя позната, при това с поглед, забит в земята. Досега все я разбирах-ама чувствителна, ама срамува се, ама да не се насилва....ама днес ме хвана на метлата и има нови правила:
1. Говорим вискоко и ясно
2. Гледаме в очите  събеседника
3. Усмихваме се
При несправяне-наказанието е една седмица да не излиза с мен.
Преди малко комшийката щеше да припадне от подобна нечувана любезност Mr. Green
Това с буквите - добре Laughing, ама що мъчиш детето с такива правила като точки 2 и 3? Laughing
Айде, холан, няма нужда да се усмихва на всички! И аз така го учех моя, че трябва да търси диалог в конфликтите, да ги изяснява и винаги да настоява за разбирателство. Така добре го научих, че сега няма как да му обясня, че едно детенце не заслужава приятелството му и че не е нужно да ходи да му се извинява, при положение, че келешчето е виновно в случая. Моят обаче иска мир и т'ва си е. Иска да знае що оня го мрази и т.п. Тъси диалог, а онова му вика "разкарай се". И това продължава месеци вече. Crazy
Така че, остави го детето - ако му се усмихва, да се усмихва. Ако иска да гледа някого в очите - ок. Ако не ще да общува, да не общува. То трябва да ти идва отвътре това. Ще дойде ден, когато ще я стимулираш да е по-сдържана и не толкова дружелюбна, ма ще е късно Joy

# 711
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
И аз в кюпа на неглижето... Оня ден премерих пролетните гащи - докарваме ги 7/8.... Значи ще сме ексцентрици на тържеството. Ризите от униформата не съм му мерила, но там имам опция да навия ръкавите.  И .... с това форумско мнение да не е по сандали .... Embarassed Ще трябва да търся нещо друго в шкафа.
Днес ходили с баща си на фризьор. Май са търсили най скъпия в тарафа, но това друга тема. Уж дълга коса щеше да пуска младежа, а пък се прибра с един гребен.... добре че не беше го боядисал. Не знам как устисках да не изплюя нещо грубо.

Това с общуването е наистина нож с две остриета. Моя и той е толкова пристрастен към общуването, че никога няма проблеми да си намери банда, която да води. Малко се притеснявам от този факт... ама гледам да говорим по темата.

# 712
  • София
  • Мнения: 2 840
Добре, де, какъв е проблемът с облеклото? Аз хич не възнамерявам да го обличам официално, че то ще е едно масово събиране в двора, навалица, речи и т.п. Ако го барна в костюм, кой ли пък ще забележи? Беше със сако миналата година, но пък беше с дънки. На закриването го изтупах в бял ленен панталон и бяла ленена риза, но пък му сложих дънково яке Joy
Моят си е все кежуъл hahaha

# 713
  • София
  • Мнения: 15 283
Иво ще е с риза (бяла на сиво и тъмно синьо райе), тъмносиня жилетка (заради късия ръкав на ризата-не знам дали няма да е хладно сутринта), тъмносин спортен панталон (силно приличащ на дънки, но не точно) и маратонки.
Силно се доближава до стилистиката на първия учебен ден от миналата година. Simple Smile Спортно, но не съвсем, и малко по-официално отколкото всеки друг ден. Никога не съм му купувала костюм. Може би около абитуриентския бал (жив и здрав да е) ще получи първия си. Освен ако не реши нещо друго.  Simple Smile

Последните дни не ходя на работа. Някак си.... не успях да намеря достатъчно време през лятото за Иво и ми е малко съвестно. Представях си, че ще прекараме повече време заедно. Наваксвам си ....

Тедка, страхотна е идеята с фенерите.  Hug

# 714
  • тъгата в мен
  • Мнения: 1 042
Нинджата е на първото си гости с преспиване...Само отбележете в колко часа го правя това съобщение Laughing От 15.09. аз пък влизам в редиците на трудовите хора.След 8 годишен рахат,май голям таралеж си вкарах,ама ще видим...

Първия ден-къси панталони,ризка и сандали.

# 715
  • Русе
  • Мнения: 11 928
   Свраче, отбелязваме часа и кажи как е минало.

    Ние сме фенове на кежуъла. Ако има риза,то обезателно е полуразкопчана в ярък цвят или някакво каре и отдолу подхдяща блузка. По верятно е да изберем дълга тениска с тийн мотив без черепи този път .Достатъчно ще му е мрачно,че ваканцията свърши. Ще е жега, и дънките ще бъдат сигурно 3/4. 
    Тоалетът не ме вълнува много, но избирам забавления за утре. Едното май се очертава - зорб топка в МОЛА. Хич не ми харесва идеята,но Светослав ги видя и много иска да пробва.Затова му казах,че освен двамата,които обслужват топките и баща му и аз трябва да сме на линия.
  Може и кино да изберем
12:40Кунг Фу Панда 2 3D
12:50Каубои и извънземни
13:10Смърфовете 3D
13:20Мечо Пух
14:10Колите 2
14:20Хари Потър 7: Част 2 3D
15:10Трансформърс 3

Това са филмите,от които ще избираме
 
   

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 09:28 от A m b e r

# 716
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ние ходихме на Смърфовете - лично на мен много ми допадна. Весел, цветен, романтичен.....

Днес е Кръстов ден и по този случай камбаните на близката църква биеха сутринта. Ив попита защо, аз не се сетих (не знаех) и той веднага излезе с теза "Камбаните бият, защото утре е първия учебен ден"  Peace
Ох свърши ваканцията... довечера трябва букети да купувам.

# 717
  • София
  • Мнения: 13 236
За облеклото.. Сашата ще бъде  в пола каре, черно боди и жилетка  Wink Трявба да видя дали й стават по-официалните обувки, че май ще ходя да купувам днес  newsm78
Те на откриването ще се видят за половин час и после в класната стая половин час, че след тях влизат третокласнците, с които са в една стая  Wink

# 718
  • Мнения: 496
Привет  Hug

Bili ние имаме подобен проблем. На Мими пък като върви погледа й е все забит в земята и не вижда тези които я поздравяват и съответно не отговаря на поздрава. Така се получава и със съучениците й. Така те престават да й се обаждат Tired.

За първия учебен ден всичко ни е ново, от униформата та чак до бельото. Нови обувки и чорапи. Нали е едничка на бабите и дядовците и можете да познаете колко е разглезена. Преди малко разбрах че утре щяла да ходи на цирк.

# 719
  • Мнения: 4 116
mese4ina, радвайте се, че има кой да я глези  Grinning Голямо облекчение е за родителите малко помощ около началото на учебната година.
Ние разчитаме само на нас си, но така сме си свикнали и не ми прави впечатление. По- скоро се впечатлявам като чуя, че някоя баба е купила раница, разни помагала или дрешки на внучето.

Общи условия

Активация на акаунт